Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wielki mały problem

kosmetyki dla noworodka- wystarczy?

Polecane posty

Gość wielki mały problem

rodze za miesiac mam juz wszystko ale jesli chodzi o kosmetyki to kupilam tylko oilatum do kapania i sudokrem bo podobno lepiej nie przesadzac z kosmetykami u noworodka. czy powinnam cos dokupic? samo oilatum bez oliwki starczy prawda? no mam jeszcze chusteczki nawilzajace sensitive do pupci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki mały problem
chinka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki mały problem
oj piszcie dziewczyny prosze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam balsam zamiast oliwki bo skorke noworodka trzeba nawilzyc i kartoflanke do pupy i pod paszki zeby sie nie odparzyly bo moj synek grubaskiem byl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki mały problem
a jaki balsam? myslalam, ze jak wykapie w parafinie to juz nie musze smarowac?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytrftcre
jeszcze obowiazkowo krem z dużym filtrem na dwór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola Jola Jolka
ja bym jeszcze tylko puder kupila lub make ziemniaczana , i lato jest wiec jakis krem z filtrem tylko nie wiem jaki dla maluszka takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Ci napiszę, czego uzywam od urodzenia córki (ma już prawie 9 miesięcy): 1. Oilatum do kąpieli 2. Krem Nivea Baby do pupy po kazdej zmianie pieluszki - na ewentualne zaczerwienienia Bepanthen, ale niezwykle rzadko (Bepanthen możesz też stosować na bolące brodawki, jesli zamierzasz karmić piersią) 3. Chusteczki do pupy, głównie Dada, ale zdarzały się też innych marek - nie polecam Huggies, strasznie cuchną alkoholem i drą się w ręku 4. Na wyjścia - zimno, wiatr - krem Bambino - no i teraz przydałby się krem z filtrem na te słoneczne dni Krochmal - kilka razy kąpałam córkę w tym roztworze i faktycznie, miała piękną skórę (jak po oilatum), ale pediatra odradził mi to stwierdzając, że mąka ziemniaczana jest pozywką dla bakterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki mały problem
dziekuje za pomoc czyli po kapieli w tym oilatum posmaruje malej jeszcze buzke jakims kremem. a ten z filtrem musze smarowac nawet jak nie bede wystawiala buzkii dziecka na slonce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Im mniej tym lepiej
Ja używam co kilka dni Oilatum, przeważnie myję mydełkiem Nivea dla niemowląt. Nie oliwkuję dziecka, nie kremuję (chyba, że kremem ochronnym przed spacerem). W razie lekkich odparzeń stosuję linomag. I tyle!!! Im mniej tym lepiej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kremów z filtrem to dla takich maluszków największy, nie jestem pewna, czy jest to 40 czy moze 50 ale chyba raczej filtr 40 , w aptece mają wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli kapiesz dziecko w oilatum to nie musisz juz niczym go smarowac!!! sama zobaczysz jaka super ma skore niemowlak po kapieli w oilatum!!! mi sie wydaje ze te kosmetyki co masz w zupelnosci wystarcza moze jeszcze ten krem na dwor ale to tylko jak bedziesz wychodzila z dzieckiem na powietrze po domu nie musisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki mały problem
dziekuje dziewczyny za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUDOCREM NIE
SUDOCREM NIE................... Kup LINOMAG do pupy, bo sudocrem jest na skore z problemami, odparzona itd.... nie powinno sie go stosowac na skore zdrowa. Tak mi powiedzial neonatolog, polecil linomag, ktory jest zrobiony z nat. skladnikow (wit.F), i ktory bardzo sie sprawdza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem ja od poczatku uzywalam sudocremu i Amelka ani razu nie miala odparzonej pupy!!! z czystym sumieniem moge stwierdzic ze sudocrem to najlepszy kosmetyk jaki kupilam!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielki mały problem
ja tez slyszalam, ze sudocrem po kazdej zmainie pieluszki uzywac!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUDOCREM NIE
Mowie, co uslyszalam od lekarza, smaruje dziecku skore linomagiem, ma idealna, zero odparzen (ma 16 miesiecy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja stosowałam
sudocrem i mnie nie zachwycił za to linomag super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×