Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Pomarańczowy gość
Jeżeli chodzi o lewatywę, to u nas robią w szpitalu, wiem, że w domku byloby lepiej:) Senna jestem niesamowicie, rano wstaję, jem śniadanie i dalej kładę się spać:) tak do 11:) Przyszła Mamo, mamy terminy dzień po sobie, też już chcę mieć na rękach moją perełkę, ale tak się boję porodu....:) Gratulacje dla Nowych Mamuś!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny a ja dzisiaj dostalam takiego przyplywu energii wysprzatalam juz wczesniej wysprzatane szafki i pokoje az sie boje co to bedzie za pare dni ale juz naprawde nie moge sie doczekac mojego ptyska up / mama 17 co do lewatywy ja dostalam recepte od mojego gina wyglda to tak jak tubka z mascia w srodku powiedzial ze mam to sobie zaaplikowac jak dostane skorczy jezeli wczesniej ok 6 godzin nie bylam w toalecie rosolku gratuluje buziale dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nic nie zdażyłam poczytać, ani napisać – ale właśnie ogladałam foteczki. Szklana jaka ta Frania piękna!!!! Kasiulkapb i Marika taka słodziaśna!!!! A jakie wystrojone te wasze dzidzie, wszystko w komplecie :) Dziewczyny na prawdę macie powód do dumy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosołku nasze gratulacje!!! W końcu się doczekałaś Zuzi🌻 Co prawda ja nie miałam lewatywy ale gdybym musiała mieć to wybrałabym tą w szpitalu-w końcu co profesjonalizm, to profesjonalizm:P A te panie co robią lewatywki robiły ją nie raz, nie dwa-dla nich to normalka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak w polskich szpitalach ale tutaj dostaje sie taki zestaw i idzie sie do wc i robi samemu chyba w polsce tez takie cos daja.trzeba sie zapytac moja kolezanka robila sobie sama w domu takim domowym sprzetem a i tak w szitalu zrobili jej znow (niestety podczas porodu i tak minimalnie ale cos poleci jeszcze tak mi mowila) porod to nie najpiekniejsza rzecz w zyciu kobiety ale idzie wytrzymac i jak juz bedzie sie widziec malenstwo zapomni sie o wstydzie i bolu . do kolezanki z marca dzidziusie po 35 tyg maja juz przewaznie rozwiniete pluca jesli sa duze nie ma z nimi problemow po porodzie duzo zalezy od wagi dziecka i tego czy samo oddycha .skrajne wczesniactwo to 25-31 tydzien wtedy dzidzius moze miec rozne problemy wiec najgorszy czas masz juz za soba nie martw sie ja tez mialam niby wczesniej urodzic bo od 33 tyg skracala mi sie szyjka i mialam skurcze a zaczynam 39 tydzien i nic sie nie dzieje lez i odpoczywaj nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, odnosnie leawtywy. Ja mam miec cesarke i lekarz kazal mi ja zrobic rano ok 6, w szpitalu mam byc ok 8.30. Co do sposobu wykonania, to kazano mi kupic Rectal, taki roztwor wodny, ktory trzeba sobie zaaplikowac (niestety nie doustnie;) i potem po 2-5 min. trzeba miec kibelek pod reka. jak bardzo trzea byc ogolonym do cesarki? Bo mi kazano przyjsc ogolona,ale zapomnialam zapytam jak bardzo:]. Czy ktoras spotkala sie z rozejsciem sie spojenia lonowego? (u mnie to jest wskazaniem do cesarki, pojawilo sie dopiero w 37 tyg:/)Jak wyglada ten problem po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROSOŁEK GRATULACJE PIERWSZA PRAWDZIWA LUTÓWECZKO!!! MYŚLĘ, ŻE ZDJĘCIA JAKIEŚ SLICZNE PODRZUCISZ, ABY POCIESZYĆ OCZY KOLEŻANEK OCZEKUJĄCYCH JESZCZE KANGURZYCZEK. MIA CO ZA SZCZĘŚLIWĄ MAMUSIĘ MA TWOJE DZIECIĄTKO!!! PIĘKNIE PISZESZ O SWOIM \"PIERWSZYM\" RAZIE. NAPRAWDĘ WZRUSZYŁAM SIĘ...GRATULUJĘ Z SERDUCHA. TRZYMAJ SIĘ DZIELNIE, CHOCIAŻ MASZ TAKI SZTAB DO POMOCY, ŻE PEWNIE WYRYWAJĄ SOBIE GABRYNIĘ :) MAM BRATANICZKĘ GABRYSIĘ - CUDNA!!! A IMIE BARDZO MI SIĘ PODOBA!!! JULKA235 również mój ginek straszył mnie wcześniejszym porodem, teraz jestem w 39 tc i wiem, że nie miał racji. Ale prawdą jest też, że po takim ostrzezeniu zwolniłam tempo i zaczęłam bać się, że dzidzia będzie niedożywiona ,mała, co dobre jak wiadomo nie jest. Bądż cierpliwa i... szykuj się na wszelaki... SALWIA BYŁAM WCZORAJ U GINKA, ROZWARCIA PODOBNIE JAK U CIEBIE NIE ZAUWAŻYŁ, MIMO ,ŻE KAZAŁ MI SIĘ WGRAMOLIC NA MÓJ \"ULUBIONY\", LOTNICZY FOTEL I BARDZO BOLEŚNIE MNIE ZBADAŁ. SKURCZE ZAPOWIADAJĄCE JUŻ MAM, KŁUCIE OD POCHWY TEŻ, A PORÓD PRZEDWCZESNY JUZ DAWNO MÓJ GINEK MI ZAPOWIEDZIAŁ... I WIERZ TU KOMUŚ... NA 75%URODZĘ DZIEWCZYNKĘ, ALE MOŻE PRAWDZIWE OKAŻE SIĘ TA RESZTA 25%??? JESTEM PRZYGOTOWANA NA RÓŻOWO I NIEBIESKO. A DZIEWCZYNKI - MAMUSIE CZY PŁEĆ DZIECIĄTEK WAM SIĘ ZGADZA Z PROGNOZAMI DOKTORKÓW???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia - z tym spojeniem to różnie bywa. Niektórzy robią cc z tego powodu, inni nie. To też chyba zależy od stopnia rozejścia. Myślę, że chyba lepiej się ogolić całkiem. W sumie to nie wiem, po prostu się gole zawsze na łyso :) Podejrzewam, trzeba mieć ogolony cały wzgórek łonowy... Czyli ten \"sprzęt\" do lewatywy można dostać bez recepty, tak??? Aha, właśnie trochę spakowałam torbę... Ale kurka coś czuję, że jeszcze długo z niej nie skorzystam. Nic mi się nie dzieje... Jutro idę do gin to może się dowiem czy mi się szyjka skraca... Ale nie czuje nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiedz niewiem czy dotrwam chcialabym u mnie jest taki problem ze mam szjke na 1 cm i jest miekka biore leki co 4 godz i bez nich brzuch mi twardnieje i pobolewa jak chwile pochodze a leze juz od 23 tyg w lozku ale w przyszlym tyg mam juz wstac z lozka gin mi kazal i leki odstawic dlatego boje sie ze urodze wczesniej.laczego wam grozil przedwczesny porod?i zycze wam szczesliwego rozwiazania a przedewszystkim szybkiego i bezbolesnego:) moj synek jest z lutego a dokladnie 12luty:)i urodzil sie w urodziny meza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam lutóweczki. :) Podczytuję Was od początku, czasem coś pisałam w początkach ciąży, ale raczej jestem biernym czytaczem. ;) Dziś weszłam tutaj, bo dowiedziałam się, że swoją córeczkę zobaczę 18 lutego, będę miała cięcie. Może na koniec cos Wam podpowiem: - jesli chodzi o lewatywę to ja w pierwszej ciązy zabrałam do szpitala bo tak nam przykazano, kupiłam w aptece bez recepty, nazywa sie ten specyfik Enema, mała buteleczka i ... nie było tak źle jak się obawiałam. :P - golenie przy cesarce - na pewno cały wzgórek łonowy, głebiej raczej nie zaglądaja, bo nie maja takiej potrzeby. ;) Pozdrawiam was serdecznie, gratuluje juz tym które mają dzieciaczki w domu a reszcie - i sobie też - POWODZENIA!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
up ja ten lek kupilam na recepte nazywa sie babylax w opakowaniu sa trzy aplikatory to jest taka tubka z dluga koncowka i mascia w srodku nie wiem jak w polsce ale mozesz pojsc do apteki i sie zapytac na pewno ci doradza mi go przepisali bo tutaj nie robia lewatywy w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie i dzieciaczki Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41.........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/54 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800/51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/54........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51.........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/51.........córcia Mia 82 ...........39.........29.01.......cc.........2990/56.........Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500/53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/57.........Marika Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/51.........Zuzia Oczekujące Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09..........+7/synek Kluska=).......26....łódzkie..........39....02.02.09......+18/CÓRKA/MAJA LUTÓWKA.....24....świętokrz..39..01.02.09..+10/synek/JAKUB FILIP fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.......+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.......+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09......+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.......+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09......+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........39.....09.02.09.......+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.......+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09........+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09........+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09.........+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania *Iskierka*......28.....wlkp.............23.....14.02.09.........+11/synek doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.......+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09........+9/synek Sikorka.........29.....BremenDe......32.....16.02.09.......+14/Maj a PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........38.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...38.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..38..18.02.09.......+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.....+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09.......+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09......+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09......+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09......+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.........? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+15/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09....+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.....+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09.....+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09.....+13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09......+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09......+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATIA 84 - a jak poczułaś rozejście spojenia łonowego? to jakiś ból był czy lekarz coś zauważył? bo ja miałam zagrożenie, cały czas jest, ale nie czuję żeby coś sie działo ale wiem, że to może też nastąpić w czasie porodu i trochę martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka235 bez paniki. U mnie szyjka skracała się od 26 tc, do tego mam przegrodę macicy. Lekarz kazał lerzeć i brać leki, ale nie za długo. Leków nie biorę już od 30 tc. Mam twardnienie brzuszka, ale mała jest już duża i jak to lekarz stwierdził ma prawo macica się napinać szczęgólnie jak się żabcia rusza. Jestem już w 37 tygodniu i jak na razie nic się nie dzieje. I wcale się nie oszczędzam bo po prostu nie mam na to czasu. Nawet jeśli byś teraz urodziła to już nie ma strachu. Znam wiele dziewczyn, którym też skracała się szyjka od 30 tc i nawet coniektóre przenosiły. Szyjka ma prawo się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julka235 bez paniki. U mnie szyjka skracała się od 26 tc, do tego mam przegrodę macicy. Lekarz kazał lerzeć i brać leki, ale nie za długo. Leków nie biorę już od 30 tc. Mam twardnienie brzuszka, ale mała jest już duża i jak to lekarz stwierdził ma prawo macica się napinać szczęgólnie jak się żabcia rusza. Jestem już w 37 tygodniu i jak na razie nic się nie dzieje. I wcale się nie oszczędzam bo po prostu nie mam na to czasu. Nawet jeśli byś teraz urodziła to już nie ma strachu. Znam wiele dziewczyn, którym też skracała się szyjka od 30 tc i nawet coniektóre przenosiły. Szyjka ma prawo się powoli skracać, skoro maluszek leży główką do dołu i na nią uciska. Na pewno będzie dobrze. Najważniejszy jest teraz Twój spokój :) Powodzenia Mia śliczna Gabrysia, taka słodziutka aż chce się ją schrupać :) U mnie wszystko ok. Mała rozkręciła się po południu i nadrabiała stracony czas. Przez te ruchy ciągle boję się każdego dnia, mało tego ja boję się każdej godziny i odliczam dni do jej urodzin. Chyba zacznę odcinać centymetry z centymetru. Kasiulka gratuluję szkraba Rosołek wszystko się dobrze skończyło Gratulację Ja też już chce moją Agnieszkę !!! Co do wydzieliny to też mam zwiekszoną, ale nie potrzebuję wkładek. Lekarz nie poleca używania wkładek bo to dobry plaster i wzmaga powstawanie infekcji. Kazał mi często zmieniać bieliznę bawełnianą rzecz jasna i spać bez. Idę pomęczyć się w łóżeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane. Zaniedbuję was ale nie mogę się ogarnąć z czasem, ciągle coś. Oj życie się przewróciło do góry nogami :) Jejku wiecie, że nawet nie wiem jaki jest dzień tygodnia ale nie interesuje mnie to wcale :) Jejkju podczytuję was kangurzyce i ja już normalnie nie pamiętam jak było w ciąży. Pomijając to, że od kiedy jestem mamą, jestem zaprogramowana na jedynie na akcje: zjadła, zrobiła kupę, ulała itp i mój mózg jest wielkości orzeszka m&m\'s :) Trzymajcie się dzielnie oczekujące musie. Jeszcze chwilka i będziecie mieć takie krzyczące chomiki w domu :) Jejku takie male te dzieciaczki a na takie tony wchodzą! Mamusie - ile czasu jedzą wsze maluszki z piersi? Franka ssie z reguły 20min a czasem 10... ja oczywiście mam schizę że za mało :( dziś zapytam położnej ale chciałam was też :) Idę zaraz na zdjęcie szwów. Boję się! chociaż po takim bólu jak ostatnio to będzie łaskotanie ale nie lubię jak mi ktoś majstruje przy brzuszku bo jestem przewrażliwiona jeszcze po ciąży. Wczoraj blizna w niektórych miejscach mi napuchła trochę. :( Martwi mnie to. Jezaaa ile zmartwień! i jeszcze ciśnienie... wczoraj miałam 161/111! idę do lekarza bo darej biorę leki te co w ciąży ale nie pomagają. Ciężko mi się wyciszyć bo tyle emocji... Mia - Gabka jest cudna!! i naprawdę wygląda na bardzo spokojną damę :) nie zapeszam! !!!!! Kasiulka -śliczna Mariczka, jaką ma czapę! i miśka! Super ta fotka gdzie ją całujesz :) Idę się kąpać i jadę na zdjęcie szwów. Jejku wyjdę na dwór! dawno nie byłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Dziewczyny -Rosołku -moje gratulacje!!!!w końcu masz to za sobą ! Ja mam dziś wizyte u lekarza i jestem bardzo ciekawa co mi powie mam nadzieje że będe miała już choć niewielkie rozwarcie Ciekawa jestem która zostanie /została dziś mamusia? basienia -ty masz termin na dziś więc twoje emocje sięgają chyba dziś zenitu hm????? Ciekawe co tam u kluseczki i iwonki czy mają to juz za sobą ?czy jeszcze czekają ... życzę miłego dniaw szystkim mamusiom i oczekującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie dostalam telefon od lekarki wyniki watroby wyszly podwyzszone (mialam to badanie juz robione miesiac temu jakos i bylo ok ale jak pisalam swedza mnie rece od 2 dni i kazali mi powtorzyc) maly napiska na watrobe ona zle pracuje .musze szybko do niej isc po wyniki i mam jechac do szpitala tak sie boje.wlasnie sie ubieram i potem dzwonie po meza i jedziemy do szpitala.trzymajcie kciuki .jesli was tez swedza rece lub dlonie to powtorzcie badania na watrobe ! papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak na szybko, egzamin zdany!!!!!!!!!!!dzieki za wsparcie:))balbinko dlugo czekalas na dokumenty?zadzwonili do ciebie zebys przyszla odebrac?bo ja z tego wszytskiego zapomnialam zapytac ja to wszytsko wyglada. wczoraj bylam u anestezjologa, wybral mi znieczulenie podpajeczynowkowe...w czwartek wieczorem najprawdopodobniej bede juz lezec w szpitalu i w piatek bedziemy obracac maluszka.jestem przezrazona...do tego dzisiejszej nocy od 22 do 4 nad ranem mialma okropne skurcze ale nie w dole brzucha tylko na wysokosci zoladka...dostalam drgawek...brzuchal mialam tak bardzo napiety i malenstwo z niego tak okropnie wystawalo,ze moglam dotknac kazdej jego czesci ciala...a po tym wszytskim ten bol mnie tak zmeczyl,ze zasnelam...rano kiedy sie obudzilam bylam przerzona,ze ono ise nie rusza.wykonalam kilka ruchow i obudzilam malenstwo..ale rusza sie stanowczo mniej.zebra i okolice zoladka mam tak obolale jakby mnie ktos kijem poobijal...cudowny oczywiscie wyjechal na jedna noc gdzies do pracy do i nnego miasta i nie odbieral telefonu...jestem na niego wsciekla i nie bede sie do niego odzywac...bardzo potrzebowalam choc jego glosu i nie wazne bylo,ze moi rodzice byli za sciana i w kazdej chwili moglam ich obudzic...chodzi o to ,ze kiedy go potrzebowalm to jego zabraklo...pozatym ostatnio troszke malo lezalam...ta przprowadzka i wizyty u zlekazry...wczoraj czulam jak maluszek rozsadzal mi miednice...tak od przodu, strasznie boolaly mnie kosci w dolnych partiach pachwin chodzilam jak kaczka. widzialm dzi zdjecia nowych maluszkow -sa sliczne. nie czytalam was wcale i nadrobie zaleglosci po poludniu. ide jeszcze odssypiac.szklana dzieki za telefon wczoraj.jestes niezastapiona:)) tzrymam za was wszytkie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki:) Zdjecia Waszych maluszków sa przesliczne:) Malenstwa sa stworzone do kochania😘 A u mnie nic nowego,brzuch nadal pobolewa,coraz czesciej sie napina ale porodu nie widac:( A juz tak bardzo bym chciala,jutro ide na ktg moze tam cos pokaze co da mi nadzieje,ze w najblizszym czasie urodze:) Rosolek gratuluje 🌼 PrzyszlaMama dobrze,ze powtorzylas te badania,trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Do 2 w nocy nie spałam, bo mi twardnial brzuch, bolały krzyże a pachwinę to myslałam, że mi rozwali. Wydzieliny mam dużo zwłaszcza do południa, jest on żółta, może to ten czop już po woli odchodzi? Naprawdę myślałam, że urodzę. Dziewczyny, może to głupie pytanie, ale ale te skurcze to bolą w pachwinach czy brzuchu? Mnie boli na razie w pachwinach. Po tych bólach, to sobie nie wyobrażam bólu porodowego, ale już chcę maleńką mieć na rękach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Do 2 w nocy nie spałam, bo mi twardnial brzuch, bolały krzyże a pachwinę to myslałam, że mi rozwali. Wydzieliny mam dużo zwłaszcza do południa, jest on żółta, może to ten czop już powoli odchodzi? Naprawdę myślałam, że urodzę. Dziewczyny, może to głupie pytanie, ale ale te skurcze to bolą w pachwinach czy brzuchu? Mnie boli na razie w pachwinach. Po tych bólach, to sobie nie wyobrażam bólu porodowego, ale już chcę maleńką mieć na rękach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomaranczowy gossiu - zdecydowanie brzuch:) najpierw takie pobolewania, potem bierzesz zegarek i one beda regularne, wejdz do wanny z ciepla woda, jak nie przejda, beda si enasilac i beda miedzy 7-10 min mozesz jechac do szpitala:) wanna rozpreza, uspokaja, i pozwala odroznic od porodowych !powodzenia! PrzyszlaMamo - powodzenia! nie boj sie bedzie dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w 37 tyg. zaczelam czuc bol tak nisko z przodu. Bylo to o tyle dziwne,ze nic nie wskazywo na problemy ze spojeniem:(. Powiedzialam o tym lekarzowi podczas wizyty i on po moim chodzie (zdecydowanie kaczym) i po badaniu ginekologicznym (badal plytko, uciskajac cos w okolicy spojenia) orzekl,ze bez cesarki sie nie obejdzie. Co do moich odczuc, to mam proble wstac z lozka, przewrocic z boku ba bok (nie da sie bez podzielenia tego na kilka etapow, bo jednym zrywem,to tylko bol potworny czuje). Raz zdarzylo i sie obudzic z bolu jak nieswiadomie przewracalam sie w trakcie snu:(. Tego sie raczej nie da przegapic. Wiem,ze spojenie moze peknac albo sie rozejsc i wtedy to rozejscie da sie opisac iloscia cm. Ja ide w czw. do lekarza,wiec powie mi co i jak. A dlaczego Adrianna podejrzewali u ciebie predyspozycje do rozejscia sie spojenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halasliwa - co do meza....nie zamykaj sie przed nim, facetom trzeba duuuzo mowic i powtarzac, dla nich dziecko to irracjonalna sprawa, oni dopiero uswiadamiaa sobie, ze sa ojcami jak je zobacza:) no i mysla, ze przed terminem sie dzieci nie rodza:D inne spojrzenie maja - typu sa rodzice, jestes bezpieczna i tyle:) na przyszlosc, nalej sobie wlasnie wanne cieplej wody i zobacz jaka ulga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuchatki i mamusie moj ginek jest na urlopie do poniedzialku i si ezastanwiam czy nie isc do inego lekarza na kontrole bo brzuszek mnie boli,spina sie juz sama nie iwem czuje sie zniesmaczona tym szpitalem po ostatniej wizycie ;-\\ Halasliwa ja po egzaminie po 4 dniach musialam sie zglowic do urzedu miasta tam poniesc jeszcze dodatkowa oplate 73 zloty podpisac jakies pierdolki i po 10 dniach mialam odebrac prawo jazdy ;-) gratuluje za zdanie ;-) pomaranczowy gosciu mnie to juz wszystko boli w pachwinach ,cale podbrzusze, z tylu nad koscia ogonowa i kluje w srodku jak chodze ;-( wiec roznie to bywa kochana juz mam dosc tego bolu i tej koncowki juz chcialabym badzo urodzic a tu lipa jak nie wiem ;-(, cisnienie mi skacze , rano szarpie na wymioty masakra ja juz chce koniec normalnie byle do poniedzialku az moj ginek wroci ;-( choc rozmyslam konsultacje u inego lekarza ale nie iwem jak do tego podejdzie jak pojde w ostatnim tygodniu do niego na konsultacje masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki, ja bylam wczoraj u lekarza na kontroli i na ctg wyszedl spadek tetna malej na chwilke podczas skurczu-tu sie nazywa to DIP I,nie wiem czy w PL tak samo. No i musialam jechac do kliniki na kolejne ctg,ktore wyszlo dobrze,potem zrobili mi dopplera,tez jest ok,tylko lozysko stare i lekarz powiedzial,ze na koncowce takie rzeczy sie zdarzaja,ale mam juz robic ctg co dwa dni i jak sie bedzie powtarzac,to wywolujemy. Sama nie wiem,chyba bym juz chciala,boje sie bardzo o mala.W koncu to juz 39tc,moge rodzic. 🌼🌼🌼Mamusie i dzieciaczki 🌼🌼🌼 Nick.......tc....data narodzin...poród....waga/wzrost......imię dziecka Ważka...........35.........08.01.......cc........1560/41 .........Anastazja julka2384........35.........09.01.......sn........3350/5 4 ........Adaś piksip.............37........12.01.......cc........2650/ 51.........Emilka Igmik.............37.........14.01.......cc........2675/ 49.........Pola Haydi.............37.........22.01.......sn.........2800 /51........synuś Agagaguś........38.........23.01.......cc.........2950/5 4........Piotruś kasiula29.........39........24.01.......sn.........3660/ 53.........Erwin Mama3............??.........26.01.......cc.........2970/ 53........córcia SzklanaGłowa...37.........26.01.......cc.........2750/51 .........Franka edycia86r.......37.........26.01.......cc.........2770/5 1.........córcia Mia 82 ...........39.........29.01.......cc.........2990/56........ .Gabrysia Adulka...........38??.......30.01.......cc..........2500 /53........Córcia Stokrotka.......???.........30.01.......cc.........2800/ 52.........Córcia Kasiulkapb......40.........31.01.......sn..........3690/ 57.........Marika Rosołek..........40.........03.02.......cc.........3040/ 51.........Zuzia 🌼🌼🌼Oczekujące🌼🌼🌼 Nick............wiek.....woj...........tc......data porodu.....+kg/plec karenk.........33.....łódzkie........25.....28.01.09.... ......+7/synek Kluska=).......26....łódzkie..........39....02.02.09.... ..+18/CÓRKA/MAJA LUTÓWKA.....24....świętokrz..39..01.02.09..+10/synek/JAK UB FILIP fusyta.........33...podlaskie..39!..02.02.09..więcejniż 17!!!/babsztylek *iwonka*.......28......lubelskie......39......02.02.09.. .....+14/córeczka Monia...........22.....lubelskie.......28.....04.02.09.. .....+10/córcia basienia.......28......śląskie.........40......04.02.09. .....+13/Wiktoria Karella.........27......mazowieckie..31.....06.02.09.... ...+7/Jaś ? mandzia.......28......łódzkie.........38.....06.02.09... ...+11/córeczka salwia..........29......Wrocław.......40.....08.02.09.. ...+20/szymuś malinova.......35......śląskie.........39.....09.02.09.. .....+11/córcia czarna.owieczka...26...mazowieckie..37....09.02.09....+9 /synek basia4379.....30......śląskie.........39......09.02.09.. .....+14/synuś Olka_...........28.....kuj-pom........39.....10.02.09... .....+16/? asia.............26.....łódzkie.........37.....11.02.09. .......+10/Wiktoria lamamma.......30.....pomorskie.....37.....12.02.09...... ...+15/Mania klonik22........26....lubelskie..36..13.02.09.15/niespo dzian/filip/hania *Iskierka*......28.....wlkp.............23.....14.02.09. ........+11/synek doddotka.......25.....wielkopolskie..35.....12.02.09.... ...+16!!/synek Nadia277.......27.....śląskie..........34.....15.02.09.. ......+9/synek Sikorka.........29.....BremenDe......32.....16.02.09.... ...+14/Maj a PrzyszlaMama23......MannheimDE...39.....16.02.09.......+ 10/Nicolas balbiina ........24 ....Częstochowa..38.....16.02.09........+6/Kacper mama 17 luty..33.....lubelskie........38.....17.02.09...+17/Karol Szymon viola nowa.....23.....mazowieckie...38.....17.02.09........+17/Maj a Pimboli.........27.....Schwarzwald/DE..39..18.02.09..... ..+10/Nadine katia-84.......24.....małopol.........38....18.02.09.... .+13,5/Aleksandra marteczka1980...28...sciacca......36......20.02.09...... .+16 /synek kasia130285..24....małopolskie......36.....21.02.09..... .+9/Sebastianek Kathey.........27.....Warszawa......30.....22.02.09..... .+7/córeczka kamasutra.....21....wielkopolskie...27......23.02.09.... ..+13/synek dota25........29......pomorskie......21.....24.02.09.... .....? halasliwa......27......Warszawa.....31.....25.02.09...+1 5/niespodzanka Zabajona......31......warm.maz.....36.....26.02.09.....+ 14/synek konwalia9.....28......Dublin...........36.....26.02.09.. ..+11/Oliverek up-83..........25......Kraków..........37.....26.02.09.. ...+13/synek robur..........31......zach.pom.......36.....26.02.09... ..+10/córeczka monis30.......29......Warszawa......33.....27.02.09..... +13/Agusia alicja 111.....27......WLKP............36.....27.02.09.....+16/Emil ka myszkinson...26.....Gdańsk...........27.....27.02.09.... ..+5/Kazik Adrianna29...29.....Wrocław.........37.....27.02.09..... .+18/Jagna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa gratuluję zdania egzaminu :) Balbina oj wymęczy Cię ta końcówka U mnie bez zmian. Nic mnie nie boli a mała się wierci. Miałam straszne sny :( Śniło mi się że wypadają mi zęby :( A potem śniło mi się, że rodziłam i lekarz powiedział, że dziecko ma 6 serduszek i z taką anomalią nie przeżyje. Chyba się zaraz robeczę :( I mam takie głupie pytanie. Może ktoś wie. Jak odejdą wody płodowe w szpitalu czy trzeba mieć jakieś podkłady na łóżko, albo jak odejdą na podłogę. Wiem, że to głupie, ale dla mnie to by była niezręczna sytuacja. Dostanę ochrzan czy to raczej normalne zjawisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×