Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chemical

Macie jakieś przepisy na pasty kanapkowe dla niemowląt?

Polecane posty

Jeżeli tak, to prosiłabym o podzielenie się :) Trudno mi wymyślić pastę bez majonezu, ketchupu i innych paskudztw nie nadających się dla maluchów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tam moj pediatra powiedzial ze od8 miesiaca moge synowi dawac wszystko co my jemy poza rzeczami tlustymi i ostrymi , kanapke dostaje z maselkiem troszke szyneszki bez skotki czy zoltym serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hym, Lusia się na razie uczy żuć i wolałabym żeby kanapeczki na początku były takie wilgotniejsze i rozpływające się w ustach, stąd pomysł na pastę. Masz rację, że takie dziecko 8-9 miesięczne może już niemal wszystko jeść, ale na majonez i ketchup ma jeszcze czas ;) A te składniki są w większości przepisów na dorosłe pasty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakąś rybną pastę bym chętnie zrobiła, bo trzeba rybę podawać 2 razy w tygodniu, raz zrobię zupę rybną, a na drugi raz brak mi pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może serek topiony? Albo ugotowane jajko pogniecione i z serkiem topionym i z miękkim masłem. Mój synek wcinał serek topiony bardzo chętnie. Albo dźemik jakiś domowy. Czasem mu smażyłam naleśniki - takie nie przypieczone i dawałam z danonkiem albo z jabłuszkami ze słoiczka, do dzisiaj lubi takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makaron jeszcze jest dobry dla dzieci, bo miękki, ale zachęca do gryzienia. Najlepiej kolanka czy muszelki - żeby łatwo było jeść paluszkami, a dla mamy chwila spokoju :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zaczynalam od pasztetu na chlebie. Takiego o gladkiej konsystencji. Zawsze smaruje chleb margaryna (bo moja cora ma skaze), ale jak Lusia nie ma alergii to jajko na twardo utarte z maselkiem? Dzem, szczegolnie ta galaretka dzemowa, tez rozmiekcza chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nawet Fajna Mamuska
Chemical, masz jakis przepis na zupe rybna dla malucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki po swojemu ;) W sumie to to jest taka papka rybna, bo ja to robię takie zupy, że łyżka stoi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasta jajeczna :3-4 jajka na twardo (zależnie od ich wielkości) 130g sera żółtego typu Ementaler lub Gouda Gęsta śmietana. Zetrzeć ser na tarce o drobnych oczkach, zetrzeć jajka . Wszystko wymieszać dodając pół na pół śmietany tyle aby uzyskać łatwą do smarowania pastę. Doprawić solą i pieprzem. Podawać na kanapkach i dekorować szczypiorkiem, lub plasterkiem ogórka lub ½ malutkiego pomidorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasta jajeczna po 11 miesiącu Składniki * jajko * łyżeczka majonezu * odrobina soli * natka pietruszki lub szczypiorek Niezbędne przybory kuchenne * miseczka * widelec Sposób przyrządzenia Natkę lub szczypiorek bardzo drobno posiekaj. Jako ugotuj na twardo. Wystudzone jako obierz i rozgnieć widelcem. Dodaj majonez, sól i natkę lub szczypiorek dokładnie wymieszaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomidorowa pasta kanapkowa PRODUKTY: - 2 średnie pomidory - 2 opakowania serka topionego Hochland śmietankowego (te długie) - pieprz, sól, czosnek granulowany, papryka słodka PRZYGOTOWANIE: Pomidory sparzamy, obieramy ze skórki, kroimy w ćwiartki i miksujemy w blenderze. Gotowy przecier wyjmujemy na miseczkę, dorzucamy serki i dokładnie mieszamy widelcem, aż uzyskamy jednolitą masę. Na koniec przyprawiamy i wstawiamy do lodówki. Pyszne urozmaicenie śniadania ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasta rybna SKLADNIKI: * Składniki na 2 porcje 1 puszka szprotek w oleju * ok. 20 dag sera białego twarogowego * 1 spora cebulka * pieprz, sól ETAPY PRZYGOTOWANIA: 1. Najprostsza pasta na świecie, którą jadałam w dzieciństwie. 2. Ser i rybki należy rozgnieść widelcem, połączyć ze sobą. 3. Cebulę posiekać w drobną kostkę. Wymieszać z pastą, popieprzyc i posolić do smaku. Jeśli wyjdzie za sucha, mozna dodać odrobinę oliwy. 4. Podawać ze świezutką bułeczką. Pycha !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chemical- zamiast majonezu użyj jogurtu naturalnego a zamiast soli np. bazylii to doda smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawet Fajna mamuska
kurcze nawet nie wiedzialam,że takie rzeczy moge juz dawac małemu, a celule i czosnek tez?ma 11 miesicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córcia uwielbia pastę jejeczną z czosnkiem w składzie:) jedyne co moze przeszkadzac to intensywny smak i aromat, ale jak duzo nie dasz, to moze maluchowi posmakuje; ja dla swojej robię wersję ligt, serek topiony smietankowy blenduję z dwoma ugotowanymi na twardo jajami, odrobinka soli i do tego malutki ząbek czosnku, sól najlpeiej na koniec podawac, mozna bez niej, zalezy kto jakie poglądy ma, ja musze od poczatku swiata dodawac jej bo inaczej nie zje nic. Zblendowany zestaw to typowa pasta, rozpływa sie w ustach a jak mała nie doje, to dorzucam łyche majonezu i sama z mezem wsuwam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powyzsza paste ze szprotami znam w wersji z tunczykiem, jeszcze lepsza, bo jak wiadomo, szprotki cale pakują do puszki wraz z "nadzieniem", no zalezy co kogo rusza i nie, ale mnie rusza i nie zjem, wiec i dziecku nie zaserwuje:) aczkolwiek pyszna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawet Fajna mamuska
hmm, sprobuje z tym czosnkiem, zobacze jak mały na to zareaguje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oskarkowa mama
A jak nie masz czasu, to po prostu rozsmaruj na kanapce jakiś gotowy słoiczek, np, Gerbera, też wychodzi jak pasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amiggo
Ja w przyrządzaniu ryb jestem słaba, ale korzystam z dobrodziejstw słoikowych dla dzieci - ostatnio dałam Frankowi pychotkową rybę po grecku ze słoiczka. Zajadał sie aż mu się uszy trzęsły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×