Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość krupniok

Marketing bezposredni co sadzicie?

Polecane posty

Raczej trudno jest znaleźć coś sensownego zupełnie bez nakładu finansowego. Zawsze jest jakaś suma na starcie. Druga rzecz, że można znaleźć ofertę, która wymaga bardzo małe inwestycję - kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych. Jeśli lubisz zagadnienia zdrowotne i bardzo dobre kosmetyki, to polecałbym Dr Nonę - www.drnona.net. Jeśli będziesz zainteresowana, skontaktuj się ze mną, pomogę ci zacząć biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszkaaa
Jeżeli są tu osoby zainteresowane poznaniem jednego z najprostszych systemów MLM. To proszę napisać na e-mail. Wyślę indywidualne zaproszenie umożliwiające rejestrację w serwisie społecznościowo - biznesowym. Rejestracja w serwisie jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Daje natomiast dostęp do kompletnych narzędzi umożliwiających rozpoczęcie działalności natychmiast po zarejestrowaniu. Plusem tej działalności jest brak opłat wstępnych, a na zakup produktu mamy 90 dni. Zakupy robimy na własne potrzeby lub najbliższej rodziny. Ten system wyklucza konieczność sprzedaży bezpośredniej czyli akwizycji, której większość z nas chce uniknąć. Chyba, że sam się na coś takiego zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co ty gadasz
Moja Opinia na Temat MLM - czyli Siedem Mitow o Network Marketing Wanda Loskot Przez ponad 20 lat spedzonych w USA mialam okazje przyjrzec sie z bliska tej formie biznesu. Kiedys sama bylam z tym zwiazana, nawet mialam bardzo pokazne "downline" (w NuSkin i w TPN), a w ostatnich latach czesto miewam klientow ktorzy zajmowali sie ta dziedzina handlu. Bywam tez czesto zapraszana jako mowca na mniejsze i wieksze MLM konferencje i szkolenia -- konsultowalam takze niektorych gigantow w tej branzy. Moge z reka na sercu powiedziec, ze poznalam dosc blisko setki (a z grubsza - tysiace) ludzi z network marketing. Znam sie dosc dobrze na tej tematyce. Jesli zatem myslisz o tym by zwiazac sie z MLM, a moze nawet juz jestes zwiazany, moje uwagi moga sie okazac dla ciebie cenne - albo moga cie tylko oburzyc do glebi. Tak czy siak, pozwol, ze na wstepie obale kilka mitow na temat tego wielopoziomowego marketingu: Mit 1. Przystepujac do MLM bedziesz miec swoj wlasny biznes Nic bardziej dalekiego od prawdy. Bedziesz tylko posrednikiem, ktory ma prawo werbowac wlasnych posrednikow i rozwijac swoja dzialke. Biznes nie bedzie nalezec do ciebie, bo nie bedziesz miec wplywu na polityke marketingu i ekspansji. Ta dzialka tez tak naprawde nie bedzie twoja -- nie bedziesz na przyklad w stanie jej sprzedac (chyba, ze zostanie to zaakceptowane przez wlascicieli firmy). Nie bedziesz tez mogl wykorzystac swojej pomyslowosci, tworczosci i indywidualnosci. Bedziesz mogl tylko powielac metody innych w celu sprzedawania produktow i werbowania innych. Metody te moga ci sie podobac albo nie... niewiele jednak mozesz zrobic by je zmienic - a jesli to zechcesz zrobic, bedziesz do tego zniechecany. Mit 2. Stabilnosc - w MLM nikt cie nie moze zwolnic z pracy. Zwolnic nie - ale firma moze przestac istniec z tygodnia na tydzien, nawet z dnia na dzien! Firmy MLM padaja o wiele czesciej niz tradycyjne, a poniewaz nie masz udzialu w tym jak firma jest kierowana, nie jestes nawet w stanie przewidziec, kiedy sie to stanie. Oczywiscie, wlasciciele tych padajacych firm wychodza na swoje -- a jesli chodzi o twoje dochody, w takim wypadku: zapomnij! A jesli twoja firma MLM przetrwa, to takze nie znaczy, ze po wielkim nakladzie pracy i czasu masz zapewniona ciaglosc zarobkow. W kazdym razie nie ma to nic wspolnego z pasywnymi zarobkami tradycyjnych inwestycji. Jesli np. ty albo twoja grupa obnizy produktywnosc, a zdarza sie to ogromnie czesto, bardzo szybko stracisz swoja pozycje. Jesli w ogole po wielkich trudach juz do tych zarobkow dojdziesz - bo wiekszosci sie to nigdy nie udaje. Najwiekszym chyba mitem w network marketing jest obietnica, ze jak juz zbudujesz sobie sporej wielkosci downline, nie trzeba juz ciezko pracowac. Nic podobnego. Tak naprawde ciezka praca sie wtedy dopiero zaczyna! Mit 3. Brak limitow. Tylko od ciebie zalezy wysokosc zarobkow. Niby tak, ale tak naprawde to nie. Bedac w MML jestes zmuszony do tego by konkurowac z rzeszami ludzi, ktorzy sprzedaja dokladnie to sami co ty. Nie masz kontroli nad cenami produktow, albo nad metodami marketingu i nad tym by sie w jakikolwiek sposob odroznic sie od swoich konkurentow -- a sa to czynniki ogromnie wplywajace na wysokosc zarobkow w biznesie! Mit 4. Network marketing nie wymaga wiekszych nakladow finansowych. Od samego poczatku musisz wydawac pieniadze! Na produkty, formularze, materialy szkoleniowe, spotkania, znaczki, telefony. Uzbiera sie z tego pokazna suma miesiecznie -- chyba, ze tylko siedzisz czekajac na manne z nieba. Jestes tez zmuszony do tego by placic wygorowane ceny za katalogi, formularze, tasmy itp. -- wbrew pozorom firma zarabia ogromne pieniadze na sprzedazy tych materialow! Wiekszosc ludzi zwiazanych w MLM takze kupuje co miesiac drogie produkty, ktorych tak naprawde nie potrzebuja -- po to tylko zeby utrzymac swoja pozycje... Mit 5. Twoja rodzina i znajomi beda twoimi najlepszymi klientami. To bardzo bolesny mit. Na ogol jesli rodzina i znajomi daja sie wciagac, to z grzecznosci albo by kogos nie zawiesc. A to nie wystarcza, zeby utrzymac wysoka wartosc sprzedazy na trwale. Wczesniej czy pozniej warunki ekonomiczne zmuszaja ludzi do tego by poswiecic jakosc produktu w imie tanszej ceny kosmetykow, witamin czy srodkow pioracych (i... na ogol slusznie, bo dla osob z przecietnymi zarobkami oszczedzanie jest wazniejsze niz wydawanie pieniedzy na wysokiej jakosci ale drogie produkty konsumpcyjne!) Co gorsze, ciagle proszenie i naleganie by znajomi kupili albo zaangazowali sie sami w dzialanosc MLM, rujnuje czesto dlugotrwale przyjaznie i dobre stosunki rodzinne. Mit 6. MLM to zajecie ktore nie wymaga wielkiego nakladu czasu. Nieprawda - jakikolwiek sukces w network marketing wymaga ogromnego nakladu czasu. PLUS prawdziwego samozaparcia i umiejetnosci w dziedzinie prowadzenia biznesu. Trening MLM uczy, ze kazda spotkana osoba to potencjalny nabywca i niemal kazda wolna chwila to czas na biznes. Powoduje to, ze osoby ktore sie angazuja w network marketing brna tak gleboko, ze nie chca wycofywac mimo tego ze czuja ze powinni. Dlaczego? Bo maja nadzieje, ze juz wkrotce ten czas i wysilek ktory zainwestowali zacznie owocowac. Niestety zdarza sie to ogromnie rzadko. Oczywiscie, zeby sie im udalo, musza stale werbowac innych. Poki co nadrabiaja mina i udaja, ze wszystko idzie dobrze - przed innymi i (co gorsza) przed samymi soba... Mit 7. MLM to ogromna, nieporownywalna z niczym, okazja. Wyobraz sobie, ze w twoim miescie w srodku miasta wybudowano dziesiec Mc Donaldow -- na kazdym rogu ulicy. Zalozmy, ze cie stac na to by kupic jeden z nich... Czy chcialbys zainwestowac swoj wysilek i pieniadze? Mam nadzieje, ze nie! Podstawa do powodzenia w biznesie jest utwierdzenie swojej pozycji na rynku jako firma ktora oferuje cos, czego nikt inny nie oferuje - nie mozesz sie wyroznic skoro ogromna ilosc osob oferuje innym dokladnie to samo co ty... To wlasnie dlatego Mc Donald nigdy nie buduje drugiego Mc Donalda w tej samej dzielnicy! Podsumowanie Niestety, dla przewazajacej ilosci osob sukces w MLM to fatamorgana, wspaniale i ogromnie necace zludzenie w pustyni otaczajacej desperacji. Generalnie rzecz biorac nie mam co do tego watpliwowsci: jesli cech*jesz sie inteligencja i zdyscyplinowaniem niezbednym do prowadzenia biznesu, jesli chcesz zainwestowac czas, pieniadze i prace w swoja niezaleznosc ekonomiczna -- network marketing nie jest dla ciebie najlepszym wyjsciem. Pewnie, ze moze ci sie udac, ale masz o wiele wieksze szanse na to by ci sie udalo w tradycyjnym biznesie. Nawet pracujac dla firmy, ktora nie jest twoja wlasna. (Lee Iacocca nigdy nie byl wlascicielem Chryslera!) Wbrew wszystkiemu co najprawdopodobniej uslyszysz od osob zajmujacych sie MLM, usamodzielnisz sie i wzbogacisz szybciej (i trwalej) rozpoczynajac od nawet bardzo skromnej, ale wlasnej, dzialalnosci gospodarczej opartej na wlasnym talencie, wlasnej pomyslowosci i wlasnej pasji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszkaaa
Z całym szacunkiem dla Pani Wandy po raz kolejny powtarzam, że te 7 mitów o mlm to jeden wielki mit!!!! Nie ma to wiele wspólnego z aktualną rzeczywistością bo odnosi się do sposobów działania firm mlm przynajmniej 15 lat wstecz. kiedyś już pisałem o tym szeroko na forum i nie chce mi się kolejny raz tego robić. Poza tym Pani Wanda Łoskot żyje w innej rzeczywistości, niech spróbuje przyjechać i z pustą kieszenią oraz brakiem zdolności kredytowej rozkręcić w Polsce tradycyjny biznes. Następnie niech go utrzyma przez wiele lat i zapracuje na dostatnią emeryturę W ZUS albo OFE - życzę powodzenia. Sam Większość życia pracuję na własny rachunek w tradycyjnym biznesie i wiem coś o tym. Bywa różnie ale jak ktoś myśli, że to kaszka z mleczkiem i częste wczasy w ciepłych krajach to dlaczego tego nie robi. Znam też mlm przynajmniej od 10 lat i to też nie jest łatwe a nawet bardzo trudne! Ale nowoczesne firmy mlm w połączeniu z ogólnodostępnym internetem dają spore szanse na zarobek i to całkowicie bez akwizycji. To wielki mit, że w mlm trzeba chodzić po domach i coś sprzedawać. Zresztą"róbta co chceta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnuszkaaa
Tekst Pani Wandy Łoskot siedem mitów o MLM znam od dawna i właśnie w tym rzecz, że od dawna... Bo on się po prostu przeterminował! W znacznej większości nie przystaje do aktualnych metod działania w mlm. Nowoczesne firmy z tej branży to marketing informacyjny lub konsumencki a Pani Wanda odnosi to co można przeczytać wyżej do czasaów, gdy na rynku królowały firmy typu Amway i inne w znacznej mierze oparte na sprzedaży bezpośredniej. Te rzeczywiście nie mają obecnie racji bytu a działalność w nich jest szalenie trudna i dla większości osób nie do zrealizowania. Krótko odniosę się do poszczególnych siedmiu punktów tego tekstu 1. Czy mlm to twój własny biznes? Oczywiście firma z którą współpracujesz nie należy do ciebie ale czy to jest najważniejsze? Jesteście wzajemnie powiązani, Ty nie możesz istnieć bez firmy ale firma nie może istnieć bez takich jaka Ty! Dostajesz gotowe mechanizmy do działania a liczy się efekt końcowy czyli zysk – Tak jak we własnym biznesie. 2. Statystyki mówią, że 90% z wszystkich (nie tylko mlm) nowo założonych firm upada w ciągu kilku lat … Więc co właściwie jest mitem? Element ryzyka istnieje w biznesie i będzie istniał zawsze. Wszyscy widzimy że kryzys ogarnia cały świat, ci dzieje się z bankami, mówienie, że ryzyko dotyczy tylko mlm to jest też wielki mit!!! 3. Czas firm które zmuszały swoich współpracowników do prowadzenia w dużym zakresie sprzedaży bezpośredniej już mija. Ceny produktów są stałe a rozwój marketingu informacyjnego – konsumenckiego coraz bardziej wyklucza element rywalizacji pomiędzy partnerami w tym zakresie. 4. Koszty współpracy z firmami mlm są coraz mniejsze. Wiele z nich rezygnuje ze zmuszania współpracowników do kupowania pakietów startowych a jeżeli nawet są, to jest to wydatek kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Owszem są jeszcze firmy „dinozaury” które starają się żerować na współpracownikach wciskając im drogie materiały szkoleniowe, katalogi czy coroczne odnawianie pakietów itp. Ale to umiera śmiercią naturalną. Przed rozpoczęciem współpracy trzeba się dobrze zorientować jak to wygląda. Podobnie jest z koniecznością kupowania wielu niepotrzebnych produktów aby utrzymać swoją pozycję. Owszem kupować trzeba bo bez obrotu towarów nie będzie zysku, to naturalne. Ale po przeanalizowaniu wielu nowych ofert z tej branży śmiało mogę powiedzieć, że nie tak to wygląda. Przystępując do współpracy trzeba sprawdzić do jakich zakupów będziemy zobligowani i czy dany asortyment będzie nam potrzebny. Po prostu wybierajmy produkt unikalny – niedostępny poza mlm lub taki który już teraz na co dzień używamy. W tym przypadku zmieniamy tylko źródło zakupów nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. 5. Mit o rodzinie pozostał już tylko mitem! Rozwój i dostępność sieci Internet sprawiły, że działając w mlm możesz śmiało zrezygnować ze współpracy z najbliższymi w tej materii. Mało tego gorąco to polecam!!! Chyba, że ciekawość sama przyprowadzi ich do ciebie! Poza tym mówiłem już wcześniej o marketingu konsumenckim – zakupy na swoje potrzeby. W mlm nie opieramy się o sprzedaż bezpośrednią to jest zbyt trudne dla większości z nas. 6. Jak wygląda z czasem jaki musimy poświęcić na pracę mlm. To wygląda bardzo różnie ale jeżeli ktoś mówi, że to się zrobi samo, to jest oszustem! Biznesu trzeba pilnować i tyle, a zanim się rozwinie poświęcić sporo czasu na stworzenie go. Ile? To trudno określić. Powiem tak: tyle ile trzeba! W jednym przypadku może to być kilka godzin tygodniowo w innym kilkanaście lub kilkadziesiąt. Jedno jest pewne zależy to od doboru firmy i sposobu działania. W nowoczesnych firmach praktycznie cała praca odbywa się w sieci Internet i da się to zrobić pracując po godzinach. 7. Czy mlm jest wielką niepowtarzalną okazją? Pewnie nie! Jest jednym ze sposobów na zarobienie pieniędzy! Jednych zadowala dorobienie paru groszy do pensji, inni mają ambicje zdobycia bogactwa! Pomiędzy tymi skrajnościami żyją zwykli ludzie szukający czegoś dla siebie. Jedni znajdują swoje miejsce w tradycyjnym biznesie inni czują się doskonale działając w systemie mlm. Żeby osiągnąć sukces trzeba swoją działkę dobrze uprawiać inaczej nic nie wyrośnie. Tekst Pani Wandy to skrajność oparta na faktach ale z mijającej epoki w mlm. Rozwój Internetu i nowych sposobów działania daje nowe możliwości. Chcesz to korzystaj z tego a jeżeli nie chcesz to nie korzystaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkamarzycielka@gmail.com
Niestety bardzo dożo w tym racji. Przeciętny mały biznesmen nie uczy się i nie zdobywa wiedzy teoretycznej nie nadąża za trendami rynku nie jest wstanie kontrolować swojej przyszłości bo brak mu wiedzy. Uważa że rynek stoi w miejscu i metody również. A to najprostsza droga do bankructwa. Proszę pamiętać że mentalność kupujących się zmienia i musi się za tym podążać a nie za własną logiką. Teraz w czasie kryzysu nie jest miejsce na kupowanie towarów które się chce mieć ale towarów których się potrzebuje. I to za najniższą cenę, zapominając że w biznesie nie ma cudów i że zawsze klient dostaję jakość taką za jaką zapłacił nie zdając sobie z tego nawet sprawy I jeśli potrafisz to dać klientowi to znaczy ze zrobisz biznes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MLM dzisiaj ma już inny wymiar i inne zasady. Nikt już nie biega od drzwi do drzwi. te czasy to już anachronizm biznesu. Dzisiejszy MLM to kompletnie inne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vaniret
Chyba lepsze sa bardziej delikatne formy marketingu. Chociaż najlepiej jest to skonsultować z jakąś dobra firmą od reklamy. Ja mogę polecić Ci tą firmę z Łodzi http://funkymedia.pl/ . Są już w tym ładnych pare lat i znają sie na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amber54
Moim zdaniem najskuteczniejszy jest teraz marketing w internecie. Sama rozważam zlecenie kampanii adwords tej firmie http://funkymedia.pl/ Mam od niedawna sklep internetowy, który nie funkcjonuje tak jakbym chciała. Dlatego muszę go jak najszybciej rozkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onomatopeja41
Sądzę że jest to ciekawa opcja ale myślę że marketing internetowy jest czymś bardziej sensownym. Więcej na temat takiego marketingu można poczytać chociażby tutaj http://www.studiogdynia.pl/ . Myślę że to chociaż trochę pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jesteśmy firmą posiadającą kadrę doświadczonych tłumaczy, tłumaczymy w 80 językach. Zniżka nawet do 50% z okazji otwarcia nowego biura! Wszystkich zapraszamy do kontaktu:www.24htlumaczenia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jafka222
Co do marketingu bezpośredniego to słyszałam że ciągle jest to jedna z najbardziej skutecznych form budowania pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Jeśli mi nie wierzycie to po prostu poradźcie się w tej sprawie http://www.directchannel.pl/wybrane-realizacje/ Którzy na prawdę są specjalistami w tej dziedzinie i mam do nich bezgraniczne zaufanie. A co Wy o tym sądzicie ? Bardzo bym chciała poznać Waszą opinię na ten temat. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mogę zacytować jeden z moich ulubionych "czy polecacie Energy gaz w warszawie" na LPG forum. Polecam do przeczytania i wyboru dobrej firmy marketingowe. A nie jakiegoś agenta - błazna - buzz. No to jak coś się robi. Ma wielkie znaczenie, a jak się to robi tylko dla kasy. I okłamuje się klientów i forumowiczów . To nie polecam. Nie polecam krańców, bo to i tak wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo to wychodzi jak wychodzi. Miało być kłamców. Przepraszam za auto korektę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Agentbuzz to złodzieje i nieroby. Wiem co pisze czytałem i słyszałem o nich. Ten ich sposób pracy to pokazywanie się pod prawdziwe osoby i głoszenie, że towar się kupiło. Agentbuzz to najgorsza firma internetowa, to ścierwo które oszukuje klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszeliście o zapachowym marketingu? Stworzenie zapachu kojarzącego się z naszą marką może okazać się kluczem do sukcesu. Wiem coś o tym, gdyż http://www.aroma.hellcold.pl zadbali o ten trick dla mojej firmy, bardzo się sprawdza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miskos
Jeżeli chcesz zaistnieć w sieci - to tak. Lepiej zlecić to agencji i profesjonalistom ze względu na ciągle zmieniający sie regulamin - ciężko jest nadążyć - polecam agencję z której Sam korzystam https://e-prom.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×