Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

AWK Lena budzi się w nocy na karmienia, czasem tylko 3 czy 4 razy a czasem co 30 minut (tak jest ostatnich kilka nocy). Ja jeszcze nie próbuję jej oduczać wstawania w nocy ale za radą pediatry zacznę koło roczku. Podobno łatwiej jest oduczać butelkowe dzieci bo wtedy bardziej rozcieńcza się mleko a u dzieci na piersi mozna zamiast piersi podawać w nocy wodę z niekapka. My zaczniemy w kwietniu. Będzie ciężko ale to przecież dla dobra ząbków :) Dziś miała przyjść do nas rehabilitantka ale się rozchorowała, przejdzie albo czwartek albo w poniedziałek a już jutro wizyta u neurologa. assiia są dzieci które nie raczkują tylko przesuwają się na pupie albo od razu zaczynają chodzić (ja jestem przykładem dziecka przesuwającego się na pupie) ale wg naszej rehabilitantki dziecko nie powinno omijać żadnego etapu. Porozmiawiaj z rehabilitantem i będziesz wszytsko wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luiza moj tez jest zdania ze nie powinno dziecko omijac zadnego etapu AWk koleżanki tez odzwyczajały dzieci od nocnych karmię podając mu picie zamiast mleczka U mnie starsza sama dorosła tak jak Pisze Luiza po roczku do przespanych nocek a Kacper przesypia od kiedy skończył 3 miesiące Moze spróbuj z woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej mamusie, strasznie dawno mnie tu nie bylo- ale teraz wracam i widze,ze jest nowa tabelka- wobec tego spieszę ,,się dokleić:) Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200....2 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....9200......4.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9000.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......12000....6... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............11950.....6 Awk, widzę, żę twoj Szymonek jest zbliżony wagowo do Michałka:)słodki ciezar, prawda?:) moj synek wazyl juz 9 kg w 5tym miesiacu, kiedy jeszcze byl na cycu-strasznie grubiutki byl, a jadl tylko tego cyca:)dopiero jak zaczelam wprowadzac inne pokarmy waga mu sie unormowala:) uff i cale szczescie, bo juz mnie w przychodni pytali czym ja go karmie i powoli kazali odchudzac:) p.s. jak podczas wizyty kontrolnej okolo 5 miesiaca za 10 razem padlo pytanie pt ,,czym pani go karmi''to nie wytrzymalam i powiedzialam ze parowkami:):)hehe, ale pielegniarka zrobila wtedy mine:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200....2 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9000.....2 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....9200......4.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9800.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......12000....6... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............1195 0.....6 Uaktualniam wagę...skromne 9800 ;) Byliśmy dzisiaj na drugim szczepieniu na pneumokoki ( 250 zł :/) i doprosiłam się o skierowanie na testy z krwi na alergeny wziewne i pokarmowe ( tylko 300 zł !!!!) szlag mnie już trafia... mały ma 10 miesięcy, prawie nic nie je bo po wszystkim go wysypuje, chodzę z nim na NFZ do pediatry-alergologa a za testy muszę płacić !!!! a już się cieszyłam że po pół miesiąca pracy dostałam 780 zł !!! :/// jak kupie w tym miesiącu mleko i pieluchy to i tak będę na minusie :/ i teraz powinnam się zgłosić do naszego mądrego rządu, albo do Bóg wie kogo, żeby mi powiedzieli z czego mam zrezygnować...ze szczepień, z testów, z mleka czy z pieluch ( o rachunkach nie wspomnę) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Nick................ ......Data ur...........Imię..........Waga.......zeby Umbrelka82................26.o3............Adam..... ....9200....2 Bobasekm..................26.03............Lenka..... ....9000 Aleks29.....................30.03............Krzyś...... .... .9500.....4 hugosia.....................02.04..........Paulinka..... ....9200......4.... MaggieBlue............... .04.04...........Wojtek.........9800.......8.... Stokrotka 1234...........12.04...........Igor..............8750 Lilka79......................19.04...........Ola........ .......10000......6... moni-k.......................27.04..........Zuza........ .....10450......2 Sunny9......................28.04.........Nikodem....... ....8900.....7.... AWK.........................22.04..........Szymon....... ......12000....6... kasia cieszyn...............10.04.........Michałek............1195 0.....6 Liczba zębów już 4 :) Waga tez trochę ruszyła. Maggie, my chodzimy od początku prywatnie do pediatry, wizyta "tylko" 60 zł :( Ale niestety państwowo nie ma do kogo iść. Ciężko ich nazwać lekarzami. Ehhh, szkoda słów Dziewczyny, jak śpią Wasze dzieciaczki w dzień? Mają jedną czy 2 drzemki? Mój czasami śpi raz, czasami dwa razy. Napiszcie też jak wygląda jedzonko maluchów i co jedzą (jakie przyprawy, zioła dajecie). U nas wygląda to tak: rano kaszka 180, później chlebek, serek i spanko. Koło południa obiadek, później trochę mleko i spanko. Wieczorek ok19 kąpanko i 210 kaszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
aleks, moj synek spi tez raz lub 2 razy dziennie, niestety tlko po pol godz:(co wcale nie oznacza ze w nocy spi lepiej:(ale wczoraj wlasnie udalo mi sie w koncu go oduczyc jedzeniqa w nocy- teraz daje mu sama herbatke- baardzo rozrzedzona, zeby nie mial prochnicy ( bo woda plul:) ostatnio tez zaprzestalismy juz karmienia piersia- chcialam dluzej ale co robic-mleczko sie po prostu skonczylo:( na poczatku (od 6 miesiaca) dawalam malemu sloiczki, glownie ze wzgledu na azs, teraz juz glownie gotuje, razczej niczym nie doprawiam, wlasnie ze wzgl na to azs, brokulki, ziemniaczki, buraka, kalafior, marchewke pietruche, seler, indyka i kuraka, cielecinke, ryz, szpinak, doprawialam na poczatku oliwa z oliwek ale mial zaostrzenie objawow azs wiec niestety musialam zrezygnowac, po jajku bylo to samo, wcina natomiast kilogramami chlebek- znaczy zjada wszystkie pietki:) i chrupki kukurydziane, lubi tez kaszki wszelkiego rodzaju, ja kupuje bobovite bo najtansza a sklad i tak taki sam:) owocki zjada glownie ze sloiczkow- bo po sklepowych jest zaraz caly w wysypce:( tylko jablka mamy z zaprzyjaznionego drzewa:) mama nadziejeze mu wkoncu to azs minie, bo walczymy z tym juz od okolo pol roku:( i na kazdy nowy pokarm trzeba bardzo uwazac:(nasza alergolog twwierdzi, ze teraz w zimie to warzywa sa szklarniowe lub importowane sypane nie wiadomo czym, wiec na tych najwrazliwszych dzialaja wlasnie silie uczulajaco, czekamy wiec niecierpliwie do wiosny lata, by bezpiecznie poszerzyc diete:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia Cieszyn -> a jakie były objawy azs? bo u mnie lekarka nie stwierdziła tego wprost ale mnie sie wydaje, że mały ma objawy ksiązkowe: "łuska" na głowie, sińce pod oczami, swędzące, czerwone suche place na ciele, a kiedyś, jak jeszcze pił zwykłe mleko to zmiany skórne w zgięciach :/ i tak masz bardzo urozmaiconą dietę, u nas tylko królik, brokuły, kalafior, kaszki, nutramigen i chrupki a i tak go wysypuje. Teraz bedziemy robic testy z krwi na alergeny wziewne i pokarmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
maggie blue, synek ma identyczne objawy jak u Was...ł luska na głowie- na szczesie ma duzo wloskow i jej nie widac:) suche, szorstkie plamki na ciele w roznych miejscach, glownie na zgieciach. powem Ci szczerze, że ja od czasu jak to sie pojawilo czyli jakies pol roku staram sie dojsc co go uczula..i klapa....bo raz ma po np marchwi zaostrzenie choroby raz nie....i badz tu madra....teraz jak go odstawilam od piersi to jest jakby lepiej, widac, w glownej mierze mu szkodzilo cos co ja jadlam, stosujemy: atopiclair balsam na lagodne zmiany, na ostre laticort a jak nie pomaga to elocom- to bardzo silny steryd no ale nie ma wyjscia....teraz jeszcze pojawil sie nowy lek -elidel- niesterydowy lek immunosupressyjny, ale nam pomaga tylko na lagodne zmiany... a czym Ty smarujesz maluszka?? aha, jeszcze do kapieli uzywamy emulsji z oliwka z niveii, albo oilana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z jedzonkiem nie ma problemu kacper nie ma uczuleń zadnych na pokarmy wiec je w sumie wszystko Zupki mu czasami gotuje a czasmi dostaje nasze zalezy co jemu zupe jarzynowe je pomidorowa brokuł burak kalafior cukinie fasole szparagowa groszek zielony pomidor no i z tego kombinuje mu zupki ja dodaje oliwy z oliwek i miesko indyk krolik i z owocow to robie mu czasami sama a zcasami kupuje a tak to banan jabłko gruszka brzoskwinia kiwi morele sprawdzam sobie co mozna mniej wiecej w danym miesiacu podac dziecku i mu podaje poki co zadnych uczulen Mały uwielbia tez kaszki a co do spania to od 2 tyg sypia mi raz dziennie zasypia o 12 i budzi sie o 15 jelsi spi mniej to ok 16 taka pol godz drzemka ale juz w sumie mu sie nie zdarza zasypia na noc o 19.30-20 i spi do 7-8 zalezy jak mu starsza siostra pozwoli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia cieszyn mam koelzanke co ma synka tez kwietniaka z tym samy problemem co ty i sciagała z UK specjalnie ubranie dla takich dzieci jej maluch trzy razy juz lezal w szitalu tak byl mocno wysypany te ubranko pomaga zaklada na noc i maly sie nie drapie i wyglada jak na to nazywa normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my najpierw mieliśmy robioną maść z wit A i E, a potem dostaliśmy Protopic, jak zmiany są mocne to tym smaruję, a jak nie to staram się nie smarować, bo jego najbardziej swędzi jak ma wysypkę na klatce piersiowej. Do kąpania mam Oilatum, a ostatnio tańsze Emolium, ale chyba sie przerzucę znowu na Oilatum. Nie płuczę prania w płynie do płykania. Piorę od samego początku w proszku Bobas ale teraz myslę czy nie kupić płatków mydlanych. Podobno coś takiego jest , ale musze się rozejrzec...a może prać w szarym mydle ?? :/ już pomysłów nie mam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
ja do tej pory prałam w lovelli ale za drogo wychodzi i wlasnie kupilam pierwszy raz bobasa- zobaczymy czy nie uczuli, o tych platkach mydlanych to tez slyszalam ze dobrze jest prac, tylko trzeba uwazac na pralke, bo poki pralka pierze ciepla goraca woda wszystko jest ok, ale jak plucze w zimnej to moze sie potem tymi platkami mydla zaklajstrowac beben- nie wiem nie sprawdzalam, ale kolezanka mnie przestrzegala:)takze ja piore w platkach tylko recznie, bo zal mi pralki:) da kapania poecam goraco plyn do kapieli z oliwka z nivei, z seii nivea baby nutri sensitive- uwazam ze jest taki sam albo nawet lepszy od oilana i oilatum, a duzo tanszy!!za 200 ml placisz okolo 13-14 zl, a za oilana u nas 250 ml trzeba dac od 25,30 zł!!naprawde warto sprobowac:)pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia cieszyn zgadzam sie z Tobą że to słodki ciężar. Mój synek jak miał 6 m-cy to ważył 9,900 i karmiony był tylko piersią. Ludzie podobnie reagowali jak im mówiłam o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki jestem mamą również kwietniówką 2009 :) i z okazji walentynek życzę wam wszystkiego najlepszego :)❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja je 120 ml kaszki na sniadanie, słoiczek z mieskiem na obiad i owoce z jogurtem na kolację lub owoce z kaszka. Do tego jajko 3 razy w tyg, i wc iągu dnia sok 200 ml rozcienczany wodą i 3 razy mleko po 180 ml. Czasem budzi się w nocy na mleko, wtedy jest czwarty raz 180 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Maly od tygodnia jest nastawiony na nie na mleko jedynie toleruje wszelkie jedzenie z miski i lyzeczka wiec mleko zastapolam mu kaszka nawet jak jest bardzo głodny zjadał ledwo 40 ml mleka Nie wiem czmeu tak mu nie pasuje ??? dzis bylismy na rehabilitacji no i mamy znow co tydzien bo Kacper to maly kombinator i wykombinowal po co mu raczkowanie jak mozna jezdzic na pupie albo brzuchu wiec mu pomozemy ze mozna inaczej i troszeczke miesnie wzmocnimy zeby sie dzwigał sam do wsatwanie jak sie po postawi to stoi posadzi siedz ale sam to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy Wy dajecie dzieciom witamine D ? Ja jeszcze daję, bo moja lekarka mi nie powiedziała, że mam przestać dawać, ale dzisiaj mi koleżanka powiedziała, że jak karmię mlekiem modyfikowanym to już nie muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak karmi się mlekiem modyfikowanym to nie trzeba podawać witaminy K ale to w pierwszych m-cach życia a co do witaminy D to ją podaje się długo na pewno do roku jak nie dłużej (chyba aż ciemiączko stwardnieje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez podaje mu mimo ze jest karmiony mlekiem modyfikowanym do roku trzeba podawać a witaminę k nie trzeba jak w pierwszych 3 miesiącach życia podaje się mleko sztuczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość umbrelka 82
Ja również podaję witaminę d a karmię bebilonem. Dziewczyny mam pytanko- pamietacie jak użalałam sie ze moj mały nie przemieszcza się- otóż ruszył :) pełza :) DO TYŁU :) Powiedzcie jak to u Was było- kiedy dzieciaki ruszyły przed siebie??? Dodam ze zdarza mu sie staną na kolanach jak do raczkowania i pobujac sie przód-tył :) Mamy juz wizyte u pediatry zaklepaną ale dopiero za tydzień ;( Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam w szpitalu w którym ppdaje się wit K tylko po porodzie później nie zalecają, tylko wit D dopóki ciemiączko się nie zarośnie. W zeszłym tygodniu byliśmy z małą u neurologa. Okazało się że ma opóźniony tylko rozwój motoryczny, psychiczny jest ok. Osłabione napięcie mięśniowe jest z niewyjaśnionego powodu bo cytomegalia i toksoplazmoza zostały wykluczone. Od razu tego samego dnia poszliśmy na USG przez ciemię, nie dało się określić miąższu mózgu ale lekarka powiedziała że nie widzi tam nic niepokojącego, reszta jest ok :) W poniedziałek była u nas rehabilitantka, Lena zrobiła postępy, zarówno w odruchach spontanicznych jak i tych wymuszonych :) dostałyśmy oczywiście nowe ćwiczenia ale też moge uczyć ją siadania i raczkowania :) to dało mi jakiegoś powera i zaczynam wierzyć że może na roczek mała będzie siadać albo raczkować a może to i to? Ćwiczenia na stole mamy nie bardzo trudne ale wykonanie ich z Leną jest trudne bo bardzo napina mięśnie a na siłę nie zegnę jej nogi... MaggieBlue pytałas o testy z krwi, my je robiliśmy i robiliśmy również testy aparatem BICOM, alergeny wyszły te same, po wyeliminowaniu i odczuleniu własnie BICOMEM zmiany skórne zniknęły. Zostało jedynie łojotokowe na glowie ale to nie z powodu alergii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to jest ten cały BIOCOM?? pojecia nie mam dopiero zaczynam naszą "przygodę" z alergią :/ czyli warto zrobic testy z krwi bo juz sie wahałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje witamine D, 3 krople dziennie. Mały ma jeszcze duze ciemiączko. Umbrelka u mnie też zaczęło się od pełzania do tyłu. Było dokładnie jak u Ciebie, czasami stawał na kolana i się bujał, jakby chciał "wystrzelić" :) Nie pamiętam dokładnie po jakim czasie przeszedł do raczkowania, ale chyba ok. 3 tygodni. Tak więc u Ciebie już coraz bliżej :)) Doczekasz się niedługo :) Jeszcze zatęsknisz za tym okresem kiedy siedział w miejscu. Później trzeba za nimi latać cały czas... Ale ruch to zdrowie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bicom jest to terapia biorezonansem, odczulanie alergenów, robienie testów alrgicznych itp Nie każdy w to wierzy, jest wielu przeciwników, szczególnie alergologów. My w to wierzymy, ja jestem alergikiem od 6 roku życia. przez 2 lata byłam leczona u alergologa i objawy tylko się nasilały (mam alergię wziewną) dochodziło o tego że traciłam przytomność. W końcu mama zaczęła mnie leczyć niekonwencjonalnie właśnie w BICOM i dopiero to przyniosło rezultaty, alergia zmnieszyła się ale nie ustąpiła. Raz do roku wraca na okolo 2 do 4 tyg wtedy jeżdże na kilka odczuleń i przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alergolodzy zalecają sterydy nawet takim małym dzieciom. Nam pani alergolog na zmiany skórne gdy lena miała 4 tygodnie chciała przepisać maść ze sterydem oraz steryd w płynie (Zyrtec). Zaczęliśmy chodzić do innego lekarza właśnie na BICOM (tam przyjmuje nasz pediatra prywatny) on przepisał nam maść witaminową, zrobił swoje testy, kazał odstawić to co uczula i zaczął odczulać BICOMem i zostało tylko mleko ale to może w ogóle się nie odczulić (jeśli alergia jest na cukier w mleku a nie na białko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też małemu dawalam Zyrtec i smaruję go czasami Protopikiem... chyba poszukam w pobliżu alergologa który stosuje tą metodę i zobaczymy... moja pediatra-alergolog chyba alergologiem jest tylko z nazwy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalni alergolodzy nie wierzą w Bicom. Ja wierzę bo działa i na mnie i na lenę. Poszukaj BICOMU w Twojej okolicy, nie koniecznie musi tam być alergolog ale zwróć uwagę aby był tam lekarz (spotkałam się z BICOMEM bez lekarza a do takiego balabym się pójść), może uda Ci się nawet znaleźć BICOM z pediatrą. Ale swoją drogą zrób testy z krwi. Jeśli zdecydujesz się na BICOM zawsze będziesz mogła porównać wyniki. Z jakiego jesteś miasta MeggieBlue?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Testy od 50 do 100 zł a odczulanie 30 zł za jeden raz (jeden alergen zazwyczaj trzeba powtórzyć chociaż 3 razy) wieć cena jednego alergrnu to około 90 zł. Alergeny po jakimś czasie mogą wrócić albo może uczulić coś co wcześniej nie uczulało (u nas tak było z jabłkiem). Ceny pewnie zależą od osoby prowadzącej BICOM oraz od miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem z okolicy Poznania,więc nie będzie problemu żeby znależć gabinet :) zrobie najpierw testy z krwi ale dopieor w marcu, bo w tym miesiącu nie wydolę finansowo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×