Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

wielkie dzieki lilka...chyba skorzystam z rady i kupie te wkładki... a jak się sączą to pasuje chyba jechac na jakies dogłębne badania do szpitala, co nie? pozdrowienia dla wszystkich brzuchatek i tych rozpakowanych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się po wizycie u gini :) nic się nie zmieniło - rozwarcie wciąż 1,5 cm Z tym czopem to chyba bujda...ja miałam być następna a tu Megi mnie wyprzedziła !! :) Trzymam kciuki :) Ja też chcę przed świętami... Co powiecie Dziewczyny na świąteczne mycie okien ;) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Cześć dziewczyny Właśnie minął tydzień, do tej niesamowitej chwili narodzin mojego synka. Na razie jest spokojny i cichutki. Położna środowiskowa zdjęła mi dzisiaj szwy, więc wreszcie mogę siedzieć. Co do wód , to oczywiście że mogą się sączyć. W czasie sączenia powinny pojawić się skurcze (w przeciągu 10-12 godzin). Jak nie nadejdą, to trzeba się zgłosić do szpitala. Wysyłam zdjęcia mojego Okruszka na naszą skrzynkę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłkaplazowa super, ze zamieścilas zdjecia. Przecudny Twój Wojtuś! Ale Ci fajnieee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej ale slodziak - a przystojniaczek jaki - jeszcze raz gratuluje pilkoplazowa :-) Ja tez juz chce moje malenstwo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Megi powodzenia a może już po wszystkim!!! Piłka plażowa masz ślicznego bobaska, naprawde jest słodki... Jeszcze w sumie marzec dopiero od środy bedzie legalne rodzenie w kwietniu... Ja właśnie wróciłam od dentysty , zaraz zwaruiuje z tym zębem... Ja też jestem ciekawa kiedy się zacznie bo coraz częściej skurcze mnie atakują zwłaszcza nocą... Ciągle zabiegana jestem, ciągle gdziesz trzeba jechać albo iść... Zmykam narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc !! Megi trzymam kciuki za ciebie. Moze juz jest po wszystkim i juz masz malenstwo przy sobie. pilkaplazowa- Wojtus Sliczny , az by sie go chcialo wycałowac. Mam szczegolny sentyment do tego imienia, bo tak ma na imie moj brat :) Bylam dzisiaj z kotami u weta na szczepieniach. Powiedzial zeby nie izolowac kotów od dziecka ,ale w zadnym wypadku nie zostawiac dziecka samego z kotami. Mamusiu - mam nadzieje ze z zabkiem bedzie juz wszystko dobrze. MeggieBlue- ja mam tak jak ty 1.5 cm rozwarcia , skurcze itd. tu mnie cos kluje cos boli , a dalej nic . Gin mowi ze do terminu nie donosze, ale cos mi sie wierzyc nie chce . Zobaczymy. W srode mam znowu wizyte i wyniki wymazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi się coś stało z brzuchem...tzn niby jest wysoko ale miałam pępek taki gładki a od wczoraj zauważyłam, że znowu jest wklęśnięty... A wracając do tematu nadciśnienia i porodu. Dowiedziałam się, że jeśli jest wysokie ciśnienie to mozna jeszcze w trakcie porodu podać Ebrantil - lek na nadciśnienie i dopiero jeśli to nie działa to robi się cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
Nadciśnienie przy końcówce ciąży może oznaczać szybko nadchodzący poród. Tak było u mnie. Na 3 tyg przed porodem ciśnienie wyraźnie wzrosło i okazało się, że to dziecko powoduje jego wzrost. Następnie zaczyna wytwarzać różnice ciśnień, aby pęcherz płodowy pękł. Tak się dzieje, gdy maluszkowi jest już w środku źle i che wyjść. Mój Wojtuś już widocznie bardzo chciał się ewakuować, bo był strasznie pooplatany pępowiną (przez szyję, pod pachę i przez pachwinę). Tak więc, kontrolujcie ciśnienie i nie bagatelizujcie jego wzrostów. A u nas dzisiaj było pierwsze wietrzenie mieszkania i powoli przygotowujemy się do pierwszego spaceru. Jeśli pogoda dopisze, to może piątek... No dziewczyny, rozpakowujcie się, bo ja nie mam już poza waszymi tematami jestem. I jeszcze sie pochwalę, że dziś (równo po tygodniu) mam 13 kilo mniej:) ech...jeszcze 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow piłka super ze az 13 w dol! Chętnie sie rozpakuje tylko jak to zrobic:-)? Ja mam nadal niskie ciśnienie tj tak 110/70 ale za to puls mi skacze. Jest okolo 90 nawet czasem 100 i jak cos zrobie to czuje silne bicie serca. Nie wiem czy to normalne czy nie. Piszac \"cos zrobie\" nie mam na mysli mega wyilku tylko np pozmywanie kilku talerzy, wziecie prysznica, chwilke prasowania. Nie wiem czy sie tym martwic czy to normalny objaw obciazenia? Ma ktos tak?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bym się chętnie rozpakowała...poprawiam swoją stronę o tematyce genealogicznej i stoję w miejscu, bo nie wiem jaką mam wpisać datę urodzin mojego synka :) aha Piłka - my też będziemy mieć Wojtusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
maggie blue, ja tez juz mialam rodzic tuz tuz i co...dalej czekam:( moj ginek cala ciaze mnie straszyl porodem przedwczesnym, musialm lezec duzo, a teraz prosze..pewnie urodze po terminie, a mam juz serdecznie dosc tego czekania...maggie, mylas te okna?:)pomoglo? ja ide wlasnie wysprzatac klatke schodowa..:).bo juz w domu wszystko czyste na blysk..moze jak sie przelece po schodach tam i z powrotem to cos sie ruszy...czy ktos jeszcze zna jakis sposob na przyspieszenie porodu??pozdrowionka dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tonika1234
Ja tez od 31 tyogdnia mialam zagrozenie przedwczesnym porodem, skracajaca sie szyjke i lezalam a od czwartku lekarz powiedzial zebym chodzila i na razie nci sie nie dzieje. Jedynie co to brzuch twardnieje, prawie niewyczuwalnie bolesnie ale boli mnie ucisk na szyjke i to jes jzu przykre ale dokucza mi od 7 tygodni wiec pewnie nie zwiastuje porodu. Nie sprzatam bo jednak boli mnie w szyjce i w pachwinie -a chce miec forme na poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Kasia ja slyszalam ze picie naparu z lisci malin podobno przyspiesza porod :-) ale to sa tylko madrosci ludowe Ciekawa jestem co u megi - napewno juz sie malenstwem cieszy Zauwazylyscie ze Aleks sie nie odzywa a termin miala na wczoraj :-) Ja dzisiaj ide na zakupki - ostatnie rzeczy do torby szpitalnej kupic no i pare rzeczy do domku - zachcialo mi sie jakis ozdobniczkow/dupereli na sciany do naszej sypialni. Na jutro zaplanowalam sobie mycie okien, oczywiscie jesli pogoda ladna bedzie Pozdrawiam i milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni-k
Dopisująłam się Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura rozalka82.........27.......Kraśnik..............04.04(16 . 04)....synio umbrella 82.......27......Małopolska..........05.04.......Adaś mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04........Zuzia OluniaL..........25.........Warszawa..........21.04...ch łopiec basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p…...30……...Dublin… 230 …..26.04……… 230;Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981......12.03 .....37.........sn ........Wiktor....3100.......53 Martenka84....19.03.....37.........sn..........Martyna.. .2600......51 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ...Wojtek....3280.......51 Bobasekm.......26.03..... ........cc........ ...... ......Nick.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moni-k
Dziewczyny poradzcie coś. Najgorszy problem mam z obrzękami, na twarzy to wyglądam jak żaba, a nogi od kolan w dól sa poprostu nie moje. Mój gin rozłozył ręcę i kazał mniej pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie kochane dwupaczki:) Moje przeziębienie nadal męczące....ja też u siebie zauważyłam obrzeki dłoni i nóg...mało przyjamny widok:( ale co zrobić...jeszcze troszke i z głowy:) aleksandra2p ja tez chce jutro poszaleć z oknami :) W ogóle to myślę sobie że wszystkie prace porządkowe zrobie w tym tygodniu bo przyszłym to juz Wielki Tydzień no i moja wizyta:)a po niej to już nikt nie wie;) co będzie:) Maluszek rozrabia przestawia chyba wsztsko na co się napatoczy....Kocham te kopniaczki:) Miłego dnia:0 PS: Dziś cudowna pogoda:)a jak u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Hej Ciężarówki! Ale śliczna wiosna zawitała:) :) Zabieram się ostro za sprawy porządkowe, może coś popchnie do przodu :) no tak bardzo chce już mieć maluszka przy sobie :) A opadł wam już brzuszek? u mnie 38 tydzień i jakoś nie zauważyłam częstszego biegania do toalety, opijam sie cały dzien woda a w nocy w staje tylko raz :( ! czyżby moj maluszek jeszcze sie nigdzie nie wybierał:( Dziewczyny z wasza opuchlizna nic nie da sie zrobić, przejdzie samo..... niektore mamusie juz tak maja :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka jadla surowego selera i naprawde jej pomagal. Ale ja nie mam obrzekow wiec nie probowalam:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluniaLwd
Witam mamusie i dwupaczki w ten piękny, słoneczny dzionek :) Jestem coraz bardziej niespokojna, bo czuje jakos tak w środku, że godzina "zero" coraz bliżej :) I jeszcze dzisiaj zauważyłam masę dziwnej mazi na bieliźnie, to chyba ten czop. Wiec nie wiem czy to własnie ja nie będę jakoś następna :) Bojjjjjjję się!!! Naprawdę :) Ale nie wiem czego bardziej czy porodu, czy tego, co będzie później. Taki stresik na przemian z wielkim szczęściem :) Nigdy bym sie nie spodziewała, że to bedą taaaakie emocje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluniaL
Oczywiście to OluniaLdw to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natala007
olunia a gdzie bedziesz rodzic? bo ja tez czuje ze to juz.. mam dziwne przeczucie ze w nocy mnie złapie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OluniaL
W Instytucie na Kasprzaka w Warszawie :) Bardzo źle sie czuję, nie mam w ogóle siły. Biegnę się połozyć :) Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Olunia masz termin po mnie:) a już masz takie objawy, ale fajnie? Może tez nie doczekam terminu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Też mam termin na kiwecień, dokładnie teraz na sobotę. Nie pisywałam z wami, bo jakoś nie mogłam znaleźć czasu, ale podczytywałam od czasu do czasu, a teraz na końcu to jestem na bieżąco. Niektóre pytały czy zna ktoś jakiś sposób na przyspieszenie porodu? Ponoć najlepszy jest seks! Nie żartuję, wiele takich opinii słyszałam. Sama już się nie mogę doczekać \"rozpakowania\" bo strrrrasznie mi już ciężko, ale mimo to sama nie wykorzystałam tego sposobu na przyspieszenie porodu, bo jakoś nie moge sobie siebie wyobrazić żebym sie miała jeszcze teraz wyginać :) jak mi nawet ciężko z boku na bok się przekręcić, a co dopiero reszta :D Strasznie boli mnie kość łonowa i w pachwinach, chdze jak kaczuszka, dosłownie sie kołyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje wykonanie zadania- synek urodzil sie 26 marca, wzrost 51 cm waga 2600 :) od dzis w domku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
pilkaplazowa - Wojtuś jest taki słodziutki. I co to za minki do zdjęć:) Urodzony model;) Jeszcze raz gratuluję i zazdroszczę, że masz już swoje Maleństwo przy sobie:) umbrella - bardzo się cieszę że to już za Tobą. Gratuluję Dzidziunia, niech się zdrowo chowa:) Jeśli będziesz miała chwilkę to opowiedz nam na forum jak przebiegł poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo umbrella gratulacje. Własnie dzis pomyslalam, ze daaawno nie pisalas. super i czekamy na relacje w wolnej chwili. I niech ktos zmodyfikuje tabelke bo ja nie umiem. A tak sobie mysle, ze Rozalka i aleks sie nie odzywaja:-) Limetka witamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piekny wiosenny poranek :-) Wow mamy nastepnego dziudziusia 🌻 :-) - gratulacje umbrella. Jak dojdziesz to siebie to skrobnij cos o samym akcie wykluwania synalka :-) Ciekawe czy juz sie megi wyklula :-) bo jak narazie znaku zycia nie daje Pilkoplazowa ja tez mam nadzieje ze szybko po porodzie do formy wroce. Tez tak jak ty chcialabym 13 kg mniej w przeciagu miesiaca. A co tam u Wojtusia slychac? Smart, Rozalka, Aleks - do raportu raz raz raz - jak nie piszecie tylko dlatego ze na porodowka siedzicie to jestescie usprawiedliwione ale jesli wam sie poprostu nie chce to nie ladnie :-) Mam nadzieje ze juz jestescie szczesliwymi mamusiami :-) Witaj Limetka :-) Wczoraj caly dzien w ogrodku siedzialam najpierw pranko zrobilam i je rozwiesilam a potem w kwiatkach sie grzebalam. Jak mezus z pracy wrocil to trawke skosil i teraz nasz ogrodek nawet wyglada :-) No tak jak obiecalam tak dzisiaj zrobie - przyszla pora na okna. A naprawde im sie solidne myccie przyda :-) bo sa takie zakurzone ze mi wiosne zaslaniaja :-) Caluje dziewuszki i milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupelniam tabelke - mam nadzieje ze nic nie przekrecilam :-) Kurcze dzisiaj dopiero 1 kwietnia a juz tyle mamus mamy Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura rozalka82.........27.......Kraśnik..............04.04(16 . 04)....synio mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04..... ...Zuzia OluniaL..........25.........Warszawa..........21.04...ch łopiec basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p.....30.......Dublin.............26.04.... ...Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981......12.03 .....37.........sn ........Wiktor....3100.......53 Martenka84....19.03.....37.........sn..........Martyna.. .2600......51 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ...Wojtek....3280.......51 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ ...... ...... Umbrella82.....26.03 .....38.........sn ........Adas......2600.......51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×