Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej kochane!!! Basienia dowcip fajny!!! :D Dzięki za komplementy ;) Agi ten garnuszek ma tylko dwie melodyjki (mamy taki sam jak ten, do którego podałaś link)... No chyba, że piszesz o stoliczku. Dziewczyny kryzysy miną - jeśli oczywiście będzie Wam zależało. U nas też było nieciekawie...Brrrrrr. Pamiętam, że nawet doszło do tego, że nie było dnia bez kłótni, spięcia... A jeśli chodzi o płacz, to mój mąż też nidgy nie rozumiał, że mnie płacz pomaga bardzo i wytłumaczyłam mu, że kobiety potrzebują czasem popłakać i powodem wcale nie musi być wielka tragedia. No i powiedziałą, że jak nie ma ochoty mnie wtedy przytulić, to niech się nie waży komentować, sapać, cmokać itd. bo mnie to wkur... I spokój ;) Kiedy płaczę, to o mówi: "no wiem, nazbierało ci się..." hehehe. Pimboli zgadzam się z Twoimi poglądami na temat seksu. To jest meeeega ważne. U nas jest dokładnie tak, że jak dobrze w łóżku, to jest dobrze wszędzie... basienia współczuję tej pracy wyjazdowej męża. Ja mam doła jak mój pracuje do 19. Nie chce mi się nic dosłownie. Nie wyobrażam sobie siebie samej na placu boju przez kilka dni. Podziwiam tym bardziej!!! O hipku i wszystkich samodzielnych kobietach nie wspomnę. robur mam nadzieję, że uda się te wszystkie sprawy rozwiązać drogą pokojową ;) julka udanej zabawy!!! A jak ten konkurs lampionowy??? dagusia będzie dobrze!!! kupa faceci się na ogół boją. Mój brat teraz siedzi w domu z córeczką i stwierdził, że najbardziej bał się kupy bo " co się gorszego może dziecku przydarzyć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój M.nie brzydzi się w ogóle kupą małej.Tylko mi oznajmia,że była kupa i małą przewinął (nie jest obrzydliwy,do tej pory podciera tyłek synkowi jak się źle podetrze po załatwieniu i to z reguły M.zawsze kąpał syna,taki zwyczaj u nas był,teraz mały już sam się kąpie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robur no pewnie, że nie każdy się brzydzi :) Mój też nie, ale znam wielu, którzy nie przewiną i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej melduję sie po kontroli -tonaż- 1120:) -zębów- sztuk 7 i ósma się wyżyna:) -wszystko ok- pani doktór mówi że kluseczka mała się zrobiła igmik zupa dyniowa dla małej- pyyycha- zjadła chyba ze 300 ml, włośnie a ile wasze dzieci jedzą zupy?? dzieki za pocieszenie co do m:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie prasuję :P Dagusia a może weź no tego Twojego męża kiedyś zostaw samego z małą..nie da rady?Chyba nie pozwoli by dziecko z kupą chodziło? Może wtedy w sytuacji bez wyjścia się wykaże. Sorki,ale dlaczego my kobiety mamy robić wszystko,a faceci brzydzą się skromnego gówienka???hellooooooo!!!Przecież nie ugryzie :D :D :D Sposobem go :) No waga niezła,ja ważyłam Wiki na zwykłej i wychodzi mi ok.7900,czyli chucherko ;) Co do seksu to macie rację...oni tego potrzebują jak powietrza :P Do nas przyszedł dziś stolik i stał się mobilny :) Wiki potraktowała go jak pchacza i żałuję,że nie kupiłam 2w1 ;) Stolik jest ok. Mia no to mamy ten sam ;) Oj Ty też pracuś :) Up u Ciebie na pewno więcej roboty,bo z dwójeczką pewnie ciężej.. Kurcze,ze faceci są mało domyślni i w momencie kiedy płaczemy..nie przytulą,pocieszą..tylko twardzieli udają..:) Pimboli fajnie,że Nadinka ma przyjaciela ;) Wiki uwielbia pieski,ale ten od teściów jest taki porąbany,że hej..może kiedyś kupimy jakiegoś szczeniaka :) Chociaż ja tam wolę koty,ale mój M nie bardzo.. A języków uczycie dwóch? Chcecie już na zawsze tam zostać czy kiedyś powrócisz do Pl? Rosołek meldunek... Igmik gdzie się podziewasz? Szklana a Twój też strzelec,co? Ostatnie dwadzieścia już niebawem nadejdą..:( a potem już z górki,he he,,,,bez obrazy dla 30-stek :) edycia Haydi Czarna iwonka Suma mama 17 luty salwia asia26 PrzyszlaMama majaitosia MARTECZKA gdzie JEEEEEEEEEEEEsteście?????? z tabelki skopiowałam,więc nie wszystkie wymieniłam..kobitki..melduneczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej jestem, jestem 🌼 czytam was regularnie tylko że nie pisze...weny chyba mi brak... no ale przy M nie pisze a najczęściej siedzmy razem... tzn on na TV a ja na kompie :) co do MGP to sie zgodze w 100% i chciałabym żeby mój M już wyzdrowiał. Ale w sumie to ja go rozumiem bo bez seksu już kupe czasu to i nerwowy sie zrobił :P Co do kupy to M przwija jak mnie nie ma, ale jak jestem to wole ja. jakoś tak sie przyjeło że ja to zrobie lepiej a on mówi: "chodz ją przebierz bo przecież nie będę jej tam grzebał" hehe Basienia, Mia tez czaje ten stoliczek, ale raczej wybiore używkę, pchacza kupiłam używanego i jestem mega zadowolona, dałam 74zł z przesyłką a za nowy to chyba bym ponad 100zł grubo zapłaciła. Robue ja to bym chyba pierdolca na Twoim miejscu dostała przy tym psie, także współczuje. u nas jak u sąsiada szczeka to mam ochote go otruć.... Up dzieki za pocieszenie w sprawie kryzysu... u nas wydaje mi sie ze to wina przytulanek... no ale ja mam ciągłe infekcje i nie ma jak sie za to zabrać bo karmie, ale przestaje karmić i biore sie za siebie bo mi chłop oszaleje :P a ochote ma czyli jeszcze mnie troche lubka heh :) Basienia współczuje delegacji męża, u nas M miał iść na tiry i sie nie dostał a teraz mówi że sie cieszy bo nie wyobraża sobie że miałoby go nie być. a z pracą jest nieciekawie bo ja jestem na wychowawczym a M ma tylko zasiłek dla bezrobotnych no ale dorabia sobie w domku i jest git :) a kawały supcio a zwłasza ten drugi :) Mia hej!! byłaś już może w ten nowej galerii?? jest tam coś ciekawego?? bo mamy ochote sie wybrać i nie wiem czy warto tyle kilosów jechać?? no i nie wiem czy w graficce są już jakieś salesy czy nie?? orientujesz sie?? daj znać jak Gabie spodobał sie stolik!! Julka gratulacje z okazji zdanego prawka!!!! wiem że późno troche ale jak najbardziej szczerze!!!! wiem ile Cie to kosztowało :) oki na razie tyle, postaram sie coś srobnąć od czasu do czasu :) aha mamy 7 ząbalów :) i mała ma biegnke, nie wiem od czego :( sorki za dosłownośc ale jak u was wyglądała biegunka?? bo u nas ta kupa jest taka jasniutka niczym biała i ma takie czarne nitki, wydaje mi sie że te nitki to banan (bo mała uwielbia i dostaje) a nie krew. nie mam ochoty wybierać sie do lekarza bo wiadomo.... oki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wczoraj czytałam te wcześniejsze strony ze stycznia i zastanawiam sie gdzie sie podziały te wszystkie dziewczyny które wtedy były na forum...??? Ważki troche brakuje, ciakwe co u nich?? zaktualizuje sie jeszcze: nick.....wiek...woj....t.por....dat.por...Imię. ....wiek....waga/wzrost Julka2384...25....lubuskie..1.4.02....09.01....Adam... .10m...7440/80 edycia86r...23...podkarpackie..14.02...26.01....Milena.. 10m1t..9500/76 piksip.....28...śląskie...01.02....12.01/cc...Emilia.. ..9m1t.....7300/68 Igmik....27..pomorskie...01.02...14.01/cc...Pola.......1 0m2t....ok8/67 Haydi...23.....Śląskie...14.02...22.01/sn...Aleksander ...8m4t...9,2/72 Mia 82.....27...podkarpackie.......29.01/cc...Gaba ....8,5m......7400 Czarna ....36...łódzkie.....05.02...29.01/sn....Marcel ...9m....11000 rosołek......27....lubuskie...05.02...3.02/cc.....Zuza.. ...8,5m........? iwonka......29....lubelskie...02.02..02.02/sn..Magdalena ..8,5m...7800 Suma.........27....mazow....01.02...05.02/cc.....Dariusz ..?...9,5/77 Kluska...27....łódzkie....06.02...06.02/sn....Maja...9m3 tyg.10300/79 mama 17 luty ...33....lubelskie...17.02...06.02sn....Karol...9m...9/78 basienia......28....śląskie....04.02....10.02/cc.....Wik toria...9,5m...??? salwia......29...dolnoślaskie...08.02...15.02/sn...Szymc io...8m...?/? asia26......27.....łódzkie.....11.02....16.02/sn...Wikt oria...8m/78 PrzyszlaMama23de..24.Niemcy.....02/sn.....Nicolas ...8m/8d Pimboli.....28.....Niemcy...18.02..17.02/cc...Nadine...9 m2t....7500/71 up-83.....26.....małopol....25.02.....19.02/cc...Kuba... 9m8d...8200/72 majaitosia..29...małopols...01.03..24.02/sn. ....Ania....7m23d...8,5/74 dagusia82 27....śląskie....29.01..05.02 sn......Martynka 9m 1t 9740/74 agi0506........warm-maz.....22.02...05.02./cc...Miłosz 9m3t 7540/70 MARTECZKA1980..SCIACCA..??????....02.03/SN...CALOGERO 8M3T..9650/73 monis30...30..mazow....27.02...04.03./cc...Weronika...8m 4t/8800/76cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak chodziło o stoliczek co ma 50 piosenek.Ja kupię właśnie ten a raczej moi rodzice.Jutro przyjdzie garnuszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja odświeżam nick.....wiek...woj....t.por....dat.por...Imię. ....wiek....waga/wzrost Julka2384...25....lubuskie..1.4.02....09.01....Adam... .10m...7440/80 edycia86r...23...podkarpackie..14.02...26.01....Milena.. 10m1t..9500/76 piksip.....28...śląskie...01.02....12.01/cc...Emilia.. ..9m1t.....7300/68 Igmik....27..pomorskie...01.02...14.01/cc...Pola.......1 0m2t....ok8/67 Haydi...23.....Śląskie...14.02...22.01/sn...Aleksander ...8m4t...9,2/72 Mia 82.....27...podkarpackie.......29.01/cc...Gaba ....8,5m......7400 Czarna ....36...łódzkie.....05.02...29.01/sn....Marcel ...9m....11000 rosołek......27....lubuskie...05.02...3.02/cc.....Zuza.. ...8,5m........? iwonka......29....lubelskie...02.02..02.02/sn..Magdalena ..8,5m...7800 Suma.........27....mazow....01.02...05.02/cc.....Dariusz ..?...9,5/77 Kluska...27....łódzkie....06.02...06.02/sn....Maja...9m3 tyg.10300/79 mama 17 luty ...33....lubelskie...17.02...06.02sn....Karol...9m...9/78 basienia......28....śląskie....04.02....10.02/cc.....Wik toria...9,5m...??? salwia......29...dolnoślaskie...08.02...15.02/sn...Szymc io...8m...?/? asia26......27.....łódzkie.....11.02....16.02/sn...Wikt oria...8m/78 PrzyszlaMama23de..24.Niemcy.....02/sn.....Nicolas ...8m/8d Pimboli.....28.....Niemcy...18.02..17.02/cc...Nadine...9 m2t....7500/71 up-83.....26.....małopol....25.02.....19.02/cc...Kuba... 9m8d...8200/72 majaitosia..29...małopols...01.03..24.02/sn. ....Ania....7m23d...8,5/74 dagusia82 27....śląskie....29.01..05.02 sn......Martynka 9m 3,5t 1120/ok76 agi0506........warm-maz.....22.02...05.02./cc...Miłosz 9m3t 7540/70 MARTECZKA1980..SCIACCA..??????....02.03/SN...CALOGERO 8M3T..9650/73 monis30...30..mazow....27.02...04.03./cc...Weronika...8m 4t/8800/76cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) edycia dziekiuje za gratulacje :) basienia pytalas sie o lampion? dobrze pamietam hmmm sorki jestem rozproszona bo Adasko broi hihi tak wiec jesli chodzi o lampion to okazalo sie ze one tydzien wczesniej byly wystawione w szkole.... no i niestety z apozno zrobilismy ale jakas pani ze szkoly powiedziala ze sliczny... ze ma przyniesc za rok... ok uciekam bo idziemy Adaska kapac jest spiacy juz :) pozniej doczytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Baiseniu kochana - jestem jestem i czytam Was pilnie, ale jak mały nie śpii to ciężko mi odpisać bo rwie się do klawiatury a lubi najbardziej naciskać ESC i delete bo są w rogach i wszystko mi kasuje. U nas tak jakoś smutnawo. Raz, że przyjaciółka dalej nie w formie - nie ma się co dziwic zresztą.... Dwa, że w sobotę impreza urodzinowa mojego mężusia kochanego i jużod dziś myję okna i sprzątam.... A trzy że dziś się dowiedziałam, że zamordowana mojego kuzyna, znaleziono go wczoraj w swoim mieszkaniu - mieszkanie puste - zupełnie okradzione a on w nim już rozkładający się ...... Szkoda gadać .... Póki co trwa dochodzenie więc nie wiadomo kiedy pogrzeb ..... No i tak jakoś nie mam czasu ostatnio na nic.... przepraszam, nie napiszę więcej bo mały chce się bawić i już do mnie pełznie .... Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Basieniu dzięki z wywołanie do odpowiedzi. Czytam Was cały dzień ale jakoś nie miałam kiedy coś skrobnąć. Bardzo mi przykro, że macie takie problemy z mężami. Mam nadzieję, że szybko przejdą wszelkie kryzysy i jakoś się wszystko unormuje. Ja przed chwilą miałam dziwną sytuację z N. Jak wiecie bardzo "kocham" moją teściową i jak zapewne Wam pisałam my bierzemy ślub w lipcu a moja teściowa już 12 grudnia. No i w końcu się spytała czy mamy pieniądze na wesele i czy nam jakoś pomóc. A my dostaliśmy 20 tys od mojego taty a reszta z naszych oszczędności. No i mój N powiedział ,że mamy pieniądze i nie musi nam nic dawać. Oczywiście nic nie powiedział skąd mamy pieniądze. A przecież gdyby nie mój ojciec to tego ślubu w ogóle by nie było. No i czuję się teraz źle i jest mi przykro, że tak się zachował. Aż mi się płakać normalnie chce. Już mu oczywiście powiedziałam ,że powinien powiedzieć skąd mamy pieniądze-zwłaszcza, że to był taki idealny moment. Ach nie chce mi się z nim gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomaranczowy gość
Edycia - czarne nitki to od banana i mięsa - przynajmniej u mnie :) Natomiast kolor kupki moze sie zmieniac w zaleznosci co dziecko je - pomarańczowy, zielnoy, brązowy, czarny - od jagód ale biały to niedobrze - to jest taki normalny biały? Bo biała kupa oznacza brak czegoś - żółci czy coś - nie chce tu źle mówić więc sparawdz w googlach. A biegunka to na żabki moze byc. A apropos jedzonka - gotujecie ściśle wg przepisów? Bo ja na oko - 2 marchewki, 2 ziemniaczki, pałka kurczaka itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Sprawdzilam - • Biała lub niemal biała kupa noworodka. Brak zabarwienia może świadczyć o kłopotach z wątrobą lub drogami żółciowymi. Dlatego koniecznie idź z dzieckiem do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze haydi szok!!! co dzieje sie na tym swiecie to niedopomyslenia jest!!! :( przykro mi no jednak pomylilam to up pytala sie o lampion a nie basienia ;) basienia super kawaly hihi :D u nas w lozku troche lepiej... jednak nadal mam opory bo zaczelam wstydzic sie wlasnego meza :( wiadomo nigdy nibylam idealna ani huderlakiem ale niewstydzilam sie bo wiedzialam ze sie podobam mojemu chlopakowi a teraz mezowi... jestesmy juz razem 7 lat przeszlo a od 3 ponad malzenstwem.... na szczescie niemialam wczesniej przykrych zwiazkow... moj M jest moim pierwszym i ja tez ;) :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haydi-straszne to co sie stalo z twoim kuzynem!Kurcze,ja sie ciesze,ze mieszkam w takim spokojnym miasteczku,gdzie sie wszyscy znaja,ale tak naprawde to trzeba byc ostroznym.. Basienia-moj pies bardzo lubi Nadine,szczegolnie od kiedy moze sie z nia pobawic pilka;) Wiesz,ja cale swoje dorosle zycie tu spedzilam i kawalek niedoroslego tez,wiec raczej nie planujemy powrotu.Mala ma tez niemieckie obywatelstwo,tu pojdzie do szkloly..Gdybysmy sie zdecydowali to juz,zeby potem nie wyrywac malej ze srodowiska,a to raczej niemozliwe.Chyba,ze wygramy w lotka milion,ale to tez raczej niemozliwe,bo nie gramy:p Co do kotow to jak bylam mala,moj kot skoczyl na mnie w nocy,bo zachcialo mu sie zapolowac na chomiki i do tej pory mam blizne pod okiem(dobrze,ze pod:o ) i od tamtej pory kot okay,ale u kogos. Jezykow uczymy dwoch,Nadine rozumie w dwoch,wiec fajnie,bo zastanawialam sie jak to bedzie.Z tym,ze oboje z mezem mowimy plynnie po niemiecku i zdarza nam sie w domu tak ze soba rozmawiac czasem,bo po prostu czasem tak nam latwiej. Hehe,ja sie spytalam mojego meza co by zrobil jakby byl w domu z mala na dluzej i by byla kupa,to powiedzial,ze by ja na wdechu i z zamknietymi oczami przebral:D No,Wiki sie nie da robic w balona i zasuwa ze stolikiem?Ja stolik odbiore dopiero w PL,ale moj brat kupil autko-pchacz,to moze stolik bedzie stolikiem. Edycia-i dobrze,ze twoj maz nie dostal tej pracy.To dla obu stron meka jest jak jedno w rozjazdach.Kobiecie ciezko samej,a facet tez tak rozowo tam nie ma jak sie niektorym wydaje. Igmik-ja cie dobrze rozumiem,sama mam srednie uklady z tesciowa,ale jak moja mama nam cos kupi,to zawsze staram sie,zeby tesciowa wiedziala.Sama mowie przy okazji i juz.Moze tez sama powiedz tak mimochodem jakos? Julka-fajnie tak byc pierwsza,co?Nie wiem tylko czy mnie by nie przerazala mysl,ze nie wiem jak jest z kims innym i nigdy sie nie dowiem;)No ale gdybysmy jak u was oboje byli dla siebie jedyni to pewnie bym tak nie pomyslala. A ja bylam na tych zakupach,po recepte u mojej ginekolog i przy okazji pochwalilam sie mala jak urosla od ostatniej wizyty:)Bo jakos tak sie sklada,ze od kiedy zaszlam w ciaze to cala rodzina do gina jezdzimy:D Najpierw we dwoje,a teraz we troje. W sklepach juz swieta,Nadinka dostala w prezencie ksiazeczke od pani w sklepie,a micha sie jej cieszyla! I wieczorem za pozno ja wyczulam,i byla tak padnieta,ze nie zjadla kaszki prawie,no ale nic dziwnego jak szalala z tata z godzine.Za to jak ja rozbiore do golasa przed kapiela,to zmeczenie mija i wariuje dalej.Wczoraj zrobila kupe do lozeczka,bo siedziala gola przed kapaniem:o Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimboli no wlasnie my o tym niemyslimy jakby bylo z innym/inna... :) a jesli chodzi o kupki to moj przebiera bez zadnych oporow, chyba ze nieraz maly w miesjcu niewysiedzi to pomagam mu bo wszystko byloby obsmarane :P :) mamy taki podzial obowiazkow ja karmie a M jak jest w domu przebiera i kapie codziennie wlacznie z ubieraniem itd... a jak robie obiad albo nieraz sniadanie to tez M sie zajmuje... a w nocy jak maly budzil sie na jedzenie (bo narazie przesypia nocki cale :P) to on przebiera a ja karmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytałam że dzieci których rodzice mówią w 2 różnych językach to im jest potem trudniej nauczyć się mówić bo wplatają te 2 języki w zdanie. Miłosz dzisiaj się puścił i chwilę stał sam a potem usiadł na kolanach:) A coś tu umieszczę co matka 3mc dziecka napisała na babybom; U mnie moja córka nie mogła sie wypróznić pisałam już chyba ze 100 razy ,pomimo stosowania bebilon comfort na kolki i zaparcia nic nie skutkowało .Wyprózniała się tylko dzięki czopkowi .Pediatra zaproponowała wprowadzenie posiłków stałych np.ona uważa ,ze wiek dziecka nie jest jakimś tam wyznacznikiem do podania dziecku pierwszej marchewki czy jabłka tylko dzieko musi mieć wiecej niż 6kg.Tłumaczyła mi czemu ale jednym uchem wleciało a drugim wyleciało bo stresowałam sie szczepieniem.Odkąd daje małej słoiki mam spokój i dziecko zadowolone. Zresztą syn jak miał 3 miesiące to wspólnie z lekarze też podjęlismy decyzję ,żeby dać mu słoki.Teraz ma 9 lat i nic mu nigdy z tego powodu nie dolegało .Ale to jest tylko moja opinia . Z kleikami i kaszkami jeszcze poczekam aż zacznie mi jeść co mniej niż 3h (chociaz wtedy moge zwiekszyc ilośc mleczka w butelce) albo będzie jadła ok.220 ml i to jej mało będzie wtedy zastanowie się nad wprowaadzeniem kleiku .Moja pani doktor twierdzi ,ze podanie kleiku czy kaszki za wcześnie maleństwu zwłaszcza na noc spowoduje ,ze dzidzia zamiast przespac całą noc to będzie sie wiercić i spać nie spokojnie bo brzuch będzie bolał bo zamiast żołądek odpoczywać lub działac na zwolnoinych obrotach to będzie dodakowo obciążony klikiem czy kaszką.Szczerze to nie bardzo jej wierzyłam ale podałam małej miareczke kleiku i sprawdziło się .Dałam se spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka-ja tez nie mysle,bo wiem,ze z moim i tak najlepiej:p Agi-pierwsze slysze,ze dzieci dwujezyczne gorzej ucza sie mowic.Mam kupe znajomych z dwujezycznymi dziecmi-zadnych problemow.Dla nich to jest normalne,ze mowia w dwoch jezykach. Pozy tym jesli moja corka bedzie mieszac jezyki na poczatku to nie ma problemu,my ja zrozumiemy i tak:) Dopoki nie pojdzie do przedszkola,czyli do trzech lat,ma wolna reke,a w wieku trzech lat podejrzewam,ze nie bedzie problemem dla niej rozgraniczenie jezykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi ja znam parę rodzin,które uczą dzieci dwóch języków naraz i nie mają żadnych problemów :) Haydi kurde nie fajnie ...i smutna historia,cóż to wokół Ciebie się dzieje? Mąż ma urodzinki,no to jeden powód do radości,co? Posyłam Ci moc pozytywnej energii i głowa do góry :) Igmik hmmmm...ano mógł powiedzieć,kurcze. Może jeszcze będzie miał okazję jej o tym wspomnieć..;) 🌻 dla Ciebie Pimboli rozumiem,że chcecie tam pozostać.Pchacz na pewno się przyda.Wiki ma takie krzesełko i też z nim śmiga,więc jeszcze przemyślę opcję kupna :) He,he kup mężowi maseczkę w razie gdyby :D Mój mąż od początku robi wszystko przy małej ;) Jak się obija to mu ją wciskam,żeby ubrał,zmienił pieluchę czy co innego,bo ja muszę...np.ubrać się,pomalować czy takie tam :) Podział obowiązków to podział :) Idę poćwiczyć ... Rosołku czy ten pociąg przyjechał i Cię zabrał?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak z doskoku. Haydi Boże co się na tym świecie dzieje,przykra sprawa z kuzynem,współczuję. Basienia Masz rację z tym seksem,jak mój coś dostanie to zaraz jest milszy,nawet ostatnio dał się zaciągnąć do łóżka na małe co-nieco i już w niedzielę był idealny dla mnie.Poszliśmy sobie do Galaxy (takie nasze centrum sklepowe) połazić po sklepach i zjedliśmy super obiadek (fakt,poszło 50 zł ale warto było,taki dorszyk z kapustą kiszoną i frytami,że palce lizać,nawet mała jadła ze mną tego dorsza i nic jej ni było,aż się trzęsła za żarciem) Edycia Piesek sąsiadów ma chyba kryzysik,bo dziś szczekał tylko rano a potem mu się zapomniało,że ma czynić hałas.Może i jego dopadła w końcu świńska grypa. A propos świńskiej grypy znacie ten kawał? Spotyka się dwóch przyjaciół.Jeden mówi: Słyszałem,że masz świńską grypę? A drugi;Łiiiiiiiiiiii tam. (zakwiczał jak świnka oczywiście) :) A ja dziś chciałam po południu pojechać po zakupy do sklepu.Wzięłam małą i moją mamę do towarzystwa,wsadziłam ich do samochódu i jakoś tak spojrzałam na oponę a tam pół flak.No,kuźwa jak zwykle coś ciekawego.Zadzwoniłam do M.,kazał mi jechac na stację benzynową sprawdzać ciśnienie i dopompowac koła.Oczywiście nie umiem tego zrobić,więc na łasce i niełasce mechaników jak zwykle (no i pracowników stacji).Na stacji nie mieli sprężarki,więc za 10 metrów była wulkanizacja ale panowie nie mieli czasu więc tylko na moją prośbę pan napompował mi koło j skierował mnie kilka kilometrów do innej wulkanizacji.Jakoś dojechałam,taka dziura zabita dechami,że szok ale wielki szyld był więc trafiłam.No i pan na miejscu mi zrobił tę oponę (wjechałam na krawężnik,coś tam wgięłam i wymienił mi wentyl,bo zmurszały) i skasował 25 zł.Ja to zawsze mam coś ciekawego co bym się nie nudziła.:) A i facet powiedział,że dobrze,że przyjechałam,bo do jutra byłby całkowity flak (a na flaku nie można jeździć,tak mnie poinstruowali i najpierw trzeba by napompowac koło,żeby dojechać do warsztatu,już widzę jak ktos by mi pomógł rano o 7.00 pompować koło,ha,ha).Więc ten wyjazd do sklepu to było szczęście w nieszczęściu. A mała dziś była taka idealna,że szok.Cały dzień kosi-kosi robi,nie płacze,nawet kaszę całą zjadła,zupkę pomidorową też.Mam wrażenie,że z każdym dniem jest coraz fajniejsza i już mówi mama i tata,oczywiście sylabizuje ale już chyba wie kto jest kto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jeszcze na chwilkę. Kurde, mały był taki jakiś dziś zmęczony, że zasnął mi o 18:20 i śpi do teraz ! Cholera, chyba do rana nie będzie spał. Super, pewnie za jakąś godzinkę sie obudzi i będzie noc do d..... :) Słuchajcie, co do mojego kuzyna, to wiem, że o zmarłych źle się nie mówi, ale to nie był dobry człowiek ...... Skrzywdził swoją rodzinę, matkę wykończył nerwowo, popadał z jednego nałogu w drugi i wogóle, ja go pamiętam jak około 6 lat temu jeszcze dało się z nim pogadać, ale potem stoczył się zupełnie. Dużo ludzi chciało mu pomóc, ale nic się nie dało zrobic, obracał się w takim towarzystwie jakim się obracał i pewnie dlatego go to spotkało ...... Dlatego jakoś specjalnie - może to głupio zabrzmi, ale mnie to nie przejęło. Wiadomo, straszne, że ktoś go zamordował i okradł, ale dużo jest w tym jego własnej winy ..... Tyle osób przez niego cierpiało, jego matka cały czas starała się mu pomoc, a on ją bił i wyzywał, dlatego też myślę, że go opłacze i będzie miała spokojną starość. Wiem, ze to straszne co piszę, ale ja tak uważam. ..... Co do dzieci dwujęzycznych - to ja też się niezgadzam z tym, ze maja problemy z mówieniem. Moja siostra mieszka w Niemczech i tam się rodziła cała trójka jej dzieci i od samego początku potrafiły mówić i po Polsku i po Niemiecku a zaczynały mówić bardzo wcześnie i nie miały żadnych problemów ! Znam dużo takich dzieci z resztą.... No nic, idę się położyć z małym, ciekawe do której pośpi... DOBRANOC!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basieniu kochanie jestem, na pociąg nie zdążyłam, bo mąż przyszedł skruszony :) Strasznie mnie zranił, ale próbował się wytłumaczyć i ja mu wierzę. Dziś jest super między nam :) Kocham Was, dziewczyny. Naprawdę jesteście moimi wirtualnymi przyjaciółkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znam takie dzieci co właśnie miały problem taki że mówiły w 2 językach. A był artykuł w gazecie o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziło tam że takie dzieci później zaczynają mówić niż ich rówieśnicy bo plączą im się języki. I z tym się zgodzę bo znam takie dzieciaki które urodziły się za granicą lub w Polsce a od małego mieszkają za granicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosolku-my tez cie kochamy🌼 :D Faceci zawsze maja za co przepraszac,bo oni nie mysla tak szybko jak my;) Agi-no fajnie,ale ja nie rozumiem.Piszesz to teraz tak,zeby mnie podniesc na duchu czy co?Sorry,jesli cie uraze,ale tak to odbieram.Ok,moje dziecko bedzie mowic pozniej. Haydi-tez mam takiego w rodzinie,dokladnie to moj ojciec:( Ale kazdego zycia zal. Robur-Galaxy,hm..?Moze sie spotkamy w Szczecinie w styczniu? Basienia-meza pogratulowac.Moj tez robi,ale nie zawsze sie domysli,ze trzeba i czasem musze mu dziecko wreczyc z instrukcja co trzeba wykonac. Nie wiem jak pchacz sie sprawdzi,mam nadzieje,ze dobrze.Brat mowi,ze fajna bryka:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak pisali w gazecie o tym. Ale wiadomo każde dziecko jest inne. Fajnie że będzie już mówiło twoje w 2 językach zawsze to lepiej. Ja swego chcę od małego uczyć angielskiego ale wiadomo różnie to bywa. Ja też mogłam wychowywać się w Niemczech od małego i od razu mieć obywatelstwo. Bo coś było od strony taty i dzięki dziadkowi mamy taką możliwość.Dwóch braci taty skorzystało z tego ale my woleliśmy zostać tu w Polsce. Wtedy też mój synek by mówił w 2 językach pewnie od małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×