Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

adulka -- ginek przepisal mi Bioparox wziewny do nosa - rzeczywiscie katar ustepuje, do tego zwykle wapno musujace i rutinoscorbin 4 x 2. rosolku - ja tez dzis sama, moj A. pracuje, co b. rzadko mu sie zdarza w niedziele i siedze z moja mama przed tv:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
postaram sie dzis zrobic foto i mi wyslac .rosolek twoje zdjecie juz umiescilam wczoraj na nasz email masz juz duzy brzuszek :). pomaranczowy gosc plamienie moze masz z nadrzerki lub krwiaka mowil ci cos lekarz? gratuluje dziewczynki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku z tą glukoza to jest tak że wizytę mam wyznaczona na 4 listopada i dostałam skierowanie na badania z którymi mam sie pojawić – tak wiec zrobię tą glukozę początkiem listopada – tuż przed wizytą. Mam dziś straszną korbę i zamartwiam się :( nie czuje dziś w ogóle ruchów... buuuu 😭 – czy to jest powód do zmartwień? Wcześniej to mniej czy więcej ale czułam, a dziś nic a nic! Czy to możliwe, że dzidzia sie tak przekręciła, zmieniła pozycję, że nie wyczuwam, ruchów? Rany – mąż mówi że się niepotrzebnie martwię, ale jemu łatwo mówić, bo on nie czuł tak jak ja ruchów, a tu nagle nic :( Co do spodni ciążowych – to ja już zwykłych nie nosze bo nawet biodrówki uciskają, mam jedne sportowe dziny, jedne eleganckie i jedne rurki – z h&m (170 zł kosztowały :O) szukam spódnicy ale nei moge znaleźc takiej która by mi pasowała. Z rurek jestem bardzo zadowolona – bo wyglądają normalnie – tak jak ciuchy które nosiłam do tej pory – a nie jak namioty :) jak nosiłam zwykłe spodnie to miałam podobnie jak Adulka – w szczególności siadając za kierownicą. Nadia no to teraz trzymamy kciuki za obronę – daj znac jak będziesz mieć wyznaczony termin 🌼 Pomarańczowy Gościu – gratuluje córy, a co do plamień to mam nadzieje ze to przejsciowe było? Skoro lekarze Cię wypuścili to musi byc ok. Dostałas pewnie jakies leki? Oszczędzaj się i uważaj na siebie. Adulko o mnie od wczoraj świeci słońce – aż chce się żyć :D Rosołku mój maż również formułe oglądał, a teraz jest na stadionie i kibicuje na żużlu :) Ja pojechałam z mamą na cmentarz odwiedzic tatę, a teraz nudzę sie w domku. Kiepsko sie dziś czuje i boli mnie głowa bo znów mialam nieprzespaną noc – tragedia z ta bezsennoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia nie amrtw sie ja tez nie zawsze czuje ruchy dzis prawie wcale wczoraj dosc intensywnie to dopiero koniec 5 wiec daj sobie i dzidzi czas na regularne kopanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszla Mamo - dzięki, ale żeby tak nic nie czuć :( wczoraj była mniej aktywna a dziś nic a nic - czy nasze dzieciątka teraz mieniają położeniw brzuchu, mją jeszcze na tyle miejsca żeby sie swobodnie obracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia no naprawdę nie wiem co Ci poradzić w związku z tymi ruchami.Mój też dziś się prawie zupełnie nie odzywa,a to do niego niepodobne.Słuchaj, a może zjedz coś słodkiego i połóż na lewym boku.To podobno pobudza ruchy.Mój mały lubi też się poruszyć kiedy mu niewygodnie, np.kiedy się zegnę.Nie chodzi o to,żebyś swoje maleństwo męczyła,ale może jak się poruszasz bardziej to i ono się obudzi.Na pewno jest wszystko w porządku, tym bardziej,że żadnych inneych niepokojących objawów nie masz.Maluszek ma niedzielę, to odpoczywa. Mój mąż też jest fanem żużla.Boże, on jest fanatykiem wręcz.Kupił nawet małemu pajaca w barwach naszej drużyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku mój mąz już zapowiedział że bedzie corę na żużel zabierać :) a co do ruchów - moze to rzeczywiście niedzielne lenistwo :) zaraz tu brzuchal potarmosze i skończy sie sielanka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z rzeszowa Mala jeszcze nei wytarmoszona - szkoda mi jej - ale jak sie wkurze i ni ruszy sie do godz to wytarmosze :) cos jakbym poczułam przed chwilą malutkie plumknięcie... ale juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boksereczka sie powolutku budzi :) na razie delikatnie (poczyłam dwa ruchy) ale juz jestem spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dała dwa male sygnałki i znów cisza - ale skoro te dwa sygnałki puscila to musi byc dobrze dziekuję Rosołku ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo dziewczyny nie martwcie sie o ruchy dzidzi!!! Na tym etapie ciązy to narmalnie mają jszecze tak duzo miejsca w brzuszku ze nie musimy zawsze wszystkiego czuć. moj szkrabik tez nie zawsze daje znac jakbym sobie tego zyczyła, no a pozatym to dzidza tez ma swoje lepsze i gorsze dni i trzea byc wyrozumiałym. Ja tez juz od dawna w ciążówkach i to włąsnie takie z takim wszytym materiałem ...a jaka wygoda, wcale nie musze długich bluzek nosic, pas jest dopasowany mniej wiecej kolorem wiec jak wystaje spod bluzki to nie wygląda zle. A tunik itp nie lubie raczej chodze w krótkich obcisłych bluzeczkach :) a z tymi homeopatycznymi lekami to tak juz jest ze człowiek po nich czuje sie fatalnie ...ja nie lubie ich stosować. Z kolei bioparox to antybiotyk miejscowy ..NIE ZASZKODZI DZIDZI !!!...ale czy było az tak zle zeby katar leczyc antyubiotykiem?? Sama jestem przeziebiona i kiepsko sie czuje ..ale nie powinno sie stosowac antybiotyków jesli nie ma takiej koniecznosci ..bo osłabiasz swoj organizm i nastepna infekcja tez bedziesz gorzej przechodzic. A ja tez załapałam doła i mam wszystkiego dosc ... A badania z glukozą w tamtej ciązy miałam dopiero w 26 tyg ...ale co lekarz to taki zwyczaj widocznie :) lece bo mala z kąpieli wychodzi ...o rety znowu wielki płacz ...zaraz znowu bedzie matudzic ze gardziołok boli :( eeee ja chce znowu lato chyba ta jesien mnie tak dołuje :( miłej nocki pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dota u mnie to będzie wlaśnie 26 tydz (pocz listopada) więc badanie z glukoza wypadnie podobnie jak u Ciebie. Uspokoiłaś mnie co do ruchów - nibu wiem, że tak jest, ale wiecie jak kobieta w ciązy potrafi sie nakręcić i te dołki - ehhh - jeszcze tydzien i dołki zostawię w domu przynajmniej na ten wakacyjny tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i mała się rozbrykala :D:D:D:D:D uwielbiam kiedy z mojego brzuszka robi sobie ring :) pewnie mi sie jeszcze znudzi niepotrzebnie narobiłam paniki :P dobranoc kochane - zamykam kompa [ czesc]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzucholki MIa - zjedz sobie czekoladkę i się połóż na plackach. U mnie zawsze działa. Ja siadam w pozycji, że jestem odrobinę pochylona - np siedzę na kanapie i jem przy małym stoliku to mała od razu się rozpycha. Ale ponieważ już czuje smaki to po słodkim zawsze jest ożywiona, a że j uwielbiam słodycze w ciąży... ciągle szaleństwo w brzuchu. Dota25 - Uśmiech proszę. Jakie doły? he? Bioparoxu też bym się wystrzegała w ciąży... ja go zawsze używałam jak już miałam mega zapalenie gardła i nic nie pomagało. To silny lek. Ja miałam intensywny weekend ale ogólnie mam dużo energii i czuję się ostatnio super i ten 2 trymastr uważam za fantastyczny :) Ale zakupy dla dzidzi chyba bedę musiała robić już w listopadzie bo męczę się w sklepach ostatnio. Jest mi tam duszno i bolą mnie nogi. Więc chyba się zbiorę i w listopadzie załatwię większość rzeczy, żeby to było przyjemne i na spokojnie. Ale powiem wam, że sama już nie wiem co kupować. NIe chcę wywalać kaski na niepotrzebne rzeczy bo duużooo jest tych potrzebnyc. Chyba zrobię listę, poczytam jakieś spisy wyprawek i będę z kartką kompletować. Ja nie lubię tych ciążowych ubrań :( nie pasują mi. Kupuję zwykle tylko w większych rozmiarach. Buziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mia widzisz jest wszystko w porzadku nie ma co sie wczesniej martwic dota ma racje ze dzidzia ma duzo miejsca i nie musimy jej jeszcze dobrze czuc .ja moja czuje jak leze na plecach wiem gdzie jest taka duza juz kulka ale ruchy tez nie czuje codziennie raz jest ich wiecej a raz wogole lub malo . ale ten czas leci juz pazdziernik za niedlugo a ja sie czuje jak w czerwcu gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i bylam w 7 tyg hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szklana uwazaj na siebie mi tez w sklepach czesto slabo sie robi raz zemdlalam prawie tzn juz siedzialam na podlodze bo tak mi sie slabo zrobilo. ciazowek jeszcze nie nosze chodze w normalnych ubraniach jeszcze achkolwiek nie w bardzo obcislych spodniach raczej juz luzniejsze bo tamte mnie cisna przy siadaniu wiec juz je nie nosze od jakiegos czasu.brzuszek troszke urosl wysle foto a reszta taka sama .ciekawe ile przytyje do 15 czyli nastepnej wizyty .nie mam w domu wagi a szkoda chociaz moze lepiej nie widziec hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny :) Ja mam termin na luty raz na 13 raz na 27 :) Jestem w ciąży bliźniątkowej z czego baaaardzo się cieszę :) Niestety ostatnio stawia mi sie brzuszek dostałam fenoterol z isoptinem i jakos ciągnę, martwię sie zbyt wczesnym porodem, ale mam nadzieje, że jakos dotrwam, napewno nie do końca, ale chociaz do bezpiecznego momentu :) Dziś piekna pogoda, byłam na dzialeczce, pospacerowałam, pełen relaks i samopoczucie dobre, oby tak dalej :) Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tymi ruchami to tak jest,ze sie nakrecamy czasem niepotrzebnie,ja co prawda nie mialam jeszcze takiej sytuacji,zeby sie dzidzia caly dzien nie ruszala,ale wiem,ze nieraz ma spokojniejsze dni po prostu.Znamy sie juz na tyle,ze wiem tez co ja pobudza;) Ostatnio mam problemy ze snem,tzn.zasypiam,ale w nocy budze sie kilka razy,oczywiscie obowiazkowo 3 razy toaleta,a potem nie moge zasnac.Leze z reka na brzuchu,a dzidzius kopie-wlasnie teraz wiem przynajmniej,ze w nocy ostro buszuje.No i uklada mi sie w dole brzucha z prawej strony,co nie zawsze jest wygodne,ale jak go poglaszcze,to sie przesuwa i zasypiamy;) A przedwczoraj moja dlugoletnia przyjaciolka,jeszcze z PL,urodzila przez cesarke synka-ponad 4,5kg-az mnie to przerazilo:)Mam nadzieje,ze moje bedzie mniejsze,ja taka drobinka jestem,ale moj maz to zdrowy facet jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze moje kochane :) Jestem, po powrocie z Moskwy.Lekarz zameldował ze jest bardzo dobrze i moja coreczka-na pewno :)jest idalnie w porodowej pozycji ułozona:) Łozysko sie podniosło i nie ma aktulanie zagrozenia. Teraz zabieram sie za czytanie tego co naskrobalyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! Przeczytałam co napisałyście, ale mam takiego "bigosa", ze nie pamiętam już co i jak. Do pomarańczowej jak przypuszczam marcówki - a moze tak czytaj ze zrozumieniem??? Ja nie wyparłam się, a jedynie napisałam wyraźnie, ze nie ma tu rygoru żadnego. Po prostu miałam byc marcówką, załozyłam temat, ale okazało się, ze nie bedę marcówką (przynajmniej z terminu @) i pisze tutaj, a tam z nikim nie zdązyłam się zżyć i nie uważam, ze mam jakiś obowiązek meldowania , ze nie będę pisała. I koniec tematu, daj se spokój już i przy okazji nie zasmiecaj tutaj topiku. Dobra;) Widzę, ze dalej w większości dziewczynki się szykują:p No aż ja jestem ciekawa co tam u mnie baraszkuje w brzuchu:) W córcią na tym etapie też jeszcze nieregularnie czułam ruchy i naprawdę nie martwcie się dziewczyny. Czasem dzieci poruszaja się na tyle łagodnie, ze mozemy nie poczuć. Jeszcze są malutkie i mają sporo miejsca:) NIedługo to będzie jak w zegarku, zobaczycie. Pory czuwanai i snu będziecie w stanie dokładnie okreslić własnie po ruchach. W dużej mierze przenosi się to na życie pozapłodowe :) A własnie tu padła dobra metoda, jak już sie martwicie ze długo maluch sie nie ujawnia, to zjedzcie coś słodkiego, położcie się spokojnie i czekajcie. Jak glukoza dotrze do maluszka, to się ozywi:) Moje małe czuję jakoś tak godzinkę po obiedzie (w miarę często o tej porze), no i to narazie jedyna stałą pora. Czasem puknie z rana, czasem na wieczór dopiero. Dzisiaj u nas znowu wraca jesienna aura, póki co słońca nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę, ze jest przyszła podwójna mama:) No twoja ciąża jest inna i wyjątkowa już z samego powodu, ze będzie dwójeczka:) Na pewno jest ci dużo ciężej niż nam. Mi też ostatnio brzuch się stawia:-o Najgorzej, ze czuję, ze wtedy jest twardy, a to niedobrze, w czwartek wizyta i zobaczę co mi lekarz powie. Z pewnością zapyta "co słychać", lista jest długa, więc posłucha nieco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała aktualizacja: Nick...........wiek.....woj............. tc......data porodu....+kg/plec kasiulkapb......25...małopolskie......22......25.01.09.. .... +5/córcia karenk..........33....łódzkie...........18.. ...28. 01.09.......+3....? Kluska=)........26....łódzkie...22.. 31.01-04.02.09..+3/CÓRKA/MAJA Agagaguś......38....Mazowieckie.....19....31.01-04.02.09 .....synek gryzmoł........30....Warszawa........17.....01.02.09. .........? igmik............26....pomorskie........22....01.02.09.. .....+2.. ? piksip...........28....śląskie.............22.....01.02. 09.......+3...? LUTÓWKA......24....świętokrz.........19.....01-06.02.09. ..-0.60.? sabotażystka….30.....warszawa.......19.....02.02. 09.......? kasiula29.......29....Frankfurt.........21.....02 .02.09...... +2kg...? gruel............20....East Kilbride......18.....02.02.09......+3 ....? fusyta.........33....podlaskie..........19.....02.02.09 ....niespodzianka Monia...........22....lubelskie..........20.....04.02.0 9...+6....córcia.. claribelka......21....lubuskie...........21......04.02.0 9.......synek? rosołek.........26....lubuskie...........21......05.02.0 9.....+1/synek agnesita........20....śląskie.............17.....05.02.0 9......+3 /synek Karella.........27....mazowieckie......17.....06.02.09.. ... +3.....? LafyTaffy.......24...kolbuszowa.......18......07.02.09.. .....synek Szklana Głowa.27...mazowieck........21..... 07.02.09....+8/córeczka malinova73....35....śląskie.............18......09.02.09 .....+4.....? Mia 82..........26....podkarpackie....20...... 09.02.09.....+3.. ? Mama3.........39....świętokrzys......19......10.02.09.. ...+1,5/córcia adulka.........31....podkarpackie.....19......11.02 .09.......? Ewi785.........30....Lubuskie..........15...... 6-12.02.09.....? lamamma......30....Pomorskie.........19......12.02.09... ...Mania/ek? helka...........30....mazowieckie.... 16......14.02.09........? *Iskierka*......28....wlkp...............20..... 14.02.09.......+2..? Wazka.........29.....Rosja..............20......14.02.09 ......+6/córcia julka2384.....24.....lubuskie............20......15.02.0 9 ......+5/? doddotka......25......wielkopolskie....17....15.02.09.. ....+3...? Nadia277.......27.....śląskie.............20....15.02.09 ........+3/synek Sikorka -.....,.29.....BremenDe..........20..... 16.02.09......+4/Maja PrzyszlaMama23de...MannheimDE......20.....16.02.09..+4./ córeczka Habcia..........23.....małopolskie.......19....17.02.09 ......+1,5/synek katia-84.........24....małopolskie/Krk..20....18.02 .09.......+1/? Pimboli..........27....Schwarzwald/DE..20....18.02.09... ...+1..? balbiina ........23 ....Częstochowa......19.....19.02.09.....+1/Kacper kamasutra......21.... wielkopolskie.....20.....23.02.09.....+6/? dota25..........29.....pomorskie.........16.....24.02.09 ........? halasliwa.......27.....Warszawa.........17.....25.02.09. .....+3...? Zabajona.......31..... warm.-maz.......18.....26.02.09.......+3,5 konwalia9......28..... Dublin............12.....26.02.09.......? Zabajona, byc moze to pytanie wyda Ci sie dziwne, ale proszę czy mozesz wytłumaczyć co to znaczy że brzuch \"sie stawia\"?? Ja od kilku dni czuję, jak maluch sie WYPINA - dosłownie, czuje na brzuchu wtedy taka wystajacą górkę, do tego boli wtedy wszystko w srodku:/ Mam sie martwić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc mamuśki :) Belucci witaj i podwójne gratulacje :D Ważko cięsze sie ze przynosisz takie dobre wieści od lekarza :) Piszecie o „stawiających sie brzuszkach” na czym to polega, jak to się czuje??? Pimboli gratulacje dla przyjaciółki 🌼 Mam do Ciebie pytanko – czy poważne problemy masz z zaśnięciem w nocy? Pytam dlatego bo u mnie jest z tym koszmar – budzę sie przynajmniej 3 razy na siusiu i za cholerę zasnąć nie mogę :( No więc ja mam znów problem – tym razem nie urojony – niestety. Dziewczynki może umiecie mi jakoś pomóc... wygląda to tak – kładę sie spać między 23-24, zasypiam ok 24, ale już o 1 budzę się i zaczyna się koszmar – najpierw ide siusiu, ale jak położę sie z powrotem to nie moge zasnąć – mogłabym wstać i normalnie funkcjonować jak w dzień, i tak np. dziś w nocy – po wielkich mękach, nerwach, plątaniu sie po domu zasnęłam po ponad godz, tj. po 2, ale tylko po to żeby po trzeciej obudzić się ponownie i schemat sie powtórzył – mówię Wam koszmar... nie wiem co zrobić – jakoś w dzień funkcjonuję, ale łatwo się domyslić że nei na pełnych obrotach, wtaję ok 8 – jak się rozbudzę to nawet jakoś mi idzie do 13, ale później jestem coraz bardziej zmęczona :( i co noc to samo – czasem sie tylko zdarza że pomimo pobudek na siusiu śpię normalnie. Jak tak dalej będzie zadzwonię do ginka -a le nie chciałabym przyjmowac jakiś leków, a wiem ze zaparzona melisa nie pomoże. Gorące mleko zawsze piję przed snem i też nic. Tej nocy spróbuje poczytać książke ( w srodku nocy: ) moze to pomoze mi zasnąc – do tej pory tego nei robiłam bo bałam sie ze się jeszcze bardziej rozbudze – ale musze zrobic taki eksperyment. Moja mama mówi że też cierpiała na bezsenność w ciaży – ale to w póżniejszych miesiącach – jak już ja złapało, to trzymał do końca ciąży. Czyżby organizm kazał mi się przyzwyczajać do nieprzespanych nocy :P ale tak na serio to nie jest mi do smiechu 😭 Ps, mała baraszkowala calusieńką noc, a przynajmniej wtedy kiedy ja „czuwałam” ale to mi nie przeszkadzało, a wręcz uspakajało :) słoneczko u mnie świeci :))) miłego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, belucci gratuluje blizniakow znasz juz plci? pimboli moja coreczka tez lezy mi na samym dole albo po lewej albo po prawej czuje taka duzza juz kulke .kopie juz ladnie .ja tez mam kolezankce co miala 4,2 dziecko i urodzila przez cesarke w de od 4 robia cesarki .ona brala centrum materna i stad 4 kilowe dziecko po tych tabletach rodza sie olbrzymki wiec lekarze raczej ich nie polecaja .ja tez mam nadzieje ze nie bedzie moja taka duza kurde moze dam rade dzis lub jutro wyslac swoj brzuszek na emaila wyslij prosze swoj tez bo jak patrze na inne brzuszki to mysle ze moja ma malo miejsca. ja dobrze zasypiam budze sie tylko na siusiu ,moze mleko z miodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mamo pije mleczko zmiodem i to dwa gorące kubki :( nic nie daje a może i daje, ale tak jak piszę po godzinie twardego snu - pobódka, jak zasypiam to na prawde padam na pyszczydło, ale od 1 makabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×