Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MUUSSKA

PROSZĘ O PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS DLA 7 MIES. DZIECKA

Polecane posty

Gość MUUSSKA

Przez pół roku karmiłam dziecko tylko piersia, od dwóch tyg na noc daje kaszke mleczno - ryzową "smaczny sen", od tygodnia zupke na obiad oraz po południu deserek, w miedzy czasie w upały podaje soczki lub herbatki, a co dawać rano? Mleko modyfikowane czy kaszkę? Ile posiłków powino mieć takie dziecko i w jakich ilościach? Wiem że każde dziecko ma własne potrzeby, ale tak około ile ml kaszy czy mleka, zupki itp. A co z piersią? Od wczoraj nie chce piersi, odwraca głowę jak przystawiam do piersi. Co podawać w nocy do picia? Mozna przegotowana wode?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe chce piersi, bo z butli łatwiej sie ciągnie, przerobiłam to samo, tyle ze jak mała miałą 9 miesiecy, z dnia na dzien koniec karmienia nastąpił i nijak nie mogłam jej zachęcic. U nas w 7 miesiacu wyglądało to tak: rano zanim poszłam do pracy pierś (5-6 rano) okolo 8-8.30 dostawała butlę (pora zalezala od tego ile byla po jedzeniu z cyca) potem koło 11-11.30 kaszka w miedzyczasie jakie picie, herbatka, soki odpowiednie do wieku okolo 13-13.30 jabłuszko tarte (mielismy juz swoje) ew. deserek Gerbera potem kolo 15 piers kolo 16.30 butla potem cos do picia 19-19.30 butla (zalezało od dnia, jadła co 2-3 godziny) po kąpieli okolo 20.30-21 jeszcze przystawiałam do piersi w nocy w tym wieku juz nie jadła, spała od 21 do 5 rano mniej wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale napisałam, poprawka i sorki po kaszce o 11 potem dostawała jabłuszko/słoiczek a o 15 zupke, po niej zwykle przystawialam na popicie do cyca, duzo juz nie ciągneła, tyle co sie napic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MUUSSKA
dzieki, moja nie chce ssać nawet butelki, kaszki podaje łyżeczk, zupki i deserki też a soczki lub herbatki pije z kupka niekapka, nie chce też ssać smoczka uspokajającego. A jesli nie chce piersi to co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja córa ma
6,5 miesiąca i je tak: rano około 7 mleko zagęszczone kaszką ryżową owocową 210ml+kasza. około 12:30 obiad-zupka z mięsem i warzywami, nie wiem ile ale duzo, cała miska czasem nawet dokładka. około 17 owoce ze słiczka (cały słoiczek) po kąpilei ok 20-stej buttla mleko 210ml + kaszka ryzowa owocowa. Pomiędzy soczki, herbatki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIesz, ja z moją miałam podobnie, dlatego jak zauwazylam, ze w dzien nie bardzo chce, to przystawiałam do cyca na śpiąco. I było tak, ze jakiś czas jadała 3 razy dziennie z piersi, rano na spiocha, podczas popoludniowego drzemania (czasami nie chciala ssac, wiec odpuszczalam), no i wieczorem jak dobrzeprzysnela , ale jeszcze nie za mocno. Potem zostalo tylko rano i wieczorem, a od 8 miesiac tylko rano az pewnego dnia rano zlała mnie i mojego cycka i tyle:) Tak sie skończyło moje karmienie, choc chciałam do roczku, ale mała sama zdecydowała:) A to , ze nie chce smoczków to sie ciesz, nie bedziesz miala jazdy z odstawianiem :) Teraz sie pomęczysz, a potem bedzie lekko, zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×