Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hmmmmmmmmmmmm

Zażyczyć sobie w szpitalu lewatywę czy nie?

Polecane posty

Gość hmmmmmmmmmmmm

bo u nas jest to do wyboru, nigdy tego nie miałam, ale chyba czułabym się lepiej. No i jeszcze jedno: ogolić się do porodu czy nie, bo u nas nie golą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do lewatywy to zdecydowanie tak. Takie moje zdanie. nie chodzi nawet o to ze cos ci sie zdarzy przy porodzie bo to mimo lewatywy moze sie i stac... Ale bedziesz sie lepiej czula to raz a dwa to pomaga skurczą przybrac na sile. A jesli chodzi o golenie to tez jestem na tak bo w razi naciecia lub pekniecia rana sie bedzie ladniej goila jak w nią nie beda wchodzily wlosy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam lewatywe i polecam. pamietam ze moja siostra bardzo mnie przed nia nastraszyla, a bylo ok. nawet stwierdzilam ze taka przydalaby mi sie raz na tydzien :) bo swietnie "oczyszcza" oranizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również jestem na TAK :-) Co prawda miałam cesarskie ciecie i lewtywa jest obowiązkiem ale po porodzie jest przyjemność gdy nie musisz wstawać szybko z łożka i iść do kibelka a po SN z tego co słyszałam kobiety boją się robić kupke. Co do golenia, tak samo miałam obowiązek bo przecież cięcie jest na łonie i naprawde jest to wygodniejsze i bardziej higieniczne bo porodzie kiedy krwawisz. Zresztą dla mnie golenie jest podstawą codziennej higieny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! 🖐️ Jako kafeteryjny ginekolog-położnik-amator powiem tak: LEWATYWA - jestem za. Nie może w niczym zaszkodzić a daje poczucie komfortu po porodzie o czym bylo w postach powyżej więc nie będę powtarzał. GOLENIE - tu sprawa nie jest taka prosta. Kobiety, ktore na codzień golą lub depilują intymne miejsca oczywiście przed porodem też mogą to zrobić. Natomiast u tych które nie są do tego przywykłe może spowodować niepotrzebne podrażnienia skóry. Moim zdaniem golenie wzgorka łonowego nie jest niezbedne, ew. można tylko przyciąć nożyczkami. Natomiast koniecznie trzeba usunąć włosy z krocza tj. miejsca miedzy szparą sromową a odbytem (o ile tam występują) W przypadku nacięcia bądź pekniecia krocza będą one utrudniać gojenie blizny. Pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie ze ja mialam
poszlam potem w wiadomym celu do ubikacji i jak juz ten teges... to przy okazji urodzilam... Tym obrzydliwym kiblu :O Jeszcze nie moglam sie dowolac nikogo i tak kwitlam tam trzymajac dziecko na rekach, lo matko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bywa i tak... też słyszałem o takim wypadku. Dlatego wcześniejsza lewatywa pozwala uniknac takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×