Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wiiiiiiktoriaaaaaaaa

głupie pytanie

Polecane posty

Gość Wiiiiiiktoriaaaaaaaa

Mam takie może głupie pytanie, po co malutkim dzieciaczkom zakłada sie na rączki takie coś jak rękawiczki? No wszystkie dzieci tak są ubrane a ja wogóle nie rozumiem po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie moze
zeby nie ssaly kciuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiiiiiiktoriaaaaaaaa
Dziwne... Czym niby miało by się takie dzieciątko podrapać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiiiiiiktoriaaaaaaaa
Jesli mogę wyrazic swoje zdanie to chyba to trochę bez sensu jest bo w końcu takie rzeczy widze tylko na noworodkach a na starszych dzieciaczkach już nie a przecież one też machają łapkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiiiiiiktoriaaaaaaaa
Haris też racja ;) Ja nie mam dzieci także nie bardzo się orientuje a to akurat mnie ciekawiło :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale taki noworodek
w pierwszych dniach/tygodniach zycia nie ma jeszcze skoordynowanych ruchow i baaardzo czesto sam bezwiednie drapie sie po buzi. mojej coreczce ilekroc nie zalozylam tych rekawiczek, zawsze sie podrapala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolo---
buziaczke sobie drapie pazurkami i buzka brzydko wyglada i chyba go to boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie po to żeby się nie podrapały. Chociaż prawdę mówiąc to zakłądali mu tylko w szpitalu bo jak przyszliśmy do domu to od razu obcięłam paznokcie i kłopot z głowy. mój kawaler miał takie długie że można było malować :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieciom do 1 m-ca nie obcina się paznokci, bo mają jeszcze nie wykształcone opuszki i potem paznokcie mają brzydki kształt. Po około miesiącu same odpadną. I potem już można obcinać. Nie mówiły wam położne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja do miesiąca nie obcinałam bo w sumie same odpadały :) Ale nic mi ani położne ani pediatra na ten temat nie mówiły 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, bo często nie mówią kwoki jedne ja przy pierwszym dziecku nie wiedziałam i obcinałam u rąk jeszcze ma jaie takie ale u nóg rosną jej takie wywinięte do góry :O butów sobie nie może kupić, szczególnie, że ma nóżkę rozmiar 42 :D pewno nie u wszystkich tak jest, ale po co dziecku szkodzić, mi dopiero przy 2 dziecku położna powiedziała i lekarka też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez slyszalam ze sie nie obcina u noworodka dopiero po meisiacu sie obacina... nie pamietam czy obcinalam czy nie... u nóg mania ma fatalne paznokcie tak wląsnie jej do gory rosną... taki ksztalt ma i tyle. u rączek ma ładniutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betix
moje dziecko nie mialo zadnych rekawiczek jak bylo takie maleńkie i nie podrapalo sie , nie ssalo kciuka ani nic z zadnych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamani to wywinięcie u nóg, to właśnie od za wczesnego obcinania kuźwa ile z tym problemów jest pati butów nie może sobie kupic nie dość że wielka gira, to jeszcze but musi być wysoki w palcach, żeby sie te cholerne paznokcie zmieściły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, mnie też nikt nie mówił żeby nie obcinać do miesiąca :o U łapek już obcinałam kilka razy, nie tak mega krótko, tylko tak żeby się nie drapała, a u nóżek jeszcze nie obcinałam bo są krótkie. Ale z drugiej strony jakoś sobie nie wyobrażam żeby tak cały miesiąc w niedrapkach trzymać malucha, zwłaszcza że teraz takie upały. Ja to nawet w szpitalu chciałam obciąć pazurki, bo mała ciągle ściągała te niedrapki, ale położne zabroniły - powiedziały że ze względu na ryzyko różnych infekcji takie zabiegi dopiero w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×