Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Paletka

Kiedy pierwsza miesiączka u dziewczynek?

Polecane posty

Moja córa jest w 2 klasie podstawowej ma 9 lat i mówiła że jej koleżanka nie ćwiczyła na wf bo ma okres ....tak szybko dziewczynki dorastają ...Macie córy ? W jakim wieku njaczęściej to występuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzkallllll
9 lat?To bardzo wcześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam 12 i mama byma zdziwiona, ze tak wczesnie, ale o 9 latce jeszcze nie slyszlam, ale wszystko mozliwe, tp przeciez indywiduala sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdarza sie ja dostalam majac 11 lat choc to bylo takie lekkie krwiawienie a pozniej dlugo dlugo nic:) mam kolezanke ktora dostala majac 10lat, wiec wszystko mozliwe zobaczcie jak zyjemy, co jemy, to wszystko ma wplyw na nasze organizmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz zdarza się to nawet ośmiolatkom, ma na to wpływ standard zycia i dostęp do pożywienia ;) dawniej ludzie musieli się natrudzić, żeby miec co jeść, w ostatnich latach poziom zycia bardzo się podniósł, więc i gotowość organizmu do produkcji gamet osiągana jest przez coraz młodsze dziewczynki, więc okres w wieku lat 9 jest całkiem możliwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie czasy.u mnie w rodzinie jest dziewczynka w 3 kl. no i ma już czrne owłosienie pod pachami i na nogach czarne meszki,a z okresem tto nie wim jak.ale teraz dzieci bardzo szybko się rozwijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to właśnie zawróciło mi głowe bo córa zapytała co to jest i czemu nie ćwiczy...ja też dostałam jak miałam 12 lat. I teraz moda na staniki...wiecie takie miękie koszulkowe ale muszą być bo chłopaki w przebieralni na wf podglądają i komentują ...jestem zaskoczona ale i może nie zdziwiona to teraz szybko postępuje. Moje dziecko w życiu dostało różne niespodzianki ale tak zwany pierwszy stanik to było szaleństwo i radość dla córy...dla mnie mniej :( Ręce opadają jak ma sie 9 latke i takie cuda myślałam że później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trochę chyba szkoda dzieciństwa, nie wyobrażam soie mojej córci za trzy lata z podpaską [beksa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja teraz też nie wyobrażam sobie by moja córa miała podpaske :( Ale powoli trzeba sie nastawiać na te momenty mam nadzieje że jeszcze poczekamy do tych 12 lat.Ale jak widać zdarzają sie naprawde wczesne miesiączki.Szczerze mówiąc ciary mnie przechodza to jeszcze takie małe dziecko :) gdzie tak poważne sprawy do niej ....fsiu bździu w głowie :) Z ciekawości spojrze jej głęboko pod pachy zobacze czy tam jest coś zasiane skoro mowa o zaroście .....nie jestem gotowa chyba na te hity jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paletka, to naturalne, ze córa dorasta ;) bądz dla niej w tych sprawach autorytetem, ostoją, oczu nie wyplakuj, bo mloda podpaske zalozy, no wiesz?! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze wasze córy raczej z tamponami, niz z podpaskami beda miec do czynienia ;-) Faktycznie coraz szybciej dziewczeta dojrzewaja- ja mialam 13 lat i 8 miesiecy przy pierwszej miesiaczce- a dokladnie 24 lata pózniej, ostatnia- musialam dac usunac miesniakowata macice. W sumie, nie brakuje mi tego cyrku... bo tak to odczuwalam :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle, ze wasze córy raczej z tamponami, niz z podpaskami beda miec do czynienia ;-) Faktycznie coraz szybciej dziewczeta dojrzewaja- ja mialam 13 lat i 8 miesiecy przy pierwszej miesiaczce- a dokladnie 24 lata pózniej, ostatnia- musialam dac usunac miesniakowata macice. W sumie, nie brakuje mi tego cyrku... bo tak to odczuwalam :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no ja trzymam poziom i mam dużo do powiedzenia.Sama dla siebie to jestem zakłopotana bo myślałam że dziecko i tyle a tu czas leci:) Jak mi zadała pytanie o miesiączke to sie wymądrzyłam i lekcje co do chłopaków z klasy wygłosiłam ( śmianie ,wytykanie palcami itd) I od razu temat wygłoszony na temat higieny itd...twardą zgrywałam a wewnętrznie wymiękłam że przychodzi czas by z dzieckiem gadać jak z kobieta :( Taka prawda a 10 lat nie przekroczyła nawet ... a co dajej / Strach sie bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No raczej tampon to później bo moja córa nawet nie wie co to jest a w tak młodym wieku nic tam wciskać nie będzie bo nie ma o tym pojęcia że tak można ......Ło Matko :( Ja gotowa jestem jak najbardziej do pierwszych przeżyć tylko sama w sobie sie dziwie że tak czas szybko leci niedawno w topiku o pęknięciu szyjki macicy podczas porodu sie wypowiadałam ....a tu nagle rozmyślam że córa będzie miała miesiączke :) Zapytałam was dlatego bo w klasie już jest pierwsza dziewczynka a tu wiele mam na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjkly
znam dziewczynkę, która w wieku 8 lat dostała okres to kwestia genów moja córa koło 11-stego roku życia dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiulka989
;p, ja dostałam jak mniałam 12 lat ale pamiętam że mniałam ostre krwawienia, zdrugiej strony sie cieszylam ze dostalam ale pozniej juz nie zabardzo.......(;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam 11lat i 9 miesięcy jak dostała okres. A teraz tez wiem ,że dziewczynki szybciej dorastają i o tych stanikach tez wiem, bo mojej kuzynki córeczka jak miala komunie to nie wyobrażała sobie jak pod sukienka nie może mieś "stanika" hehe. No i żeby nie było to już czuć od niej potem...;/ A ma 9 lat bo ona z grudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama gimnazjalistki
moja córa w październiku bedzie miała 14 lat i jeszcze nie ma okresu ale ja też późno dostałam bo w wieku 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maajka ****
Ja mam 13 lat i dostałam okres, ale o 9 latce nie słyszałam . Ale wiemm , że można już mieć okres w takim wieku. To nic złego. Każda dziewczyna dostaje miesiączke w innym wieku .!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wandeczka z tarnowa
ja dostałam, jak miałam 12,5 roku, ale jedna koleżanka miała w wieku 10 lat Zawsze sie zdarzy jakiś wyjątek. Jej tez cycki szybciej urosły, jako 11-12 -latka miała już całkiem duze, a u innych dziewczyn w tym samym wieku dopiero wyrastały małe pagórki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za 2 miesiące będę mieć 14 lat i nadal nie mam okresu, czy to dziwne? trochę się tym przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za 2 miesiące będę mieć 14 lat i nadal nie mam okresu, czy to dziwne? trochę się tym przejmuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam 15 :D Nie przejmuj się, bo choć w tych czasach dzieci szybciej dojrzewają to miesiączka u 9 letniej dziewczynki to naprawdę rzadkość.. To, że koleżanka Twojej córki dostała w tak młodym wieku to nie znaczy , że Twoja córka będzie miała tak samo :O Mówi się , że dziedziczy się po mamie, ale moja mama dostała w wieku 11 lat, a ja 15 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 567
ja mialam 12 lat i wstyd mi sie bylo przyznac, dopiero po pol roku powiedzialam mamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×