Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Witajcie :) Mój synuś po szczepieniu waży 7 470 :) Mozemy odstawic mleko hypoalergiczne i mozemy podawac zwykłe Bebiko:) Co do wstawania w nocy to mój dzisiejszej nocy wstawał co godzinke a ja nie wiem jak sie nazywam.Dzisjuz na noc dostał utle i 120 mleczka a najwyzej w nocy dostanie cycuś na zmianę z butlą...nie wiem jak wy to zrobiłyście ale mój od początku najwiecej jak prześpi 2 godzinki potem budzi sie cycuś i znów 1,5 do 2 godzin max.Do diety ma wprowadzoną kaszkę mleczno ryżową o smaku bananowym i smakuje mu:) Soczków jeszcze nie podaję. Wit D podaje 3 kropelki- lekarka stwierdziła ze ma troszkę za miekką główkę i dlatego mamy zwiększona dawke z jedenj kropelki na trzy...kontrola na 3 tygodnie:) Ja już dostałam pierwszy okres po porodzie i spoko:) Pozdrawiam i życze jaknajbardziej przespanej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Aleks - o zgrozo do lekarza chodzę prywatnie. Wychodzi na to, że za TAKIE leczenie musiałam jeszcze zapłacić. Mój synuś wstawał dziś 2 razy w nocy. Kiedy wrócą te piękne czasy, gdy przesypiał całą noc a ja byłam wypoczęta???? Wczoraj w sklepie zaczepiła nas pani, która zwróciła uwagę na naczyniaka na główce mojego maleństwa (jest "uczulona" na ich punkcie onieważ jej córka miała też naczyniaka 20 lat temu). Powiedziała że naczyniaki to najczęściej efekt ciężkiego porodu, kiedy lekarze np. nie robią lub robią zbyt późno cesarkę. Dało mi to dużó do myślenia. Odnośnie kaszek to ja jeszcze swojemu synkowi nie podaję a może powinnam? Od kiedy wprowadza się kaszki u dzieci karmionych głównie piersią? Miłego dnia dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monik-k, jestem z majówek 2009, urodziłam synka 7czerwca i mam podobny problem jak Ty- tzn szybko zarastające się ciemiączko. Dawałam mu witaminę D3 od 3 tygodnia, potem na szczepieniu w 6tygodniu okazało się że ma maleńkie ciemiączko i kazano mi już ją odstawic, poza tym podczas robienia usg stawów biodrowych okazało się że ma już jądra kostnienia w kościach udowych co normalnie występuje ok 6miesiąca, lekarz to skwitował że "ma chłopak mocne kości" i mam się nie przejmowac. Za tydzień mamy drugie szczepienie i zobaczymy co z tym ciemiączkiem się dzieje, mierzę małemu główkę- rośnie prawidłowo, poza tym ma dobrze widoczne szwy czaszkowe więc mam nadzieję że wszystko będzie ok. Mnie nikt nie kierował do poradni metabolicznej, nie zagłębiali się w temat, dlatego jestem ciekawa co Tobie powiedzą. Moja teściowa jest pediatrą (ale niestety a może na szczęście :P mieszka daleko) i też nie kazała się tym martwic, powiedziała że teraz dzieciom dużo szybciej zarasta ciemię niż kiedyś, ważne żeby główka rosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiunia, Twój synuś to juz duży facet :) My mamy szczepienie w przyszłym tygodniu i wtedy sie zważymy. Ale u nas było 7050 w lipcu :) My też mieliśmy problem z miękką głowką. Ale na szczęście lekarz szybko zareagował i tez kazał zwiększyć dawkę witaminy D. Chodzimy co miesiąc, więc można było w porę zareagować. Stokrotka, pytałam o lekarza, bo wydaje mi się że prywatnie to już powinno być wszystko dobrze. Ja też chodze prywatnie. Kurcze, jak to jest. Człowiek płaci tyle kasy i wymaga żeby go traktować poważnie, zaufa lekarzowi i trzeba ich sprawdzać. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W najbliższy weekend 29-30 sierpnia na warszawskim Torwarze odbędą się targi MOJE DZIECKO - sport, edukacja, zabawa. Targi przeznaczone są dla mam oczekujących potomstwa oraz rodziców dzieci w wieku do ok. 10 lat. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Można tez będzie nabyć wiele produktów w promocyjnych cenach. Wśród gości targów będzie m. in. Dorota Zawadzka – popularna Superniania. Więcej informacji o targach można znaleźć na tej stronie: http://www.targimojedziecko.pl/index.php ZAPRASZAMY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas kolejny problem :/ małemu chyba znowu wychodzi skaza białkowa. Jest od chyba 3 tygodni na mleku enfamil premium 1 i dokarmiam go cyckiem w nocy i rano. No i teraz nie wiem czy ta skaza od enfamilu ( podobno to najlepsze mleko - napewno najdrozsze) czy od tego że ja już jem wszystko i może mu coś nie pasuje. Kiedyś jak go karmiłam tylko cyckiem to miał krostki tylko na twarzy teraz pojawiają się czerwone place w okolicy łokci i we wszystkich fałdkach. jak juz pisałam lekarka zapisała maść sterydową ale narazie jeszcze jej nie używam mam pytanko do mam chłopców...czy odciagacie maluchom napletek?? moja lekarka po ostatniej wizycie powiedziała że trochę się skleja ale narazie tak zostawimy. Po bliższym przyjrzeniu stwierdziłam że zbiera mu się pod spodem biała wydzielina i trochę mu naciągnęłam podczas kąpieli. Teraz jest cały zaczerwieniony ale nic małego nie boli. Wiem że opinie są rózne na ten temat bo niektórzy twierdzą że dopiero od roku powinno się po mału odciągać a z kolei inni mówią że jeśli malucha nie boli to można to robić wszesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie :) Kurcze dziewczyny dzis jest trzeci dzień bez kropelek na kolkę i spokój....jejku niechcę zapeszać ale moze....mam już to za sobą:)))) Poza tym jak wróciliśmy na zwykłe mleczko...tzn synek jest głównie na cycusiu tylko podczas mojej nieobecności dostawał sztuczne - niechce mi go pić....nie wiem co z tym fantem zrobic;/ W pażdzierniku wracam do pracy i do tego czasu musze nauczyc go pic ...jejku może zmienić na inne mleczko? Jak myślicie... Wczoraj sie ważyłam i szczeka mi opadła waże juz 2 kg mniej niz przed ciążą...:))) czyli od dnia porodu straciłam już 22 kg:) ale super:))oby tak dalej:)Pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
basiunia - gratuluję wagi:) Jeśli chodzi o picie mleka modyfikowanego to my nie mięliśmy z tym problemów. Może faktycznie warto zmienić mleko. Ale warto abyś skonsultowała to z lekarzem. My do lekarza idziemy jutro. Kolejne szczepienie... Jestem bardzo ciekawa ile mój wielkoludek przybrał na wadze. A tymczasem żeczę wszystkim mamom i ich dzidziusiom miłego ostatniego dnia wakacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam U nas tez nie było problemow z piciem mleczka wiec nie wiem co poradzic, ja dzisiaj jestem w stresie bo moj 3 latek poszedł pierwszy raz do przedszkola , ciekawe jak tam czy płacze... Opowiem wieczorem narazie nie moge na niczym sie skupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zmianiłam dzisiaj mleko z Enfamilu Premium na NAN1 - mały miał po Enfamilu uczulenie i przez miesiąc ma zielone kupy :/ zobaczymy co bedzie teraz... pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
mamusia - i jak wrażenia Twojego 3-latka po pierwszym dniu w przedszkolu. Napewno nie ominęło i nie ominie Was wiele emocji ale przedszkole jest dobre:) MaggieBlue - ja również po konsultacji z lekarzem zmieniam mleko małemu. Tylko u nas sytuacja odwrotna. Profilaktycznie stosowaliśmy mleko HA a jako że nie ma alergii teraz możemy zmienić na zwykłe. A mi popsuł się laktator i jestem ogromnie zła. Kolejny wydatek mnie czeka. Kupić muszę, ponieważ już niedługo wracam do pracy a nadal zamierzam karmić. Tak więc tylko trzymać się za kieszeń;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia napisz jak dzieciaczek po pierwszym dniu w przedszkolu. Ja przeniosłam syna do innej szkoły i tez jestem ciekawa jak to będzie. Zna kilkoro dzieci więc nie powinno byc problemu, tym bardziej, że synuś łatwo nawiązuje nowe znajomości. No i mamy już wrzesień. Ależ ten czas leci. Zmykam, bo coś mnie jakiś nastrój nostalgiczny dopada. Buziaczki dla maluszków i Was mamusie 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusia, czekamy na relacje z pierwszych dni w przedszkolu. Bylismy wczoraj u lekarza na kontrolnych badaniach. Mały waży 7950 :) Duży chłopak już jest :)) Przechodzimy powoli na NAN2. Tzn na razie daję na noc, bo jeszcze mamy zapasy NAN1 i szkoda wyrzucić :) Lekarz stwierdził że w tym okresie dziecko powinno mieć uregulowane spanie nocne i nie powinno się tak często budzić. A skoro wstawał 2-3 razy to pewnie pierwsze mleko już mu nie wystarczało. Więc wczoraj dałam mu już "2". Wstał tylko raz w nocy :)) o 3.30 :)) Wcześniej trochę mruczał, ale smoczek pomógł. Jeszcze jest przyzwyczajony do tego że wstawał co kilka godzin. Ale pracujemy nad tym żeby spał jak najdłużej :) Basiunia, ja nie miałam problemów z doborem mleka więc nie mogę Ci pomóc. Nan został od razu zaakceptowany, zwykły nan. Z doświadczeń koleżanek wiem, że czasami trzeba zmieniać mleko. dziecko samo zadecyduje które mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Aleks zazdroszczę. Ja wczoraj na noc podałam małemu zwykłe Bebiko 1 (wcześniej dostawał HA) i... synuś wstawał w nocy 5 razy a ja nie wiem dzisiaj jak się nazywam:( I teraz ciekawe czy to wina mleka, czy tak mu się poprzestawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stokrotka, ale czy za każdym razem jadł? Lekarz nam mówił że jak dziecko często wstaje do jedzenia w tym wieku to może sobie przestawić noc z dniem a to nie jest ciekawe :( Bo mój czasami się budził, zjadł 30 i szedł dalej spać. Dlatego teraz czekam aż naprawde zgłodnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ma już 3 dni przedszkolne zaliczone, no i powiem nie jest żle, najgożej jest że jak idzie do przedszkola to jest ok ale jak przychodzi do sali a tam wszystkie dzieci płacza to tez włancza sie do akcji, ale zaraz go zostawiamy i odchodzimy tak nam poradzono, i faktycznie Pani mowi że tylko 5 minut płaczu a pozniej juz spokuj wiec na tle innych 3 latkow nie jest żle, ze starsza corka wogole nie było tego problemu bo ona w wieku 3 lat biegała do przedszkola jak na skrzydłach i pocieszała inne dzeci, myślałam że z Dawidem bedzie podobnie bo bez problemu zostaje u babci, cioci nawet na noc,, wiec widocznie ten płacz zbiorowy go przytłacza, wiec mysle ze jakoś to bedzie i sie w końcu przyzwyczai. Kamilek z kolei dosć grzeczny ostatnio, nocke przespia do godz 6 rano, wiec nie ma problemu ze wstawaniem, ale zmieniłam mu juz troszke menu,: o 6 rano mleczko, o 9 rano mleczko ok 150 ml o 12- 13 zupka ok 120 ml ok 15 mleczko 150 ml o 18 kaszka mleczno-ryżowa z owocami ok 120 ml i o 21 po kąpieli ostatnie mleczko ok 150 ml przepajam go woda, czasami herbatką ziołową, lub soczkiem al ogólnie moj nie lubi za dużo płynów oprócz mleczka. W sobotę jedziemy na piknik z klasą od najstarszej córki wraz z rodzinami, mam tylko nadzieje ze pogoda dopisze. A w niedziele na impezkę podwójna roczek i 4 latka córek naszych znajomych. Zmykam i całuski dla dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Aleks - mały jadł prawie za każdym razem tylko nad ranem gdy wstał mąż do niego to uspokoił się na rękach a później spał w naszym!!! łóżku. Ale dziś już była lepsza noc. Synuś wstawał tylko raz - o 3.40. Mamusia - my mamy podobny system karmienia. Dziś włączymy wieczorem do diety kleik ryżowy. Więc może malutki prześpi dłużej. Z tym że mój synek ostatni raz je ok. 19.00 i zasypia na noc. To dosyć wcześnie. Wracając do kaszek dla dzieci - czy czytałyście ich skład? Ja przeczytałam i za głowę się złapałam. Tam jest CUKIER! Dlatego my dzisiaj spróbujemy naturalnego kleiku ryżowego a gdyby nie smakował dodamy startego jabłuszka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my karmimy tak: około 6 rano cycek :) później ok 12 - butla mleka 180ml 16 - butla 180 19 - butla 180 i ok 3.30 cycek Teraz podaję mu NAN i jest go 180+mleko czyli wychodzi ok 210 jak go karmiłam Enfamilem to bylo 210 + mleko Narazie nie wprowadzam nic nowego bo mały ma zmiany skórne i lekarka powiedziała żeby nie za szybko..no więc narazie tylko mleko a jak mu zejdą zmiany to zacznę dawać zupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Dziewczynki - wczoraj na noc podałam małemu pierwszy raz kleik ryżowy. "Zjadł" go troszeczkę przy czym pluł, krztusił się, dławił, w kleiku byłam ja, mąż fotelik i oczywiście synuś. Na koniec popił mleczkiem z cycusia i... przespał całą noc:) Super! Mam nadzieję że dziś powtórzy swój wyczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
No tak... Tylko pierwsza noc po kleiku była taka wspaniała. Obecnie maluszek raz w nocy mi wstaje ale jest to do przyjęcia:) W weekend pogoda nie dopisała, ale trzeba się do tego przyzwyczajać. Idzie jesień. Mamusie, które już wróciły do pracy, napiszcie jak sobie z tym radzicie, i jak radzą sobie Wasze dzieciaczki. Niedługo czeka to również mnie. Trudno mi sobie wyobrazić jak to będzie, gdy przez ok. 9 godź. dziennie będe poza domem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :)) U nas też poprawiło się z jedzeniem nocnym :) Mały wstaje też tylko raz. Wczoraj wstał o 6 rano do jedzenia a dzisiaj o 5. Tak to może być. Tylko że kilka razy w nocy marudzi. Muszę wstać, dać smoka i kładę się dalej. Smok oczywiście jest tylko kilka minut w buzi po czym zostaje wypluty :) Ale musi być :(( Dzisiaj znowu jak wstał o 5 to usnął o 6, jak ja musiałam wstać do pracy :(( Strasznie wiercił się w łóżeczku. Więc w końcu wzięłam do do łóżka, przytuliłam i zaraz zasnął :) A zauważyłam że ostatnio lubi się przytulać. Możemy sobie tak leżeć przytuleni nawet kilkanaście minut :)) Ale bardzo przyjemne jest to :) Chyba jest to efekt rozłąki po powrocie do pracy. Stokrotka, ja juz jestem w pracy :( Może to dziwnie zabrzmi ale nie jest tak źle :) Na początku było trochę ciężko, ale jak się zajmę pracą to jakoś czas leci. Poza tym jak wracam z pracy to nadrabiamy stracony czas. Wtedy się bawimy, przytulamy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) wrzućcie jakiś przepis na zupkę :) tylko zeby była dobra...pomału udaje nam się uporać z problemami skórnymi małego i może jutro albo pojutrze coś dla niego upichcę :) aha :/ wbrez pozorom w marketach nie wszystko jest tańsze..wczoraj byłam w centrum handlowym i w realu kupiłam mleko Bebiko HA za 17,99 a w aptece sieciowej obok kosztowało 10, 78 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałam jeszcze raz i juz wiem :)) Ja na początku gotowałam zupki jarzynowe. Troszke marchewki, pietruszki i ziemniaczka. Po 2 tygodniach dodawałam mięsko. Teraz gotuję rosołek z ryżem. Tzn mięsko, marchewka, pietruszka, odrobinę ziemniaczka i ryż. Jak się zupa gotuje to wrzucam trochę natki pietruszki, później dodatkowo daję też przed miksowaniem natkę. Lekarz mówił że jest zdrowa. Dzisiaj robię pomidorową z ryżem, tylko bez śmietany. Chyba nie pisałam wcześnie o owocach więc wspomnę teraz. Zaczęłam podawać małemu owoce. Jabłuszko jadł już wcześniej a teraz dołączyliśmy banana i maliny. Daję po kolei przez 3 dni i sprawdzam reakcję. Narazie jest w porządku. Bananka bardzo lubi, gorzej z malinami, bo kwaśne :) Następne w kolejce jest kiwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItajcie:) Ja niestety załapałam Angine i kiepsko z opeiką nad małym ale jak od trzech dni mnie choróbsko męczy to tylko trzy razy zerezygnowałam z karamienia piersią:( Lekara powiedziała mi aby nie pozwolić przejść temp powyżej 38C i moge małego karmic...OD jakiegoś tygodnia i tak podaje mu butlę na noc około 20 stej dostaje 120 ml mleczka i przesypia mi do 1 szej i potem juz co dwie godzinki cycuś...ale to i tak o niebo lepiej niż jak było wczesniej chciał pić co godzinke...a ja padałam na pyszczek:( Tak wiec lecze sie póki co pozostali domownicy zdrowi staram sie ograniczyć przytulania całuski i zabawy z małym aby go uchronic od choróbska:( Zobaczymy ja juz czuje sie dużo lepiej i mam nadzieję że bedzie już tylko coraz lepiej. Pozdrawiam i miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim dawno mnie nie było, przeczytałam uwaznie wszystkie posty i powiem Wam, że bardzo bardzo zazdroszcze wszystkim wstajacym dwa razy w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Maly jest jednym ze starszych dzieci na forum za nie całe dwa tygodnie skonczy pol roku. 3 sierpnia na ostatniej serii szczepien wazyl 6940 i spadł po poporodzie stopniowo z 90 centyla na 25! za malo przybral i lekarka kazała przyjsc na kontrole. Dziecko bylo karmione piersia i raz dostawał kaszke. zwrocilam uwage baczna na karmienie i zauwazylam ze maly nie chce jesc z piersi a jak mu odciagnelam pokarm to chetnie zjadal. No to odciagalam i co dwie godziny 120 ml zjadal do tego dwa razy dziennie kaszka. Po trzech tygodniach tej diety wazyl juz 7500 i wrocil na 50 centyl. Dziecko obrazilo sie na piers. A mi powoli pokarm zanikal i zanikal i teraz karmie raz okolo 13 po spacerze i czasem nad ranem. Mały zjada co dwie godziny 120 ml mleka Bebiko 1. A dzien karmienia wyglada tak: 20 :00 mleko pluk kleik ryzowy- najbardziej kaloryczny zestaw 24:00 mleko 02:00 mleko 04:00 mleko 06:00 mleko Maly musi byc zabrany do łóżka rodzicow spi :)) spi do 8:00 mleko poltorej godziny bawi sie albo dwie i dostaje mleko i spi do 11 a ja z nim, potem do wieczora mleko co dwie godziny raz piers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawanie w nocy mam zorganizowane tak ze butelkaz woda stoi w podgrzewaczu, a pozostale napelnione woda czekaja. I tak dalo by jakos rade, nie ide do pracy wiec nie ma problemu jednak ja karmiac dziecko zasypiam w fotelu i boje sie ze dziecko mi spadnie z kolan . Dosypiam z nuim pozniej i caly dzien mam rozmemłany. Mam nadzieje, ze przechodzac na kolejne mleko Bebiko na noc dziecko bedzie spało lepiej. Pozatym brzdac jezdzi juz w spacerowce bo wycieczka w gondoli to koszmar, dziecko wsciekle ze nic nie widzi wpadalo w histerie. Wozilam go troche w foteliku wpietym w stelarz, ale tam wygodnie nie pospał. Wreszcie tydzen temu wsadzilam mu pod plecki spiworek, rozłozylam na maks oparcie i teraz wedrujemy wszedzie po kilka godzin. Dla mam karmiacych butelka polecam pojemnik na mleko z Aventu, gdzie mozna wsypac 3 odmierzone porcje mleka, ciepla woda w termosie i mozna ruszac na wycieczki bez stresu. Wit D3 daje bo maly ma duze ciemiaczko 2 krople do buzki. Pozdrawiam Was mocno i Wasze dzieciaczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×