Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam pytanie o uk

Prawdziwe zycie w UK-jak jest?

Polecane posty

Gość gość
No tez mi zawrotna różnica, pensja £1100 a £1300-1400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie jakieś niskie te Twoje wyliczenia. Prad, gaz i woda 70-80 f mc? Sama woda to z 25-35f mc, gaz jest tu drogi…Tv licence za cały rok to prawie 150 f. Za ubezpieczenie samochodu płacicie mało, ale tu kwota już zależny od wielu czynników. Ogólnie utrzymanie samochodu w uk wychodzi drogo, a do tego jeszcze to ubezpieczenie jest na osobę a nie samochód...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pier... samochod nie jest obowiazkowy, tak samo jak telewizja. Jakby nie bylo dwie osoby zarabiajace minimum moga kupic sobie dom/mieszkanie. Niechby nawet odkladali 500 miesiecznie. dadza rade uzbierac na depozyt. Czekam na wyliczenia w polskich realiach i zobaczymy gdzie sie zyje lepiej i latwiej jest miec swoje lokum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do pradu, gazu i wody, my wlasnie tyle placilismy miesiecznie wynajmujac one bedroom flat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TV licence 150 rocznie... no to sorry 12.50 na miesiac, juz nie masz sie czego czepiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
600 funtow miesiecznie zarobkow na pare to nie zawrotna roznica, ale juz 2,50 za tv licence albo 50f za samochod i 20f za wode juz tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie czepiam się tylko Twoje wyliczenia są zaniżone, tyle, to Ty przezywasz jak mrówka okres :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat między wypłatą 1100, a 1400 jet duża rożnica, 300 f to WIĘCEJ niż 300 pln; można to porównać do np 500, 600 pln, a to juz jest różnica, prawda?? chodzi o kwoty netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie np.duża różnica to jak z 1100 masz 2000, 300f w uk to nie jest za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
300 f to WIĘCEJ niż 300 pln x 300f = 300PLN bo w PL wszystko jest KILKA RAZY tansze! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla jednych UK to szansa rozwoju dla innych to droga na samo dno. Zalezy od człowieka samotna matka dostanie tu duza pomoc socjalna i mozliwosc pracy, młoda łądna Polka bedzie podrywana wszedzie i bedzie miala duze szanse rozwoju. Za to taki typowy Polak bedzie 5 kategoria człowieka. Wiele zwiazkow przez te wspaniale warunki mozliwosci rozwoju wlasnie sie rozpada. Duza czasc facetow zyje jako kawalerowie, cpaja, pija. Ogolnie maja pieniadze na zycie lecz ich zycie konczy sie praca-dom. Jak masz jakis konkretny dobry zawod to masz szanse kupic dom. Jednak inaczej bedziesz ogolnie nikim.Ja bym powiedzial ze Anglia to smuty kraj pelen falszywych ludzi bez zandych zainteresowan hobby i wartosci. Choc nasluchalem sie zupelnie czego innego od niby inteligentnych osob majacych jakies tutajsze wyksztalcenie. Ale jak zycie takiego polskiej/angielskiej damy sprowadza sie do tego by chlac w weekend i jesc w drogich restauracjach podniecajac sie nowymi telefonami to naprawde smutne jest jak nisko z kultura stoja ci ludzie tu zyjacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Haha co jest kilka razy tansze? Jedzenie? Zrob zakupy spozywcze za 50 f a za 50 zl. Kawa w kawiarni kosztuje 2f a w Polsce 10 zl Maslo 7zl vs 1,20f Porzadne buty 60f a w Polsce 500zl Wozek dla dziecka 250f w Polsce 1500zl Czynsz za wynajem mieszkania w UK 600f w Polsce 1000zl Obiad w restauracji w UK 9f za danie w Polsce 25 zl Duza butla szamponu 2,50f w Polsce 15zl nie mowiac o laptopach, pralkach czy samochodach... Myslisz, ze ja w Polsce nigdy nie bylam? Ze nie mam tam rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty zrob zakupy w uk za 50f :D ja kupie wiecej za 50zł w PL. A teraz korygujemy twoje kłamstwa: Kawa w kawiarni kosztuje w Polsce 5 zl. Za 2f to pomyje z costy masz :D Maslo sami robimy bo na wsi mieszkamy :P a ty jesz mix tłuszczy zwany masłem kupowany w tesco value. Porzadne buty Polsce 200zl - > taniej w PL (buty za 500zł to chyba wysadzane diamentami :D) Wozek dla dziecka w Polsce 500zl - > taniej w PL Czynsz za wynajem mieszkania w UK 600f -? chyba pokoju idiotko :D mieszkanie w uk min 1300funtow ,w Polsce spokojnie za 700zl Obiad w restauracji w UK 9f za danie w Polsce 15 zl - > taniej w PL Duza butla szamponu 2,50f w Polsce 7zl (gdzie ty szampon za 15zł idiotko kupujesz?) nie mowiac o laptopach, pralkach czy samochodach ktore sa w PL tansze i w wiekszym wyborze. Mysle ze w Polsce bylas na google maps i masz zj/epana rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce samochody tansze??! hahaha . Wstaw jakies linki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W PL nie tylko tansze ale przede wszystkim z kierownica bo wlasciwej stronie. Jezdzic autem angielskim i zmieniac biegi lewa reka to koszmar !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry wozek za 150f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ceny ktore wczesniej podalam byly cenami za produkty ze sredniej i wyzszej polki. Porownywalam te same marki w UK i w Polsce. Tutaj tez mozesz miec buty za 10f i szampon za funta, mozna sie ubierac w primarku i kupowac wszystko Tesco value. Ale mi chodzilo o normalne zakupy a nie wszystko najtansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam tu od ponad 11 lat. Zaczynałam w strasznym miejscu , w opiece. Jestem z wykształcenia filologiem, magistrem romanistyki - po dobrym uniwersytecie, stypendium naukowym we Francji. Angielski biegły. Mam swój dom- oczywiście w kredycie- nikt nie kupuje za gotówkę, nawet bardzo bogaci ludzie. Trzy sypialnie, trzy koty przygarniete że smietnika- na wetow wydałam fortunę. Dom wyremontowany od podstaw. Jestem singielka. Mieszkam pół godziny od Londynu pociągiem. Rata kredytu plus wszystkie opłaty to połowa mojej pensji netto. Odkładam £500 miesięcznie. Podróżuje, mam rozrywki. Dokarmiam bezdomne zwierzęta, udzielam się charytatywnie- finansowo. Moje koty jedzą bardzo zdrowo , ja nie jem mięsa ale również dokładnie sprawdzam co jem. Mam hobby , na które wydaje pieniądze. Jest nam dobrze. Przyjechałam tu z £200 w kieszeni. Nie wrócę do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytaj bingola. Opowie ci romantyczna historie jak to mieszkal z 4ma kumplami na pokoiku. I co oni w nocy wyprawiali. Hohoho. Codzienne pijanstwo i orgie. :D beka z pedala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No I nie doczekamy sie tych linkow do szamponu za 80 groszy I pomidorow za zlotowke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i nie doczekasz sie.. Bęcwał i tak wie , ze w PL wszystko tansze, a zaden z jego znajomych nie zarabia mniej niz 4000, trzeba bylo sie uczyc a nie kamieniami rzucac, oraz skonczenie AWF jest gwarantem uzyskania swietnej pracy :) Wiesz taki to forumowy troll, wiekszosc juz go zna.. Dyskusje o cenach były juz tu nie raz, niestety na AWF NIE BYŁO EKONOMII i nie dociera do bęcwała, co to jest siła nabywcza pieniadza, on wyszystko przelicza i wychodzi mu taniej.. Nawet jak dla przykladu zarabialasmy w.. guzikach , by łopatologicznie pokazac frajerowi o co chodzi. on tez przeliczał guziki :) Nie zrozumie, bo po prostu jest na to zbyt ograniczony.. A z twoimi wyliczeniami zgadzam sie całkowicie :) U mnie na sasiedniej wyspie jest podobnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość423332
Jest wiele fajnych blogów na temat życia w UK, zerknijcie sobie https://www.easysend.pl/blog/zycie-w-uk/ Teraz bo wyjściu z Unii może się tam naprawdę wiele zmienić, ale ludzie chwala sobie zycie tam, choc nie jest tez lekko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wstydzilbym sie zyc w Uk i pracowac w fabryce byc nikim, a przyjezdzajac do Pl mega tanim ngielskim autem w nowych adidasach szpanowac przed rodakami. Badz tu u siebie patrioto i pokaz co bys mial jakie auto kupil, ale nie to z kierownicą z d...py strony za psi grosz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkanie za 700zl :D ciekawe gdzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czynsz za wynajem mieszkania w UK 600f -? chyba pokoju idiotko smiech.gif mieszkanie w uk min 1300funtow --- to ciekawe jakim cudem ja w Plymouth (300 tys mieszkanców) wynajmuję mieszkanie 3-pokojowe z dwoma lazienkami i dosć duże za 775 funtów miesięcznie, a z council taxem i prądem, gazem oraz internetem to w sumie 1015....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×