Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

wiecie co to ja zrobie teraz i zaraz przesle jest nieskonczona wiec balaganu troche wszystkie narzedzia itp hehe mam nadzieje ze zrozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nocka w pracy przemilusia,cała pod kolderką;) Mimo wszystko spiąca jestem ale to wina pogody,wyż- ja spiąca. Iza- to co napisałas o żałobie jest piękne i ma głęboki sens. Fajnie ze to napisałas:) my tez jestesmy na etapie wykanczania domku. My na sprawach budowlanych kompletnie się nie znamy..Musimy zdac się na ekipy i płacic za to ogromne pieniadze;( Zazdraszczam wam ze sami sobie robicie. Dzis odkrywam siniaki;) Moje plecy lepiej, odkrylam wielkiego sinca na kolanie,nawet nie wiedziałam ze dostalam w kolano.. Mam pytanie do Izy;) Mam dzialalnosc ,czy mogę paragony za taxi (do pracy i z powrotem) wrzucac w koszty? Ljuhajmka- no,no ,niezle sie zalatwiłas. Kuruj się,lez, bierz leki do konca,odpoczywaj.Zapalenie płuc to dosc poważna sprawa. Ale do konca tygodnia to troszke malo jak na zapalenie płuc..Jeszcze jeden tydzien by ci sie przydał;) Zdjęcia kuchni jak najbardziej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja popijam herbatę na rozgrzanie - tragedia z tą pogodą :-( Ja od wczoraj znowu z dzieciakami nocuje u rodziców bo rano jak wychodzę z zosią jest -21 stopni i ona mi płacze z zimna zanim dojdę z nią do samochodu - i na dodatek ją zatyka, nie może oddychać :-( tym bardziej chce już wiosny!! i apeluje o jej rychłe nadejście! mAAm jak tam dzisiaj? zrobiłaś betę? nie ma co czekać - ja trzymam kciuki zaciśnięte żeby to było jednak to o czym marzysz... :) Pola nieprzyjemna tak stłuczka - tym bardziej że to coś poważniejszego z tego co piszesz - dobrze że nic Ci się nie stało. A samo uderzenie jeszcze pewnie o tyle nie fajne że z nienacka...we mnie babka tak przywaliła jak stałam na światłach na jednym z większych skrzyżowań w wawie - zagapiła się -a tu nagle mocne uderzenie w plecy - nie wiadomo skąd, jak i kto. Nuśka co tam u Was? Jak syncio - zdrowy? Eviczko oby naprawa auta nie była droga i szybko i sprawnie poszła! Ljuhajmka - witamy w naszym skromnym lecz zacnym gronie :-) mama36 - w takim razie czekamy na więcej informacji w trakcie naszych pogawędek.... Izuniu ja nie wiem jak waga bo tradycyjnie nie ważyłam się przed i teraz też się nie ważę - ale przystypowałam z dietą tak jak pisałam bo kiepsko się czułam...teraz po prostu ograniczam pieczywo, słodycze i smażone....ale nic na siłę. Kisa jak tam humor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj misiu blady jakis, narzeka na bol głowy,brzucha, nie ma gorączki.Nie kaszle. Ma na 10 35 i sie zastanawiam czy go wysyłac do szkoły..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cala kuchnia z naturalnego drzewa, panele podlogowe i sciany w panelach drzewnych wszystko zrobil mezus sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Noc koszmarna....nie mogłam spac....Ja tto juz chyba tylko marudzic bede ;( mama36 - nadzieja matka głupich....niestety procz meza nie mam wsparcia w nikim :( Nikt nie przyjdzie nie zapyta czy pomoc mi cos.....ale wykorzystywac kazdy potrafi...echhh maam - pozałatwiałas sprawy notarialne ?? zrób jeszcze jeden test :) LJUHAJMKA - witaj :) Ja sie prawie 2 lata starałam.... :) Evika - zawsze cos wypadnie ;/ ;/ aaaaa faktycznie nieźle u Was zimno brrrrr po-la i jak nocka minela ? kropka - a gdzie Twój mezus bo przeoczyłam cos july..... DO WIOSNY 28 DNI :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do choroby masz racje krotko ale nie mam zamiaru dluzej siedziec bo do glowy dostane, jesli nie bedzie poprawy to nastepny tydzien w domu , ale mam nadzieje ze raczej szybko sie z tego wykuruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah i co do kuchni bedzie jeszcze pokryta lakierem , wiec narazie jest matowa tylko drzewo zabezpieczone, jak bedzie ladnie wyrobiona to wysle jeszcze jedno bo teraz to moge napisac ze to plac budowy mojego Mezusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POla Bardzo często podatnicy dokonują zakupu towarów i usług, które dokumentowane są tylko paragonami fiskalnymi a nie np. fakturami VAT. Dotyczy to szczególnie nabycia usług taxi lub przejazdu autostradą. Wątpliwości budzi jednak kwestia możliwości zaliczenia danego wydatku do kosztów uzyskania przychodów a także odliczenia VAT z takiego paragonu. Problem polega przede wszystkim na tym, że na paragonie fiskalnym widnieją tylko dane sprzedawcy brak jest natomiast danych nabywcy, co może budzić wątpliwości czy dany wydatek ma związek z działalności gospodarczą podatnika. W przedmiotowej kwestii należy w pierwszej kolejności wskazać, że zgodnie z przepisami ustaw o podatkach dochodowych, podstawowym warunkiem zaliczenia danego wydatku do kosztów uzyskania przychodów jest poniesienie go w celu osiągnięcia przychodów. Jednakże aby określony wydatek mógł zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów podatnik musi wykazać jego związek z prowadzoną działalnością oraz to, że jego poniesienie miało lub mogło mieć wpływ na osiągnięte przychody. Kolejnym warunkiem zaliczenia wydatku w koszty jest jego odpowiednie udokumentowanie. W tym zakresie organy skarbowe przyjmują jednak, że dla odpowiedniego udokumentowania wydatku należy zastosować regulacje ustawy o rachunkowości, która określa, jaki dokument może być podstawą zapisu w ewidencji (tzw. dowód źródłowy) oraz jakie warunki powinien spełniać taki dokument, tj.: 1.określenie rodzaju dowodu i jego numeru identyfikacyjnego, 2.określenie stron (nazwy, adresy) dokonujących operacji gospodarczej, 3.opis operacji oraz jej wartość, jeżeli to możliwe, określoną także w jednostkach naturalnych, 4.datę dokonania operacji, a gdy dowód został sporządzony pod inną datą - także datę sporządzenia dowodu, 5.podpis wystawcy dowodu oraz osoby, której wydano lub od której przyjęto składniki aktywów, 6.stwierdzenie sprawdzenia i zakwalifikowania dowodu do ujęcia w księgach rachunkowych przez wskazanie miesiąca oraz sposobu ujęcia dowodu w księgach rachunkowych (dekretacja), podpis osoby odpowiedzialnej za te wskazania. Paragony fiskalne nie zawierają powyższych danych. Zdaniem Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie (7 kwietnia 2006r., 1472/ROP1/423-30/109/06/MG), jeżeli nie można ustalić, że nabywcą usługi był podatnik, to dany wydatek nie może stanowić kosztu uzyskania przychodów. Urząd skarbowy uznał nawet, że paragon fiskalny nie może zostać uznany za dowód poniesienia wydatku, jeżeli istnieje obowiązek wystawienia faktury przez wykonującego usługę. Jednym słowem- taksówkarz ma obowiązek wystawić Ci fakturę z paragonu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikikiki oj to widze ze jeszcze troche sie postaramy, ale nie jest to u nas jakies opetanie musi byc i juz , poprostu uda sie to sie uda nie poddajemy sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luhajka- kuchnia supppppppppppppper :) Pozazdrościć męża :) chociaż ja też nie narzekam na moje szczęscie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola ... jakieś wirusy krąża u Paulinki w klasie połowa dzieciaków choruje i w piątek też dzwoniła Pani i musieliśmy wziąć Paulinkę ze szkoły bo źle się czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza33 bardzo dziekuje, wiem ze teraz kuchnie w nowoczesnym stylu sa owiele piekniejsze, ale ja stawiam na stary styl tylko drzewo , zreszta caly dom mamy w drzewie wiec nie zrobie inaczej, a zwlaszcza ze caly urok dodaja wykonczenia listwami i to mnie najbardziej kreci dodatki a wiele zdzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pokaze wam jesli nie macie nic przeciwko tutaj za tym lukiem mamy jadalnie http://www.voila.pl/370/oejfp/?1 tutaj kominek wylozony kamieniami dzielo oczywiscie meza tak samo jak nad tv http://www.voila.pl/371/sgqzu/?1 no i goscinny moge tak powiedziec http://www.voila.pl/373/5b4nr/?1 calosc domu zrobil maz sam mam nadzieje , ze wam sie podoba choc wiadomo kazdy ma gusta inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liuhmajka o polityce i gustach się nie dyskutuje :P sam fakt że sam m zrobił kuchnie napewno was cieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza-dziękuję za obszerne wyjasnienie:) jestes cudna:) Czyli mogę wziać paragony z całego tygodnia i zaniesc do korporacji z której zamawiam taxi i oni powinni wydac mi fakture , tylko zebym zmiesciał sie w tygodniu..prawda? Ljuhajmka -piękna kuchnia, taka ciepła i klimatyczna:) gratulacje dla meżusia:) Iza- własnie, chyba go zostawię,bo mi sie w szkole jeszcze rozlozy.. july- u nas rano było -15, dzieciaczki tak małe rzeczywiscie mogą to zle znosic. kiki- umiesz liczyc,licz na siebie a rodzinką w ogóle sie nie przejmuj.Bedzie ci łatwiej.Najważniejsza jestes ty,dzidzia i twoja najbliższa rodzinka, resztę miej w 4 literkach;);) Trzymajcie jutro za nas kciuki,o 11 mamy wizytę w Artmedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przepraszam jesli pomyslicie , ze sie chwale , to nie tak chcialam tylko pokazac jak sobie mieszkamy i dzielo meza co potrafi zrobic mam nadzieje ze zrozumiecie mamy jeszcze gore ale calosc do przerobki wiec takze plac budowy heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny iza33- fajnie że rodzinka się powiększa, ja byłam wczoraj na urodzinach kolegi mojego synka z przedszkola, siedziałam pomiędzy mamusiami z brzuszkami no i oczywiście główny temat rozmów to pieluszki poród .... poczułam zazdrość, smutek... ale była dzielna i już wiem dlaczego mój synek pyta ostatnio o rodzeństwo jego koledzy opowiadają o bobaskach które mają się urodzić. Ljuhajmka-szybkiego powrotu do zdrówka życzę, o takim wspólnym wędkowaniu mój mąż marzy od dawna, fajnie razem spędzacie czas i chwal się takim mężem ile tylko chcesz Miłego dnia dla wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a pokaze wam jesli nie macie nic przeciwko tutaj za tym lukiem mamy jadalnie http://www.voila.pl/370/oejfp/?1 tutaj kominek wylozony kamieniami dzielo oczywiscie meza tak samo jak nad tv http://www.voila.pl/371/sgqzu/?1 no i goscinny moge tak powiedziec http://www.voila.pl/373/5b4nr/?1 calosc domu zrobil maz sam mam nadzieje , ze wam sie podoba choc wiadomo kazdy ma gusta inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lujhmajka nie masz za co przepraszać - my tu rozmawiamy o wszystkim co nas boli i cieszy :D POla Sprzedawca musi wystawić fakturę na podstawie przyniesionego przez klienta paragonu potwierdzającego dokonanie sprzedaży i na jego żądanie w terminach określonych w Ordynacji podatkowej. Zatem faktura taka musi być wystawiona, jeżeli klient tego żąda w terminie trzech miesięcy od daty dokonania sprzedaży, przy czym przedsiębiorca ma 7 dni na spełnienie tego żądania. A moze Ty jesteś na ryczałcie ? Wtedy kosztów nie odliczasz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama36 no dokladnie pochwalic sie moge jest kochany , ale ja tez staram sie jak najwiecej mu pomagac i go dopingowac wtedy jest szczesliwy codzien mi sie pyta co bym chciala zmienic , miec bo chetny do majsterkowania, ale dziewczyny mi juz brak pomyslow dla niego , jest tak jak sobie wymarzylam i kolejne zadania dla niego nie nie lada glowkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza33 naprawde dziewczyny jestescie kochane zadko spotkac kogos z takim zrozumieniem i tym ze mimo nieznajomosci osobistej mozna sie zwierzyc i otrzymac zrozumienie czytam nieraz inne posty i wlos sie na glowie jezy co tam sie wyprawia , wiec tymbardziej sie ciesze , iz trafilam na wasze tak kulturalne i zrozumiale forum medal dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza33 kominejk jako jedyny byl kupiony tego maz nie potrafi zrobic sam ni9e ma atestow wiec nie bardzo nawet jakby mu sie udalo co rok mamy sprawdzane ujscia kominkowe czy sa ok, mamy ogrzewanie i kominkowe i elektryczne wsumie w kazdym pomieszczeniu jest taki kominek do gory w salonie jest mniejszy ale szerszy taki jak teraz te bardziej na czasie , choc wiecej uroku dodaja te stare tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×