Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ktomipowie

czy buciki do chrztu?

Polecane posty

Gość ktomipowie

Będzie chrzest córeczki, raczkuje, ma już 8 miesięcy. Czy kupic jej buciki do chrztu i gdzie w Warszawie ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
mój miał chrzest jak miał 4 tyg i już miał buciki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Nie pytam w złosci- ale czemu w Warszawie tak pózno chrzcicie dzieci? U nas,na wsi to by nie przeszło.Wytykali by taką matkę palcami:-( Zabobony....niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
A po co 4-tygodniowemu dziecku buciki? Przecież leży w jakims becie lub rożku,nie? Wystarczą skarpetki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Chrzciłam mojego syna jak miał 4 tygodnie a razem z nami jakieś miastowe co im sie kosciół podobał i ich dziecko miało 3 miesiące-nawet ksiądz krzywo patrzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
a pewnie że wystarczą skarpetki,ale ja wolałam buciki w restauracji w beciku już nie leżał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
no i płakał ten mały juz bardzo głośno i chyba mu to przeszkadzało-ksiedzu. Bo pozostałe tylko "kwiliły"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
aaaa, w restauracji,to co innego:-) U nas sie robi w domu,nie w restauracji,dlatego takie moje myslenie. Troche wiesniacze,nie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkoooch
No widzisz bo na wsi tak jest ,ludzie ze wsi sobie tak pozwalaja aby ksiadz w chodził z buciorami w wasze zycie i malo tego te stare babcie jeszcze ich dorabiaja a pozniej taki jezdzi mercedesem. Buciki jak najbardziej mozna kupic w sklepie Smyk jesli nie tam to polecam bazar różyckiego i stadion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jjaaaa
przyjazna 0/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a na bazarze rozyckiego szukalas??? tam powinny byc bo tam jest sporo takich gadzetow do chrztu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkoooch
a tak apropo mi sie przypomnmialo ostatnio byłam na wsi i chrzcili 1,5 roczne dziecko wiec nie wiem co z wami ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Z tym ksiedzem to racja. Bo menda taka że szok. Ale tylko tu moge tak napisac bo jakbym powiedziała na wsi to komunie mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Może w innej tak,u nas na 100% nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
0/10 - co to znaczy? :-( Zostałam obrażona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
U nas nie mozna chrzcic 1,5 rocznego dziecka bo jak kończy rok to jest obowiazkowa msza w intencji własnie rocznicy chrzcin,mniej wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurze twarze
to wesolo na tej wiosce macie:)) a gdzie to tak dziwacznie?? mysmy chrzcili malenstwo jak miala 3 miesiace i mlala ladne biale skarpeteczki, obok byla rodzina co chrzcila roczna dziewczynke,ale taka to juz za duza bo juz placze, ciekawa wszytskiego i ciezko juz ja uspokoic a nasza slodziutko spala:)) ale u nas to sie nikt tego nieczepia:) niema to jak Kraków:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
A ile sie w Warszawie płaci ksiedzu za chrzest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
na śląsku,górnym. Wioska 2200 mieszkanców,jeden kosciół,jeden ksiadz,który ma zawsze mało,wiec jak sie dziecko na wsi urodzi to on pierwszy ustala termin chrztu zeby kase zarobic jak najpredzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
ja jestem z małego miasta u nas za chrzest ksiądz nie bierze nic...na ofiarę daliśmy 50zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Wracajac do tematu: mysle,ze fajnie jak dziecko ma buciki do chrztu własnie jak jest duże lub na przyjecie do restauracji. Ale w moim przypadku ,chrzest był w maju,dzieciak był w rozku,potem przyjecie na ogrodzie,mały do wózka i buty akurat nie były pierwszorzedne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
przyjazna też jestem z górnego śląska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Ofiara to u nas osobna kasa,oprócz tego trzeba za mszę zapłacic,wolne datki ale stawke znaja wszyscy mieszkańcy-100zł, za godzine marudzenia naszego plebana:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkoooch
ale czy wy sie zastanowiliscie dlaczego tak tam jest bo sobie na to pozwalacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
smako-łyk 🖐️ witaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkoooch
gdybyscie odmowili to co by nie ochrzcil wam dziecka to co z tego sa inne parafie w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
nic tyko pogratulować księdza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyjazna
Ja to sie buntuje przeciwko temu ,kasy dałam 50zł i w zaklejonej kopercie żeby nie widział, i po mszy. Bo jak dasz przed mszą to potem zalezy,jak jest ucieszony to zrobi fajne kazanie ,jak nie-to odbębni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
kkkoooch Zgadzam się jak chrzciłam córkę 14 at temu ksiądz odmówił chrztu bo nie mieliśmy ślubu kościelnego :o poszłam do innej parafii i problemu nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smako-łyk
przyjazna pewnie całą mszę myślał ile dostanie :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×