Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasieczka

ropiejące oczka u maluszka

Polecane posty

Gość Kasieczka

jak mozna pomoc 2 tygodniowemu dziecku?oczka ropieja praktycznie od porodu, potem bylo kilka dni przerwy i znowu. Pediatra przepisala kropelki ale dosc drogie(25zl) zreszta i tak nie bylo w dwoch aptekach. Moze znacie jakies domowe sposoby czy cos????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssf
przemywaj chociaż wacikiem z solą fizjologiczną.Mozna masować kanalik łzowy,ale musiałby ci lekarz pokazać.Dziwię sie,że nie chcesz wykupić kropelek.Może przejsc bez tego,a może skończyć się zabiegiem sondowania kanałów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masować pomoże no i rumianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieczka
nie to ze nie che wykupic kropli tylko ze nie bylo dostepnych w aptekach. A to ze drogie to druga sprawa, ale trudno. Przemywam sola i woda,ale puki co pomaga tylko na chwile. rumianek lekarka odradzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety leki są drogie ale na dziecku nie można oszczędzać! Lepiej poszukaj apteki gdzie będą te krople dostępne.Szkoda męczyć tak dziecko i kombinować. Mi również lekarka zabroniła przemywać rumiankiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najprostszym domowym sposobem
jest przecieranie oczu lub robienie okładów z świeżego moczu dziecka. Jak oczy bardzo zaropiałe to należało by przecierać co godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najprostszym domowym sposobem
Można też wkrapiać do oka sok z żyworódki - ale z tego co wiem to bardzo piecze (w przeciwieństwie do moczu) - ale jest bardzo skuteczne - wystarczą 2 zakropienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sól fizjologiczna jest dobra
.Ja sie zaleca do przemywania oczu takze noworodkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecfsd csa
solą i wodą przemywasz???? uspokój się!!! rumianek też nie jest wskazany!!!! u małych dzieci tuż po porodzie często ropieją oczka, to co dostałaś od lekarza to antybiotyk w kroplach i koniecznie podaj to dziecku (idz do większej apteki lub niech zamówią w tej co masz blisko - to trwa 1 dzień!!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieczko mojemu
synkowi tez ropialy oczka polozna polecila przemywanie herbata (ja przemywalam liptonka) rano i wieczorem i przestaly Mu ropiec (trwalo to do jakiegos miesiaca pozniej przeszlo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinnova
mojemu synkowi też ropiały oczka, pediatra skierował nas do okulisty - i bardzo dobrze! mały dostał kropelki floxal dla dzieci, oprócz tego okulistka pokazała, jak masować kanalik łzowy, żeby obyło się bez sondowania albo przekłuwania - i udało się! i przemywaj póki co dalej sola fizjologiczną, możesz zaparzyć ziele świetlika i tym przemywać - nie uczula jak rumianek a działa przeciwzapalnie i ściągająco - nam pomagało :) BARDZO WAŻNE! przemywaj w kierunku od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, nie odwrotnie! ido każdego oka używaj innego gazika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieczka
oki spruboje jeszcze ta herbata, ale i tak zamowie te kropelki. Ale jutro swieto, to nie da rady, pozamykane wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinnova
apteki dyżurne nie podlegają pod ustawę zakazującą handlu w święta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieczka
ach, chyba ze tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×