Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pytająca mama

Oilatum -emulsja do kapieli??

Polecane posty

Gość Pytająca mama

Czy jak uzywacie tej emulsji do kąpieli maluszka,to uzywacie jeszcze jakiegos mydełka czy samą tą emulsją myjecie dziecko?? I czy używacie tej emulsji codziennie?? dzięki za odpowiedz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strrs
ja uzywalam dodatkowo mydełka. Dużo tansze od oillatum jest oillan (też emulsja do kąpieli). Jest to to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze
raz kupilam oilan.skusilam sie nizsza cena.ale to nie to samo co oilatum!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pytająca mama
Hmm tez słyszała o oillanie ,ale jakoś tak wyszło,że kupiłam ten oilatum,hmm czyli najlepiej jeszcze uzyć mydełka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie linki do preparatów
którymi myjecie dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż ...
przy Oilatum i Oilanie nie używa się mydła (jest zamiast mydła) . Do wanienki dodajesz emulsję i tą wodą obmywasz dziecko. Użycie mydła niweczy działanie Oilatum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem przeciwniczką dodatkowemu natłuszczaniu skóry dziecka jeśli nie jest to wyraźnie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgadzam się z NO CÓŻ...
bo to samo mówiła położna w szkole rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety zadne emoliumy i oilany to nie to samo co oryginalny oilatum... moja corka tylko na oilatum nie ma uczulenia... kapie ja w tym codziennie bo niestety ona ma azs a ze ma uczulenie na wszystkie prawie kosmetyki ktore do tej pory probowalam stosowac to nie moge jej po kapieli natrzec oliwka np... myje bez mydelka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi taką rzecz
czy bezpiecznie jest kąpać dziecko nowonarodzone w tej emulsji? i nie chodzi mi o odczyn alergiczny czy coś w tym stylu, a po prostu o fakt, że będę matką po raz pierwszy i obawiam się czy poradzę sobie z trzymaniem dziecka w kąpieli, bo wiem, że ta emulsja jest bardzo tłusta i nei chciałabym doprowadić do wyślizgnięcia dziecka z rąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam tą emulsje własnie po to zeby bylo mi wygodnie. polozna mi polecila. ona nie ejst wcale tłusta. duzo gorsza jest woda w wanience z dolaną oliwką. namydlanie, oliwkowanie... ciezko to zrobic jak sie nie ma wprawy. Dla Mani pierszy miesiac mialam oilatum i teraz też kupilam dla Smyka. na pierszy miesiac warto zainwestowac a poźniej jak sie nabierze wprawy to mozna sobie pozwolic na wszystkie inne kosmetyki pod warunkiem ze dziecko nie ejst uczulone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie lej wody tyle zeby dziecko mialo duzo tylko tak z 5 cm od dna to sobie wtedy bedziesz mogla reke ktora bedziesz trzymac dziecko oprzec o dno i wtedy ci sie nie wyslizgnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zupełnie inne doświadczenia. Po pierwsze woda z oilatum jest wg mnie tłusta - pamiętam że jak mąż trzymał dziecko pierwszy raz w kąpieli to właśnie przeżywał że jest bardzo śliskie i bał się że mu się wyślizgnie (też miałam takie odczucia). Po drugie - na początek też daliśmy mało wody bo tak nam doradzano. Efekt jest taki że dziecku jest zimno w takiej wanience jak już jest pochlapane trochę. Teraz dajemy wody tyle że dziecku na półleżąco sięga gdzieś do pępka i wreszcie mała nie ryczy tylko się cieszy z pluskania. Co do częstotliwości - przez pierwsze niecałe 2 miesiące używałam oilatum do każdej kąpieli bo mała miała uczulenie po szpitalnych rzeczach i bardzo suchą skórę. teraz robię naprzemiennie - raz oilatum a raz płyn Nivea ten z oliwką. Niedługo przejdę całkiem na Nivejkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarkastyczna mnie uczono tak ze sie kąpie dziecko owiniete tetrową pieluszką i podczas kapieli trzeba co chwilke zwilzac pieluszke w tej cieplekj wodzie w wanience i klasc dziecku na brzuszku wtedy mu nie ejst zimno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi taką rzecz
hmmm czyli zdania są podzielone... więc nadal się waham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada212
Ja mogę Ci polecić emulsje Flos-Leku. Używam go, do kąpieli mojego Kamilka. I wcześniej jak kąpanie było koniecznością przejścia przez męki krzyku, tak teraz można powiedzieć, że nie chce wyjść z wanny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam te same odczucia ,co do produktu flosleku, moja córcia również uwielbia kąpiele, od kiedy stosuje te emulsję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgggggggueee
Uwazam, ze jesli dziecko nie ma problemow skornych, to uzywanie Oilatum jest zbedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka bez oilatum
mnie uczono, ze dziecku sie leje tyle wody, zeby cale cialko bylo zakryte. i zadnhych oilatum ani innych swinstw z parfina. tylko olejki natulane a to tez tylko wtedy gdy skora jest miejscami sucha. na co dzien delikatny plyn do kapieli albo mydelko. im mniej tym lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abc Lena
Dla dorosłych też jest dobra?? Mam to w domu, ale mojej Amelci się to nie przydało.. Wlewam jej oliwkę do wody i jest dobrze :) Za to ja... Od wyjazdu z córkę na basen nie mogę dojść do ładu ze swoją skórą. Zawsze ją balsamuje po kąpieli, ale teraz to nie pomaga.. :( Używałam oliwki, garniera, nivea i nic :( Nawet z Ziaja z koziego mleka i nic :( Teraz siedzę i się zastanawiam czy może tego Oilatum nie użyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marita25
Dobre emulsje AmoreBio są w https://4kidspoint.pl - nawilżają i zawierają m.in. organiczny olej słonecznikowy oraz Omega 3 i Omega 6 i witaminę E. Nie używam już mydełka, bo ta emulsja w zupełności wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Michałka
wiem ze już dawno napewno wybrałaś emulsje ale ja mam synka 4 miesięcznego używamy emolium i jesteśmy bardzo zadowoleni kosztuje ok 40 zl ale za 400 ml i ja go już mam 4 miesiace i jeszcze sie nie skończył moja położna mowiła o ziajka płyn do kąpieli ze jest fajny ale szukałam go( koszt ok 15 zł ) ale ciężko go dostać na internecie jest napewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Dusiol - dla mnie Emolium to był strzał w dziesiątkę, bardzo wydajny i skuteczny. I też zamawiałam w Melissie, po niecałych 48 godzinach miałam przesyłkę u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaczynałam od Oliatum Baby a teraz przeszłam na emulsję Latopic. Wydaje mi się, że lepiej nawilża, odzywia i regeneruje skórę, zwłaszcza kiedy dziecku łuszczy sie skóra i robia się ranki. Pomogło właśnie kąpanie w tym emoliencie i w tym czasie dodatkowo tez smarowałam emulsją do ciała z tej samej serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżbietakuchnicka
Moje dziecko nie ma AZS, ale skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień i z powodzeniem używamy emulsji do kąpieli z Babycap, sprawdza się bardzo dobrze, mało tego cena też jej wow, na stronie www kosztuje chyba 15 zł, więc polecam jak najbardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spadaj z ta reklama kosmetyki z pochodnymi ropy naftowej sa wycofywane z europy zachodniej wiec nie dajcie sobie ich wciskac. Dla dzieci zasada jest jedna im mniej tym lepiej. Jesli skora jest przesuszona kilka kropli oliwy eko do wanienki jest skuteczny tansze i zdrowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdala_Z
Bardzo dobra jest emulsja do kąpieli Eloderm świetnie nawilża skórę maluszka i już nie potrzeba balsamu ani oliwki. U mnie w aptece jest w bardzo dobrej cenie 12zł za 200ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×