Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

flamasterka

Jak ograniczyć cukier do minimum?

Polecane posty

mam lekko podwyższony sukier (badanie poziomu glukozy 50g), lekarka powiedziala, ze wystarczy zmienic diete, tzn mniej slodzic, unikac slodkich sokow, chleb tylko ciemny, tak sie zastanawiam jakie produkty z duza zawartoscia cukru powinnam zupelnie wyeliminowac i jakimi je zastapic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam wysoki poziom.Lekarka stwierdziła że zamiast napojów/soków słodzonych pić wodę mineralną czy też herbatę bez cukru.Wybierać owoce z małą zawartości cukru i u mnie trzeba było odstawić słodycze które wręcz pochłaniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem teraz na topie z tym tematem :). Z owoców powinnaś wykluczyć banany i winogrona, albo jeść je baaardzo rzadko. Słodyczy raczej nie a jeśli już to do południa. I to słodycze typu galaretka, kisiel, budyń, kawałek jakiegoś ciasta. Dlatego do południa, żebyś potem miała czas spalić. Ogranicz tłuszcze, oczywiście chodzi o tłuste wędliny i mięsa, smażone potrawy. Chude lub półtuste sery, wylkucz żółte (lub w małych ilościach), sery topione pleśniowe itd. Ogólnie tłuste rzeczy. Ogranicz też białe pieczywo i produkty z białej mąki np makaron. Zastąp go np pełnoziarnistym. Hmmmm jak masz jakieś pytania to pisz :). Chętnie odpowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mleko tez trzeba ograniczyc? no i herbatki dla kobiet w ciazy np. hipp, kupilam sobie ja ostatnio i jak dla mnie to ona ma lekko slodki smak wiec tez nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w twoim przypadku ja mam możliwośc sprawdzania, po czym mi skacze cukier, bo mierzę poziom cukru glukometrem. Ale raczej wiem, że im bardziej coś przetworzone, tym bardziej skacze cukier. To samo powiedziała mi pani doktor w poradni diabetologicznej. Mleko pij, tylko nie pełnotłuszczowe, a np 1.5% :). Aha unikaj środków słodzących dla diabetyków i tym podobnych produktów. One mimo wszystko podnoszą cukier, już lepiej zjeść loda raz na jakiś czas niż te produkty. Poza tym większość z nich jest słodzona aspartanem albo inną substancją. Aha jeszcze powinnaś ograniczyć jajka do 2-3 tygodniowo :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak coś to pisz. Narazie muszę lecieć, ale potem chętnie odpowiem :) Pozdrawiam. I nie przejmuj się tą ilością rzeczy zakazanych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak na razie lekarka kazala mi nie panikowac i zrobic glukoze 75g (w badaniu glukozy 50g wyszlo mi 148), ale mysle, ze im wczesniej wyeliminuje jak najwiecej cukrow tym lepiej. jak na razie nie kazala mi mierzyc poziomu cukru glukometrem. napisz mi jeszcze prosze jakie owoce moge jesc bezkarnie, bo warzywa chyba wszystkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Wiekszosc owocow mozesz jesc prawie bezkarnie - najmniej "slodkie" sa truskawki, jagody, porzeczki... A z warzyw to uwazaj na ziemniaki, kukurydze, fasole i groch. reszta calkowicie bezkarna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo tak naprawde nie taki diabel straszny :) Ja walcze z cukrzyca juz ktorys tydzien, i w sumie pozwalam sobie nawet na lody. Najgorzej na mnie wplywa biale pieczywo, ciastka i produkty maczne - nalesniki, pierogi, kluski. Wiec tego calkowicie unikam. W owocach sa cukry i nie mozna ich jesc w duzych ilosciach, ale spokojnie mozna zjesc jablko, troche truskawek czy pomarancze. Nie jem wogole bananow, bo sa najslodsze. Co do napojow, wykluczylam calkowicie soki owocowe, bo maja bardzo duzo cukru, zeby wypic szkalnke soku trzeba "zuzyc" na niego kilka jablek - lepiej zjesc po prostu to jablko :) No i nie slodze herbaty. Powodzenia - bedziesz miec powtarzane badanie? Tez mialam dosc nisko po godzinie i 50 gr (chyba 156) , ale po obciazeniu 100gr wyskoczylo mi ponad 200 ! I diagnoza - cukrzyca ciazowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka - bede miala powtarzane, w czwartek ide zrobic glukoze 75g, ale slyszalam, ze przed glukoza 50g trzeba 3 dni przed ograniczyc cukier, zeby wynik byl miarodajny a ja w sumie bylam tylko na czczo, na razie staram sie nie przejmowac tylko zmienic te diete jak najszybciej tzn juz od dzis, zastanawiam sie tylko czy jesli mi wyjdzie, ze mam cukrzyce ciezarnych to po porodzie co? gdzies czytalam, ze po porodzie to ustepuje ale u takich kobiet jakies 5-6 lat po porodzie moze odezwac sie klasyczna cukrzyca i trzeba uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flamasterka to nie prawda ze przed testem obciazenia 50g glukozy trzeba ograniczac cukier... malo tego przed tym testem nawet nie trzeba byc na czczo... do obciazenia 75g trzeba byc na czczo ale tez nie ograniczac wczesniej cukru... ja po obciazeniu 50g mialam wynik 200... i u mnie wystarczyla sama dieta i cukry byly dobre tak wiec w twoim przypadku mysle tez bedzie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez nie bylam na czczo przed glukoza 50 gr - mialam tylko nie jesc nic przez 3 h. Potem robili mi 100 gr i wynik dobry byl na czczo i dopiero po 3h. Faktem jest ze jesli kobieta ma cukrzyce ciezarnych to potem ma az 50% szans na zachorowanie w przyszlosci - niekoniecznie w ciagu 5 lat. Ale trzeba trzymac reke na pulsie i co jakis czas sprawdzac poziom glukozy. A po samej ciazy znika ona w okolo 97-98% przypadkow i ja sie pocieszam, ze jeszcze 2 tyg i bedzie po wszystkim :) Tez tylko diete trzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitka- to Ty juz wnet?? Ale masz fajnie :) pewnie juz wszystko przygotowane na przyjscie malenstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flamasterka, no juz niedlugo i nie moge sie doczekac :) A ty na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj zleci...chociaz powiem ci szczerze, ze mi najbardziej sie wlasnie ta koncowka dluzy. Bo juz ciezko i niewygodnie i chcialoby sie dzidzia juz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Co do owoców to też bez szaleństw, bo co za dużo to też cukier może skoczyć. Soki możesz, ale rożcieńczane przynajmniej 1:1. Ale powiem ci, że ja piję i cukier mi nie skacze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z sokami problemu nie bedzie, bo nie pije duzo, wole zamiast tego zlopac wode mineralna :) ale owocki lubie, wiec bede sie pilnowac, dzieki okokokokokokoko :D jezeli jeszcze czegos nie bede wiedziala to moge pytac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, dodałam temat do moich tematów, także w razie czego odpowiem :). Sama wiem jak to jest szukac informacji i się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×