Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość alez sie zestresowalam 2345678

witamina d3- wazne pytanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Polecane posty

Gość alez sie zestresowalam 2345678

moja corcia skonczyla 2 tyg, jest karmiona sztucznie. polozna powiedziala ze nie musze dawac jej wit D3 czy to prawda? naprawde jest jej wystarczajaco w mleku sztucznym? karmie bebilonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym zasięgnęła opinii pediatry, ktory ew przeliczy dawkę. Ja moją małą karmiłam od 8 miesiaca Bebilonem, ale i tak miałam podawać D3. Podawałam do 13 miesiaca, a potem dostawała z witaminami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez sie zestresowalam 2345678
no ja tez sie zdziwilam szczerze mowiac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja bym zrobila tak
narazie nie dawaj. Jak pojdziesz za tydz do lekarza to sama ci powie co dalej wiele zalezy od tego jak ciemiączko bedzie zarastac i czy dziecko np bedzie bardzo sie pocic itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasieczka
moj synuś tez ma 2 tygodnie, karmie piersia i lekarka przepisala mu wit. D3 mowiac, ze dopuki bede karmila piersia to mam mu podawac, a jesli przejde na butelke to juz nie trzeba. Tak wiec chyba raczej nie musisz swojej podawac D3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polozna pewnie ma racje. Witamine d3 wytwarzaja promienie sloneczne, wiec latem czesto sie jej nie podaje. Tym bardziej, gdy dziecko karmione jest mieszanka, gdzie faktycznie jest spora ilosc tej witaminy. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez sie zestresowalam 2345678
pojde i zapytam lekarza dzieki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszę na rożnych forach i wiele dziewczyn karmiło sztucznie ale D3 podawały. Różnie od 1 do 3 kropel. Ja podawałam 3, ale karmiłam piersią. W sumie zbliża się jesień, będzie mniej słońca i ja bym była za podawaniem przez okres zimy, żeby uzupełniać ww niedobór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Masz problem
Corke karmie od 5 tyg Nutramigenem i caly czas mimo to ma zalecona wit.D3 po 1 kropli. Moze w porze letniej mozna sobie odpuscic, ale o tym decyduje pediatra a nie polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oto streszczenia
Dawka może rzeczywiście zależeć też od tego, jak zarasta ciemiączko. Moja mała dostawała malutko witaminy własnie dlatego, że podobno zarastało jej szybko. Może Twoje maleństwo też ma tak samo i lekarka stwierdziła to w badaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a oto streszczenia
a, przepraszam, nie doczytałam- Tobie powiedziała to położna. No to najlepiej rzeczywiście iść do pediatry i upewnić się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały od samego początku był karmiony sztucznie(pierś tylko przez mieisąc) i podawałam wit.raz dziennie po 1 kropelce. urodził się we wrześniu a za niecały rok w czerwcu pediatra powiedziała bym już nie podawała bo idzie lato i że wit będzie dostarczana przez słońce. Osobiście uważam że to jest bardzo ważna witamina i najlepiej na ten temat porozmawiać z doświadczonym lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×