Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

A JEśLI PRZY TEMACIE WAGI JESTEśMY, TO POWIEM wAM,żE WAżę tyle co przed ciążą,ale wyglądam dużo gorzej: rozstępy,brak jędrności,wielki brzuchol. Nie wiem jak wyjdę na plażę. Będzie [płacz.A teściowa twierdzi,że to niemożliwe,że nie mam czasu,by codziennie parę minut poćwiczyć.No cóż-naprawdę nie mam. O kwestię solarium pytałam gina i mówi,że nie ma przeciwwskazań. i PRZYSIęGAM SOBIE SOLENNIE,żE W WEEKEND SIę WYBIORę.oPRóCZ TEGO pofarbuję włosy i zrobię peeling,bo ciągle to odkładam.A Was biorę za świadków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołek po prostu mój mąż znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Nie spodobał się im wygląd mojego męża. A najdziwniejsze jest w tym wszystkim to że mu nic nie ukradli. Co za czasy :( Moja mała też miała całe czółko w takich krostkach jak kasza. oczyszczamy jej twarz solą i już wraca do normy. Ja wit. D podaję na takiej miękkiej łyżeczce z odrobiną wody nie wiem czy tak można. Łyka ale strasznie się krzywi. hipek a ten fiolet można w aptece kupić? Coś nie chce mi niunia zasnąć dzisiaj po kąpieli. Domaga się uwagi muszę do niej iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołek po prostu mój mąż znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Nie spodobał się im wygląd mojego męża. A najdziwniejsze jest w tym wszystkim to że mu nic nie ukradli. Co za czasy :( Moja mała też miała całe czółko w takich krostkach jak kasza. oczyszczamy jej twarz solą i już wraca do normy. Ja wit. D podaję na takiej miękkiej łyżeczce z odrobiną wody nie wiem czy tak można. Łyka ale strasznie się krzywi. hipek a ten fiolet można w aptece kupić? Coś nie chce mi niunia zasnąć dzisiaj po kąpieli. Domaga się uwagi muszę do niej iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołek po prostu mój mąż znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze. Nie spodobał się im wygląd mojego męża. A najdziwniejsze jest w tym wszystkim to że mu nic nie ukradli. Co za czasy :( Moja mała też miała całe czółko w takich krostkach jak kasza. oczyszczamy jej twarz solą i już wraca do normy. Ja wit. D podaję na takiej miękkiej łyżeczce z odrobiną wody nie wiem czy tak można. Łyka ale strasznie się krzywi. hipek a ten fiolet można w aptece kupić? Coś nie chce mi niunia zasnąć dzisiaj po kąpieli. Domaga się uwagi muszę do niej iść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj wybaczcie coś mi się chyba pokręciło i kilka razy to samo i po czasie wysłało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzurna Wazka na posterunku. U nas maly sukces i 6 godzin ciaglego snu. Niestety potem klasyczny brak apetytu. Ale mnie mala nie przechytrzy. Aligator mowi ze jak jej podniesie sie zelazo to bedzie jadla wiecej. No oby bo mi po ciazy tabletki nie pomogly z zelazem spadlo na leb na szyje i podali mo cca cole do krwi :) Karmcie wiec piersia moje drogie mamusie. O to potwierdzenie mouch słow: . W życiu pozapłodowym głównym czynnikiem ryzyka anemii i niedoboru żelaza jest karmienie sztuczne (z mleka matki żelazo wchłania się znacznie lepiej niż ze sztucznych mieszanek) oraz opóźnianie wprowadzania soków i bogatych w żelazo pokarmów stałych. Hehe, hipku moj ma na odwrot.... wszystko myc:) mysle ze Twoj maz przywyknie i dorosnie do sytuacji. Mysle ze gdyby Ciebie nie widzial zrobilby dokladnie to co Ty robisz bo faceci sa przerazeni i nie maja pojecia”jak” mozna zrobic inaczej. Fakt zawsze palna jakas gafe(u nas zawsze cos zapomni albo zmieni-brak kremu, brak pajacyka na spacer, nie wyczyszczony nosek itp... ale uczy sie i stara a ja smieje sie zeby go nie zniechecic) ale jestem pewna ze bardz sie postara, wkoncu komu innemu mozemu zaufac. Tesciowie, pewnie tez im minie jak zobacza maluszka. Podziwiam Ciebie za cierpliwosc do nich i podoba mi sie Twoja postawa. ....czyli kladziesz zlewke i nie pchasz sie na slie. Pewnie i tym sa zaskoczeni bo spodziewali sie innej postawy. ...no i masz przynajmniej luzik bo Ci sie nie wtryniaja :) Pomaranczowy, a wyobraz sobie co mam ja.... opakowanie pampersow takie same a w srodku jajko bez niespodzianki. Nie ma gumkowych zapinek wchlonnosc byle jaka-pupa zawsze wilgotna. Im mniejsze wymagania klientek tym gorsza jakosc:( ciesze sie ze masz mozliwosc zakupu z niemiec, slyszalam tez ze wychodza taniej. U nas jedna sztuka wychodzi od 70 groszy do 1,50 . Edyciu, moze zmien lekarza bo wg mnie to Ci sie dziecko odwadnia. Sa tez specjalne mieszanki mleka na ulewanie i kolki.moze warto dawac na przemian.... przykro mi bardzo i domyslam sie jak mocno jestes zmartwiona. Przyjmij silna postawe i hiedaj sie omamic. Matka wie najlepiej ze jest cos nie tak i nie jest przewrazliwiona. U nad tez wszyscy mowili ze jest git a wyszlo ze to anemia i stad brak apetytu. Walcz wiec o zdrowko swojej malutkiej. A leczylas probiotykami?? U nas na bakterie sie sprawdzily. Cotrimasolum zwykle z tubki. Takie dla duzych dziewczynek. My tez tym wlasnie mazemy od czasu do czasu. Rosołku u nas tez takie krostki na buzce. Dla mnie to ptowki. Dosłownie nic z ty, nie robie.Same sie pojawiaja i same znikaja. Wycieram buzkie tylko po jedzieniu wacikiem nasaczanym kranowka. Z ta robta to widze ze normalnie cyrki sie porobily. Chcesz miec dziecko to zqpomnij o pracy..... i gdzie ta polityka prorodzinna..... szkoda słow.a moze warto zajsc w dyga ciaze ;) wtedy nastepuje przedłuzenine urlopu i swaidczenia?? Stokrotko, dzieki :) to bardzo mile ze tak o mnie myslisz. To nie do konca tak, ale mysle ze poprostu mam duzza pomoc ze strony Aligatorka :) Monis. Nie gadaj. Skandal normalnie. Co sie dzieje na tym swiecie.mam nadzieje ze dorwa tych drani i przywala takie kolegium oraz wyroki. Suma, ja przeczytałam wszystko :) bardzo milo sie czyta Twoje posty. Rosołku jakby tesciowa wstawala codziennie w nocy to ciekawa jestem czy mialaby sile i ochote na cwiczenia....ach te baby.jak juz wspominalam trzeba na luzik to brac . Ja staram sie spac w dzien ale co to za spanie. Wbijam w to ze nie dosprzatalam jak mi sie tak bardzo chce spacccccccccccccc. Mala zasypa wiec i ja tez. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
Wstałam dziś w wyśmienitym humorze. Piękne słoneczko świeci za oknem a mój skarb od siódmej rana uśmiecha się na przemian z grymasami:) Mąż poszedł załatwiać jakieś interesy a ja doprowadziłam się do wyglądu, założyłam co prawda to w co się zmieściłam ale i tak wyglądam nieźle;) Idziemy dziś na spacerek a potem na zakupy bo lodówka świeci pustkami. A jeszcze chciałam napomknąć, że mam większą ochotę na bara bara niż przed ciążą co dla mnie jest wielkim szokiem. Rosołku ja też nie mam czasu, poza godzinami kiedy mąż zajmuje się dzieckiem, ale wtedy nawet coś jest do zrobienia w domku, a zaległych spraw typu pukładanie w szafkach bo wszystko tylko upychałam, umycie umywalki, kibla itd, jest sporo a i na to brakuje sił. Teściowa niech sobie przypomni jak miała sama dzieci chociaż pewnie babcie wyręczały w wychowaniu. A ja jestem taka "mama samosia", która sama chce wszystko robić, sama wychowywać, nie potrzebuje do tego teściów. Poza tym mogę być świadkiem twoich dokonań weekendowych:) Ja do maja muszę zrzucić tego Maciusia i wtedy będzie ok, piękne słoneczko świeci to może te spacery codzienne pomogą w tym:P Wazko widzę, że Ty optymistyczna dziewuszka, zaraziłam się tym od Ciebie:) ale nie będę tego leczyć dobrze mi jest z tym. A i jeszcze w jakich tyg dzieciaczki przechodzą te swoje skoki rozwojowe? Mój jak zauważyłam to w 3, 6 i 8, ciekawe kiedy następny i czym mnie zaskoczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam piękne panie! Rosołku wydaje mi sie ze skaza to takie malusienskie skupiska kroteczek to wyglada jak czerwony liszaj (juz dobrze nie pamietam, ale mój brat mial jak byl mały – własnie skonczyl 18 lat wiec juz troche zapomniałam :P) mi dermatolog powiedziała ze na razie to pojawia sie łojotokowe zapalenia skóry, na alergie (skaza białk) czas przyjdzie później – u nas krostki sa tez na głowie, a na buzi ida w lini w górnej czesci policzka – sa wieksze jak przy skazie – tez w skupisku ale to sa takie grudki bezbarwne a czerwony placek robi sie jak mała np. krzyczy – najpierw byly takie malusienkie krosteczki (myslałam ze to skaza. b.) a później grudki, a teraz robi sie szorstka skórka. I ja i Sawliwa smarujemy to alantan krem plus – stosuje sie tez pomocniczo w alergii wiec mozesz spóbowac. Krosteczki jak kaszka to trudno stwierdzic o co chodzi – bo jaka kaszka :P te nasze tez jak kaszka wygladaja – skaza widoczna jest na pierwszy rzut oka, a Ty piszesz ze te kroteczki pod swiatło – no wlasnie u nas tak bylo – najlepiej jak lekarz sie wypowie, ale ja smarowałabym alantanem. Monis no to kurcze przeszliscie swoje – biedny Twój M! Co to sie dzieje – co za swiat! Pomarańczowy Gosciu u nas lacido pomogło juz po 10 dniach z 8 kupek zrobily sie 2. od swieta 3, a czasem dzień bez kupki :) geste to one nie sa, ale moze ciut mniej płynne – jak nawali taka góre kupy po dniu przerwy to rzeczywiscie bardziej zagęszczona konsystencja ;) teraz znów podaje lacido. Mielismy wczesniej inny probioryk (taki w ampułkach) i nie zadziałał. Ja ubieram na spacer teraz tak – body z długim rekawem, sztruksowe spodenki, cienkie skarpeki i skarpetkowe buciczki, bluza (wczoraj ubrałam taka podwójna, dzis załoze bez podszewki), wkładam ja w kombiznezon i do wózka, no i czapeczka (włoczkowa cieńsza bez podszewki) – kapturki pod główkę, nie naciągam ich wczoraj załozyłam na gondole taka osłonke (co do wózka daja – taka pokrywa nie wiem jak to sie zwie :) ) siedziałysmy w słoneczku i mała zaczeła sie kokosic i w ryk... jak 30 min drogi od domu... zalamka – ryczy, ryczy – myśle głodna czy jaki czort – okazało sie ze było jej za goraco – zdjełam pokrywe i po chwili dziecko dalej spało, dziś kocyk i pokrywe wezme do koszyka – na wszelki wypadek – u nas ludzi juz w kórtkich rekawkach wczoraj chodzili :) pomarańczowa mi dermatolog tez przepisala taki biały krem (chłodzacy) robiony (bo się mąż mój uparł )– ale powiedziała ze to jest t samo co alantan krem plus – dawnje sie to robiłao jak nie można był gotowego kupic. Hipku rzeczywiscie ja tez kiedys te filmiki z zawitkowskim w necie widziałam... trzeba poszperac. Dziewczyny jakbyscie kupowały fiolet na pupę ( fioletowy roztwór gelcjanowy) to kupcie taki na wodzie, być moze na pepuszki jest na spirytusie. Ja tez podaje witaminiki w kapsułkach – vita K i vita D Hipku, Edycia – ja próbowalam tormentiol na ranki – nie pomógł a podraznił, więc uwaga! Dermatolog powiedziała ze i tromentiol i sudocrem ma talk który moze drażnic – trzeb ostrożnie próbowac Edycia rozumiem Cię w sprawie pupci – ja tez bylam załamana, to do końca nie zeszło i dalej rece załamuje ale juz nie boli – dziecko sie strasznie meczy jak ma te ranki :( ja zaczynalam leczyc sudocremem, pożniej tormentiol a na końcu to co Ci opisałam. Myśle ze duzo robote te paseczki zrobiły – bo ranki sie nie kleiły – wymieniaj je przy kazdej zmianie pieluszki i spróbuej toche maleństwo w tetrze potrzymac – tylko kup wtyedy do łózka podkłady jednorazow e- jak gaba nasikała to je suszyłam., no i w tetre nie wkładaj zadnej foli -t o jest męka okropna, ale pomaga – ciagle trzeba zmieniac pieluche i dziecko przebierac :O suma sumarum – fajnie ze zostaniesz z nami :) jak mały ma problemy z brzuszkiem to podawaj profilaktycznie. Mi tez zawsze „brakuje czasu” na dzemki :-) Rosołku ja na solarke tez sie wybieram (pewnie dopiero w weekend) a na wtorek mam juz wizyte u fryzjera zaklepaną :) na razie tylko strzyzenie ale i tak sie ciesze – wracam do naturalnego koloru włosów :) Ja zaczęłam delik cwiczyc – wieczorem jak mała usypia w łózeczku to ja ciecze sobie obok – 10 min i po sprawie. Zmykam bo mała usnęła i musze sie ogranąc! Miłego słonecznego dzionka!!!!! Szklana, Igmik, Balbina – co z Wami dziewczynki!!!!???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniś biedactwo mam nadzieję ze z mężem już oki. Dla Ciebie 🌻 Ja byłam u ortopedy prywatnie i tobie też radzę, bo im wcześniej tym lepiej. Wit D podaję rozcieńczoną z moim mleczkiem :) Dziewczyny które straciły pracę na pewno szybko coś znajdziecie :) Ja będę trzymać kciuki Rosołek pójdę za Twoim przykładem i weekend biorę się za siebie :) Co do wrednych teściowych to ja mam to samo. Tylko raz u nas była od ślubu tj 3lata, a jak tam byliśmy żeby Madzie zobaczyła to nie miała czasu bo sprzątała :) Na krostki na twarzy i główce to ja przemywam wodą z oilatum i smaruje kremem oilatum soft- szybciej giną Czy wasze maluchy też czasami nie robią długo kopy?? Moja mała to i 3 dni czasami potrafi zrobić sobie przerwę. Słyszałam, że u dzieci karmionych piersia to normalne, ale ja i tak się stresuję :( Jak to wygląda u was??? Pogoda napawa optymizmem :) Miłych spacerów w ten słoneczny dzionek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam, Mia ja się przecież regularnie odzywam. Moniś biedny Twój mąż. Boże co się dzieje na tym świecie? Strach po ulicach chodzić. Suma sumarum ja dostałam okres po 2 miesiącach od porodu. Brzuch mnie ćmił a krwawienie to raczej plamienie było. Karmię piersią a i tak dość szybko dostałam. A zaglądajdo nas zaglądaj :) Edycia biedna ta Twoja malutka. Kurcze.... Może lepiej poradzić się innego lekarza? Podawaj lacidobaby ja mojej małej dałam całe opakowanie 10 saszetek i kupki się unormowały. Pomarańczowy gościu trzymam kciuki!!! Hipku ja karmię 8-12 min piersią. Jak dobrze przybiera to się nie martw. My spacerujemy różnie, do lasu, do miasta, po chodnikach i błocku. Stokrotka dzięki za linki. O rany nie umiem podnosić i odkładać swojego dziecka. Stokrotko mój nie lubi piłki nożnej. Za to Up mężuś pewnie szalał z radości, bo ostatnio miał zły humor jak przegrali. Suma nie ma to jak troszkę zadbać o siebie, co? Wiem coś o tym. Iwonko moja Pola ostatnio robi kupy co 3 dni. Jak maluszka nie boli brzuszek to jest git. Jak nie zrobi przez tydz, to trzeba mu pomóc np czopkiem glicerynowym dla dzieci. Ja już zakupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igmik wiem ze sie regularnie odzywasz :) ale chciałam Cie „do tablicy wywołac :P jam widac udało sie ;) a balbinka to juz chyba o nas zapomniała ;) mała wcina mleczko i jak skonczy zmywamy sie na spacerek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Babolki :) my już po wizycie u lekarza :( no i wyniki moczu w normie, niby jakaś flora bakteryjna na plus ale że krwinki białe nie przekraczają normy to oki. a ta bakterie bedziemy leczyć probiotykami zobaczymy, poradzimy sie jeszcze innego lekarza Ważko a jaka u Was była bakteria?? i ile ją leczyliście?? a z tym ulewaniem to jak przybiera na wadze to na razie nie chca meczyć badaniami i szpitalami. mała tyje 150g na tydzień. Mia ja nie dam ray dawać tetry bo nie minie 5 min jak ja musze zmieniac bo jest mokro i jest kleks z kupy :( dziewczyny czy wasze maloty tez robily takie kleksiki zeby ani jednej pieluchy czystej nie było?? suma sumarum j tez dawałam esputicon na problemy brzuszkowe na spacer wczoraj dopiero wyszłam pierwszy raz taki dłuzszy to po ulicy ciezko bo samochody jezdza i sie kurzy strasznie :( a co do wagi ti mi jescze 5 kg zostało ale to pewnie w cycach i brzucholu :( cyce 2 rozmiary wieksze, normalni załamka, ja chce mniejsze :( do fryzjera sie wybieram za tydzien :) zmiana całkowita bo ostatnio byłam w lipcu :) a wy dziewczyny tez takie zmeczone jestescie? bo ja mam czasami dosc wszystkiego :( a tesciów to ja mam spoko, nieba by uchylili jakby mogli, z tym ze sie zadko widzimy to moze dlatego :) 5 km od nas mieszkaja ale i tak widzimy ie od swieta dziewczyny ja sie zastanawiałam czy mojej małej za grubo nie ubrałam: body dł rekaw, pajacyk, skarpetki i na to kombinezon taki zimowy jeszcze i czapka. nie przyktywam niczym. wydawało mi sie ze sie zgrzeje. zaraz na spacerek bo cieplusio :) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............tc…..ur.....por..waga/wzr...imi ę. .sk.tyg....akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10.....4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ........10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. .........10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa.....37...26.01...cc...2750/51......Franka.. .. .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. ..9....4190 Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17 luty.......38...06.02...sn...3200/51.......Karol Szymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a…....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela...... asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper.......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55......Wer onika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filmiki dot. rozwoju dziecka - P.Zawitkowski http://www.rozwojdziecka.pl/conieco/warto_wiedziec.html my mamy sie dobrze. oje sloneczko skonczylo dzis miesiac:) kobietki czytam was codziennie, ale jak chce cos napisac to albo moja starsza coreczka cos chce, albo mniejsza, albo syneczek, albo mezus hihihi ;P buziolki przesylam i jestem z wami kobietki chyba juz wyslalam fotki mojego szkraba na naszego maila. zaraz sprawdze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick...............tc…..ur.....por..waga/wzr...imi ę. .sk.tyg....akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10.....4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ........10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. .........10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa.....37...26.01...cc...2750/51......Franka.. .. .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. ..9....4190 Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17 luty.......38...06.02...sn...3200/51.......Karol Szymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a…....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela....6...4740 asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina ...............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper.......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55......Wer onika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki Nie udzielam się bo jakoś nie ma czasu :( Spacerki dłuższe coraz, z koleżanką spędzam dni a wieczorem padam na pysk bo mała budzi się o 0.30, 4 ( i tu mamy zawsze póltorej godziny zabawy :( potem o 6 i o 9 więc ja = zombie. Brzuszek nadal boli a zwiększamy niedługo dwkę żelaza... morfologia się polepszyła ale daleko do ideału. Anemię leczy się około 4 miesięcy więc jeszcze trochę :( Buuu ale podobno potem brzuszek się przyzwyczaja. Oby bo mi szkoda malutkiej a poza tym te noce już męczą... Właśnie gotuję pomidorową na obiad. dzisiejszy... jeszcze nie zjadłam bo najpierw spacer potem lekarz potem sklep po drodze do domu a potem kąpiel i usypianie i coś tam i dopiero zupka dochodzi :) POczytam co naskrobałyście jak będę karmić w nocy, zawsze sobie czytam forum w telefonie albo ustawiam pasjansa. A że mała je z cycka ok 40 min to trochę sobie mogę pograć. Jeny zmęczona jestem. Ważka mi pediatra jeszcze nie pozwoliła soczku dawać ale z wit c mieszać - a ja tak zawsze żelazo podaję więc luz. Trzymam kciuki za anastazję i jej żelazo :( Ja już sama nie wiem czy ona tak mało śpi bo je z cyca czy to przez żelazo. Bo wcześniej ładnie spała - jadła odciągane lub bebilon z butli. no al enic karmię piersią i tak jest jak jest, tylko że to karmienie o 7 daję butlę bo mnie bardzo już bolą piersi po całej nocy maltretowania :( W poniedziałek podcinamy wędzidełko. I to też może mieć wpływ na to jak Franka ssie. Jej to nie będzie bolało a w przyszłości może mieć problemy z wymową np literki r. Ja się nauczyłam mówić r jak miałam 15 lat a wcześniej często się dzieci ze mnie śmiały, oszczędzę tego małej przynajmniej. Ale pogoda co? aż się chce! Też nie bardzo wiem w co ubierać ale z kombinezonu zimowego już zrezygnowałam i ubieram w takiego misia z hm. Czpkę też już bawełnianą i okrywam kocykiem i podczas spaceru sprawdzam stan ciepła i odkrywam trochę czasem jak jej ciepło. Ej wiecie ile frania waży? Pamiętacie tą kruszynkę 2650... bo ja nie mogę w to uwierzyć źe ona była taka mała bo teraz waży - 5070! I ma dwie brody, albo trzy nawet :) Pediatra mwi że taka już będzie pulchniutka a potem jak zacznie się przemieszczać to zrzuci :) Na razie tyle idą jeść tą zupę. Pozdrawiam wszystkie mamuśki i potem jeszcze postaram się coś poodpisywać. Bużka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cichutko tu dzisiaj. Edycia widzę,że już Ci lżej po wizycie u doktora. Oby wszystko szybciutko się unormowało. Zuzia ostatnio kupę robi raz, dwa razy na tydzień. To normalne i jeśli dziecko nie cierpi to nie ma sensu mu \"pomagać\". Mój dzień jest wypełniony po brzegi. Od rana do wieczora. Dopiero skończył mi się okres,we wtorek byłam u lekarza,mówi,że wszystko dobrze się goi,a tu kolejne plamienie.Czy któraś tak ma? To już 8 tygodni po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja okresu jeszcze nie miałam ale miałam trzy dni maleńkie plamienie ale brzuch nie bolał. Hej mamusie bez pracy :( ja to w ogóle mam tak zawsze że raz praca jest raz nie ma - wolny zawód...ale jak malutka trochę podrośnie to zmierzam wywrócić życe do góry nogami i zrobić coś swojego - być może związanego z dziećmi. Na razie siedzę i knuję :) Kurde z zawitkowski to jest tak, że jak on pokazuje to wszystko takie proste się wydaje. potem nie wiem jak co robić. No moją zmorą jest odkładanie do łóżeczka tak, żeby małej nie obudzić, Jak byłam u niego na spotkaniu i on obracał w rekach moje dziecko to patrzyłam jak zahipnotyzowana. I znowu wszystko było proste. A w domu... Chyba jeszcze raz się wybiorę do niego w celu tylko odkładanie do łóżeczka - godzinę do góry i w dół :) Summa sumarum - witamy na forum nową koleżankę z wawy. Możesz dołączyć do naszego wspólnego spaceru - stokrotka, hałaśliwa i ja :) I zaczernij sobie nicka bo się ktoś pod ciebie podszyje :) Ważka - anastazja piękność. Franka już nie jest do niej podobna :) ponieważ ma 4 brody :) i jest niezłym pulpetem. Ma nową ksywkę- Pani Pulpetowa :) Moniś co za dupki ci obiły męża! co do kg to mi jeszcze 4 zostały ale w sodnie moje już wchodzę tralala :) Tylko blizna mnie uwiera bo ja mam wszystkie spodnie nisko na biodrach. Ja nic nie słyszałam odnośnie szodliwości solarki ma mleczne cycki :) nie zakrywałam. Bliznę zakrywam. Byłam na razie 2 razy i już mi lepiej. Stokrotko czy ty jesteś zmotoryzowana? Mogłybyśmy się umówić na spacer koło mnie. Jest fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie,że się nie udzielam na forum ale nie mam jak pisać.Mała albo je i wtedy problem z klawiaturą albo jesteśmy na spacerze itp.Mam do Was pytanie.Czy Wasze maluchy tez mają taki problem z zasypianiem wieczornym.U mnie jest tak: mała je cyca po kąpieli,czasem krótko czasem dłużej,z reguły 30 minut ale zdarza się i godzinę (włącznie z drzemką przy cycu) i po godzinie jedzenie a potem spania na rękach odkładam małą do łóżeczka i prawie za każdym razem albo się budzi (wtedy trzeba znowu dać cyca,bo nie chce zasnąć i płacze) albo kręci się,wzdycha głośno,czasem zapłacze itp.Już sama nie wiem co robię źle.Jutro wypróbuję karmienie nocne w rożku w którym śpi,może on jest zimny i dlatego ona się budzi.A po drugie czy dzieci tez czasem drą się Wam przy cycu? Moja tak się zachowuje jak chce spać,niby chce jeść,kilka razy pociągnie aż się krztusi (mleko jej leci,bo widać w buźce,że jest) za chwilę się drze,znowu pociągnie i znowu się drze a jak ją podniosę niby do bekania itp. to już drzemie.Stąd wniosek,że drze się przy cycu jak chce spać.A z drugiej strony to bez sensu,bo skoro chce spać przy cycku to powinna byc spokojna,tak było do niedawna a teraz tak się czasem drze przy cycu.Kolek raczej nie ma,bo bąki takie wali,że szok (efekt herbatek laktacyjnych,które piję).No,dzis się zmartwiłam,bo cały dzień nie było kupy (zdarza się to pierwszy raz,żeby przez cały dzień nic).Gdybyście mogły odpowiedzcie mi jak to jest u Was z tym karmieniem i odkładaniem do łóżeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabour - moja czasem zaplacze przy cycku ale rzadko. A je około 40min i przysypia potem ją podnoszę do odbicia i czasem głowę zadziera wysoko a czasem wtula się w moją szyję a potem ląduje w łóżeczku i smoka do buzi i leży około 30 min i zasypia sama a mam tylko musi być blisko żeby smoka zainstalować jak wypadnie. Natomiast w nocy o 4 wybudza się i nie może zasnąć. Ciekawe że twoja tak się denerwuje przy cyccu - z reguły dzieci tak robią jak nie leci ale mówiśz źe leci :) Ile wasze maluchy tyją? Franka przez dwa tyg przybrała - 630 gram czyli 315 tygodniowo... trochę dużo ale już sama nie wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklana Ja też tak myślałam,że może za mało mleka leci ale jak ona się drze i naciskam to jest mleko a poza tym ona się krztusi tym mlekiem tak łapczywie pije,normalnie widac jej w buzi to mleko.Może właśnie za mocno jej leci,ona nie nadąża z połykaniem albo po prostu jest tak wściekle głodna,że chce się od razu najeść a trzeba się przecież namęczyć aby zjeść ile trzeba.A to darcie przy cycu urządza przez ostatni tydzień,wcześniej to jej się zdarzało sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robur podnos ja wtedy do odbicia i masuj plecki - moja tak rabi jak sie powietrza nałyka - jak odbije to z powrotem do cyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki Żałuje, że nie jestem w stanie pisać na forum tak często jak bym chciała ale co zrobić ... jak Weronka śpi to zostaje opieka na starszym synkiem i cała reszta obowiązków. Zastanawiam się jak to robi Igmik, Mia, Szklana i Ważka, zasłużone weteranki tego forum, że potrafią odnieść się do wszystkich postów, bo ja się gubię tym bardziej że trochę nowych mamuś doszło. Mama 17 luty też kleje plasterkiem hypoalergicznym pępuszek córci i jest poprawa, fajnie wpada do środeczka mam nadzieję, że już tak zostanie i nie będzie przepuklinki. Rosołku je też mam jeszcze takie plamienia i przez to nie mogę się wybrać do lekrza bo myslę że się okres zaczyna. Ważka miałam tak jak Ty przy okresie że bez tabletek ani rusz a po urodzeniu pierwszego dziecka jak ręką odjął, skończyło się , zobaczymy jak będzie teraz po córci bo jeszcze nie dostałam. W dalszym ciągu mam trzy kilko na plus a wszystko przez ciasteczka, w ciuchy ledwo wchodzę bo niestety została mi spora oponka na brzuchu, trzeba zacząć ćwiczyć a ja mam lenia :( Wczoraj byłyśmy na szczepieniu ale nie było naszej lekarki tylko jakaś inna w zastępstwie i mówię jej że córcia od kilku dni zaczeła się ślinić i pytam czym to może być spowodowane a ona mówi że nie wie, dalej pokazuję jej krostki na buzi małej i tez pytam z czego to może być – to samo zostałam bez odpowiedzi, po prostu ręce opadają. A krostki ma na policzkach są małe czerwone i występują w takich skupiskach bardziej widoczne są po spacerze wcześniej ich nie miała, pojawiły się w tym tygodniu – Mia czy to może być ten trądzik? Weronika waży 4920 (skończony 7 tydzień) czyli przez 4 tygodnie przybrała 840 gr czyli 210 na tydzień. Dzisiaj idziemy na kolejne usg bioderek zobaczymy czy jest poprawa, ja widzę że mała zaczyna tą lewą nóżką więcej ruszać ale spodziewam się że ortopeda poduszki jeszcze nie pozwoli zdjąć, pewnie trzeba będzie kupić większą bo dziecko rośnie. Miłego dnia! Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię. .sk.tyg..akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazja. ..10...4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ......10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. ......10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka.... .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. ..9....4190 Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17luty.......38...06.02...sn...3200/51....KarolSzymon...7...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 4920 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela....6...4740 asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina .............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55.....Wer onika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Robur mnie to się wydaje, że Twoje dziecko jest po prostu zmęczone, dlatego się drze przy cycu. Spróbuj odłożyć ją bez przystawiania do cyca. Oczywiście wcześniej sprawdź kiedy ostatnio jadła, bo może jest faktycznie głodna. Jeżeli ona zaśnie ci na rękach albo przy cycuniu a Ty ją odkładasz, to ona się budzi i może dlatego płacze. Spróbuj ją odłożyć jak nie jest jeszcze bardzo zmęczona. Edycia trzymamy kciuki za probiotyki i udane nimi leczenie. Moja Pola też tak miała, że każdy papers był naznaczony kupką. Teraz jest zupełnie inaczej. Pola się umawia z tatą ,że dziś lub jutro będzie kupa, bo nie robi 2-3 dni. Wiecie co jest taka pogoda, że ja nie wiem jak dziecko ubrać. Zaczynam eksperymentować. Wczoraj np za ciepło ubrałam małą, bo miała:body bez ręk., cienka bluzeczka, cienkie spodnie, skarpety, cienka czapka, chustka na szyi i ją w śpiworek wpakowałam. Miałam jeszcze kocyk ale ją odkryłam a i tak jej było za ciepło. Marteczka. Szklana oby Pani Pulpetowa szybko przyswoiła i przyzwyczaiła się do żelaza. Biedna:( A teraz muszę na Ciebie nakrzyczeć. Co to za niejedzenie i nadrabianie wieczorem, hę??? Jak chcesz mieć dużo mleczka w cycuniach, to musisz jeść regularnie!!! No już nakrzyczałam. Rosołku ja miałam po 2 miesiącach okres pięciodniowy a oczyszczałam się po porodzie równe 6 tyg. Skoro lekarz mówi, że jest ok to na pewno jest. Chociaż rozumiem, że cię to \"dobija\". A Poli się coś miesza. Wczoraj zasnęła tak ok 21, choć w łózeczku leżała już od 19:45 i tatuś musiał iść ją przytulić i ja musiałam iść do niej. Spała do 4 i później do 6:30 - tutaj jadła i od 7:45 do 8:40 spała i teraz znów śpi. Czekam aż się obudzi, bo idziemy na spacerek. Pogoda jest piękna. A ja dziś zjadłam owsiankę-taką miałam ochotę. I jeszcze jedno-jem więcej niż mój N. Normalnie nie mogę się powstrzymać. Jestem załamana. Wiem, że muszę jeść ale żeby aż tyle. Nie pamiętam ,żebym kiedykolwiek jadła tyle co teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pomarańczowy Gość
Pępuszek mam myć wodą z mydełkiem, przemywać wodą utleniną i gencjaną na spirytusie - wczoraj zakropił jej lekarz czyms brazowym - coś co wypala - no i dziś jak przemywałam pepek, patrzę a ten pęcherzyk już odpadł:) takze się ciesze, bo w innym razie Mała by musiała mieć zabie usuwania tego pęcherzyka ( przepuklinka ), w czw. kontrola. Ortopeda nic nowego nie powiedział, pieluchować i ukladac w żabkę - zdzierca, nawet nie zrobil usg, a zgarnąl 90zl. Mi zostało do zrzucenia 3,5kg, mam nadzieję, że do Chrztu zrzucę, żeby sobie coś fajnego kupić. Ja podaję wita D do buźki, a cebion i i wit. k, mąż wkrapla mi na sutek jak karmię Małą i ona to zlizuje podczas picia. A do kiedy wita D podawać, bo wczoraj aptekarka powiedziała, że tylko przez pierwszy miesiąc a potem coś innego, to się zdziwiłam, bo Mała ma 6tyg. A ja myslalam, ze wita D i Cebion przez rok, a wit. k do końca 3 miesiąca. Mia, właśnie miałam się pytać od kiedy to lacido działa:) dzięki, Dostałam fajną maść robioną w aptece na pupkę na wazelinie i z wit. A, działa. Clotrimazolum i tormentiol tez, ale Mała ma za duzo kupek jeszcze, mam całkowicie wyeliminować mleko krowie - i co tu jeść? Doczytam i popiszę! pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj kochane, ale wam zazdroszczę spacerków itd. My siedzimy w domu, bo córcia ma zapalenie krtani :( W sumie to już w środę bylismy u lekarza, nic nie było, a dzisiaj musieliśmy rano znowu pójść, bo tragedia w nocy, kaszel i temp 39,7 plus drgawki ;( Cała noc nie przespana, chodziłam od niej, do Kuby na karmienie ;( No i śpią teraz obydwoje, a ja robie jakiś obiad na szybko... Modlę się, żeby Kuba się nie zaraził. Staram się ich izolować, ale wiecie jak to jest. Przecież nie mogę jej wywalać z pokoju jak przyjedzie ;( mam załamkę totalną. No i sama jestem jak zwykle ;( Może wieczorem będę mała czas, to się odezwę i poczytam co u Was, bo widzę że napisałyście trochę. Pozdrawiam. Korzystajcie z pięknej pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick..............tc…..ur.....por..waga/wzr...imię. .sk.tyg..akt .waga Ważka.............35...08.01...cc...1560/41.....Anastazj a. ..10...4050 julka2384.........35...09.01...sn...3350/54.........Adaś ..... piksip..............37...12.01...cc...2650/51.....Emilka ......10.....4900 Igmik...............37...14.01...cc...2675/49.....Pola.. ......10.....4370 Haydi...............37...22.01...sn...2800/51......synuś . ....... Agagaguś..........38...23.01...cc...2950/54......Piotruś .. .... kasiula29..........39...24.01...sn...3660/53......Erwin. . ...... Mama3.............39...26.01...cc...2970/53 ......Kamilka.....7 SzklanaGłowa....37...26.01...cc...2750/51......Franka... . .8 .....4390 edycia86r.........37...26.01...cc...2770/51......Milenka .. ..9....4190 Iskierka............37...28.01...sn...3160/52......Micha ś. ..... czarna35 ..........38..29.01....sn...3050/54......Marcel Mia 82 ..............39...29.01...cc...2990/56.....Gabrysia....8 ....4300 Adulka..............38...30.01...cc...2500/53......Milen ka ...... Stokrotka..........39...30.01...cc...2920/54......Laura. .. .... Mandzia............39...30.01...cc...3120/55......Agatka .. .... Kasiulkapb..........40...31.01...sn...3690/57.......Mari ka. ..... Lutówka............40...01.02...cc...3700/55......Kubuś. .. .... *iwonka*............40...02.02...sn...3580/53.....Magdal ena...7….5000 Rosołek.............40...03.02...cc...3040/57......Zuzia ........6 Sikorka.............39...05.02...??...3250/ 52......Maja......... dagusaia82........41...05.02...sn...3970/61.....Martynka ....6...5050 Kluska=)............39...06.02...sn...3250/54.......Maja ......... czarna owieczka..40..06.02...sn...3675/55.......synek.......7... 5200 mama17luty.......38...06.02...sn...3200/51....KarolSzymo n...8...5550 Malinova............40...07.02...sn...3500/54......Weron ika...7 4920 hipek................38...08.02...sn...3150/53.....synek ........6….4960 PrzyszlaMama23.40...09.02...sn....3100/50.....Nicolas. .....6...4700 kasia130285........39...09.02...cc...3150/55........Seba stian. ... Basienia.............40...10.02...cc...3660/56.......Wik toria..6...4800 Hałaśliwa.............38...10.02...cc...2720/51........L eah.... fusyta................41...10.02...sn...3100/59...Natasz a....6....4690 Nadia277.............39...10.02..sn...4010/56.........Fi lip... ....... Adrianna29..........39...13.02...cc...3850/57........Jag na.... .... klonik22..............40...14.02...cc...3300/53........ Hania.. ..... Salwia.................40...15.02...sn...4350/59....... Szymuś ...5 Olka_..................41...15.02...sn...4150/ 55.....Izabela....6...4740 asia26łódzkie........40...16.02...sn...3230/56 .....Wiktoria.... viola nowa forum....40...16.02...sn...4010/56......Majuś....... doddotka.............40...16.02...sn...3770/58.......Nik odem.. .. Pimboli................40...17.02...cc...2450/ 47.......Nadine...... basia4379............41...17.02...sn...3720/57.......s ynuś.... .... lamamma..............37...17.02...sn...3600/57...... Zosia........ up-83..................39...19.02...cc...3160/55..... ..Kubuś......4 Zabajona .............40...24.02...sn...3750/57.......synuś....... balbina .............41...24.02...cc...4050/57.....Kacper......4. ...4750 robur..................39…26.02..cc….355 0/56........Milena... ... marteczka1980…....41...02.03...sn...3550/50....... Calogero... Alicja111..............40...02.03...sn...3700/56........ Emilka.. .... monis30...............40...04.03...cc...3400/55.....Wer onika..4..4010 konwalia9.............41...05.03...sn...3825/52........O liver......2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu się pustki popołudniami robią!!! My już po spacerku. Malutka śpi a ja robię obiad. Zaraz tatuś przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×