Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Witam U nas po chrzcinach, fajnie było mały przespał cała msze, i jeszcze długo w domciu chyba chciał pokazac jaki to on jest grzeczny przed gośćmi. Jutro mamy iśc na szczepienie ale jeszcze zobacze jak sie dzionek ułoży, musze xzasami zaglądać do pracy i wtedy mały jedzie ze mną, na szczeście jest grzeczniutki w pofróży. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ DZIEWCZYNY WITA SIE STARA FORUMOWICZKA :) SMOCZKI-uzywalismy aventa 0-3 i ciagle wypadał i butelki tez nie rewelacyjne maly płakal nie chcial jesc...i zmienilam wszytsko na NUKa i jest SUPER :) Zarówno uspokajacz jak i butla ;) Sama sprawdzalam i jest mieciutki silikonowy dopasowuje sie do buzi a aventa twardy :( TAZKE POLECAM NUKA i nawet ciekawsze sa wzorki i kolory ;) GŁOWKA-ja tez uczulam dziewczyny...mój maly ciagle spał na lewej i ma teraz zniekszatłcona lewa strone-lekarz stwierdził ASYMETRIE GŁOWY mało tego ma tez ZABURZENIA NAPIECIA MIESNIOWEGO(własnie przez noszenie w pionie) I jestem za na siebie bo mały uspokajał sie tylko w tej pozycji-PIONOWEJ i tak go noosilam i okazało sie ze to przez to nie cwiczył miesni szyjki :( Na poczatku ładnie podnosił głowe a teraz nie chce mu sie !!! Takze radze kładzcie maluszki czesto na brzuszku mało noscie w pionie...bo sie skonczy tak jak u mnie REHABILITACJA!!! Pozdrawiam serdecznie i przesyłam mnóstwo całusków dla Waszych dzieciaczków :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Dziewczynki Czy wasze dzidzie tez sa bardzo aktywne w dzien? Moja mala tak naprawde w dzien to robi sobie moze 2-3 drzemki po ok 1godz a resze czasu obserwuje otoczenie, wydaje jakies smieszne dzwieki itd. Tak wogle to uwielbia swoj fotelik-lezaczek ktory sie buja i wibruje :-) a takze karuzele z melodyjka powieszona nad jej lozeczkiem - moze sie w nia wgapiac godzinami :-) Napiszcie co wasze maluchy lubia najbardziej?Maja juz jakies ulubione zabaweczki? Pozdrowionka i milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamisia82
czesc kobitki, wlasnie chcialam o to samo zapytac!!!! moja corcia w dzien zamyka oczy na gora 40 min tak ze 2-3 razy a cala reszte czasu spedza na obserwowaniu wszystkiego wokól. uwielbia karuzele nad łóżeczkiem patrzy na nia godzinami i tez do niej rozmawia:-) poza tym jak pokazuje jej grzechotke to wodzi za nia oczkami i tezs gada. czyli zainteresowania maja dzidzie podobne:-) jaka duza jest twoja dzidzia aleksandro???? moja jutro skonczy 7 tygodni pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
to macie fajnie bo mój mały karuzelą zainteresuje się na max 15 min i z leżaczkiem gdzie sa wibracje i zabawki z melodyjka jest tak samo :) no i w tedy trzeba wziąść na raczki utulać troszkę i po krzyku :) Bardziej podoba mu sie leżenie na przewijaku :), wtedy to godzinami można do niego mówić a on wierzga sie i uśmiecha na okrągło :) i ile w tym radości :) :) :) Dzisiaj np mamy dzień że od 12 zdrzemnął sie raz na pól godzinki, raz na 20 min i na tym koniec, ale ważne że w nocy śpi. Dzisiaj kończy 6 tydzień :) , ale ten czas leci :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! U nas wczoraj mały skończył 6 tygodni dzisiaj byliśmy na szczepieniu mały był bardzo dzielny i troszke tylko zapłakał, waży 4500 i mierzy 62 cm. Jeśłi chodzi o spanie w dzień to u nas to jes różnie na spacerze mozę spać godzinami a w domu raz godzinke a raz 3 , teraz właśnie spi od 17 czyli prawiie 2 godzinki. Też uwielbia karuzelkę i grzechotki, fajnie sie do nich uśmiecha. Właśnie zamowiłam mu hośtaweczke z wibracjami itp ciekawe jak na nia zreaguje.... Narazie zmykam bo starsze dzieci wołaja jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc dziewczynki. Moja Ada lubi lezaczek i tam tez zasypia:D w wozku spi prawie zawsze, w samochodzie rowniez. w piatek konczy 2 miesiace. Trzeba zakupic jakas grzechotke bo dziecko takie biedne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Co do spanioa w dzien to spi bardzo roznie od pol godziny do tgrezch a nawet jakies 2 tyg temu zdarzylo sie 6 :O nie wiem dlaczegoi tak dlugo ale bylo jej dobrze. Ide sciagnac to co mi zostalo w cycuchach;) pozdrawiam Szanowne Panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. U mnie dzidzia też bardzo lubi karuzelę i grzechotki, a ostatnio dziadek przyniósł dzwoneczek na ryby i była nim baaaaaaardzo zainteresowana. Jest bardzo komunikatywna i rozwija się prawidłowo. W poniedziałek byliśmy w poradni neonatologicznej i już nie musimy tam chodzić, bo lekarka bardzo zadowolona ze stanu dzieciaczka, amy jeszcze bardziej. Moja malutka kruszynka waży ponad 4500kg i ma 59 cm, czyli bardzo ładnie rośnie i mam nadzieję, ze dalej tak będzie :D Jakie macie plany na weekend? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjag1981
Witajcie, moje maleństwo spi różnie ma nieraz tak ze praktycznie je , przewijam pobawimy sie n aprzewijaku i znowu śpi. W nocy też. a neiraz dni że ani w dzień ani w nocy nei chce.Za to zawsze na spacerach dlatego jak jest ładna pogoda to nawet 6 godzin jestesmy.ach jak macie jeszvze kolki to uważajcie na te preaparaty ja w koncu trafiłam do dobrego lekarza i powiedzial zeby odstawic herbatke koperkowa i ten sab simplex odstawiłam i od razu jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) anjag1981 ale mnie wystraszyłaś dlaczego mamy odstawiac Herbatkę czy sab simplex? U nas też malutki dobrze rosnie juz ma skonczone 8 tygodni, pięknie sie uśmiecha, rozmawia z nami;) ma juz 5260 i 62 cm:) szczepienie 5w 1 mamy już za soba i ogólnie spoko.Ataki kolki chyba mamy pod kontrolą tzn daje mu Sab simplex tylko teraz anjag mnie wystraszyła....jak przez dwa dni nie podawałam mu tego specyfiku to bardzo płakał napinał sie....więc kolka nadl aktywna:( biedne maluskzi z koklą...Pozdrawiam i miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, posiadaczki psów jak Wasi czworonożni przyjaciele reagują na dzieciaczki? Kiedyś temat był \"na topie\", a teraz jestem ciekawa jak tam u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Rosna skarby z kazdym dniem. My jutro napierwsze szczepienie. Odnosnie kolek to uwazam,ze jezli bardziej plakalo bez kopru i sab simplex to oznacza,ze na Twoje dziecko dobrze wplywaja te specyfiki ana dziecko anj, wrecz przeciwnie. Z tego tak wynika:) no ale Wy macie doswiadczenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moja malutka wlasnie dzisiaj skonczyla 5 tygodni i rosnie jak na drozdzach wazy juz 4.700🌻 Co do psiakow to moj zaakceptowal nowego domownika bez problemu. Nawet moge powiedziec ze ja bardzo kocha bo jej nie odstepuje na krok. Jak sadzam mala na jej lezaczku to psiak kladzie sie obok. Dobrze dziewczynki musze uciekac bo cos Olivia marudzi.Milego dzionka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
maja, moj synek tez ma stwierdzona asymetrie poozenia glowki, i tez ma klopoty z napieciem miesniowym, takze rowniez chodzimy na rehabilitacje, ale cieszmy sie ze to tak wczesnie wyszlo i mozemy im teraz pomoc bo potem byloby duzzo ciezej michas nie ma rozkladu dnia, spi kiedy chce i je kiedy chce:)je co poltora godz i jest juz malym grubaskiem- wazy 6,5 kg a ma dopiero 2 mce:)w nocy nawet ladnie spi, zasypia po kapieli okolo 9,10 i spi sobie do rana (z przerwami na jedzonko co 2 godz) tzn do okolo 5- o 5 uznaje, ze juz jes dzien, i trzeba wstawac:) wyciaga z lozka nie tylko mame, ale i sasiadow:)potem poranny rytual robienia kupki- uwielbia wtedy polezec z pol godz na przewijaku i pofikac nozkami-choc nieprzytomna jeszcze mama ledwo patrzy na oczy:) gruchocze wtedy i slodko sie smieje:) a potem jak mama da juz za wygrana i pije poranna kawke to on sobie zasypia w najlepsze:)pozdrawiamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjag1981
Ja tylko pisze swój przypadek że te środki neiraz nasilają objawy , moja okazalo sie nei miała kolki tylko nie radziła sobie ze wzdeciami i rzeczywiscie teraz juz sama bez kropelek i prężenia potrafi sie odgazować :) lekarz nam doradził tylko rumianek.Ach co do piesków to mój bardzo polubił nowego lokatora, tylko szkoda mi go bo jest teraz pokrzywdzony. A lekarz nam tez kazał odrobaczac psiaka co miesiac przy tak małym dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIA dzieki wielkie ze napsałas...bo ja straszne miałam wyrzuty sumienia ze TO wszytsko przezemnie...i wogole ze tylko MOJ SYNEK ma takie problemy!!! Masz racje dobrze ze odrazu to wyszło i bedzie ok :) Ogolnie mały spi jak aniołek wykąpany najedzony... :] Ja czekam na męża ktory wraca z delegacji i oczywiscie zamiast isc spac siedze na kompie ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana U nas przesliczna pogoda wiec za jakas godzinke jak Olivia wstanie bedziemy ruszac na spacerek. Potem planuje pojechac na zakupy - musze wybrac oswietlenie do naszej sypialni i do goscinnego pokoju a powiem szczerze mam z tym nie lada klopot bo co jest najgorsze to sama nie wiem czego chce :-( Moze mi poradzicie i podpowiecie jaki kolor bedzie pasowal do pokoju w ktorym sa sciany koloru moreli? A dodam ze meble sa jasne. Czekam na sugestie :-) A i jeszcze jedno pytanko - Olivia ma zatkany nosek - czy ktoras z was miala lub ma ten sam problem. Czy mozecie mi doradzic co mozna uzyc. Mam w domu gruszke i probowalam wyciagnac glutki ale nic nie pomogla. Znacie jakies kropelki? Zycze udanego dzionka i caluski dla waszych malenstw 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u nAS TEZ PORANEK PIĘKNY, zostałam sama z synkami bo maz i starsza corka poszli na Boże Ciało. U nas w miare mały śpi dobrze powiedziałabym ze kolki i wzdecia słabną podaje mu tylko czasami preparat na kolki, a herbatki juz nie pamietam kiedy dawałam... Aleksandro co do lampy to ci nie pomogę, bo sama mam z tym kłopoty dopiero jak coś zobacze ciekawego w sklepie, to się decyduje. A i jeszcz pytałaś o zatkany nosek u nas bardzo pomaga woda morska w spreju ja mam z Nivei ale jest ez dużo innych dostepne w aptekach bardzo bezpieczne aplikujesz maluszkowi a pozniej najlepiej maluszka położyć na brzuszku, fajnie mu wszystko wypłynie lub wypsika, ja gruszki używam w ostateczności, moj maluszek sie wscieka.... Narazie zmykam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U nas także piękne słoneczko. Wczoraj trochę padało ale już jest dobrze :) Alexandra, dzisiaj chyba wszystkie sklepy są zamknięte, Boże Ciało :) Mam pytanko do Was. Jak ubieracie dzieciaczki na spacer i do snu jak jest gorąco na dworze i w domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks , Aleksandra nie mieszka w Polsce wec pewnie u nich normalny dzien pracy.... Moj mały śpi w bodziaku z krótkim rękawem lub w rampersiku, a na podwórko albo cienki pajacyk jak jest wietrznie albo bluska na krótki rękaw i takie dłuższe spodenki... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ale tu dzisiaj pustki A zupelnie zapomnialam ze macie dlugi weekend. Mam nadzieje ze wam pogoda dopisuje i mozecie rozkoszowac sie wypadami roddzinnymi 🌻 na lono natury Probowalam wczoraj kupic jakis ladny zyrandol do naszego pokoju ale nic mi nie wpadlo w oko. Kurcze chyba nigdy nic nie kupie :-( Mamusiu dzieki za rade z kropelkami do noska - kupilam zakropilam, polozylam mala na brzuszku i klopot z glowy :-) Dziewczynki zycze udanego dlugiego weekendu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć U mnie przez pogodę posypały się sobotnie plany, ale nic to, przynajmniej zrobimy przemeblowanko w domu. Mam nadzieję, ze u reszty dziewczyn pogoda jednak dopisuje. Ucałujcie Swoje Maleństwa 😘 Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć U mnie przez pogodę posypały się sobotnie plany, ale nic to, przynajmniej zrobimy przemeblowanko w domu. Mam nadzieję, ze u reszty dziewczyn pogoda jednak dopisuje. Ucałujcie Swoje Maleństwa 😘 Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U nas tez pogoda fatalna, szkoda gadać, dobrze że chociaż przysżła huśtawka dla maluszka, bo możemy ją testować. Acha dziewczyny jak myślicie jak długo dziecko może siedzieć w takiej huśtawce bo niby jest od 0 do 9 kg ale sama nie wiem... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
maja, nie martw sie, ja tez na poczatku sie zadreczalam dlaczego nie moze byc wszystko ok z michasiem, przy porodzie dostal 10 pkt a tu potem nagle cos takiego wyskoczylo-ale trzeba patrzec na to z innej strony, paradoksalnie pomogly mi wizyty w tym centrum rehabilit gdzie chodzimy, tak sie napatrzylam tam na te biedne chore dzieciaczki- a wszystkie maja tam powazne problemy, porazenia, ciezkie uposledzenia itd ze naprawde dziekuje bogu i sie ciesze ze michas jest wlasciwie prawie calkiem zdrow, a te drobnostke z glowka na pewno uda sie nma wyleczyc cwiczeniami, a jesli nawet bedzie musial miec zabieg nacinania chirurg tego miesnia to i tak nie jest to bardzo powazna choroba, takze uszy do gory, mamy zdrowiutkie piekne skarbki a te wizyty rehabilit na pewno im szbciutko pomoga:)pozdrowionka ps. ile ma twoj maluszek?michas skonczyl wlasnie 2 mce. ale straszny z niego grubasek wazy juz 6,5 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny mam pytanie do mam, ktore dokarmiaja swoje malenstwa. Od paru tygodni Paulinka bardzo mi placze calymi dniami :( bylam u lekarza i wglada na to ze wszystko jest w porzadku . Ale jednak placze i nikt nie wie dlaczego. Lekarka powiedziala zeby jej nie dokarmiac skoro przybiera na wadze. No tak ale ostatni raz wazyli ja 3 tyg temu .Moze juz jej nie wystarcza cyc zwazwszy na to ze jak tu czytam to paulinka urodzila sie najwieksza z naszego topiku i ja jej nie dokarmiam. chce na wlasna reke podac jej butle napiszcie jakie macie mleko , kiedy je podajecie i czy przepajacie jakas herbatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Hej Hugosia, ja daje juz wl;asciwie tylko butelke, i dziecklo jest w koncu szczesliwe, ciagle usmiechniete, a podaje SMA gold, na poczatku dokarmialam, to tez duzo pila, a teraz juz tylko lece na sztucznym i jest super, wszyscy zadowoleni.Pozdrtawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugosia > ja podaję Wojtkowi czasami Bebiko 1. Tak sama z siebie, bez konsultacji z lekarzem Mały tak ciagnął że strasznie mnie cyce bolały no i kiedyś się poddałam. Podaję mu około pół (60ml) porcji dziennie, ale czasami nie chce pić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
hugosia ja mojemu synkowi daję raz dziennie Bebiko 1 HA. Przeważnie podaje na noc. Wydaje mi się, że Malutki po nim lepiej śpi. I już po długim weekendzie. Pogoda nie dopisała. Ale ten tydzień ma być już słoneczny więc czekają nas Dziewczynki spacerki z dzidziusiami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×