Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! Dzisiaj mój maluszek stwierdził, że nie pozwoli mamie się wyspać i wstawał o nietypowych dla siebie porach. Teraz za to smacznie śpi a ja piję kawkę aby jako tako funkcjonować:) Dziewczynki czym przykrywacie swoje dzieciaczki? Bo ja ostatnio jak wstałam w nocy do małego zobaczyłam że narzucił sobie na twarz gruby kocyk i nie mógł się spod niego wydostać. Jak go odkryłam to był ogromnie spocony. Tu już nie chodzi o fakt, że się przegrzeje ale że niedaj Boże się udusi. Byłam przerażona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! fajnie że jesteście bo jak byłam w ciąży to myślałam ze wszystkie sobie poszly na forum prywatne... Teraz juz tez jestem kwietniową mamą, moja córa Ewa urodziła sie 8 kwietnia z waga 2900 i długoscią 55 cm. Teraz ma juz ponad 60 cm i wazy jakies 5,5 kg. Karmie ją tylko piersią i jak narazie jest wymarzonym dzieckiem :) Pozdrowionka dla wszystkich mamuś i Waszych dzieci :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka1234 - ja nakrywam małą kolderką, a właściwie rozłożonym rożkiem. Ale zastanawiam sie czy nie wsadzić jej w śpiworek z polaru, bo albo sie rozkopuje albo nakrywa na głowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! U nas pogoda w kratkę, raz słońce raz deszcz ale przynajmniej ciepło... Ja przykrywam małego kołderką lub kocykiem i jak narazie nie nakrywa się ... Ja jak mnie nie ma to daje małemu mleczko NAN zwykłe, na początku kupiłam NAN AKTIVE i musiałam odstawić mały miał straszne bołe brzuszka, wiec zostajmy na NAN zwykłym ale jak narazie jest tylko jedna butelka dziennie ... a nie pisałam wczesniej ze bylismy na usg bioderek i wszystko ok, a jak u was musicie chodzic my musimy 2 razy. Pozdrowionka ide gotowac obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Widać, ze weekend, bo pustki na forum, ze aż strach ;) Ja przykrywam niuńkę kołderką, ale zwijam kołderkę przy końcu łóżeczka, zeby nie mogła sobie jej naciagnąć. Budzę się kilka razy w nocy, bo mi z cyców cieknie to od razu sprawdzam co u Lenki w łózeczku \"słychać\". Dziś w nocy dziecię mi ładniuchno przespało. Ogólnie ładnie śpi w nocy i budzi mi się koło 4 na karmienie, a dziś obudziła się przed 7 :) Tak się wyspałam, ze mnie wszystkie gnaty bolą ;) Mysmy byli na usg bioderek jakis czas temu. Bioderka na 5 :D A za jakiś miesiąc idziemy na kontrolę. Pozdrawiam i życzę miłej soboty oraz niedzieli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ola spi w spiworku takim bawelnianym i wtedy tylko w body albo w spiochach/pajacu i wtedy pod cieniutkim kocykiem. Co do alkoholu - jako wielka fanka piwa zglebilam temat. amerykanie przeprowadzili szczegolowe badania na ten temat. I np po wypiciu piwa 0,33, lampki wina (150 ml) lub 50 ml 40% alkoholu u kobiety o wadze 65 kg alkohol w mleku utrzymuje sie 2,15 h. Po podwojnej dawce ww trunkow - 3,45 h. A po potrojnej okolo 7 h. Dlatego ja czasem wieczorem jak mala zasnie wypijam 2 piwka. Jeszcze jedna zaskakujaca ciekawostka. Mleko w piersi to uklad dynamiczny z krwia. a wiec jak alkohol spada we krwi to spada tez w mleku! Czyli nie trzeba mleka po wypiciu alkoholu wylewac, tylko odczekac ww czas do nastepnego karmienia. Zdziwilo mnie to, ale czytalam to w \"Medical Journal\". Kocham Amerykanow za to, ze nie sa tacy jak my - nie pic i kropka. Tylko potrafia rozsadnie rozkminic temat. Aha tylko uwaga na alergie, moja ma na czerwone wino (nawet po przepisowym czasie) po prostu alkohol znika a jakies alergeny z winogron zostaja i czerwone kropy na czole gotowe:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Laseczki Sorry ze sie dlugo nie odzywalam ale bylam u tesciow a tam netu brak :-( Narazie nie mam czasu na przeczytanie co tam skrobnelyscie przez te kilka dni. Mam nadzieje ze potem znajde chwilke i z przyjemnoscia poczytam wasze posty :-) Dobra dziewczynki musze leciec.. W koncu musze dokonczyc esej do szkoly :-( wiec skozystam z tego ze Olivka spi. Do uslyszonka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Widzę, ze znów pustki na forum. Mam nadzieję, ze korzystacie z pogody. Pozdrawiam i całuję dzieciaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
No tak, pustki bo ładna pogoda:) Ja z maluszkiem również wybieram się zaraz na spacer. Celowo przeczekaliśmy najgorętsze godziny w domu. Czy używacie jakiegoś kremu dla dzieciaczków przeciw promieniowaniu UV? Ja nadal szukam ponieważ wszystkie są powyżej 6 mies. Mój synek zapomniał że w nocy trzeba spać i wstawał trzy razy;) Jestem padnięta i z chęcią położyła bym się spać ale jemu figielki w głowie. Pozdrawiam, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Juz nocka ale dopiero teraz mam czas na komp, dzieci spia, a ja zalatana jestem, dzisiaj byłam w pracy, na zakupach bo moj 3 latek ma urodzinki, no i chodze do dentysty sama przyjemności. Nie wiem jak wasze maluszki ale moj tak malo spi w ciagu dnia i strasznie szybko sie wybudza gdy tylko cos trzasnie lub zadzwoni telefon a w domu to nieuniknione... Miałam tez koleżanke od najstarszej corki na wakacjach no i mnóstwo innych koleżanek po całych dniach wiec ciagły ruch u mnie... Ale jutro wysyłam ich na cały dzien do babci a ja spokojnie pobede z maluszkiem... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka ja uzywam Nivea z faktorem 30 i filtrem mineralnym. Mozna od poczatku, choc pediatra powiedziala, zeby lepiej pierwsze 2 miesiace nie uzywac, wiec ja dopiero od niedawna ja tym smaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Lilka - dzięki za radę. Ja właśnie znalazłam w sieci jeszcze jeden krem który można stosować dla niemowlaków. Myślę, że koniecznie powinnyśmy w takie słoneczne dni dbać o ochronę skóry naszych dzieciaczków. Odnośnie drzemek w ciągu dnia to mój mały mało śpi ale za to potrafi się sobą dłużej zająć więc nie mam z nim problemu i mogę raczej zrobić wszystko co zaplanuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Jeśli chodzi o drzemki to ostatnio całkiem dużo śpi w domu, ale to pewnie dlatego, ze wszelkie możliwe drzwi i okna są pootwierane i czuje się tak jakby spała na dworze :) Odnośnie kremu to takim maleństwom w każdą pogodę powinno się smarować buźkę kremem, a w taki słońce odkryte cześci ciałka. Ja stosuję krem bubchen, tylko po min Lenka strasznie się świeci, ale ma całkiem dobra konststencję i można go stosować od początku. Uff duszno, w nocy o 1 wyszłam na balkon w pizamce zaczerpnąć chłodniejszego powietrza, ale chłodne nie było. Pootwierałam okna, przewietrzyłam pokój i jakoś usnęłam. Mała obudziła się przed 5 i zebrało jej się na rozmowy :D Pogadałysmy trochę i w kimę, wstałyśmy po 8 i jestem wyspana :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale u nas cisza na forum ... U nas dzisiaj przeszła straszna burza i przez pół dnia nie mieliśmy prądu dopiero teraz włączyli... Po wczorajsym wspaniałym ciepłym i słonecznym dniu dzisiaj znów ulewy i podtopienia... Mały dość ładnie dzisiaj spał odpukać, moze bedzie poprawa choć w nocy nie narzekam wcale.. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja dziś przespała pierwszy raz do 6 rano! Jestem w szoku :) i czuję sie wyspana Dziś znów zapowiada sie gorący dzień. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! Mój mały dziś pięknie w nocy spał i wstał dopiero o 6:30. Później go nakarmiłam i znów poszedł spać aż do 10:00. Lubię takie dni bo czuję się wypoczęta i mam energię na później dla małego. Jak Wasze maluszki znoszą te upały? Mój się bardzo poci mimo że ubieram go tylko w rampersa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotko- mój młodziak też straszliwie się poci, szczególnie przy jedzeniu ale po dzisiejszej nocy aż było prześcieradełko wilgotne. Dziś od rana na szczeście już tak nie praży więc spokojnie zaliczyliśmy spacerek przedpołudniowy i synek poszedł spać :) MIŁEGO DNIA ŻYCZĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Wojtek ma całe plecy w potówkach :/ macie jakiś sposób na to?? Powiem Wam że jestem wk...wiona na maksa. Całą ciążę byłam na zwolnieniu ( wysokie ciśnienie) i teraz jestem na macierzyńskim ( 3 miesiąc) i cały czas jak chodziłam do pracy zanosić zwolnienia była mowa o tym, że wracam do pracy po macierzyńskim. W międzyczasie, jeszcze przed zakończeniem macierzyńskiego, kończy mi się umowa o pracę. No i cały czas było wiadomo, że umowa zostanie przedłużona, bo Wojtek miał zostać z moją mamą. No a dzisiaj dostałam pismo od dyrektora, że umowa nie zostanie przedłużona. Tak więc z dniem 31 lipca zostaję osobą bezrobotną :/ Na moje miejsce przyjęli faceta. Nigdy nie spóźniłam się do pracy nawet 5 minut, nigdy nie było na mnie żadnych skarg a teraz zostaję na lodzie, bo podobno jak się ma dziecko to nie wiadomo jak baba bedzie chodzić do pracy :/ I gdzie tu polityka prorodzinna?? A najgorsze jest to że mieli prawo tak zrobić bo przecież to była umowa na czas określony :/ Ryczeć się chce :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
MaggieBlue - współczuje Ci ogromnie straty pracy. To naprawdę bardzo niesprawiedliwe, co Ci się przydarzyło. Jeśli chciałabyś doszukać się w tej przykrej sytuacji pozytywnych stron, to pomyśl że będziesz ze swoim maluszkiem dłużej w domu. Ja niestety nie mogę zostać w domu na wychowawczym, rodziców mamy z mężem daleko a każda inna opcja opieki nad maleństwem ma wiele minusów. I już teraz denerwuję się co to będzie za kilka miesięcy. Mam nadzieję, że wszystkim nam dobrze się wszystko poukłada. Nie mniej jednak ten Twój szef nie postąpił uczciwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć U mnie znów duszno, parno i gorąco, więc póki co siedzimy w domu, a później jedziemy na basen (kryty). Lenka też się bardzo poci, smaruje ją w fałdkach mąką ziemniaczaną i na razie jest dobrze. Tylko przez te upały dziecko jest ciut marudne, chociaż marudne to za dużo słowo, ale co się dziwić dziecku skoro człowiek ledwo dyszy :P Ja korzystam z pogody i szaleje z farbami na dworzu, dziś już pomalowałam parapety zewnetrzne, a później tylko poprawię :) MaggieBlue na tego szefa, a raczej pseudoszefa nie ma słów, ale tak to jest - najpierw wykorzystac pracownika na maxa, a później kopnąć 😡 Ja też jestem bezrobotna i byłam pewna, że jak Lena skończy rok pójdę do pracy,a tu mi mama wybiła tę opcję z głowy i powiedziała, ze nie czuje się na siłach, zeby zostać z małą (mama ma problemy z kręgosłupem po wypadku i operacji kręgosłupa), tak więc zostaje nam albo żłobek (musiałabym dowozić do miasta jeśli oczywiście było by miejsce), albo będę siedzieć w domu dopóki dzieciaczek nie pójdzie do przedszkola. Superaśnie... Miłego dnia życzę i proszę się nie smutać. Ucałowania dla Maluszków 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
bobasekm - idziesz na basen? A jak radzisz sobie z laktacją? Wkładasz wkładki laktacyjne w kostium? Ja z chęcią bym chodziła na basen ale nie wiem jak mam sobie z tym poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka przed basenem odciagam pokarm i nie wkładam wkładek laktacyjnych. A jak nie odciągam to Lenkę rpzystawiam do piersi i po sprawie ;) Ona wszystko wyciągnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Stokrotka możesz sobie kupić wkładki wielorazowe, takie jakby silikonowe, przyklejasz do piersi i spokojnie mozesz w nich iść na basen, bo nie będzie ich widać pod kostiumem. A właśnie jakich wkładek używacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
bobasekm - dzięki za instrukcje. Naprawdę nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić a teraz mogę spokojnie iść na basen. Planujemy z mężem uczyć już naszego synka pływać:) Co do wkładekto wypróbowałam kilka firm i ostatecznie zostałam przy Johnsonie. W dzień się sprawdzają. Tylko czasem po nocy jak mój mały się nie budzi to z rana wstaję z mokrą koszulką. A gdzie można kupić wkładki wielorazowe? Wyobraźcie sobie że dziś szukałam worków do przechowywania pokarmu i nigdzie nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
Ja używałam wkładek z rosmana, z aventu i bella. Rossman był najlepszy bo wkładki są grube i wiele pomieszczą. Ja jestem trochę do tyłu z badaniami, bo ostatnio dużo wyjeżdżaliśmy. Dopiero w poniedziałek dostanę skierowanie do ortopedy i na bioderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Stokrotka bardzo się cieszę, ze mogłąm pomóc. Wkładki wielorazowe można kupić w aptece, hurtowni dziecięcej i chyba na allegro. Ja uzywam wkładek z belli, stosowałam też babyono i też były niezłe, tak samo jak nuk, a i mam jeszcze do przetestowania penatan. Te z rossmana wywaliłam, bo były dla mnie strasznie niewygodne - po pierwsze za szerokie i wygladały w biustonoszu jakbym sobie cyce wypychała i kłuły mnie. Te z belli sa super cieniutkie i baaaardzo chłonne, tak samo babyono i nuk. Ale tez się zastanawiam nad wilorazowymi, albo tymi silikonowymi, albo bawełnianymi. Dziś wyszaleliśmy się na basenie (wczoraj maż za późno z pracy wrócił). Każdy zadowolony. Lence bardzo się podobało na basenie, jak fajnie sobie pływała to szok :D Miłego wieczora i nowego tygodnia :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej bobasekm mam pytanie o ten basen na którym byliście z dzieckiem. jaka mieliscie wode? chlorowana czy morska, jaka temperatura? u nas w miescie jest basen dla niemowlat z woda morska 32 stopnie zastanawiam sie czy do takiego basenu z chlorowanka i nizsza temperatura ok 25 stopni mozna z naszymi maluchami?serdecznie dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkarolinka ja byłam na basenie z woda ozonowaną, temperatura wody jakieś 25 - 27 stopni. Nie powiem, żeby było najcieplej (gdzies za stanowiskiem ratowników było otwarte okno), ale w wodzie było przyjemnie, małej się podobało, a jak wychodziliśmy z wody to zawijałam Ją w ręcznik więc było Jej cieplusio. Ale najlepiej było wejść do dużego basenu, bo woda była cieplejsza niz w brodziku. W ogóle to jestem bardzo zadowolona, bo było fajnie, woda czyściutka, obsługa bardzo miła i szalenie pomocna dla matek z malymi dziećmi. Szkoda tylko, że ten basen nie jest blizej nas, ale od czasu do czasu mozna sobie pojechać :) Życzę miłego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki czy Waszym dzieciaczkom zmienił się już kolor oczu? U nas Lenka ma inne niż po urodzeniu, ale nie wygląda na to żeby miała mieć brazowe :O A razem z mężem mamy piwne oczęta. Hmmm wygląda na to, ze oczka będzie mieć po dziadku. Pozdrawiam i życzę miłego dnia. Zmykam kończyć obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×