Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iskierka__

Chcę mieć bliźnięta - doradźcie

Polecane posty

Gość iskierka__

Hej dziewczyny. Bardzo chciąłabym miec bliźnięta. Podobno po odstawieniu pigułek anty wzrasta ryzyko ciązy mnogiej. jednak nie chciałabym ich brac. czy jest mozliwa hormonalna stymulacja jajników do wypuszczenia nie jednej ale 2 komórek jajowych? proszę o powazne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciaza blizniacza jest mozliwa kiedy przy owulacji jest wiecej niz 1 pecherzyk graffa a co za tym idzie wiecej niz 1 komorka jajowa. zdaza sie tak przy stymyulowanych cyklach clostybegytem badz Femarą lub innym lekiem do stymulacji Sa to leki na recepte .wypisuje je i zaleca jednynie lekarz przy problemach z owulacja,inseminacji itp. Ciaza blizniacza sama z siebie zdaza sie jednak wciaz rzadko i dobrze gdyz jest to ogromny wysiłek dla organizmu przyszlej matki. Pytanie . masz juz dzieci? Jesli nie-- to uwierz -urodzic i wychowac jednegon malca to wyzwanie .A dwojka.....naraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinek:) tu cię mam:) CO do tematu - leżałam w szpitalu z dziewczyną po stymulacji owulacji, bo z tym miała problem. Lekarz bez monitorowania, badan hormonalnych zalecił jej zbyt dużą dawkę i miała potrójną owulację, o czym nie wiedziała, wiedziała tylko, ze owu będzie i miała działać. Od 22 tygodnia leżała plackiem w szpitalu z klockami pod tyłkiem z wyciekiem wód i powiekszajacym sie rozwarciem,wstawała jedynie do wc i umyc sie. Poród przez cc po skończonym 34 tygodniu, co bylo sukcesem w takiej ciązy i przy jej posturze, oczywiście dziewczynki malutkie, trafiły do inkubatorów, w sumie spędziła w szpitalu do porodu 3 miesiące i prawie 2 po nim. Pomyśl czy warto az tak wariowac i starac sie przechytrzyc naturę, przy tym wiele ryzykując. Ciąza bliźniacza z natury uznawana jest za patologiczną. NIe lepiej zdać sie na los? Co ma byc to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zdarzają się ciąże mnogie z jednego plemnika i jednej komórki ... ale tu tez chyba geny mają duzo "do gadania".Zapłodniona komórka jajowa kobiety (zygota) w pierwszej fazie dalszego rozwoju podzieli się na dwie, po czym każda z nich zacznie swój oddzielny rozwój, tworząc oddzielne zarodki z których rozwijają się dwa płody.Bliźnięta jednojajowe czyli monozygotyczne stanowią ok. 20 procent wszystkich rodzących się bliźniąt. Bliźniaki takie mają wspólne łożysko, zazwyczaj osobne worki owodniowe i zawsze dwie odrębne pępowiny. Dzieci będą tej samej płci i będą do siebie bardzo podobne, gdyż mają ten sam materiał genetyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma przepisu na bliźniaki szanse się zwiększają gdy w przypadku twoim lub twego faceta w rodzinie są jakieś bliźniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhcn
a ja chcialabym miec slonia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×