Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crazy_bogie

lustrzanki, cyfrowki- aparaty fotograficzne

Polecane posty

chcialabym kupic nowy aparat foto. do tej pory mialam zwykla, mala cyfrowke, ale jakosc zdjec mnie juz nie zadowala. chcialabym aby byl to aparat, z ktorego mozna robic rozne zdjecia, a nie tylko takie \"zeby byly\". moze ktos jest w stanie mi cos polecic. chcialabym wiedziec czy lepiej kupic wieksza cyfrowke czy moze lustrzanke. jestem w stanie sie doszkolic jesli znajde zrodlo i metoda prob i bledow z lustrzanka sobie chyba poradze. chcialabym aby mozna bylo robic fotki jedna po drugiej bez czekania az zdjecie sie zapisze, wysoka rodzcielczosc, ladne kolory, moze stabilizacja obrazu. od czego zaczac szukanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a- para- ci- k
ja tez zamierzam sie do kupna czegos lepszego. najprawdopodobniej bedzie to jednak lustrzanka. w sumie fajne sa nikony d 40. takie nie dla zaawansowanych, ale dla amatorów, którzy chca troszke lepsze fotki robic. no a jak mierzysz wyzej to nikon d 60 i d 80, ale to juz profesjonalka. w razie watpliwosci poszperaj w necie i poszukaj forów fotograficznych. tam na pewno ktos Ci poradzi duzo lepiej niz na kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki za odpowiedz. zaraz sprawdze polecone aparaty i poszukam forum foto, choc boje sie, ze wstrzele sie w temat nie majac o niczym pojecia. ale mam juz jakis punkt wyjscia. jeszcze raz dzieki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FotoAp
Bla bla kupisz Nikona ale nic nim nie zrobisz, bedziesz musiala zainwestwac w obiektywy itp i Cie to wyniesie 2x tyle co sam Nikon:O Najlepiej kup hybryde. To taka lustrzanko-cyfrowka. Styknie Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za linka, ale cos podobnego mam teraz i niestety jestem srednio zadowolona..moze cos bardziej zaawansowanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie koniecznie. nikon d40 jest nie zlym aparetem, wsam raz dla ludzi ktorzy chca robic ladne zdjecia a sa amatorami. obiektyty im niepotrzebne, choc takiej klasy aparat mozna kupic duzo taniej, generalnie sama marka nikon jest drozsza. d60 nie jest profesjonalnym aparatm. profesjonalny jest np nikon d 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha. Fotoap ludzie jesli maja wyobraznie i talent switne zdjecie zrobia nawet takim jak mowisz nikonem ktorym nic nie zrobi. nawet najlepszy i najdrozszy sprzet nie zagwarantuje Ci dobrego zdjecia. skoro o tym nie wiesz to znaczy ze nie bardzo sie w tym wszystkim orientujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciez napisalam, ze sie nie orientuje dlatego szukam tutaj pomocy i rady. napisalam tez, ze nie jestem zadowolona z dotychczasowego sprzetu i nie zamierzam sie nim na sile zadowalac jesli wiem, ze ma ograniczenia to niestety, ale lepszy juz nie bedzie. owszem mozna nim wykonac ladne zdjecia, ale mi to juz nie wystarcza. gdyby kazdym aparatem mozna bylo wykonac super fotke to wszyscy korzystalibysmy z najprostszych i najtanszych sprzetow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pesa
Ma też wiele funkcji i można trochę poeksperymentować.Ostanio wykonałam nim bardzo ładne zdjęcia makro.Zdjęcia w nocy bardzo ładnie wychodzą bez żadnych szumów ale używam do tego statywu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za zainteresowanie tematem ;) dzieki Wam mam punkt zaczepienia. poszukalam innych zdan na temat aparatow, ktore polecacie i kazdy z nich ma swoje plusy, bo minosow jest znacznie mniej. nie podjelam jeszcze decyzji, na to jest za wczesnie, chce jeszcze sie doszkolic, poczytac, ale widze, ze pochlebne opinie zbieraja nikony, szczegolnie przez cene pozniejszych dodatkow i to, ze sa to aparaty przyjazne amatorom, ale jak pisalam decyzji nie podjelam. czekam na dalsze odpowiedzi i podpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
im wiecej czytam tym czesciej dowiaduje sie, ze sony ma swietne aparaty, posiadajece wiele funkcji w konkurencyjnych cenach..choc sony poczatkowo nie kojarzyla mi sie z marka godna zaufania jesli chodzi o aparaty..mile zaskoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_boogie moja wypowiedz nie byla do Ciebie, tylko do Pana o nicku Fotoap, chyba zaszla pomylka :P nikon d40 jest fajnym aparatem, szczegolnie dla amatorow, (ja bym sie z takiego cieszyla :P) obecnie mam sony, nie pamietam dokładnie jaki model,, nie jest to aparat do robienia szybkich sportowych zdjec, ladnie robi portrety, ja jestem srednio zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w takim wypadku przepraszam ;) czytalam o d40 i ma pochlebne opinie jednak jest kilka rzeczy, ktorych brak mnie zastanawia. chodzi o auto focus na forach pisza, ze ma tylko 3 pola. wiem, ze dla amatorki to pewnie i tak za wiele, ale chcialabym zainwestowac w aparat, ktory wystarczy na kilka lat. do tego obiektywy, pewnie bede miala jeden, ale pisza, ze musza miec wbudowany silnik, co chyba nie jest norma.. to takie pierwsze watpliwosci, ale musze przyznac, ze model dosc popularny i zalecany dla poczatkujacych amatorow. moze wiesz co to jest funkcja breaketingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam d40
i jestem bardzo zadowolona,jest to wlasnie cyfrowa lustrzanka (z nizszej półki cenowej).Za podstawowy zestaw z obiektywem,statywem ,lampą,pilotem zaplaciłam 1700 zl,dla mnie zdjecia sa super ladne i bardzo wyrażne,nawet makro pięknie wychodzi....no mnie sie naprawde podoba i polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisters of mercy
po co ci lustrzanka jeśli nie chcesz inwestowac w obiektywy. Przecież na tym to polega kupujesz korpus i dobierasz obiektywy w zależności od potrzeb. Nokona d40 nie polecam, straszny plastik . Polecam sony alfę , może 100 gdzieś jeszcze kupisz , a jak nie to inne z tej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie powiedzialam, ze nie chce dokupic wiecej obiektywow, ale na poczatku pewnie nie bedzie mnie na nie stac, wiec chce aby zestaw podstawowy byl w miare uniwersalny, a z biegiem czasu jak troche sie doszkole pewnie bede chciala cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość catka
Niech mi ktos pomoze!Wczoraj kupilam lustrzanke sony i do dzis nie moge znalezc opcji zeby obserwowac fotografowany obiekt na wyswietlaczu,wiem jest instrukcja ale kupilam aparat za granica a ten fachowy jezyk jest mi obcy.Prosze o jasna odpowiedz doslownie jak "pastuch krowie" bo w tych sprawach jestem noga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety nie moge Ci pomoc bo aparatu jeszcze nie mam :( ale ktos pisal tu na kafe kilka dni temu, ze jest jakas strona na ktorej mozna znalezc instrukcje obslugi roznych sprzetow w ojczystym jezyku. adresu nie pamietam, ale moze znajdziesz w google. a moze odezwie sie ktos kto ma lustrzanke sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D40 uzywam, chwale sobie, bo faktycznie to prosta lustrzanka, dla amatora ciekawego foto.. brak mu wielu funkcji, ale do tego trzeba dojrzec, a zdjecia robi w satysfakcjonujacy sposob i jest w miare lekki. ogolnie OK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikon
to bardzo dobra marka aparatów. Ze o obiektywach juz nie wspomne. Sama mam D 40 aktualnie i jestem bardzo zadowolona. A uzywalam juz roznych modeli-również innych firm. Do innych marek nie mam takiego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam duzo o tym modelu i pojawiaja sie dwa najwieksze minusy 1. uzytkownicy specjalistycznych forow twierdza, ze pozniejsze dodatki sa dosc drogie w tej marce choc i tak tansze od wielu innych 2. przerazilo mnie okreslenie\"nikonowskie kolory\" moze ktos ma pojecie o co dokladnie chodzi? ogladalam fotki wykonane roznymi aparatami i owszem mozna zuwazyc, ze wewnatrz konkretnej marki kolory specyficzne. czytam, czytam i rynek jest tak duzy, ze mozna wybierac do woli, bo niektore modele roznia sie doslownie jedna funkcja..konkurencja dosc ogromna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemeledudki
Najlepiej perdyknij sobie kamerkę HD 1920x1080. Można i kręcic filmiki wysokiej rozdzielczosci i walić fotki 10 mega pkseli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×