Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200....1 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000.......5.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......9500......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....6.... UAKTUALNIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;D Sniegu u nas ze hoho... wozek moj sobie nie radzi i tez malo na dworzu jestesmy... no i mroz... bry... mimo ze w prognozie pokazuja ze bedzie powiedzmy -5 to u nas dochodzi wiatr i odczuwalna jest -10...;/ mieszkam na osiedlu gdzie wiatr wieje nawet latem kiedy nad sama plaza nawet nie zawieje... No wiec temat dnia dziadka i babci... Faktycznie... trzeba cos kupic... Zdjecia w ramkach dostali na swieta... Moze kubki? ;D Co sie bede wysilac ;D Jak Fabo bedzie starsZy to bedzie robil laurki i mowil wiersze ;] Wczoraj byla u mnie znajoma ma synka z maja... i kurcze widze ze moj synus jest samolubny i złosliwy... Jak widzial ze Eryk bierze jego zabawke to od razu tez ta sama chce... do tego jak niedajboze mu zabierze zabawke ktora sie teraz bawi to Fabian od razu chce go grysc... Chyba musze czesciej sie z nim z dziecmi spotykac...c Bo przyjdzie lato i plac zabaw to bedzie tyranem a nie kompanem do zabaw.;] Fotelik ja mam taki: jak dla mnie rewelacja, Fabian tez nie narzeka... mielismy okazje wyprobowac go podczas podrozy do Krakowa. http://www.90n.pl/sklep/product/p/1214/espiro,optima.html kolor szaro czarny ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie- może krem z dyni z żółtkiem? albo kleik ryżowy robiony na mleku modyfikowanym i do tego mięsko drobiowe? Ja plecam misiowy ogódek - jest dynia, szpinak i marchewka z groszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za nami ciezka noc. Mała płakała do 1:30 w nocy:( chyba na te zabki nic nie pomagało. Zasmarkana nie martw sie nie tylko dzieci w naszym wieku odbieraja sobie zabawki na wzajem. Starsze bo takie dzieci maja nasi znajomi ( 5-7 lat) tez wyrwia mojej zabawki z reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie możesz ugotować mięsko i warzywo które nie uczula Małego np brokuł, cukinia, fasola (ja daję z mrożonki bo nie mogę dostać świeżej), kalafior i zagęścić kleikiem ryżowym lub kukrydzianym. Polecam ten drugi bo lepiej działa na brzuszek, po ryżowym mogą być zatwardzenia. Ćwiczymy i czekamy na postępy :) ciężko mi tak ćwiczyć z Lenką 4 razy dziennie bo nie mam jeszcze zbyt dużej wprawy i długo nam schodzi na ułożeniu małej, potem 3 godzinki przerwy i znowy powtórka. W sumie to są chyba najkrótsze 3 h w moim życiu, nawet się nie obejrzę a znowu musimy ćwiczyć. Na razie brak mi jeszcze organizacji i ciężko mi się ze wszytskim innym wyrobić ale mam nadzieję że zorganizuję sobie dzień tak aby zdążyć ze wszytskim. Jak tam u Was wychodzenie na spacery? U nas ciężko bo te zaspy takie ogromne i ciężko przejechać wózkiem do tego temperatura niby -5 ale mnie wydaje się że jest zimniej, ten wiatr taki chłodny więc jak pomyślę sobie że mam namęczyć się z płaczącą Leną podczas ubierania, potem ubrać siebie, znieść wózek, Lenę i wyjść na 30 min do godziny to odechciewa mi się wyjścia na spacer ale wiem że warto chociażby ze względu na hartowanie organizmu. Rozglądam się powoli za lekką spacerówką. Musi ona być lekka, łatwo się składać, zajmować mało miejsca po złożeniu, rozkładać się na leżąco i mieć daszek (budkę). Myślałam o Coneco Flash. Macie może taką? Jaką możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ząbki u nas bardzo sprawdza się Dentinox Zel. Ma substancje znieczulającą i naprawde to działa. Ja tez myslalam o lekkiej spacerowce, tak na wiosne zeby juz miec mala wygodna parasolke. Moze cos polecacie. Fotelik Chicco do 13 kg juz jest za maly. Ola go nienawidzi, nie miesci sie juz w kombinezonie wszerz:-) Ja jestem taka szczesliwa, ze wrocilam do pracy. Inne zycie, mala ma ukochana nianie, ktora jest tylko dla niej a ja jak wracam o 16 to jestem pelna energii zeby sie nia zajac. A powiem szczerze ze jak siedzialam od rana do nocy to juz nawet nie mialam ochoty sie z nia bawic. Tylko "niezbedne" czynnosci i tylko czekalam az pojdzie spac a ja odpoczne. A teraz jest wprost przeciwnie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny 9
Zdecydowałam sie na ten fotelik z baby desing, kupiłam na allegro bo u nas nigdzie go nie ma w sklepach. Mały też ledwo co mieści sie w tym chicco i ma już chyba dosyć siedzenia tyłem do kierunku jazdy i non stop sie wychyla do przodu . Dziewczyny pisze wiecej pomysłów jakie robicie obiadki, bo ja to już chyba w monotonnie wpadłam. Nie miksowałam jeszcze nic z kleikiem Jeszcze do niedawna można było dostać świeżą dynie na targu, lubiłam ja dodawać dawała pyszny delikatny posmak obiadkom. Ja dzisiaj też darowałam sobie hartowanie malucha, ziąb u nas straszny wrrrrr........ za to posprzątałam całe mieszkanie :) Mój mały łobuz jest taki żywy, wszedzie włazi, czasami jak sie wygłupia to tak szybko raczkuje, nabiera prędkości że śmiechu mamy z mężem nie mało ;), a siniaki co chwile gdzieś nowe. Kocham tego mojego Szkraba:) Pozdrowionka..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas prawie codziennie uczy się czegoś nowego: całuje misie, pokazuje jakie było dobre ( klepie się po brzuchu), ile ma kłopotów ( chywta się za głowę), jaki jest duży i podaje rękę na dzień dobry, robi papa. Z mówieniem to nie bardzi raczej tylko mama i brum :) Do jedzienia dajęmu teraz makaron z mięsem i brokułami, nie miksuję na papkę, tylko zostawiam kawałeczki makaronu, jakoś sobie z tym radzi. Na spacery tez nie wychodzimy, bo nikt nam nie odśnieza i ciężko z wózkiem się przebić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie :) Kurcze, u nas od kilku dni nie ma prądu i jesteśmy odcięci od świata :(( Dobrze że w pracy mamy neta to mogą trochę poczytać co się dzieje. My byliśmy z małym na morfologii i nie wyszła dobrze, ale nie ma powodu do niepokoju. Za mało żelaza i czerwonych krwinek. Byliśmy u lekarza i mały ma brać żelazo, wit B6 i kwas foliowy. To ma go postawić na nogi :)) Chociaż wygląda na dziecko, któremu coś brakuje :)) Cały dzień wędruje po pokoju. Nawet na rękach jest mu źle. Teraz jest już samodzielny :) Narazie nauczył się robić papa i podawać to co ma w rączce. Jak mu mówię żeby dał to wyciąga rączkę i daje :) Wojtuś Maggie umie juz więcej, ale myślę że go dogonimy :) Lilka, u mnie było to samo jak wróciłam do pracy, po prostu odżyłam. Wracam naładowana pozytywną energią i całe popołudnie spędzam razem z Krzysiem. To całe popołudnie to czasami są tylko 2 godziny, ale to jest nasz czas :) A tylko 2 godziny bo jak pójdzie spać o 15 to wstaje ok 17 a o 19 juz kąpiemy. A wracam też na 16. Jesli chodzi o fotelik to my już od tygodnia jeździmy w następnym (9-18 kg). Tylko nie wiem jaka firma. Mamy używany od kuzyna. Spacerówke kupilismy na jesieni. coneco traffic. Jestem z niej zadowolona. Jak było sucho to w niej już jeździliśmy. Maggie, gratuluję pracy :) Co do jedzenia to faktycznie masz nieciekawie. Ja tez nie mam pomysłu :( Luiza, Lenka na pewno szybko nadrobi. Nawet się nie obejrzysz a będzie taka jak jej rówieśnice. Dzieci potrafią zadziwiać :)) Głowa do góry :) Zapomniałabym zapytać :( Dajecie swoim dzieciom mandarynki, pomarańcze? Ja kiedyś dałam kawałeczek mandarynki, a wczoraj jadł pomarańcza. Bardzo mu smakują. Miłego dzionka pa pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj przyszły te ramki z gliną na dzien babci i dziadka, kurcze to wcale nie jest tak łatwo odcisnąc teslady :/ kilka razy robiłam a i tak nie wyszło jak na zdjęciu na allegro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny 9
meggie a jak długo na nie czekałaś? bo ja dzisiaj dopiero zamówiłam!? Uaktualniam tabelkę mamy 7 ząbka dolną lewą dwójkę :) Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200....1 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000.......5.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......9500......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... Kurcze najmłodszy i najwięcej ząbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też wczoraj dostałam ramki. Próbowałam odcisnąć rączkę ale faktycznie ciężko i nie wychodzi tak jak na zdjęciach. Coś jednak wyszło. teraz schnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U mnie też jest problem z wychodzeniem na spacery wózkiem, bo strasznie dużo śniegu jest. Chodzimy na sanki. Ale też nie na długo, bo właśnie ta temperatura odczuwalna jest niższa niż podają. Aż szczypie w policzki czasem, więc tak bardziej idziemy żeby się dotlenić. Czasem biorę go tylko na ręce i spaceruję z nim po ogrodzie. Jeśli chodzi o jedzenie to daję mu różne warzywa (gotowane albo na parze) z mięskiem. Ostatnio strasznie smakuje mu szpinak i cukinia. Do tego jakieś ziemniaczki, ryż. Makaron raczej do zupki. Lubi też bardzo żółtko na parze z warzywami. Wczoraj próbowałam pastę z żółtka z pietruszką i cebulką na kanapki i też bardzo mu smakowało. Pomarańczy nie dawałam mu, ale kilka razy jak kupiliśmy mandarynki to dostał z dwa kawałki. Troszkę się krzywił, ale chciał jeść. Nic mu po tym nie było. A z umiejętnościami też u nas wolno idzie. Pokazuje nosek i oczka, ale na misiu, lalce itp ewentualnie na mężu, bo na mnie nie chce. Papa robi, ale nie zawsze, więc do końca nie mam pewności czy na pewno to kojarzy. Za to jedyne co perfekcyjnie opanował to miguś na światełko (uczę go różnych znaków, migiusie, nie wiem czy slyszałyście o tym). Zaczyna też pokazywać jaki duży urośnie. Ale też sporo rozumie, bo jak proszę żeby włączył muzyczkę w jakiejś zabawce to idzie i to robi. Albo pytam się gdzie jest piłeczka czy autko i też wtedy idzie do tej zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnmk
Zapraszam do super gry gdzie mozna wygrać kilka złotych, nie jest to duża suma, ale zawsze się przyda. Ja już wygrałam i pieniązki dostałam do domu, nie musiałam nigdzie wychodzić. Naprawde warto. Polecam!!! Zagraj , spróbuj a sam/a sie przekonasz jakie to łatwe i proste. :http://puzz.net.pl/?p=zwdFBFAJqN3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramki przyszły trochę późno , bo mieli jakies problemy z kierowcą czy tam z czymś, ale niestety podczas schnięcia glina popękała więc dziadkowie dostali zamiast jednego zdjęcia i dwóch odcisków, po 3 zdjęcia, tak nawet lepiej wygląda nie wiem jak Wasze dzieciaczki, ale mój synek się wstydzi :0 wczoraj przyjechał nasz znajomy, to się schował w mój sweter i "wykukiwał" po troszku narazie nie umie pokazywać części ciała, coś tam niby kuma ale nie do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie, u mnie też się tak skonczyło z ramkami (są 3 zdjęcia) i faktycznie lepiej tak wygląda. Najpierw nie mogłam odbić a póżniej jak glina zaschła to była wygięta. My na spacerki wychodzimy, jak oczywiście nie ma wiatru mroźnego. Trzeba sie hartować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moment tylko wpadłam. Słyszałam o tych bobomigach, ale nie wiem co to dokładnie. Ja znam tylko migusie. A najlepiej zobaczcie sobie stronkę: www.migusie.pl Jest tam też video pod galeria zdjęć, ta dziewczynka mała to Gabrysia, córka koleżanki. Wierzcie mi nawet na żywo jest po prostu niesamowita, chociaż teraz ma 3 latka i nie używa już migusiów. Za to ich druga córka Emilka ma teraz 15miesięcy i bardzo ładnie już 'miga'. Kominikuje wszystkie swoje potrzeby. Łącznie z tym że czegoś się boi. Raz mieli taką sytuację że mała dostała lalkę na urodziny, położyli ją spać z tą lalką. Mała ciągle się budziła z płaczem i lalka leżała na podłodze. Oni niewiele myśląc podawali jej lalkę z powrotem i kładli spać. Za którymś razem pokazała im migusia "boi się" i wskazała na lalkę:) Także fajne to wszystko i dlatego chciałabym to z Krzysiem robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w mroźny dzień :) Aktualnie mamy 2 dni bez rehabilitacji bo Lena napina mięśnie przy tych ćwiczeniach które mamy a na siłę nic nie mogę zrobić a z panią doktor jestem umówiona dopiero na poniedziałek więc za jej zgodą mamy ćwiczyć tylko na piłce i na podłodze. Nie chce zasepszyć ale chyba widać pierwsze rezultaty, Lena zaczęła przekręcac się na prawy bok, na razie tylko na brzuszek, nie potrafi wrócić na plecki przez prawą rękę ale jednak. Wychodzi jej to bardzo nieporadnie ale zawsze coś. Mamy już 4 zęby :) a własnie odnośnie zębów, myje pierwsze ząbki? My kupiliśmy pastę z Zajki od pierwszego ząbka i myjemy 2 razy dziennie, Lenka pięknie otwiera buźkę :) Jak tak czytam o tym co potrafią Wasze dzieciaki (mam na myśłi klepanie się co brzuszku, robienie papa, brawo, pokazywanie gdzie co jest) to mam wrażenie że Lenka jest jakaś mniej rozwinięta bo ona tego nie potrafi :( pokazuję jej wiele razy np jak robi się cacy, papa, brawo, gdzie jest oko, jakie coś było dobre a ona nie powtarza tego :( potrafi za to powiedzieć nie gdy czegoś nie chce albo kręci głową na nie, mówi "mam da" gdy zbyt wolno ją karmię oraz da gdy czegoś chce ale to nie zawsze. Przez tę okopną pogodę prawie cały czas siedzimy w domu. Nie wiem jak u Was ale u nas jest -17. Do -5 wychodzimy chociaż na 30 min ale przy takiej nie można :( eh tak brakuje mi wiosny i codziennych długich spacerów. W dodatku zgubiłyśmy rękawiczkę, wczoraj byliśmy w kilku sklepach ale albo nie było w ogóle rękawiczek albo takie cienkie więc chyba zamówię na allegro te http://www.allegro.pl/item896950439_rekawiczki_i_lapki_dla_dziecka.html. Myśłe ciągle nad wózkiem, do moich poprzednoch wymagań doszło jeszcze kilka: musi rozkładać się na płasko, mieć regulowany podnóżek, daszek, 4 pojedyncze kółka, być lekki i łatwo się składać. Znalazłąm taki na allegro http://www.allegro.pl/item886252825_ultralekki_slapi_2008_wietrzenie_magazynu.html ale ta cena... Wprost przerażająca bo za gondolkę ze spacerówką Coneco Toledo zapłaciliśmy 700 zł. a co tam u Was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas też mrozy :/ wózka narazie nie kupuję, bo moja siostra ma swój stary po pierwszym dziecku i chyba go odziedziczymy, pewnie i tak w większej mierze będę korzystac z tej spacerówki, którą mam obecnie, bo z kasą nam się nie przelewa :/ a poza tym jak to na wsi, raczej małe kółka sie nie sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200....2 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....8600......2.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000.......5.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......9500......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... Uaktualniam- kolejny ząbek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nadal problem ze spaniem we własnym łóżeczku... jak mały zaśnie ( z reguły we wózku) i przeniosę go dołóżeczka to śpi tam od 10 minut do półtorej godziny budzi sie i za żadne skarby świata nie chce tam spać dalej... nie pomaga przetrzymywanie (ostatnio darł się godzinę), bajki, kołysanki, grająca karuzela..nic :/ jak tylko wezmę go do nas śpi jak aniołek do rana :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) U nas 27 stopni na minusie oczywiście :( Jeśli chodzi o ząbki to my narazie nie myjemy. masuję tylko dziąsełka silikonową szczoteczką. Bardzo to lubi :) Maggie, nie wiem co można Ci poradzić. Mój mały śpi cały czas w łóżeczku, nie było nigdy z tym problemu. A od początku z Wami śpi? pewnie pisałaś kiedyś ale mi uleciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggie to tylko chyba konsekwencja podziała. Ja z małym spałam 2 pierwsze miesiące no bo łatwiej było go karmić, później karmiłam dalej ale robiłam maratony z łóżka do łóżeczka- po 10 razy w ciągu nocy.... Doskonale Cię rozumiem że serce się kraje jak dziecko płacze w łóżeczku a słodko zasypia przytulone do rodziców... Życzę powodzenia :) My mamy już 2 ząbki i myję silikonową szczoteczką i ciepłą wodą zawsze wieczorem przed snem. W ciągu nocy mały dopomina się o jedzenie, zwykle ok 3 nad ranem więc wtedy też by pasowało kły wyczyścić no ale wiadomo...... ;) Pozdrawiam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały z reguły spał w swoim łóżeczku, jak go karmiłam cyckiem to też, chyba że podczas karmienia ja zasypiałam szybciej niż on, później miał taki okres, że przychodziła 19 pił kaszkę i zasypiał w łózeczku sam, a teraz od jakiegoś czasu nie wiem co mu się stalo :/ wiem, ze tylko konsekwencją można coś zdziałać... powedzcie tylko co robićjak on tak strasznie ryczy.. stoi w łóżeczku i ryczy...odzywać się do niego, czy udawać, że się nie słyszy ?? nie chcę, żeby się bał że jest sam w pokoju...zostawiać małą lampkę czy gasić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zostawiam małą lampkę, jak płakał brałam na ręce uspokajałam i odkładałam do łóżeczka...i tak w kółko. Teraz wkładam do łóżeczka i zasypia sam, bardzo rzadko muszę jeszcze "doprzytulać". Nie martw się, może Twoje dziecko po prostu uwielbia spaĆ z rodzicami :) może to taki mały pieszczoszek??? Trzymam kciuki, na pewno dacie radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie mały na początku usypiał we wózku, tzn musiałam go pobujać trochę. Jak miał ok 3 mies przełożyłam go do łóżeczka. Usypiałam go we wózku a ten za nic nie chciał usnąć. więc do wsadziłam do łóżeczka i wyszłam. Za chwilę mały spał :) Od tej pory tak usypia. Gaszę światło i wychodzę. No i oczywiście smok do buzi :(( Normalnie nie używamy tylko do usypiania. Maggie, spróbuj zapalić lampkę, posiedź z nim chwilę, pogłaskaj po główce. Jak wyjdziesz i zacznie płakać to wejdź za chwilę i znowu to samo. Może w koncu zaśnie. Wiem, że łatwo sie mówi, ale jak dziecko płacze to nie można zostac obojętnym. Na pewno powoli, małymi kroczkami się uda :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Maggie ja Ciebie rozumiem. Mój mały jeszcze kilka miesięcy temu zasypiał sam w łóżeczku ale od kiedy poszłam do pracy i spędzam z nim dużo mniej czasu, to staram się korzystać z każdej chwili z nim co sprowadza się do tego że usypiam go na rękach śpiewając kołysanki. Później odkładam go do łóżeczka. W nocy niestety synuś wstaje i domaga się przełożenia do naszego łóżka. Kiedy odkładam go do łóżeczka momentalnie otwiera oczy. Jak kładę go z nami - śpi jak aniołek:) A teraz mojemu dziecku przebijają się aż trzy ząbki więc wieczorami jest strasznie marudny. Biedaczek - wyobrażam sobie jak musi mu to przeszkadzać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×