Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Suma, ja jestem prawie pelne 12 tygodni po porodzie i juz jestem po okresie, Dostalam w 11 tygodniu. QWczesniej ok 7 tygodni mialam plamienie. Okres byl normalny i bol tez. Taki typowo okresowy. No przyznam lepiej bo nie wilam sie po scianach tylko mnie cmilo. Mam nadzieje ze juz tak zostanie bo wczesniej 8 tabletek dziennie i termos nie pomagały. Moze u Ciebie bedzie na odwrót. Teraz bedzie bolec bardziej??No zycze zeby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
IGMIK wspolczuje ci tesciowej. Ja tez mam wredna malpe a do tego straszna intrygantke. Jak idziemy w odwiedziny jest milutka, nosi dzieciaczka, a potem potrafi dupe obrabic, jak to my nie znamy sie na wychowaniu dziecka. Kupila maluszkowi moze ze trzy ciuszki jako wyprawke i mowila, ze straczy bo z tego raz dwa wyrosnie. No ciekawe w co ja mialabym je przebrac w przypadku ulania, przemoczenia itd. Dobrze, ze nie zaproponowala ciuszkow po innych wnukach, gdzie tam juz szczury dziury porobily, myszy legowisko zrobily sobie, ale trzyma to dzielnie, bo anoz sie przyda. Ogolnie nie mamy dobrych stosunkow, chociaz udajemy ze lubimy siebie wzajemnie, boze to jakies chore jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Up-83 zeby nie wcielo posta, ja zawsze zanim nacisne \"wyslij wypowiedz\" kopiuje napisany tekst tak na wszelki wypadek i jezeli wystapi blad, wtedy \"wklejam posta\" - i po sprawie :-) Polecam! No i gratuluje super-organizacji z maluszkiem :-) Ja wczoraj mordowalam sie schodzac po schodach z wozkiem i spotkalam sasiada, spojrzalam mu z nadzieja w oczach ze mi pomoze zniesc - a ten spuscil oczy w dol i mnie szybko wyminal. Bez komentarza... Przyszla Mamo, u nas chyba w ogole nie ma tej serii Pampersow \"Baby Dry\" - a moze sie myle? Widzialyscie w sklepach? Ja stosuje Pampers Baby Activ z Aloesem roz. 3. Igmik, ja mam problem z wejsciem w ubrania jesli chodzi o biodra, w biuscie tez jest czasem problem - ale ze zawsze mialam malutki - to teraz raczej nie narzekam hi hi... ;-) Pomaranczowa, przykro mi z powodu przepuklinki, ja tez mialam problemy z pepuszkiem, cos tam sie w srodku nie goilo. Na szczescie jest juz dobrze wiec u Ciebie to tez pewnie kwestia czasu. Napewno wkrotce bedzie ok. Gratuluje przyrostu wagi kluseczki :-) A propos machania raczkami to Gabrys tez tak ma, czasem sie przebudzi w srodku drzemki, pomacha raczkami, posapie, \"powarczy\" i porozglada sie - kiedys na to reagowalam, ale to go tylko rozbudzalo, a tak - po kilku sekundach - znowu spi. Z kolei podczas jedzenia (karmie piersia) a zwlaszcza pod koniec - wygina sie i piszczy, wtedy podnosze go szybko w gore do odbicia, bo to znaczy ze ma pelny zoladeczek i musi sobie beknac. Salwia, gratuluje dlugich nocnych snow Szymka :-) oby tak dalej! U mnie nadal waga +5 a chcialabym schudnac co najmniej 8 kg :-) podobno chciec = moc, ale wiadomo, ze teraz nie moge sobie pozwolic na diete. Przed ciaza dzieki radykalnej diecie schudlam 8 kg w ciagu 2 tygodni, a teraz pozostaje mi czekac az przestane karmic piersia... Ciesze sie chociaz ze nie porobily mi sie rozstepy na skorze, ale podczas ciazy ciagle sie smarowalam zeby ich nie miec. Tak ze pozostaja \"tylko\" nadmierne kilogramy :-O Dziewczyny, Tormentiol okazal sie rewelacyjny na pupcie!!! Po 4 dniach juz nic nie ma :-) a juz to nieciekawie wygladalo, tak ze polecam! Co prawda pisze na ulotce, by nie stosowac u niemowlat, ale ja i siostra \"wychowalysmy\" sie na Tormentiolu i wszystko z nami w porzadku :-P Pimboli, ja mialam Espumisan w kropelkach, stosowalam go 2 dni i wiecej nie musialam, ale okazal sie skuteczny. To lek na kolki i wzdecia. Podobno jest jeszcze Esputicon dla dzieci. Halasliwa, witaj w klubie :-( Mi umowe przedluzyli tylko do dnia porodu, teraz macierzynski z ZUS a od lipca... kto to wie? Mam nadzieje, ze obie znajdziemy cos wkrotce... A jakiej jestes profesji, jesli moge spytac? Wazko, jakos nie mam zaufania do mojego M zeby zostawic malego i wyjechac na dluzej, chyba bym zwariowala. Zreszta to nie Twoj Aligator, moj ma czasem strasznie nieodpowiedzialne podejscie do niektorych spraw, np. pyta sie po co wyparzam smoczka przed podaniem dziecku. Dodam, ze wczesniej spadl na ziemie... Staram sie nie byc przewrazliwiona i nie kapie dzieciaka w przegotowanej wodzie, ale wydaje mi sie ze takie minimum chyba powinno sie zachowac... Dobrze ze powiedzialas do sluchu w klinice, w koncu oni sa dla Was a nie na odwrot... Wkurza mnie strasznie, jak ktos sobie lekcewazy tak wazne sprawy... No i gratuluje gniazdka milosci :-) Stokrotko, wybacz nie chcialam Cie atakowac, po prostu tak jakos mi sie napisalo. Ja oczywiscie mam takie zdanie jak Ty, ze wsrod ksiezy - jak wsrod i nnych - sa i zli i dobrzy ludzie. Suma to jednak chyba jeszcze hormony, ja tez mam takie chwile zalamania, mimo ze w gruncie rzeczy jestem szczesliwa, ze mam wreszcie moje kochane dzieciatko. Odwiedzaj nas czesciej, moze bedzie Ci latwiej :-) Co do okresu, to ja jeszcze nie mam, narazie koncza mi sie plamienia po porodzie, to juz 8 tydzien! Ale juz blizej niz dalej. Slyszalam jednak, ze jak sie karmi nie rzadziej niz co 3 godziny piersia, to okres nie przyjdzie, ale czy to prawda? Nie wiem... Co do tesciow, to juz lepiej nie wiem czy ich miec, czy nie? Ja swoich jeszcze nie poznalam, bo nie moga sie pogodzic z tym, ze ich synalek sie rozwiodl i teraz ma druga rodzine. Ale nie bede sie pchac gdzie mnie nie chca, mialam dobra wole, staralam sie, chcialam ich poznac, teraz po 2 latach juz przestalo mi zalezec. Co za swiat... Wazko, podpisuje sie pod tym co napisalas...ze najwazniejsze to byc w zyciu dobrym i uczciwym czlowiekiem... czasem wlasnie biala suknia, caly ten galimatias zwiazany ze slubem przyslania nam to, co w zyciu najwazniejsze. Co dziwne, wiekszosc par bioracych slub, wlasnie w trakcie przygotowan do niego, chcac aby wszystko bylo jak w bajce - strasznie sie kloca i oddalaja od siebie, powodujac ze bajka sie konczy... Dziewczyny napiszcie o tej technice odkladania Zawitowskiego cos wiecej, bo nie wiem o co chodzi... Mia, ja karmie na zyczenie, wiec czasem jest 8 czasem 10, czasem po godzinie maly chce zrobic lyczka bo mu cieplo. Szczerze mowiac to nie licze tego, ale bedzie cos kolo tego. Synus tez ma pojedyncze krostki na buzi, pojawiaja sie i znikaja po 2-3 dniach. Nie wiem co to jest ale niczym tego nie smaruje, a w poradni pediatra tez powiedziala zeby sobie tym glowy nie zawracac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Dziewczyny, mój mąż był tydzień temu w Niemczech i kupił mi pampresy - opakowanie jak nasze ale w środku rewelka, o wiele lepsze - zapinki na gumce, lepiej wchłaniają. Muszę jeszcze kupić te o których pisała przyszła mama - na 12h. I tak jest z wszystkim - płyny do płukania, proszki, kawa itp... niby to samo, a jednak lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze sie normalnie pożalić bo już mam dość!!!!! moja Mała miała bakterie e coli i co??? juz leczyliśmy 2 antybiotykami i biegunka nadal jest juz nie mam siły. dziecko sie męczy od 2 tyg życia to już 7 tygodni!!!!! dzisiaj robiłam mocz i co?? wyszło flora bakteryjna + :( nie wiem co juz robić jutro idziemy do lekarza i zobaczymy, ale na pewno nie zgodze sie na 3 lek, o nie!!!!! a do tego cały czas ulewa i wydaje mi sie że wymiotuje!!! bo to jest już przetrawione a czasem woda i chlustające :( czy któras też z Was tak ma? a do tego z tej ciągłej biegunki ma odpażenie i to straszne :( smaruje sudocremem i maścią z antybiotykiem robionej na recepte. na wadze też nie za wiele przybywa bo waży 4 kg a ma juz 9 tyg :( jutro bede dokładnie wiedziała ile waży to sie zaktualizuje. a jeszcze ten przeklęty katar też ma od ponad tyg :( biedne to moje dzieciątko mam nadzieje ze jak teraz sie wychoruje to potem bedzie miała spokój. sorki że tak tylko o sobie ale musze sie pożalić :( Mia powiedz mi jeszcze ile Ty dawałaś lacido baby?? 1 saszetke dziennie?? i przez ile dni?? Dziewczyny ile Wasze dzieci śpią bo moja to ostatnio cały dzień śpi, wcześnie znowu mało co spała. aha i Wasze dzieciątka śliczniutkie :) musze wrzucić tez moją Księżniczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie tak, niby wszystko u nas jest to co w Niemczech, ale jednak to nie to. Przyszla Mamo przypomnialo mi sie, ze Ty wlasnie mieszkasz w Mannheim a wlasnie slucham piosenki Soehne Mennheims "Meine Stadt" :-) Uwielbiam ich, a zwlaszcza Xaviera Naidoo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa przykro mi bardzo – cholerny swiat, znieczulica ludzka:( Ale Kobieto Ty jestes jak burza – dasz sobie na pewno radę!!!! Trzymay kciuki!!!!!!!!!!!!!! A moze coś na własną rękę? Nasze prawo chroni kobiete w ciaży, a po porodzie przez czas trwania urlopu macierzyńskigo, przepisy mówią tak: Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresieurlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy. Na dwa tyg przed końcem macierzyńskiego można złozyc wniosek o urlop wychowawczy - to powoduje ze pracodawca dalej nie moze wypowiedziec umowy o prace, ale już nie ma kasiorki, tylko ze ten czas wlicza sie do stazu (lat) pracy. z przepisów: Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika. W przypadku złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego po dokonaniu czynności zmierzającej do rozwiązania umowy o pracę, umowa rozwiązuje się w terminie wynikającym z tej czynności. Ale jeżeli nie skorzysta sie z wychowawczego (zostaje sie w zasadzie bez kasy) to zaraz po zakończeniu macierzyńskiego pracodawca moze umowe wypowiedziec – tak wiec żadna to dla kobiety z dzieckem ochrona. Igmik wazka ma racje szkoda nerwów na tesiowa – ale wsółczuję Ci, na prawdę, głowa do góry – najważniejsze zebyscie sie z N dogadywali! Dzięki za odpowiedzi w sprawie karmienia – u nas wychodzi 7 razy na dobe. No właśnie jak z tym opalaniem cycuszków, można, czy nie? Hipku na filmie dodanym do ksiazki co nieco o rozwoju dziecko pan Zawitkowski pokazuje jak obsługiwac maluszka, m in jak go odkładać do łózeczka – ja juz nie pamiętam dokładnie jak to sie powinno zgodnie z jego instrukcjami robić :) u nas te krostki nie za fajnei wygadaja, no ale cóz – dobrze ze nie ma wiekszych problemów summa sumarum i Ty masz cieżko sytuacje z tesciami – ehh dasz rade bez nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia – bidulo ❤️ biedne to Twoje malenstwo Lacido podawałam całe jedno opakowanie (bodajze 10 saszetek) jeden raz dziennie – rozpuszczałam w ociupince wody dosłownie na dnie szklanki, teraz znów podaje bo szczepiliśmy na rotawirusa i moga byc rzadsze kupki, a ja sie strasznie o ta pupe boje bo po jednej stronie dalej sie nie zagoiło – jest cienki strupek na rance, nie boli, ale ładnej pupki nie ma. Jezeli ma wyprzeniowe zapalenie skóry – czyli ranki przy odbycie – to myj bierzaco woda, susz delikatnie suszarka – bron boze nie pocieraj ranek, nakładaj gelcjane (na wodzie), podsusz i miedzy pośladeczki (o ile jest ranka) włóz paseczek bawełnianej tkaniny – ja pociełam biala pieluszke flanelowa, do zabezp. Pupy uzywam alantan krem plus, dermatolog kazała tez clotrimazolum smarowac. W krytycznym momencie uzywalam tylko pieluszej tetrowych. No i jak najwiecej wietrzyc – spanie na brzuszku z gola pupa. Mi dermatolog odradzila sudocrem bo ma talk i mozepodrazniac. Ja juz sama nie wiem co robic zeby to do konca zeszło:( nie wietrze jej juz tak długo, bo ciezko sie jej zasypiało z goła pupa i sikala pod sibie a jak to czyscilam to sie budzila – cyrk. Co do ulewania nic nie podpowiem niestety. Moja ucina sobie 2-3 drzemki do 30 min jedna godzinna i jak jest spacer to spi 3-4 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia, nie stresuj się na razie tym,że mała niewiele przybrała.Moja Zuzanka najpierw przytyła 400 g w tydzień,a w następnym tylko 100 g.Kontroluj ( ja na razie wazę co tyudzień) wagę i nie przejmuj się na razie.Sądzę,że żadne dzieco nie tyje co tydzień 150 g. Kurcze,popłakałam się dziś z bezsilności.Byłam wczoraj u gina na kontroli po porodzie, mówi mi,że wszystko ładnie się goi,a dziś jakieś krwawienie znowu.Mam już dość.Najpierw krwawienie po porodzie,chwila przerwy, okres,a teraz coś nie- wiadomo- co. Hałaśliwa, nie jesteś sama )(choć pewnie Cię to nie pocieszy).Ja też od lipca jestem bez roboty. Kobity jak ubieracie dzieci kiedy jest cieplutko w słońcu,ale troszkę wieje?Boję się przegrzać,ale za lekko ubrać też niedobrze. Edycia moja córeczka również ulewała,ale minęło to (tfu tfu, odpukać).Czasem wymiotowała.Być może Twoje dziecko ma nietolerancję laktozy, nie wiem ,poczytaj w necie.A co mówią lekarze? Często ulewa, wymiotuje? Wcześniej też to się zdarzało czy dopiero teraz? Zuzia dostała na buzi jakichś \"kropek\".Z opisu Igmik wynika,że to skaza białkowa,ale w necie cztałam,że to są czerwone krostki,a ona ma jasne,niewidoczne normalnie,tylko pod światło.Wie coś któraś o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewoje. Ważko, bardzo mądrze napisałaś do Igmik - jak się człowiek nakręci na teściową, to nie ma bata, wszystko zaczyna wkurzać. No moja przylatuje jutro na miesiąc do Polski, większość czasu spędzi u nas... Od 2 tygodni nastawiam się pozytywnie i nie jest najgorzej. Przedtem miałam właśnie antyfazę i wszystko, ale to wszystko mnie irytowało... :) Ale pracuję nad sobą :) Hałaśliwa, mnie się kiedyś wydawało, że Ty pisałaś, że masz własną działalność i w związku z tym jakieś problemy były z macierzyńskim... Poszerzam grono twierdzących, że sobie poradzisz, ale współczuję... Buziaczki dla Leah :) Mia, ja szczerze mówiąc nie liczę karmień, po prostu karmię jak mała jest głodna :) Zmienianych pieluch też nie, bo już dawno straciłam rachubę :) Hipku - pisałaś ostatnio, że macie kłopot, bo ksiądz nie chce się zgodzić na chrzestnego - jest taka możliwość, żeby powołać tzw. \"świadka chrztu\", który może nie być katolikiem i nie potrzebuje żadnych zaświadczeń, trzeba tylko zgłosić jego imię i nazwisko. To tak tylko na marginesie, może się przyda :) Co do odkładania dziecka do łóżeczka, to Zawitkowski prezentuje to w kilku filmikach dostępnych w necie na stronie Gazety. Muszę poszperać i podeślę link jak znajdę. Edycia, bardzo mi przykro, że te bakterie dopadły Twoje maleństwo... Też przerabiałam mały przyrost wagi, dlatego dokarmiamy małą Bebilonem, ale z kolei nie chcę za bardzo, bo stracę pokarm. Nie mam elektrycznego odciągacza i nie chcę tak drogiego kupować, a te ręczne to sobie można wsadzić w... Trzymaj się dzielnie i patrz optymistycznie, bo Twoja siła jest Maleństwu bardzo potrzebna. Ja jestem przewrażliwioną matką i nie wiem, jak to zmienić. Drżę przy każdym niepokojącym objawie u Laury - ostatnio jak ją przewijałam, kilka razy się zatrzęsła, zrobiła odruch morro i zaczęła strasznie płakać -nie wiem, co to było, ale się przeraziłam...Nogi miałam jak z waty... Ważko, staram się brać z Ciebie przykład. Ty jesteś na tym topiku przodownicą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mia a ten clotrimazol to taki normalny?? ja używałam takiego w tupce w ciąży jak miałam problemy z grzybkiem :( nie wiem czy dla takiego dzieciątka może być czy trzeba jakiś specjalny chyba bede musiała kupić alantan bo ma ranki w samym odbycie zaraz przy wyjściu a teraz już na pośladki przeszło łeeee płakać mi sie chce!! Rosołku no właśnie zawsze ulewała mówiłam mojej doktorce to pow że najpierw tą bakterie trzeba wyleczyć bo może od tego jutro sie dopytam, boje sie żeby nie miała refluksu bo wydaje mi sie że coraz gorzej ulewa takim serkiem albo wodą. wspólczuje okresu ja jeszcze na szczeście nie mam :) a co do ubrania to ja dzisiaj byłam na spacerku i ubrałam Mała tak jak w domu czyli body z długim rękawkiem, kaftanik i śpioszki na to kombinezon i czapeczke oczywiście ale nie taka zimową. troszke wiało ale myśle że w gondolce nic sie tam nie działo :) co do skazy to czytałam że mają być takie grudki. Hałaśliwa, Rosołku ja też nie mam pracy po macierzynskim niestety :( Stokrotko ja ma z avent ręczny i sobie chwale wkleiłam zdjęcia na meila i co?? jest tylko jedno :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Postaram odzywać się teraz częściej, bo już się wszystko unormowało. Ponad tydzien miałam że tak powiem dwójkę do opieki w domu. Męża dopadło 4 wyrostków i nieźle go poszarpali. Ciężko mu było nawet wstać z łóżka. Dlatego też się nie odzywałam. Byłyśmy wczoraj po raz pierwszy u pediatry i wszystko jest ok. Krostki z buźki małej już prawie zeszły a przemywamy tylko solą fizjologiczną. Pępuszek niestety nadal się nie zagoił :( Mam smarować dalej spirytusem i stawić się w piątek do kontroli. Mam kilka pytanek Pewnie już pisałyście ale nie mam czasu przejżeć zaległości :( Jak podajecie wit. D3. Czy można do tej kropli dodać odrobinę wody? Czy któraś z Was też czeka długo na USG bioderek? Nie wiem czy nie iść gdzieś prywatnie bo zostałyśmy zapisane dopiero na 21 maja :( Czy wiecie może czy na urlopie macierzyńskim można pracować na umowę zlecenie, bo dostałam propozycję z innej firmy na kilka dyżurów w miesiącu a dodatkowa kasa się przyda. Miałam jezcze o coś pytać ale zapomniałam :( Jak przypomne to napiszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia To wlasnie taki clotrimazol (tam sie grzybek rozwijac moze) -poczekaj jakies 3 dni jak zacznie przysychac i wtedy clotrimazol ze 4 dni, a pozniej alantan a clotr. 2 razy – tymi kremami i clo. I alant. Wszystko zabezp. pachwiny, posladki, pupcie-sprobuj tej metody co opisalam i jeszcze kapiel w krochmalu z maki ziemniacz. Te paseczki miedzy posladki wkladaj wtedy ranki sa izolowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosolku na skaze bialkowa jeszcze chyba za wczesnie, mi sie wydaje ze alergie pokarm. na skorze wychodza dopiero w 3-4 mies, moze to jest to łojotokowe zapalenie skóry, gdzie sa te krostki, to nie sa takie grudki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............tc…..ur.....por..waga/wzr...imi ę. .sk.tyg....akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10.....4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ........10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. .........10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa.....37...26.01...cc...2750/51......Franka.. .. .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. .... Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17 luty.......38...06.02...sn...3200/51.......Karol Szymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a…....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela...... asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper.......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55......Weronika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edycia,a Twoje dzieciątko dobrze przybiera? Bo jak moja mała miała kilkanaście dni i tak wymiotowała to dostałam skierowanie do szpitala na obserwację.Podejrzewano zwężenie czegoś tam w brzuszku.Ale przy tym dziecko nie tyje. Mogę Ci tylko powiedzieć co ja robiłam,aby wyeliminować wymioty i silne ulewanie: karmiłam trzymając niunię w pozycji prawie pionowej,po jedzeniu oczywiście odbicie i kładłam troszkę wyżej (w łóżeczku też ma troszkę wyżej przy główce).Pamiętałam jeszcze o tym,żeby nie \"wstrząsać\" nią za mocno po jedzeniu.A może je zbyt łapczywie? Zuzia na początku potrafiła wypić 100 ml w ciągu 3 min. Co do ubierania jeszcze: dajecie nadal śpiwór? Bo ja wyjęłam i przykrywam ciepłym kocem.Reszta tak jak zimą ( jedynie spodenki sztruksowe zamiast zimowych ocieplonych polarem i cieńszą czapę).Niby jest ciepła po spacerze,więc mam nadzieję,że jest ok. W weekend ma być do 22 stopni.Wtedy to już w ogóle nie wiadomo, co założyć. Moniś a czemuż to Twojemu mężowi się dostało? Az strach na ulicę wyjść.Ale już dobrze się czuje? Ja wit. D3 daję z odrobiną mleka.I tak jej nie lubi i pluje cwaniara. USG bioderek też mam dopiero na 18 maja.Pediatra mówi,że jest wszystko dobrze,a gdyby coś było nie tak, to dałaby mi skierowanie i od ręki miałabym wizytę u ortopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy gość
Dziewczyny - trzymajcie jutro kciuki - mam wizytę odnośnie pepuszka u chirurga i prywatnie umówiłam się na usg bioderek, bo do nas idę 18.04 - na sprawdzenie do szpitala, ale wolę jeszcze prywatnie sprawdzić. Mi na odparzenia pupci przepisała krem robiony na wazelinie z wit. A, dziś smarowałam pierwszy raz - zobaczymy. Lacido baby podaje 1saszetkę na dzień i kazała 2 miesiące - Mia - a po tym kupki bedą rzadzej wystepować i nie bedą takie luźne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hałaśliwa i Rosołku moze razem zalozymy jakas dzialalnosc? Np. kawiarnia lub kino dla matek z dziecmi? :-) Ostatnio widzialam takie kino z przewijakami hi hi, ale nie u nas...`Trzeba sobie jakos radzic, ja juz powoli przegladam ogloszenia o prace, bo w przypadku niektorych wakatow rekrutacja trwa kilka miesiecy... Stokrotko, dziekuje za pomysl ze swiadkiem chrztu, postaram sie jednak dopiac swego, aby moj szwagier byl chrzestnym :-) Bede tez wdzieczna jak cos znajdziesz na temat pielegnacji czy opieki nad niemowleciem od Zawitkowskiego. W miare mozliwosci staram sie ogladac program \"Mamo to ja\" - on rowniez tam wiele dobrych rad daje. Podobalo mi sie jego stwierdzenie, ze poduszkom w lozeczkom mowimy kategoryczne \"nie\", a jak ktos chce koniecznie poduszke dla niemowlaka, to niech sobie ja namaluje - hi hi... ma facet poczucie humoru... Ale fakt, przydaje sie to co mowi. Moj synek tez ma jeszcze ten odruch moro, o ktorym piszesz, zdaje sie ze do 3 miesiaca tak moze byc a moze sie myle? Staram sie tak delikatnie i powoli go odkladac, a jednak sie zdarza... :-( Monis, pepuszek mojego syneczka tez sie dlugo goil, w szpitalu doradzili, aby po spirytusie zastosowac fiolet spirytusowy - tak tez robie - podobno to lepiej wysusza ranke. Witaminke D podaje w bardzo fajnej formie - kupuje Vita D w aptece, to sa takie malutkie kapsulki, z ktorych urywa sie \"glowke\" i wkrapla zawartosc dzidziusiowi do pyszczka. Dawka idealnie odmierzona nie wymagajaca dodatkowych plynow. Polecam. Tak samo podaje witamine K - w kapsulkach Vita K. Dziewczyny karmiace piersia, jak dlugo trwa u Was jedno karmienie? Bo u mnie strasznie krotko - ok.10 min. czasem dluzej, czasem 8 min. i przerwa na przewijanie i potem jeszcze 5 min. Troche krotko, ale moze duzo udaje mu sie wypic skoro dobrze przybiera... Edycia, ja mialam tak jak Ty z dzieckiem, mial 2 tygodnie i zaczal wymiotywac. Zawiozlam go do szpitala gdzie zatrzymali go na obserwacje kilka dni. Co prawda nie stwierdzono co jest przyczyna, bo nie moglo to byc zatrucie, skoro karmie piersia, ale tak czy siak - dostal antybiotyk. Co do pupki, to sprobuj Tormentiolem (masc), mi sudocrem nie pomogl, a Tormentiolem dzis chyba 5 dzien i juz prawie sladu nie ma... Sprobowac nie zaszkodzi, a byc moze pomoze malenkiej dupce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hipek co to jest ten odruch moro? Czy charakteryzuje się nagłym rozrzuceniem ramion jakby maluch się przestraszył? Jeśli chodzi o poduszki, to ja też byłam przeciwna,ale mam cieniutką poduszeczkę w wózku.Położna zaleciła kiedy mała tak bardzo ulewała.Musi mieć cały czas trochę wyżej. Dziś guru Zawitkowski był w DD TVN :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołek po prostu mój mąż znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Nie spodobał się im wygląd mojego męża. A najdziwniejsze jest w tym wszystkim to że mu nic nie ukradli. Co za czasy :( Moja mała też miała całe czółko w takich krostkach jak kasza. oczyszczamy jej twarz solą i już wraca do normy. Ja wit. D podaję na takiej miękkiej łyżeczce z odrobiną wody nie wiem czy tak można. Łyka ale strasznie się krzywi. hipek a ten fiolet można w aptece kupić? Coś nie chce mi niunia zasnąć dzisiaj po kąpieli. Domaga się uwagi muszę do niej iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś to ładnie się mężulkowie dostało. wit D3 daje do buzi bezpośrednio wkraplam, tak samo cebion i witK. u nas tez były krostki ale odpukać póki co nie ma, tylko czasem sie pojawi kilka. no u nas pępuszek odpadł dokładnie po 7 dniach i jeszcze przemywałam spyrytusem 70 % przez jakiś czas.a na USG tez mamy dopiero na koniec kwietnia zobaczymy. dzięki wielkie Mia za podpowiedzi w sprawie odpażeń, jutro będę prubowała bo już nie mogę na tą pupcie patrzeć. Rosołku u nas to własnie jest ciężko bo lekarze sa do d..y a i szpital nienajlepszy. lekarze wola pchac lekarstwa bez badań, jak mała miała biegunke wmawiali mi zebym nabiału nie jadła a dopiero jak powiedziałam ze chce skierowanie na posiew to dostałam, ale jak juz po antybiotyku było musiałam sama zrobic posiew tzn chciałam , ale nie dostałam skierowania i miałam racje bo bakteria dalej była. a na to ulewanie to ja juz nawet pół godz nosiłam na rekach żeby sie w brzuszku ułożyło. czasem jest lepiej a czasem gorzej, a o przebieraniu po jedzeniu to mowy nie ma bo wszystko zwróci. Rosołku a jak to jest wiesz może czy jak przybierana wdze to na pewno nie bedzie tego coś tam niedomkniętego?? bo moja na wadze przybiera w 7 tyg przybrała 1400g. a na spacerto nie trzeba tak opatulać strasznie tylko jedną warstwe więcej niż my to juz nie są takie malusienkie noworodki :) pomarańczowy gościu trzymam kciuki :) Hipku a na jakim programie jest ten program \"Mamao to ja\"?? bo swego czasu było na TVN Style, ale już nie ma albo w inny dzień. fajnie masz z tym karmieniem bo moja to potrafi nieraz godzinke wisieć przy cycu i jeszcze potem woła :( moja mała też ma ten odruch moro nawet jak nic nie strzeli mocno tylko np jak ją rozbieram to tak szuka łapkami żeby sie czegoś złapać. Rosołku tak ten odruch moro to jest takie rozkładanie rączek jakby dzieciątko chciało sie czegoś złapać. a Milenka dzisiaj przespała cały dzionek i teraz ma ochote na zabawe :) znowu do 23 bedzie jazda. dziewczyny czy Wasze maluchy tez tak czasem potrafią cały dzień przespać?? oki lece spać tzn prubować będe dobrej nocki papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Dziewczyny, ale u Was miło. Zagoszczę tu na dłużej. My właśnie przechodzimy kolkę. Malutki płakał 3 godziny, teraz smacznie śpi. Wczoraj było tak samo. Dostał esputicon i zobaczymy. Czy ten esputicon można od czasu do czasu dać profilaktycznie? Czy jak się zaczyna cała ta akcja? Hipek współczuję Tobie tej całej sytuacji z teściami, toż to jakieś chore, a Twój to pewnie jest między młotem a kowadłem. Najważniejsze, że jesteście razem, a skoro oni nie wykazują chęci poznania wnuczęta a dziecka ich syna to ich strata i tylko o nich świadczy. Jakby żyli w jakimś pieruńskim średniowieczu. U mnie też nieciekawie i najlepiej omijałabym ich z daleka, bo strasznie męczy takie udawanie,że lubimy się a tak naprawdę gdy zostajemy same nie mamy o czym rozmawiać. Kobieta ma dziwne nastawienie do życia i takie prostolinijne. Gdy ja odwiedziliśmy (łącznie dwa razy w tym raz na 15 minut) biegała z małym i gdyby ktoś obcy widział to pomyślałby że cudowna babcia, a tak naprawdę ona później gada jaka to zmęczona, że nie tak przewijamy pampersa (ona w życiu nie miała pampersa w ręku) , nie tak myjemy, wszystko na nie. Mały niedługo zacznie 3 miesiąc a nie dostaliśmy od niej żadnego zaproszenia, raz tylko zadzwoniła spytać sie jak czuję sie po porodzie. Tyle...Dobrze, że moja mama przychodzi pomaga i mam do kogo gębe otworzyć bo tak to zwariowałabym siedząc sama w domku i dawać monolog mojemu dziecku przez 8 godzin:/ Zapisuję sie do otwarcia jakiegoś biznesu wspólnego, też jestem bez pracy, dokładnie od 4 miesiąca ciąży, upadłość firmy. Proponuje kawiarenke, gdzie wszystkie spotykałybyśmy sie na kawkę a obok plac zabaw dla dzieciaczków:) Ja karmię dziecko w dzień różnie, czasami 6 razy, czasami prawie non stop, w nocy dwa, trzy razy. Do zrzucenia mam 6 kg i za choler* nie wiem jak, wszystko siedzi w brzuchu i tyłku. Z chęcią zamieniłabym cycki na większy rozmiar bo przed ciążą były małe, a i teraz są niewielkie, dobrze że chociaż pokarm mam, bo ktoś z zewnątrz pomyślałby, że raczej tym co mam dziecka nie wykarmię. Dobrze, że wielkość nie idzie w parze z zasobem ich:) Drzemiecie w dzień? Ja ciągle sobie mówie, że jak dzidzia zaśnie też mykam poleżakować, a tymczasem mały śpi a ja piorę, gotuję obiad, sprzątam albo siedzę na necie, a potem snuję sie po domu bo zmęczona, niewyspana i tym samym zła. Moje samopoczucie zwalam na garb hormonów. Muszę wyżalić się mężowi, mam nadzieję że trochę mi ulży. Któraś pisała, że ma być 20 stopni. Już nie mogę doczekać sie, słoneczko i ciepełko dobrze zrobią. Jak chodzicie na spacery to gdzie dokladnie? Po mieście chodnikami czy osiedlowymi dróżkami, a może do parku? Próbuje zorganizować jakąś trasę, ale nie bardzo wiem gdzie. Mieszkam na Mokotowie. Ale rozpisałam sie, mam nadzieję, że chociaż jedna z Was dotrwała do końca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
monis 30 ten fiolet to pioktanina i kupisz ja w aptece. My smarowaliśmy najpierw pepuszek spirytusem takim ze sklepu, a potem tym fioletem. Tylko uważaj bo strasznie brudzi ubrania i wszystko inne i jak już posmarujesz to poczekaj aż uschnie. Smaruj 4 razy dziennie. Ja żeby pepuszek odpadł wczesniej najpierw odgninałam troszkę ten kikut, potem spirytusem polewałam pare kropel i na koniec smarowałam fioletem. Odpadł po 4 dniach, potem tylko fioletem dwa razy dziennie przez tydzien, żeby taka resztka odleciała. Pepeuszek ma piekny i sie nie babra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
edycia86, bakteria e.coli normanie wystepuje w przewodzie pokarmowym, dokladnie w jelitkach to może nie ona jest powodem biegunek. Kiedys na biegunke moja siostra podawala swojemu dziecku Enterol. Przeszlo raz dwa, do kupienia bez recepty w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Summa, jak moja Laura miala kolki, dawalam jej Esputicon rowniez zapobiegawczo. On zostaje calkowicie wydalony z organizmu, wiec sie nie obawiaj, ze zaszkodzisz Kruszynce. Ja z cyckami mam identyczny problem, ale teraz przynajmniej troche ich wiecej i jakby ponętniej się robi... :) Ja mieszkam na Nowolipiu i mówiąc szczerze, juz mnie nie kręcą spacery, bo nie ma w okolicy zadnego wiekszego parku (najblizszy Krasinskich, ale trzeba isc przy ruchliwych ulicach i wdychac spaliny). Ewentualnie Powązki - lubię bardzo, ale jakoś nie mam na razie nastroju, a i jakoś dziwnie tak z wózkiem... Polska podobno prowadzi w meczu 8:0 :) Tak podają w Trojce.Igmik, twój mężczyzna by oszalał z radości :) No właśnie, ciekawe, czyje posty trzeba dziś przepuścic przez prima aprilisowa cenzure?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
stokrotko hehh ponetnie z tym wyciekajacym mlekiem?;) i z tymi zachartowanymi sutkami? moj maz smieje sie, że teraz to musi dluzej nimi bawic sie, zeby mnie doprowadzic do szalu hehe Juz kwiecien a ja do wiosny to watpie zebym schudla:/ a jak tu przy dziecku odchudzac sie, jak pokonac wilczy apetyt. Nie nie jestem grupa, naleze do osob szczuplych tylko zostal mi taki nadmiar w brzuchu:/ taki Maciuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
*Oj blad wkardl sie, mialo byc do lata, (do lata piechota bede szla...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suma,ja mam tak samo,tzn. cały dzień wypełniony obowiązkami.Nie ma kiedy odpocząć.Ciągle wydaje mi się,że nie jestem dość dobra,dążę do ideału matki,żony i kochanki,próbuję wszystko pogodzić.Czy to jest w ogóle możliwe?Ciągle mi się wydaje,że coś zaniedbuję,np. moje dziecko,bo zamiast sprzątać powinnam córce poświęcać swój czas. Na spacery chodzę i po osiedlu i gł. chodnikami i do parku,staram się zmieniać trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×