Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość grilllove

SOS TZATZIKI - poproszę o przepis

Polecane posty

Gość grilllove

Dziewczyny, podajcie mi proszę jakiś sprawdzony przez Was przepis na SOS TZATZIKI! Bardzo mi na tym zależy, bo w sobotę urządzam grilla i chciałabym przygotować jakieś pyszne sosy. Juz 2 razy robiłam ten sos, ale nigdy nie byłam zadowolona z efektu. Poza tym nie wiem czy ogórki lepiej zetrzeć czy pokroić? Podajcie mi jeśli możecie również w miare dokłądne proporcje. Jeśli znacie jeszcze jakieś inne sosy, które będą pasować do mięska z grilla to też poproszę! Będę Wam bardzo ale to bardzo wdzięczna!:) Dziękuję z góry!:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzatziki: Ogórek zielony obierasz i ścierasz na tarce. Dodajesz jogurt grecki, bałkański albo inny tego typu. Czosnek obierasz i przeciskasz przez praskę. Sól pieprz do smaku, możesz dodać koperek, odrobinę oliwy z oliwek. Jeśli nie możesz dostać jogurtu greckiego wymieszaj ser bieluch z jogurtem, tak żeby było gęste. Co do dodatków do grilla to u mnie sprawdza się masło czosnkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okokokoko... robię tzatziki identycznie. Stosuję często masło czosnkowe do grilla. Bardzo się sprawdza przy wołowinie. Dodaję do niego oprócz czosnku, także sporo drobno posiekanej pietruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby się zrobiło inaczej, to już by nie było to :D A czosnkowe masło robię, a jak z pietruszką to też dużo czosnku, koperek jeszcze. Lubie takie rzeczy. A na grilla to najbardziej lubię wysmarowane takim masłem bułki, bagietki, chleb i inne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na takim maśle pieke mięso. Wołowina świetnie smakuje zroiona tylko na nim, bez żadnych innych przypraw. A kanapki czy bułki z masłem czosnkowym plus pomidor to po prostu delicje. sie rozmarzyłam :-) Chyba dzisiaj zrobie. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też robie tak jak okokoko więc nie będę się powtarzać :) Grunt by był to dobry jogurt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaja24
ogorek starty solisz...odstawiasz a potem odsaczasz wode... lekko zakwaszasz sokiem z cytryny lub ocet winny koperek jak najbardziej... podobnie jak poprzedniczki polecam jog balkanski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grilllove
Dzięki wielkie :) To masełko czosnkowe też mnie kusi! Powiedzcie mi proszę jak to zrobić, zmieszać z przeciśniętym przez praskę czosnkiem, tak? Ale to masło takie twarde czy rozpuszczone? Kurczę, nie wiem, może to głupie pytanie, ale w kwestii kulinariów jestem zielona :/ Mam jeszcze pytanko odnośnie sosu, jakie są mniej więcej proporcje? Ogórek jeden, dwa czy trzy? Ile jogurtu mniej wiecej? Dziękuję z góry za podpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak lubisz :). Możesz dać 2 ogórki na kubek jogurtu, ale równie dobrze 3 :). Zależy czy chcesz bardziej ogórkowy. Gdybyś robiła ze zwykłym jogurtem i bieluchem, to mniej więcej 2 bieluchy na kubek jogurtu. Masło czosnkowe, normalnie do miękkiego masła, nie takiego prosto z lodówki, wcisnąć czosnek i mieszać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...ja zawsze robie na oko...teraz sobie pomyslalam, ze jog balkanski jest dos gesty...wiec wlasciwie ta woda z ogorkow mozna go rozrzedzic... a z proporcjami ..ja wiem...sama z czasem stwierdzisz jaki ci najbardziej smakuje...no moze ktos ci doradzi:)smaczznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o sos barbecue.typowy..do grila przepis mozna w wnecie znalezc w przepisach czesto jako slkadnik widnieje ocet..ja polecam sos worcester.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach..i jako dodatek do miesa z grila polecam sambal oelek...pasta z chili z dodatkami...mozna nim tez doprawiac inne sosy...mi najbardziej do gustu przy[adl smbal kupiony w kcuhnich swiata..w maltm sloiczku z czerona etykieta i bualym napisem..kosztuje ok 6 zl...mozna tez dostac wszedzie taotao..ale on mi jakos nie smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×