Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cesarkaa

czemu przy niektórych cesarkach ma sie znieczulenie ogólne a przy niektórych

Polecane posty

Gość cesarkaa

tylko miejscowe???? najprawdopodobniej bede miaal cc ,i nie ukrywam ze chcialabym miec znieczulenie calkowite bo jestem straszną panikarą i wole nic nie widziec i nie wiedziec , co decyduje o znieczuleniu calkowitym a co o miejscowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
przeciez przy miejscowym i tak nic nie widzisz, a ogólne nie jest dobre dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
ja tez strasznie sie bałam porodu a miałam nieplanowane cc nic strasznego, nawet nie czujesz jak cie dotykaja, poprostu czujesz jakbys nóg nie miała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeśli trzeba działać szybko
to nie ma czasu na znieczulenie miejscowe, usypiaja po prostu ogólnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cesarkaa
e tam , ja bym poprostu zaczela plakac albo bałabym sie ze mi nogi odcieli , taka juz jestem panikara i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
nie zaczniesz płakac, bo taka zmeczona jestes, ze walczysz zeby nie usnąc (albo i nie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli ma mieć planowaną cc to czym będzie zmęczona? ja pierwszą mialam w znieczuleniu miejscowym , druga tez zaczeła się w miejscowym ale z powodu złego znieczulenia dospali mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
nie chodzi mi o to że zmęczona rodzeniem, ale senna z powodu znieczulenia (ja tak miałam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
A ja miałam palowane cc i znieczulenie miejscowe:-D Fajna sprawa, wszystko czujesz ,widzisz (w lampie;-) )i słyszysz:-D A nic nie boli! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
ja tam nic nie widziałam, parawan zasłaniał, a gdzie miałam widziec w jarzeniówce : :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
eeee, ja miałam nad sobą te wielką lampę,i cos widziałam:-D, wiadomo,że mięsni i innych naczyniaków nie;-) ale całe to rozpruwanie i wyciaganie, ale byłam na takim "rauszu" ,że nie było az tak tragiczne wtedy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
ja nawet nie czułam dotyku, w ogóle zero, nic od pasa w dół po kilku godzinach jak znieczulenie zaczelo odchodzic to nie umiałam nogi nawet zgiąć, chciałam zginac, a nogi rozjeżdzały mi sie na boki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnie to słabo już od czytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
A mnie w pewnym momencie znieczulenie podeszło do klatki piersiowej:-D i zaczęłam ryczec,że się duszę:-D :-D :-D Zrobiła sie panika na sali:-D A to pewnie jakies urojenie moje było:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
Ale takie "miłe" szarpanie na pewno czułas? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
ja NIC kompletnie nie czułam moze w szoku byłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama córeczki
poród cc to pestka, gorzej jak znieczulenie odchodzi, wtedy zaczyna bolec szew... podobno czesto tez straszny bol głowy wystepuje ale mnie to ominęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja napiszę że....
Szew bolał ,racja ale głowa mnie też ominęła:-) Z powodu szwa/szwu/szewa ;-) 2 tygodnie nie mogłam odkaszlec:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się wtrącę tylko apropo tego kasłania. Cóż to był za cud jak mogłam wreszcie kaszlnąć - a jak na złość dzień po cesarce dostałam okropnej chrypy. Te co miały cesarkę wiedzą też, że nie można kichnąć czy się śmiać (no po prostu sienie da), a jak moja kochana mamusia przychodziła do szpitala to myślałam, że mi się wszystko rozleci bo przy niej nie da się nie śmiać.. świnia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam ogólne znieczulenie z tego wzgledu zxe cc byla nieplanowana, dziecku spadło tetno i akcja musiala byc natychmiastowa-takie ogólne znieczulenie szybciej i skuteczniej zaczyna dzialac... i zaluje ze nie moglam byc swiadoma..tyle czasu sobie wyobrazalam jak zobacze swoje dziecko a tu sie okazalo ze pierwszy ode mnie widział mąż czekający pod salą:) no i ogolnie czuje jakbym nigdy nie rodzila-po prostu mnie tam nie bylo ! no i to jest dziwne uczucie... czyli drugie dziecko bede rodzic jakbym miala rodzic pierwsze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama smoka
Jak trzeba szybko działać bo np. dziecku spada tętno to usypiają ogólnie. A jak będziesz miała planowaną to najprawdopodobniej będziesz mogła sobie wybrać. Ja też chciałam żeby mnie całą uśpili, żebym nic nie widziała, nie słyszała i nie czuła. Ale jakoś Pani anestezjolog mnie "przekonała" do znieczulenia w kręgosłup i nie żałuje. Leżałam sobie zadowolona i kompletnie nie czułam żadnego bólu :) Wszystko słyszałam jak lekarze sobie żartują, widziałam ich, no i najważniejsze jak mi powiedzieli, że teraz będzie wydobycie dziecka poczułam te emocje i płacz maleństwa. A później dali popatrzec na dzidziusia :) A też na początku straasznie się bałam, że beda mnie cięli zanim zacznie działać znieczulenie, że coś tam, tysiac powodów. Aż się poryczałam ze strachu i cała się trzęsłam. Wybierz sobie lepiej znieczulenie w kręgosłup, żebyś była świadoma. Polecam :) Będziesz miło wspominać, a jak zaśniesz to nie będziesz wiedziła nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ja też miałam planowaną cesarkę ze znieczuleniem w kręgosłup. Teak jak większość z was strasznie się bałam. Na sali operacyjnej zapytałam czy będę spać? A lekarz na to: chce pani przespać najważniejszy moment w życiu??? Powiedziałam, że się boję i chcę spać :D Oczywiście ogólnego nie dostałam i nie żałuje. Gdybym miała mieć drugi raz cesarkę to tylko ze znieczuleniem miejscowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×