Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MM-

Zwolenie lekarskie - jak długo można być na zwolnieniu i co potem?

Polecane posty

Witajcie, jestem w ciąży i od marca jestem na zwolnieniu lekarskim. Czy ktoś z Was wie jak długo można być na zwolnieniu z powodu ciąży? Słyszałam że 180 dni, ale czy roboczych czy wszsytkich łącznie z sobotami i niedzielami ??? I co po tym czasie, jeśli nadal nie będę mogła wrócić do pracy?? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 180 dni non stop
czyli 6 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem poważnie ...
Dokładnie 182 dni licząc wszsytkie bez wyjątku, święta, niedziele, soboty. 6 tygodni przed zakończeniem tego okresu 182 dni składasz wnisek do ZUS o zasiłek rehabilitacyjny. Otrzymujesz go do dnia porodu, a później to juz macierzyński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten wniosek o zasiłek rehabilitacyjny składam osobiście, czy zakład pracy? i jaką częścią wynagrodzenia jest taki zasiłek? dzięki serdeczne za odpowiedzi :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem poważnie
Wniosek o zasiłek składasz sama, część dajesz do wypełnienia pracodawcy, część wypełnia lekarz ... zasiłek jest płatny 100 % pensji liczony z ostatnich 12 m-cy przed rozpoczęciem okresu zasiłkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azsaz
Moje 182 dni minęło pod koniec maja i dostałam pocztą ten wniosek z kadr. Część o pracodawcy już była wypełniona a ja wypełniłam swoją część. Poszłam z tym do Zusu i dali mi jeszcze jakiś formularz, żeby lekarz prowadzący ciążę go wypełnił. Skserowali sobie jeszcze kartę ciąży i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×