Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Czesc!! Paulince coraz lepiej wychodzi raczkowanie :). W koncu skonczyli ocieplac nam dom i w spokoju moze juz spac w ciagu dnia. Jadłospis nasz wyglada nastepujaco: 6:30 pobudka 8:00 mleko z kleikiem 150 ml 9:00 spanie 10:30 deser 12:30 obiad - zupka okolo130ml.( ostatnio wcina z nami ziemniaki z naszego obiadu bardzo jej smakuja) 13:30 spanie 16:00 kaszka na gesto lub mleko z kaszka 150 ml, serek danio. 19:00 mleko z kleikiem kukurydzianym i spanko. 2:00 herbatka a czasami wystarczy dac smoczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny 9
Hej! wpadłam na chwile poczytałam trochę, u nas wygląda tak :) Mały za tydz kończy 7 miesiecy, ma już 3 ząbki, dwa nastepne wychodzą -całkiem spokojnie to przechodzimy, z raczkowaniem idzie coraz lepiej śmiga z jednego kąta w drugi, strasznie lubi wstawać na nóżki wspinając sie po mamusi lub tatusiu:) jest strasznie ruchliwy Mówi baba, robi nie nie, ślicznie klaszcze kosi łapki :) Menu: ok.6-7 Mleko 150ml ok.9-10 Kaszka na gęsto 150ml ok.13-14 Obiadek sama gotuje, zjada ten wiekszy słoiczek czasami1,5 ok.17 Deserek czasami słoiczek,lub banan, jabłko, danio, soczek owocowy ok.20 Mleko 210ml czasami samo, czasami z kaszka Noce przesypia nad ranem ok 5 herbatka i śpi dalej:) herbatke też daje miedzy posiłkami ale mało pije Mały zjada wszystko co mu dam i na nic nie reagował wysypka, je buraczki, brukselkę,seler, pietruche, rybkę, królika dosłownie wszystko co mu wolno:) Waży 8,5 kg jest dosyc długi Za trzy miesiące mamy kontrolę u okulisty czy minimalny astygmatyzm sie cofnął To chyba wszystko :) Do usłyszenia pozdrawiam...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest tak: -7:7:30 wstajemy -8-9 śniadanko czyli mleczna kaszka manna "pyszne śniadanko" -10-11- mleko z kaszką ok 120 -drzemka czasem 40 minut czasem 1,5 godziny -ok 13-14 zupa DUŻO ZUPKI :) - 15-16 mleko z kaszką lub kleikiem ok 120 -drzemka -17-18-deserek- jabłuszko, banan czasem sok - przed kąpielą ok 19 kaszka - po kąpieli 20-20:30 mleczko z kleikiem lub kaszką ok 120 -21 lulu :) Czasem przesypia cale noce, częściej jednak ok 2:30 wciąga 120 bebilonu i śpi do rana :) Oczywiście czasem nocami popłakuje, wtedy przytulam, noszę i po jakimś czasie zasypia. Między posiłkami zjada chrupki kukurydziane, biszkopcika lub herbatniczka i pije czasem herbatkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Paulinka poszla spac wiec mam chwilke czasu. Jesli chodzi o zabawki to równiez mamy interaktywne z Fisher Prica i bardzo sie jej podobaja . Super jest taka dżungla i kula pełna niespodzianek. A na gwiazdke kupimy jej Garnuszek na klocuszek. Niestety te zabawki sa w sklepach bardzo drogie wiec tez szukamy ich na allegro. Na Mikołaja nie wiem co jej kupimy, bo obecnie jest zajeta raczkowaniem i szpąceniem w kwiatkach ziemie mam dosłownie wszedzie ;) tylko musze pilnowac zeby jej niejadła i sukcesywnie uczyc to jest be . Czy macie moze krzesełka do karmienia ?? jak tak to jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już chyba kiedys pisałam o krzesełku :) Mam coś takiego http://www.allegro.pl/item825809680_krzeselkokidi_regulowany_podnozek_siedzisko_113.html Używamy już od dłuższego czasu. Mały co prawda jeszcze sam nie siedzi dobrze ale to krzesełko ma regulowane oparcie, 3-stopniowe. jest troszkę pochylony i nie ma dużego obciążenia kręgosłupa. Jestem bardzo zadowolona z niego. Mam pytanko. Jakie kaszki dajecie swoim dzieciom? Ja jakos nie dawałam jeszcze ale chyba trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o kaszki to my tylko bezmleczne: ryżowe ( podobno powodują zaparcia - u Wojtka nie) z jabłkami, kaszkę mannę błyskawiczną, kleik kukurydziany a ostatnio chyba 8 zbóż czy coś takiego. Jak dziecko nie ma alergii na mleko to wybór jest większy bo 3/4 kaszek jest mleczno-ryzowych. Mój mały doprowadza mnie do szału...dzisiaj w nocy obudzil się o 23 - nie spał do 2.30 bo chciał się bawić. Potem zasnął, obudzil się o 5 musiałam go uśpić we wózku - spał aż do 7 !!! masakra...2 godziny ciągłego snu w nocy... gdzie te czasy jak przesypiał od 19 do 7 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi034
cześć Dziewczyny :) dopiero teraz znalazłam ten topik, jesli pozwolicie chciałabym się przyłączyć. Mój Kacperek urodził sie 3 kwietnia o 21:50 ważył 2800 i 49cm więc za chwilę skończy 8 miesięcy :) ma już 3 ząbki i waży 9kg tak czytałam jak sie miewają Wasze maluchy. jeśli chodzi o jedzonko, to mamy nutramigen2. robię mu z kaszkami ryżowymi, deserki, zupki, soczki. chociaż nie bardzo chce jeść mięsa :( ale może sie przekona niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :)) Wczoraj byliśmy u lekarza, na takiej normalnej, kontrolnej wizycie. Wszystko jest w porządku, mały już waży 9 kg :) Zaczynamy wprowadzać nowe jedzonko. Jajecznica na parze, serki, mleko krowie, kasza manna, troszkę chleba. Jak narazie nie było żadnych problemów przy wprowadzaniu nowych produktów. Mam nadzieję że teraz też tak będzie :) Jeśli chodzi o nocki, to jest spokojnie :) Odpukać w puste :)) Kurcze, ja to powinnam chyba do Częstochowy na kolanach iść :) Ja nie wiem co to są nieprzespane nocki :) I nie chce wiedzieć :) Miłego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co dzisiaj zrobilam mełemu na obiad?? mięsko z ziemniakami ale wyszło za rzadkie więc dodałąm to co miałam pod ręką czyli kaszkę ryżaną. Jak powąchałam okazalo się, ze to nie kleik który chciałam dosypać tylko kaszka ryżana z jabłkami :p heheh wywaliłam i mały dostał mleko :p hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie chyba zakochana :) A ja mam dziś dzień zapominania...wyszłam na miasto załatwić 3 sprawy, załatwiłam jedną, przytargałam kosz zakupów i..............musiałam iść drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Kobietki, czy kupujecie swoim dzieciom chodziki? Kurcze, ja bym chciała żeby nie chodził w chodziku, ale babcia kupiła już na mikołaja :) Jestem teraz w głupiej sytuacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma nie kupuję, mały śmiga bez niego w łóżeczku, tylko patrzeć jak zacznie chodzić trzymając się sprzętów w pokoju. Moi teściowie teżkupili chodzik i kilka razy wsadzili do niego małego ale powiedziałam im że wolałabym żeby jednak go tam nie wkładali i jakoś zrozumieli, chociaż chyba było im przykro a mi głupio.. czy puszczacie swoje maluchy, żeby raczkoały po podłodze?? ja czasami tak bo Wojtas się rwie do tego ja nie wiem. Mamy płytki i trochę ciągnie zimno, ale kłade mu koc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My równiez nie stosujemy chodzika. Z powodu chorych bioder na samym poczatku lekarz powiedzial ,zeby nie uzwac chodzika. Aleks fakrycznie głupia sytuacja ja od razu powiedzialam tescia i moim rodzica ze jak chca kupic cos konkretnego ( drogiego itd..) to niech to ze mna skonsultuja, bo po co niepotrzebny wydatek. Jesli chodzi o nocki to od 3 tyg przesypia mi cale noce czasami obudzi sie raz . Ale do 6 miesiaca mialam koszmar 2-3 razy pobudki pod koniec to juz czasami budzila sie co godzine. Spala z nami w sypialni w swoim łozeczku. Az pewnego dnia powiedzialam DOSYC . Przenioslam ja do swojego pokoju i co ? zdziwilam sie bo z dnia na dzien bylo lepiej. Wydaje mi sie ze wymuszla zebym ja brala na rece i do łozka. Bo mnie widziala. Teraz jeszcze wyszedł jej zabek wiec moze i to bylo tez przczyna nocnych pobudek. Dobra uciekam gotowac Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hugosia, dokladnie tak jest. Od czasu jak Ola spi w swoim pokoju przesypia cale noce (czyli od 3 m.ż), jak jestesmy u moich rodzicow gdzie lozeczko est w naszym pokoju to sie budzi w nocy i placze. Czuje i widzi ze jestem. Przez to nikt sioe nie wysypia, takze jestem goraca zwolenniczka separacji dla dobra calej rodziny Pozdrawiam w sobotni poranek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam sposób na sen Wojtasa. Kładę obok niego poduszkę - małego jaśka, mały siędo nie j przytula i śpi... a właśnie...podkładacie dzieciaczkom poduszki? nie mówię że pod samą głowę, ale pod plecki też? ja zauważyłam, że jak mały leży z nami w łóżku to układa się tak, żeby mieć coś pod plecami i głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój młody śpi na samym materacyku plus obowiązkowo przytulenie się do pieluszki tetrowej- im bardziej wymiętolona tym lepiej ;) Poduszka podobno źle służy kręgosłupowi, tak przynajmniej usłyszeliśmy od fizjoterapeuty. Zawitkowski też potępia poduszki (chodziki również).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Witam po dłuższej przerwie. Nareszcie mąż zreperował mój komputer. Jeszcze nie doczytałam wszystkich Waszych wpisów więc włączę się w bieżący temat. Mój synuś nie używa chodziku, nie śpi na poduszeczce. Uwielbia do snu pieluszki tetrowe ale zaraz jak zaśnie wyjmuję ją z łóżeczka w obawie przed uduszeniem. Igorek już od dłuższego czasu raczkuję, ok. 2 tygodnie temu zaczął sam wstawać przy różnego rodzaju sprzętach. Co powoduje że trzeba mieć oczy dookoła głowy pilnując go. Jeśli chodzi o jedzenie, to jest z tym słabiutko. ok. 9 kaszka (150ml), 12 - obiadek, 16 - deserek, 19 - mleko (ok.180ml). I w nocy oczywiście pierś dwa razy. Ale synek ostatnio spadł o jeden centyl w siatce i jest już w najniższym. A od dwóch dni nie chce piś z butelki. Już rozumiem moich rodziców, którzy na siłę chcieli mnie karmić:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) My nie używamy poduszki. Mały śpi na materacyku. Zasypia sam ze smokiem :( Dzisiaj obudził się o 5 do jedzenia i nie mógł zasnąć. Cały czas przewracał się na brzuch i głowa do góry :) Wzięłam go do siebie i w końcu usnął. Chyba ząbki atakują. Wydaje mi się że jednego juz widzę :) A powiedzcie mi, jak długo przebija się taki ząb? Dolną jedynkę już da się zauważyć, ale chciałabym żeby w końcu wyszedł :) Jeśli chodzi o raczkowanie po podłodze, to niestety sie nie wypowiem :( Musimy jeszcze poczekać na raczkowanie :( Ale kładę go na kocu, porozrzucam troche zabawek i mały tak sie bawi. Przewraca sie na plecki, na brzuszek, troche pełza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Aleks - z ząbkami bywa różnie. Pierwsza jedynka przebiła się w ciągu jednej doby odkąd ją zauważyłam pod dziąsełkiem. Druga nie może się już przebić od tygodnia:( Jeśli chodzi o raczkowanie to doczekasz się i Ty. To wielka radość jak dziecko staje się mobilne ale i conajmniej dwa razy więcej pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks- u nas tez ciężko mówić o raczkowaniu; podobnie jak Ty motywuje małego zabawkami ale dosć szybko się irytuje i płacze- cóż, taka jego natura. U nas ząbki niby też widać i to już co najmniej od 2 tyg !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Byliśmy dzisiaj u lekarza. U małego zapalenie krtani :( Do tego ząbek wychodzi i nie jest ciekawie. Narazie jakoś to znosi. Dostał 1 zastrzyk dzisiaj, dawkę uderzeniową. Ma po tym przejść. Zobaczymy. Póki co bawimy się na macie :) Życzę zdrówka dla wszystkich maluszków i mamusiek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc!! Aleks- szkoda mi twojego maluszka mam nadzieje ze szybko wyzdrowieje :). Ja w przyszłaym tyg. tez ide z mala do lekarza jak co miesiac na kontrole wagi. Dziasiaj u nas na ślasku bardzo ponury dzien nie wiadomo kiedy bedzie lac wiec siedzimy w domku. Z naszej zabawki Fisher Price Garnuszek na klocuszek chyba nici bo nigdzie jej juz nie ma. W Auchanie i Tesco zrobili promocje i wszysto wykupili teraz w weekend :( Ale tak to jest jak sie czeka na ostatnia chwile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hugosia a ja wczoraj kupłam synusiowi Garnuszek na klocuszek jako prezent od Mikołaja:) Myślę że to trafiony prezent będzie. A może poszukasz jeszcze w necie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Dziewczynki, czy macie jakiś sprawdzony preparat na ujędrnienie skóry na brzuchu? Ja już doszłam do swojej wagi jaką miałam przed ciążą ale skóra na brzuchu pozostawia wiele do życzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy drugi ząbek :) dzisiaj zauwazyłąm, jest to chyba lewa dwójka na górze. Mały był marudny od kilku dni a teraz wiadomo dlaczego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!! Udało sie zdobylam " Garnuszek na klocuszek" :P ostatni lezal na pólce i czekał na mnie :) Meggi to super ze macie drugi zabek. A ja jak co miesiac mam schizy czy dostane @ czy nie. Biore tabletki ale czasami zapominam wziasc o danej porze :( Paulinka wczoraj skonczyła 8 miesiecy , ale ten czas leci. Stokrotka - niestety nie pomoge ci w brzuszkowych sprawach bo moj nawet nie wyglada tak zle wiec sie tym nie interesowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U nas duża poprawa,mały powoli wraca do zdrowia. Doczekaliśmy się w końcu pierwszego ząbka :) Mamy dolną lewą jedynkę :) Druga też się przebija :) Krzyś robi coraz większe postępy. Przez ostatni tydzien strasznie zaskakuje. Potrafi już siedzieć sam :) Nauczył się też pełzać do tyłu :) Bardzo cieszą kolejne etapy w rozwoju dzieci :) Ja też zrobiłam zakup na mikołaja. Kupiłam kierownicę do wózka, teraz tylko czekam na przesyłkę. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny 9
Hej MAMUŚKI! Mam propozycje zeby zrobić tabelkę przypominajaca daty narodziny naszych maluchów, tak bedziemy mogły porównać sobie rozwój naszych pociech :) co o tym myślicie? U nas 6 ząbek sie wyrzyna :) Garnuszek na klocuszek też mamy, mały uwielbia ten swiecący nosek i pokrywke zrobił sobie z niej gryzaka:) Na brzuch nic nie używam, schudłam po ciaży wiecej niż wazyłam przed brzuszek był płaski a teraz mam taki apetyt ze konia z kopytami bym zjadła i przybrałam ze 3 kilo, musze zaczac sie ograniczać:) Czekam na @, zażywałam azalie odstawiłam dwa tyg temu przez plamienia także kończe z tabletkami. Pozdrawiam ..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehcia80
Mam pytanie do dziewczyn szczegolnie tych ktore maja chlopcow,czy wy naciagacie waszym dzieciom siusiaka,zeby nie zarastal???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×