Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wylegarnia weszów

sprawa jogurtów w ciązy i przy karmieniu.

Polecane posty

Gość wylegarnia weszów

Mam pytanie do znawców: Nie znosze naturelnych jogurtów. Niestety planuję zajśc w ciążę i chciałabym jeść nabiał. Może coś w zastęppstwie? A jak sytuacja jak juz się urodzi? czy juz wtedy nie je sie jogurtów ,nabiału? Mleka tez nie lubię. Co powinnam zdrowego jesc w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoooo matkoooo
"Niestety planuję zajśc w ciążę " skoro niestety, to po ki grom w ogóle ?:-o a odpowiadając na dalsza czec pytania: jak nie lubisz naturalnych to jedz serki słodkie, albo naturalny jogurt miksuj z owocami i odrobinka cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wylegarnia weszów
niestey - nie w tym sensie. Zle to napisałam. Niestety nie lubie jeść jogurtów naturalnych ,ale wiem ze musze, bo planuję zajśc. Tak ma byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoooo matkoooo
nie lubisz teraz, w ciązy moze byc tak, ze poczujesz chęć własnie na nabiał, organizm sam sie dopomni o swoje, co akurat bedzie potrzebne, uwierz mi - zdziwisz sie jak organizm potrafi dac sygnal, ze chce czegos czego nie lubilas ... na widok twarogu dostaniesz slinotoku i poczujesz ze MUSISZ tu i teraz go zjeść, tak to działa a po porodzie wcale nie wskazane jest pakowani nabialu w siebie, bo malucha mozna poczestowac uczuleniem, zalezy od dziecka, wtedy musisz znaleźć alternatywne zastępstwo dla tego źródła wapnia i białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wylegarnia weszów
A co truskawkami i pomidorami? Przed ciążą, w ciązy i po ciązy. Dzięki za rady.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Nie musisz jeść naturalnych jogurtów. Może to być twaróg, serki homogenizowane, kefiry. Świetnym źródłem wapnia jest żółty ser. po porodzie tez nie musisz jeść. Mój syn miał uczulenie, więc wogóle nie jadłam nabiału poza masłem i oboje mamy się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoooo matkoooo
Wiesz, musisz kombinować, skoro mleko i jogurty w czystej postaci ci nie wchodzą to spóbuj jadac: - bydynie ( na mleku, dobrze jest zrobic samemu, z maki ziemniaczanej i np. kakao) - nalesniki z twarogiem i tartymi na grubych oczkach jabłkami - dla zneutralizowania intensywnego smaku twarogu jak nie lubisz - to na słodko a na słono jak lubisz: - makaron mozna ugotować al dente, muszelki, świderki, rurki - co wolisz, twaróg biały rozgniatasz widelcem, na patelni obsmazasz jakąś węsdlinkę z cebulką na oleju, smalcu - co lubisz, albo mozna wytopic skwarki z boczku czy słoninki, potem makaron, twaróg i uduszoną cebulkę z kiełbaską/skwarkami mieszasz i danie gotowe - jak lubisz truskawki - rób sobie makaron z truskawkami w śmietanie (nabiał przecież), mozna dodac tez twaróg do truskawek i smietany - pierogi ruskie (połączenie ziemniaków i twarogu) mozliwosci jest wiele na przmycenie nabialu do potraw, zalezy jakie masz preferencje smakowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łoooo matkoooo
truskawki przed ciążą i w trakcie to najlepej na zapas jak je lubisz jeść :-D a po porodzie to zalezy ile dziecko ma ... tygodni, miesięcy i czy karmisz czy nie piersią. Generalnie truskawki sa bardzo silnym alergenem,wiec jesli zdecydowałabys sie próbowac je jesc, to musialabys obserwowac dziecko czy nie ma reakcji uczuleniowej, ja rodzilam w styczniu, a kiedy sie trudkawki pojawily mała miala pol roku i jeszcze cyca ciagała, wiec powoli póbowałam jest po kilka i kilka dni przerwy, nie działo sie nic, to sobie pozwalałam czasem, ale nie za wiele. Natomiast jak teraz , a ma 16 miesiecy, dałam jej samej spróbowac, to od razu ja wysypało i bądź tu mądry. Zwalam na to, ze moze te pierwsze to jakies pryskane byly ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wylegarnia weszów
ale do pracy co mam brac? jaki polecacie jogurt czy twarożek? moze serek wiejski? danonki?naturalny- najtańszy i nie tuczy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsunę ci może taką mądrą stronę www.edziecko.pl Wbrew temu co się myśli to nie ser biały jest najlepszy jeśli chodzi o nabiały a właśine jogurty, maślanki i ser zółty. Co do mleka np to ja zwykłego też nie przełknę, ale na zmianę codziennie mam budyń, kakao, albo małą łyżeczkę kawy zalewam właśnie tylko mlekiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łooooo matko
Serek wiejski owszem, jak koniecznie chcesz byc chuda, to ligt, jest taki, dla urozmaicenia smaku mozesz wkroic rzodkiewkę np, albo ogórka. Ponadto są maslanki, jogurty pitne,kefiry, actimele, activie, wybór jest, musisz sama utrafić co ci podchodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×