Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marna kucharka ze mnie

Pomóżcie mi bo kiepsko gotuje, od czego zacząć jak się nauczyć??

Polecane posty

Gość marna kucharka ze mnie
Viii a napisz prosze jeszcze jak duże blachy masz na te ciasta (wymiary) bo to dla mnie bardzo istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktusova
jesli chcesz korzystac z przepisow z internetu, to nie bierz przepisow w ciemno. mam 2 ulubione strony, na ktore wchodze : www.kuchnia.o2.pl i www.gotowanie.wkl.pl ich zaleta jest to, ze kazdy przepis moze byc skomentowany przez innych - te rady sa niezwykle cenne, bo wiadomo, przepis jak przepis - ktos sypie maki na oko, a pozniej pisze, ze dal pol kilograma, chociaz tak naprawde nie dal wiecej niz 20 dag. jesli jestes juz nieco "obcykana" z gotowaniem, to wylapiesz te bledy w przepisach i je sama skorygujesz. ale dopoki czujesz, ze stapasz po niepewnym gruncie to bardzo pomocne sa wlasnie te komentarze pod przepisami. powiem ci, ze od paru lat korzystam z przepisow z tych stron i jeszcze nigdy sie nie zawiodlam (no dobra, raz...ale to byla wina jakiejs marnej podroby parmezanu :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, fale dunaju robię w takiej mniejszej blaszce, czy ja wiem ile ona może mieć... A już wiem :D jest taka jak karta A4 mniej więcej :p murzynka też przeważnie w niej robię, a czasami robie też go w takiej większej blaszce niż ta rozmiarów mniej więcej A4, a drożdżowy to już obowiazkowo w dużej blaszce bo rośnie jak głupi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi bardzo służy... to forum:) Dowiedziałam się stąd wiele fajnych rzeczy, laski dają tu czasem fajne przepisy. Też uczę się gotować, i wczoraj np zrobiłam fasolkę po bretońsku ściśle wg przepisu z kafeterii;) Była pyszna:-D Parę innych rzeczy też robiłam wg wskazówek stąd, i wszystko się udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna kucharka ze mnie
Zrobiłam pomidorową - super dodałam jeszcze świeżego koperku!!! Dziś zabieram się za placki po węgiersku które poprostu uwielbiamy z mężem i mocno wierzę, że mi wyjdą, już kupiłam co trzeba mam nadzieję, że ten sos z winiar będzie dobry. ALE Czekają mnie URODZINY męża - poratujcie mnie bo sie spale ze wstydu nie wiem co mogłabym zrobić co by mi wyszło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna kucharka ze mnie
Viii a moja blacha (na razie mam tylko jedną oprócz tortownicy ;) ) to 25x35 cm (+ -) mam nadzieję, że mi wyjdą Twoje ciacha bo chciałabym własnie te fale dunaju zrobić na imprezkę dla męża (zjedzie się rodzinka..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy gotowaniu rosołu najbardzie denerwowały mnie "szumowiny". Stój i zbieraj. Znalazłam na to sposób. Wkładam, najczęściej korpus z kurczaka ze skrzydełkami, do zimnej wody i stawiam na dużym ogniu, gdy się zagotuje wszystko wylewam, korpus płuczę pod gorącą wodą, myję garnek, wkładam korpus, warzywa (marchew, pietruszka, seler, por), sól, ziarenka pieprzu, ziela angielskiego, listek laurowy, 2 goździki, kilka suszonych grzybków i zalewam GORĄCĄ WODĄ (z czajnika), gotuję na wolniutkim ogniu 2-3 godz lub gdy nie mam czasu do miękkości warzyw i mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marna kucharka ze mnie
PLACEK PO WĘGIERSKU ze strony 2 zrobiony iiii... REWELACJA wyszedł mi bardzo smacznie w końcu zjedliśmy z mężem ze smakiem obiad!!!! :D 🌼 dziękuję! Polecam z całego serca bo ja wyszedł mi to każdemu wyjdzie ;) Jutro piątek więc będą naleśniki. CO DO KURY I ROSOŁU - czy to normalne, że woda zaczyna mętnieć, robi się taka hmm jak mgła, mętna. Czy skrzydełka z kurczaka tak dziwnie niezbyt przyjemnie pachną? Czy poprostu dostałam nieświeże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duża hela
Łatwy obiadek moze nie bardzo szybki: mieso wołowe pokroic w plastry lub kostke na niewielkiej ilosci oliwy obsmazyc króciutko na patelni z obu stron żeby sie scięło następnie do miesa wlac pomidory z puszki najlepiej krojone( na ok 70 dag wołowiny daje dwie puszki pomidorów - lubie duzo sosu) uzupełnic niewielka iloscia wody do tego czosnek - duuuzo czosnku z 6 - 7 ząbków, troche posolić przykryc i dusic az wołowina zmieknie jak jest miekka dodac bazylii najlepiej swiezej i doprawic jeszcze do smaku w/g uznania dusic z przyprawami jeszcze chwilke, podawac z makaronem penne posypane parmezanem Do tego prosta sałata: kupujesz gotowa mieszanke róznych sałat albo sałate lodową, do miseczki, polewaz oliwą i octem winnym, albo balsamicznym, Pyszne i zdrowe polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość v___Doti___v
Piszcie jeszcze - jutro robię tego placka po węgiersku. A i też nie jestem zbyt dobrą kucharką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×