Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

addelina

Twarde,pękające pięty

Polecane posty

Pomóżcie mi,bo wypróbowałam już prawie wszystko-mam pokryte zgrubiałą skórą,pękające pięty.Moczę je w wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek,smaruję oliwą z oliwek i nic.niestety na codzień,w związku z moją pracą chodzę w nieprzepuszczalnym obuwiu.Może jestem za mało systematyczna w swoich poczynaniach.Dorzdźcie mi coś skutecznego,proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram maść z witamina a
plus dernilan maść do kupienia w aptece za kilka złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazna rada "pumeks" tylko 2 razy w miesiacu, nie rob tego bledu jak moja mama, scierała co wieczor bo ona ma piety brzydkie i popekane i bola, i co z tego, nic bo nie pomagalo a tylko podraznialo codziennie skore, proponuje masc z avonu do stop, albo jakas z wit A, stosowac jako lek kilka razy dziennie a nie jako balsamik tylko jak ci sie przypomni, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaaaaczzzzek
Ja też mam kiepskie stopy, i ostatnio ( o zgrozo) mi popękały, ale stosowałam codziennie po kąpieli linomag - to taka maść z apteki za parę złotych, smarowała codziennie, na to skarpety i do spania -- teraz jest dużo lepiej!!!!!!! dzięki linomagowi ( ewntualnie możesz spróbować wazelinę) teraz mam śliczne stópki !!!!!! Generalnie, staram się raz na dwa tygodnie, przetrzeć je na sucho tarką i jak zwykle linomag -= i to wystarcza. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sratatatata
Ja też polecam krem Neutrogena - jest specjalny do popękanych stóp. Mi zadziałał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cosktos
witam coraz czesciej dokuczaja mi twarde i brzydkie piety, a ostatnio zaczely nawet pekac. Mimo, ze mam dopiero 21 lat to moje piety wygladaja jak u starszej Pani:/ a do tego ostatnio strasznie zaczely mnie bolec, jakby ktos wbijal w nie mnostwo malych igiel. Poczytalam sobie na forum, ze najwieksza renoma ciesza sie 3 maści/kremy : - LINOMAG - EPIKREM - DERNILAN Poostanowilam "zainwestowac" w LINOMAG i od dzis zaczynam kuracje w polaczeniu ze skarpetkami. Mam nadzieje, ze tak jak wielu Paniom pomoze i mnie i bede sie cieszyla gladkimi i niebolącymi pietami. W miare uplywu czasu podziele sie rezultatem:) pozdrawiam wszystkich z problemowymi pietami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz to pisałam, w innym poscie: Też miałam taki problem, ale znalazłam idealne rozwiązanie, teraz moje pięty wyglądają jak pięty dziecka Stosuję Masło Shea firmy Ambrozja. Jest rewelacyjne i naprawdę się sprawdza. Masło ma to do siebie że jest strasznie nawilżające. Ale oczywiście działa jeżeli się tego dopilnuje. Ja zrobiłam sobie taką kurację przed wakacjami, smarowałam pięty przynajmniej raz dziennie, najlepiej na noc, czasami spałam w skarpetkach . Do tego co jakiś czas robić sobie takie kąpiele: do miski z ciepłą wodą dodać łyżkę masła i pomoczyć stopy, na koniec delikatnie pumeksem. Rewelacja - naprawdę działa. A tu jest strona na której znalazłam to masło: http://ambrozja.co/?8 ,maslo-shea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaneesiaa
neutrogena pomocna na wszystko jesli chodzi o krem, natomiast jesli chodzi o akcesoria na stópek to tylko z donegala z serii F3 systems bardzo bardzo polecam, nie podrazniaja skóry i sa bezpieczne w uzyciu. moja ulubiona to tarka ceramiczna.mozna zobaczyc sobie http://www.donegal.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja dostaję
często twarde pękające pięty, których nijak nie idzie doprowadzić do stanu normalnosci za pomocą balsamów, kremów, maści i pumeksów to wynik ......... kłopotów z tarczycą, warto sprawdzić poziom hormonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kachulica
tarka tarka najbezpieczniejsza ceramiczna i najlepsza z Donegala z serii F3 systems ;) kremik Xtral 50 z mocznikiem czy jakos tak . http://www.donegal.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, tarki wam nie pomogą! Najlepiej zaopatrzyć się w dobry krem, ja używam Callusa, poleciła mi go pani z apteki, jestem bardzo zadowolona z efektów, spodziewałam się ich o wiele później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Godnym polecenia produktem to jest Callus, krem na bazie naturalnych składników, który błyskawicznie goi rany na piętach. Do tego wygładza je i zapobiega przyszłemu powstawaniu na nich grubej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakoś mój facet nie dba o stopy i w wieku 45 lat ma gładziutkie jak pupcia niemowlaka. Im więcej ścieramy tym bardziej naskórek narasta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszę przyznać że szczęściarz z Twojego faceta. Ja od jakiegoś czasu stosuję te kremy i maszynki o których czytałam w tym artykule: http://przyczyny-objawy-leczenie.pl/pekajace-piety/ i za bardzo nie mam poprawy. Może ktoś zna inne sprawdzone sposoby na pękające pięty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Krem Scholla, tylko systematycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi poradziła starsza pani żeby moczyć przez pół godziny w gorącej wodzie z dodatkiem sody spożywczej. Pół dużej torebeczki, a jeśli mała to całą. Po wyjęciu stóp z wody cały zgrubiały naskórek zeskrobałam paznokciami, bo akurat nic nie mialam pod reką. Rewelacja. potem nasmarowałam stopy tłustym kremem. Stopy jak nowe. Tanio i skutecznie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odradzam pumeks, kaleczy naskórek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej od razu isc do specjalisty? sama uzywalam kremow wody sodowej i ciagle bylo to samo. teraz chodze do gabinetu satin i widze jakas poprawe, więc wole isc do kogos kto sie zna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amarita
U mnie sprawdziła się maska Epilfeet - ta w formie skarpetek http://byolie.com/pl/sklep/ rewelacyjnie złuszcza ten brzydki, twardy naskórek na piętach. U mnie sprawdził się świetnie, a też miałam naprawdę okropne pięty, twarde, suche, szorstkie i pękające. Teraz nie mam obaw przed założeniem sandałów, kiedy tylko zrobi się cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
Ja też stosuję, w sumie już od kilku lat i dla mnie lepszej i skuteczniejszej metody nie ma. Mam wrażenie, ze nawet podobne produkty innych marek nie sa tak dobre, a próbowałam kilku tańszych, jednak to nie był to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuje zacząć od złuszczenia z zrogowaciałego naskórka :) Najlepsze efekty dają maseczki, tak zwane skarpetki złuszczające do stop, tutaj mogę polecić która na pewno dobrze działa i jest do kupienia w Hebe lub na allegro z firmy: Botanical Choice - PureDerm http://najlepszekosmetyki.pinger.pl/m/22251626 Maseczka daje efekty do 10 dni od zastosowania, naskórek zaczyna sie złuszczać gdzieś okolo3-5 dnia :) Należy pamiętać zeby w tym czasie nie pumeksowac stop, maseczka działa jak kwas! cierpliwie a cały naskórek zejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dosłownie to samo z piętami i nic, po prostu nic z domowych metod i aptekowych specyfików mi nie pomogło. Najgorsze było to, ze piety miałam coraz brzydsze, mocniej popękane przez co bolały. W końcu specjalista z poradni chorej stopy na Ursynowie rozwiązał mój problem - miałam 3 zabiegi frezarką i specjalnymi balsamami aby nawilżać pięty. Mega ulga a do tego nie będe musiała się wstydzić załozyć sandałków latem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oooo mój problem, najlepiej sobie z tym poradzić idąc do fachowców czyli gabinetu podologicznego http://gabiline.pl/ Muszę regularnie korzystać bo mam tendencję do tego, ale pomagają mi, żaden krem takich cudów nie zdziałał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenitia
A któraś z Was próbowała skarpet Epilfeet? http://byolie.com/pl/ słyszałam o nich bardzo pozytywne opinie i właśnie sobie zamówiłam, niedługo będę testować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×