Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

crazy_bogie

lustrzanki, cyfrowki- aparaty fotograficzne

Polecane posty

obawiam sie, ze kamera nie spelnilaby moich oczekiwan. zdjecia zrobione lustrzanka sa zupelnie inne. gdybym chciala zwykle fotki w wysokiej rozdzielczosci to kupilabym kompakta. niestety filmiki to nie moja zajawka, ale moze kiedys ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpinam się do tematu, również szukam jakiegoś dobrego aparatu, lepsze są dla amatorki lustrzanki cyfrowe czy analogi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisters of mercy
no wlaśnie porónaj sobie ceny obiektywow nikona np z cenami olymusa. Taki olympus 510 --miodny aparat , o wiele lepszy od nikona d-40 , a obiektywy nieporónywalnie tansze. Nikon , canon ma swietne aparaty , ale nie w przedziale cenowem 2 tys. I cały osprzęt cholernie drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to wlasnie chodzi, ze nie wszystkie obiektywy pozniej mozna zastapic tanszym zamiennikiem i choc sam aparat wyjdzie taniej to pozniej sie znow doklada. bardzo chetnie czytam Wasze opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karen ja troche czytam i coraz bardziej pociga mnie lustrznka, choc tak naprawde chcialabym miec mozliwosc przekonac sie czy sobie z nia poradze, chodzi glownie o manualne ustawienia..wiem, ze na to potrzeba czasu, ale chcialabym aby wypowiedzial sie ktos jak to bylo w jego przypadku. jak szybko postepuje nauka. jak radzi sobie z ustawieniami kiedy zdjecie trzeba wykonac szybko itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do crazy
jak chcesz sie nauczyc robic dobre zdjecia lustrzanka,to ja musisz po prostu miec i cwiczyc. Do szybkich zdjec uzywaj automatycznych ustawien,jak nmasz czas to sie baw i probuj manualnie. Nabierzesz wprawy i potem juz bedzie z gorki. Na samym automacie nic sie nie nauczysz. Co do firm-zgadzam sie,ze nikon ma drogie oprzyrzadwanie,ale obiektywy tej firmy sa najlepsze. Jakby nie patrzec,to potentat na rynku fotograficznym od lat. Ale kazdy musi sam sobie dobrac aparat wedlug wlasnych upodoban i gustow. Opinie espertow sa wazne i daja wskazowki,ale jeszcze dany aparat dobrze nam musi lezec w ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziekuje za ta odpowiedz, wlasnie to chcialam wiedziec;) bo fakt aparat jest wazny, ale wazniejsza jest jeszcze sama jego obsluga. naprawde dzieki, bo mialam obawy, ze sobie moge nie poradzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do crazy
spokojnie-poradzisz sobie. Ja przy kazdym nowym sprzecie latam z nstrukcja obslugi na poczatku,az wszystko opanuje. Duzo wskazowe mozna znalezc w necie. A do nikona ostatnio daja ksiazke z ladnie wyjasnionymi podstawami. Jak sie chcesz nauczyc,to sie nauczysz-tylko musisz znalezc czas i cierpliowsc. Zycze udanych fotografii nowym sprzetem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprzetu jeszcze nie mam, ale mysle, ze jak go juz zdobede to naprawde bedzie mi zal zmarnowac jego mozliwosci i bede chciala sie uczyc, tym bardziej, ze juz teraz sprawia mi samo czytanie o fotografii wiele radosci. jesli chodzi o instrukcje to jestem zawsze bardzo skrupulatna zeby nic nie popsuc i najlepiej wykorzsytac to co sie ma ;) jeszcze raz dzieki za wyrazenie zdania, utwierdzilo mnie w przekonaniu, ze jak sie chce to sie da ;) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam hybrydy Fuji S9600 i jego nowego anstępcę s100 (pierwszy można kupić juz za około 1200zł ale nie ma stablizacji obrazu, nowszy model posiadający już stabilizację to wydatek około 2200zł) Lustrzanki nie polecam dla kogoś kto nie chce inwestować w drogie obiektywy. Hybrydy, które wymieniłam mają lepsze obiektywy na starcie, niż te, które sąw standardach przy lustrzankach!!!! uważajcie na to przy zakupie...a zakup lepszego obiektywu canona czy nikona to koszt min 3500zł...bo tylko wtedy możemy mówić o naprawdę dobrym sprzęcie...więc licząc aparat lustrzankę i obiektyw to będzie jakieś min 5tyś. Jeśli chcesz po prostu robić dobre zdjęcia dla siebie a nie zawodowo polecam hybrydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj nie przesadzaj
bo niezle obiektywy mozna juz kupiac i za 2000. A na poczatek obiektyw ktory jest w zestawie spokojnie wystarczy. A jak sie ktos wprawi,to moze dalej inwestowac. A co zrobisz z hybryda? Kupisz kolejny aparat? Kazdy musi indywidualnie rozpatrzyc wszystie za i przeciw-w zaleznosci co planuje robic w przyszlsoci. trzeba troche przewidywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatek prawdopodobnie wystarczy mi standardowy obiektyw, a ten poczatek i nauka troche potrwa wiec o obiektywy sie nie martwie..zastanawiam sie tez nad zakupem sprzetu za granica bo nie da sie ukryc, ze ceny sa duzo nizsze niz w Polsce..niektore ceny aparatow na naszym rynku sa wrecz absurdalne w porownaniu z tym samym sprzetem za granica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko
jak bedziesz kupowac za granica pamietaj o cle. Czasem cos jest duzo tansze tam,ale po oplaceniu cla okazuje sie ze to wcale nie byl dobry interes. Chyba ze ktos Ci moze przywiezc aparat jako "prezent"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie wolałabym nikona d40 niz sony. teraz mam sony a z nikonem o wiele lepiej mi sie pracowalo. moze to tylko kwestia przyzwyczajenia. co do nikonow to faktycznie pasuja do nich tylko obiektywy nikkora dosc drogie. ale na poczatek nie musisz na gwałt kupowac nowego obiektywu. co to takich specjalistycznych forow to owszem wypowiadaja sie tam profesjonalisci, ale skoro nie wiazesz z tym swojej przyszlosci to nie przjemuj sie szczegolami za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz to jest tak ze sony jest ok. Moj akurat robi siwetne zdjecia w plenerze,naprawde bardzo ladne. Ja nie potrafie sobie poradzic we wnetrzach(ale temu ze nie wychodzi mi to tak jak chce :P zdjecia sa ok) BARDZO mi brakuje zdjec na trybie spotrowym czyli szybkich zdjec. jesli potrzebujesz taka opcje to z sony od razu zrezygnuj, jesli nie to moge go polecic. wiesz aparat aparatowi ne rowny. nie ma najlepszego aparatu bo rozne służą do innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie interesuje mnie robienie szybkich zdjec. nie chodzi o takie, ktore trzaska sie w ulamkach sekundy, ale chcialabym zeby mozna je bylo spokojnie wykonywac jedno za drugiem bez zbednego czekania i meczenia osob, ktore bede fotografowac. jest tak wiele modeli, roznia sie tylko szczegolami i cena..wiec decyzja latwa nie jest. jesli ktos ma ochote to niech napisz jek zaczela sie jego przygoda z lustrzankami, jak szla nauka itd. to mnie tez bardzo interesuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktus12
@up Polecam w takim Nikona D3400 + jakikolwiek obiektyw. Body D3400 jest szalenie proste i intuicyjne w użytku, dodatkowo jeśli wsadzisz w nie odpowiednio szybką kartę pamięci będziesz mógł trzaskać zdjęcia na prawdę szybko :D No i jest nie drogi, np. na takim e-oko.pl dostaniesz go ze standardowym obiektywem za niecałe 2000 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edzio4
Ja kupowałem ostatnio na http://e-oko.pl/ , w sumie to sam nie wiedziałem jaki aparat chce...jestem amatorem i szukałem czegoś dla siebie. Pan z obsługi tego sklepu mi dobrze doradził, bez naciągania na drogi sprzęt jak to robią czasami w sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×