Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moca tse-tse

mądra koleżanka pilnie poszukiwana

Polecane posty

Gość atrakcyjna
aha .............maja a ja myslalam ze ty masz 26 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
No to teraz kolej na pozostałe Panie, spowiadac się tu ładnie ile która lat skończyła albo skończy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrakcyjna
a ja juz skonczylam 12 lat lemu 18-stke hela kolej na ciebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis dla Heli na strudla. Tylko jest male cos, bo skopiuje go z pewnego polskiego portalu, w ktorym zamiescilam ten przepis (i pochwale sie, ze nawet wygralam ksiazke :D ) Linku nie podam, bo... Dziewczyny, tam jest moje prawdziwe imie i nie chodzi o was, bo dla was moge moje imie powiedziec ale nie chce zeby mnie tu ktos nieproszony zidentyfikowal. Mam nadzieje, ze zrozumiecie :S Składniki na ciasto: - 225 g. maki pszennej, - sól, - 3 łyżki stołowe oleju, - 1 łyżeczka octu, - 100 ml. letniej wody, - 1 żółtko, - mąka do późniejszego oprószania ciasta i blatu Wszystkie składniki do wyrobu ciasta powinny mieć tą samą, najlepiej pokojową, temperaturę! Składniki na farsz: - 400 g. mrożonego szpinaku, - ok.300 g. białego sera mozzarella (może być tez ser owczy), - 3 duże cebule, - pieprz, - przyprawa curry, - oregano, -olej Wyrabianie ciasta: Mąkę wsypać do misy a następnie w kubku wymieszać osolony olej z octem, wodą i żółtkiem. Wlać wszystko do misy z mąką i dobrze wymieszać - aż ciasto zgęstnieje. Następnie wykładamy ciasto na oprószony mąką blat i zagniatamy od czasu do czasu oprószając ciasto mąką. Ciasto zagniatać powinno się minimum 10 minut do momentu aż ciasto stanie się gładkie, homogenne, elastyczne i przestanie się kleić. Następnie formujemy ciasto w kule,luźno zawijamy w cienka ściereczkę i pozostawiamy na 1 godzinę. Przygotowanie farszu: Rozmrożony i nieco odciśnięty z wody szpinak należy przemielić przez maszynkę do mięsa lub drobno pokroić,posolić i przyprawić pieprzem. Cebule pokroić w kostkę i dobrze podsmażyć na oleju. Ser utrzeć na tarce. Następnie cebule i ser wrzucić do szpinaku, dość obficie przyprawić wszystko curry i dodać dwie duże szczypty oregano po czym wszystko wymieszać i ewentualnie doprawić solą i pieprzem do smaku. Ciasto dzielimy na części (według uznania co do wielkości sztrudla) rozwałkowujemy do grubości około 4 milimetrów, tak aby ciasto miało owalny, podłużny kształt. Kładziemy rozwałkowane ciasto na blachę wyłożoną papierem pergaminowym, a następnie wykładamy farsz na środek wzdłuż ciasta (według uznania co do zawartości farszu w sztrudlu) a następnie zawijamy dłuższe boki jeden na drugi przykrywając farsz. Następnie zawijamy dwa pozostałe krótsze końce. Ewentualnie można wierzch sztrudla wypędzelkować odrobiną mleka. Piekarnik rozgrzać do 190 st. C i piec sztrudel około 40 do 45 minut. Hela, jak juz pisalam robie to tez na francuskim ciescie, bo nie zawsze mam czas lepic ciasto. Smaczny jest na prawde a jesli sie ciasta nie lepi to o wiele mniej pracy zajmuje. A tak swoja droga, ja kupuje niemrozone, gotowe ciasto francuskie w plusie. Jak dla mnie najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
spoko, dzięki za przepisik, zapraszam wszystkie póki jeszcze wino mam Aha ja kończe własnie 32, ale duchem mam 20 Niestety musze sie juz pożegnac, dziewczynki poczytam was jutro w pracy papapapa dobranoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Majeczka ożeń się ze mną, będę prac, sprzątac, prasowac, zmywac a Ty się zajmiesz gotowaniem;) i pewnie w bardzo krótkim czasie z moich pięcdziesięciu paru zrobiłoby się 85kg:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrej nocy Heluś 🌼 Bezpolotu - gdzie się pchasz przed szereg:P Będziesz równoprawną żoną, jak każda z nas ;) Też idę spać, uspokojona parówką. Okresie przybywaj - jestem gotowa ;) Pieknych snów ❤️ 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Heluś jeśli chodzi o ducha to ja mam 23lata Wszyscy moi dojrzali znajomi twierdzą, że jestem popieprzona (czytajcie, zdecydowanie za często za bardzo wyluzowana) Kolorowych i bajecznych snów Hela 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heluś, jak to kończysz właśnie??? Że dziś??? Sto lat byśmy chociaż odśpiewały... STO LAT, STO LAT NIECH ŻYJE, ŻYJE NAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Wybacz Mosca;) i Tobie też kolorowych snów 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Majeczka gadanie z Tobą to rozkosz dla ducha;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hela, sto lat sto lat, nie wazne czy za wczesnie czy za pozno ale sto lat sto lat i w szczesciu :) Bezpolotu, ja tez jestem powalona jak lato z radiem :D gdybym choc troche czula sie na te 32 nie mialabym meza o 6 lat mlodszego :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrakcyjna
a ja ma jutro wolne:D dobranoc babeczki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz nie usnę :P Hela, jak masz dziś urodzny to wszystkiego najlepszego. Tego, czego Ci teraz najbardziej trzeba ❤️ 🌼 A jak dziś ich nie masz, to przecież dobrych życzeń nigdy nie za wiele :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezpolotu, tak bardzo dziekuje, bo pewnego dnia myslalam, ze to ze mna cos nie tak. Dziekuje, ze mnie tak podbudowalas. Ja tez bardzo lubie z toba rozmawiac, kurcze, dlaczego ja nie mam tak fajnych kolezanek jak wy tu- w Austrii...buuuuuuuuuuuuuu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
Hela!!!!! To Ty wracaj Kobieto!!!! Pic będziemy a nie spac:D Wszystkiego naj... naj....naj.... 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrakcyjna
helus odemnie tez duzo szczescia🌻 🌻 🌻 maja ty farciaro :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
wazne na ile się czujemy a nie ile mamy w metryce:) widzę Majeczka, że my mamy coraz więcej wspólnego, to odnośnie tego powalenia...jak lato z radiem:D dobre he he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
A Wiesz Maja ja gustowałam zawsze w starszych a i tak wiązałam się z młodszymi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
tzn. przyciągałam młodszych:) zaczynam bredzic a żadnego alkoholu dziś nie było:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrakcyjna
no ja tez takie szczescie mialam ze interesowali sie mna mlodsi ostatnio przegiecie bo chlopak mial 22 lata:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atrakcyjna, ja zawsze mialam takiego "farta", ze gowniarze sie do mnie czepiali. Jeszcze gdy mieszkalam w Polsce, mialam wtedy 25 lat, pracowalam sobie i przyszedl klient i tak patrzy na mnie, jakbym sie z choinki zerwala. Wiec zapytalam, czego sobie zyczy,a on do mnie, czy moze rozmawiac z kims z pracownikow lub kims starszym, wiec przedstawilam sie i pytam, czym moge sluzyc a on w koncu sie podenerwowal i mowi, ze nie bedzie rozmawial o jego interesach z dzieckiem i prosi o kogos doroslego z obslugi. Dziewczyny, musialam wyjac dowod, pokazac mu moja date urodzenia i przekonac go, ze jestem dorosla :D Niby mile ale czasem w sklepie mialam problemy z kupieniem piwa, gdy spieszylam na posiedziawke u kolezanki. Zawsze musialam nosic przy sobie dokument tozsamosci. Dzis w prawdzie ludzie wierza, ze jestem penoletnia (latka leca) ale raz mi sie zdarzylo, gdy poszlam z moj chrzesnica kupic sobie papierosy (pale niestety :( ) a kobiecina mi sprzedac nie chciala i w koncu jakos ja przekonalysmy. Chrzesnica w sumie dobrze to wyagrumentowala ;) Ale szczerze powiem, ze ostatnio, gdy obcielam wlosy wygladam znacznie powazniej, i dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BEZPOLOTU
a czy to nie urocze Atrakcyjna, że mamy takie branie u małolatów? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja chce takie kolezanki jak wy...tutaj w Austrii. Rety, dlaczego zycie bywa tak niesprawiedliwe??? Bezpolotu, mam nadzieje, ze bedziemy kiedys mialy okazje sie poznac, bo czasami bywam w Krakowie, rzadko co prawda ale...moze sie kiedys uda?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrakcyjna
powiem ci ze ja mam bardzo dobry kontakt z malolatami bo wtluzowana jestem i czasmi w pracy mowia mi a pani to fajna jest bo tapani kolezanka to taka powazna zreszta wygladam na jakies 24-25 lat-podobno\w ogole niedawno klient zafgada czy ja ma juz 18 lat skonczone ale to sie nie liczy bo to dziadzius byl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atrakcyjna
maja ty lATW NAM TAM TYCH KAWALEROW :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×