Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kasia8891

związek z indusem

Polecane posty

Gość kasia8891

hej;) chciałabym sie dowiedzieć co wy myślicie o związku z Indusem wyznania hinduskiego i Indusem który jest chrześcijaninem;) a może jest tutaj jakaś dziewczyna która ma za męża/chłopaka Indusa ?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz sie wystraszyłam że to
kto to jest Indus???? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chyba hindus
:P ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia8891
"Indus/Indusi(Indyjczycy) - ogólna nazwa mieszkańców subkontynentu indyjskiego (przed 1947), a po uzyskaniu przez Indie niepodległości - obywatele Indii oraz emigranci pochodzenia indyjskiego. W tym drugim znaczeniu jest ich około 1 miliarda ludzi. Głównym językiem Indusów jest język hindi. Należą do rasy białej, choć na południu występują wpływy rasy czarnej" Hindus ? hehe : Ponieważ w języku polskim zamiennie stosuje wobec obywateli obywateli Indii , określenia "Indusi" i "Hindusi", często dochodzi do nieporozumień. Jest to nadużycie, gdyż około 200 mln Indusów nie jest hindusami. Pojęcie "hindus" (wyznawca hinduizmu) mylnie utożsamia się z "Indusem" (obywatelem Indii). Ps. wiele Indusów obraża sie gdy np ktoś mówi na nich Hindus, więc lepiej zawsze mówić Indus ;) Zaom to na własnym przykładzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania200
masz racje kasia8891 ;)niestety, nie wszyscy na tym forum są dostatecznie douczeni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buahahahahahaha
Wikipedia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia8891
tak z wikipedi ;) ale tego akurat dowiedziałam sie na studiach (indianistyka) i podczas pobytów w Indiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość out topic
Ale numer! No to też właśnie dowiedziałam się czegoś nowego. Myślałam że prawidłowo jest: Hindus, i tylko tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dla mnie to normalne, ze sa i indusi i hindusi ale teraz rozumiem czemu niektorzy sie smija jak mowie o indusach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×