Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość armeniaaaavf

KOCHANE CZY WG WAS PIEC KAFLOWY W KUCHNI TO PORAŻKA??

Polecane posty

piec kaflowy przypomina mi dom s.p. babci, szczegolnie w zime cudownie bylo wygrzac sie na murku :), ktory byl dobudowany do pieca, rewelacja, tez chcialabym miec taki luksus w moim domu w przyszlosci, no chyba, ze wywieje mnie w inne klimaty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA SZALONAAA
ja mieszkam w domu w krórym nie ma centralnego jest tylko piece, jak sie napali to az miło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piec kaflowy
Pieca kaflowego w kuchni ci zazdroszczę stwarza niesamowitą atmosferę ,nie słuchaj nowoczesnych tych co tylko wzorują się na żurnalach i urządzają mieszkanka według najnowszej mody bo tak wypada.... a wnętrza wieja zimnem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA SZALONAAA
sorki mialo być "są tylko piece"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wywaliłabym tę boazerię, to jest dopiero porażka. A piec zostaw, to jest stylowe i staraj się utrzymać ten wiejski klimat: ława, czosnek na ścianie, bawełniane zazdrostki, lśniące patelnie na ścianie, brytwanny... NIe każdy dziś może sobie na to pozwolić. Zobacz jaki renesans przeżywają kominki, to samo będzie z piecem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie mam taki problem- moja mama zapragnęła mieć niewieli piec, no i jest- biały z ozdobnym pasem z kafelków których tata długo szukał- ogólnie mi się podoba, atmosferka, cieplutki i gorąca woda bez konieczności palenia w centralnym, ale mam pewien problem z wystrojem kuchni- czy ktoś ma możw jakieś zdjęcia? kuchnia nie jest zbyt duża. jakie ściany proponujecie? ps. Farmerko nie jesteś może z okolic Biłgoraja? bo ja tak a ładniejszego piroga sama bym nie zrobiła ( choć moja Babńka jest w tym mistrzynią ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli piec jest biały to mozna się pokusić o skandynawskie wnętrze- białe szafki, kafelki i ceramika (ładna, prosta, dobrze by było ja widać), jasne drewno (blat, stół itp) do tego oliwkowe bądż cynamonowe sciany, trochę szarosci, jakieś druciane i wikliowe ozdoby... Biały piec stwarza mnóstwo mozliwosci, wlacznie z kuchnia murowana z czerwonych cegiel. Właściwie wszystko do niego pasuje (Zazdroszcze go :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiszzzz - czuje się niezwykle wyróżniona Twoją opinią na temat piroga :) Moje korzenie to po kądzieli Suwalszczyzna , a po mieczu Radom. Tym pirogiem chciałam zrobić przyjemność mojemu Farmerowi , który ma do dzisiaj rodzinkę na Lubelszczyźnie - w okolicach Kraśnika. Farmer z rozrzewnieniem wspominał piroga w wykonaniu Babci, którym raczył się na wakacjach pacholęciem będąc. Czy Twoja Babcia także dodaje do farszu miętę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialm ale wyburzylam bo caly czas sei brudzilo po mieszkaniu . Teraz mam kuchenke i jestem bardzo zadowolona. A pale w piecu CO i tez mam czysciutko. :) Ja bym wyburzyla ten piec na Twoim miejscu i jeszcze te boazerie... to relikt poprzedniej epoki, przeciez mozesz je sciagnac i wymalowac sciany na podloge plytki polozyc albo panele, kupic stol i krzesla i od razu to bedzie inaczej wuygladalo. Powodzenia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej nie, chociaż mój Tata gdy czasami ma popędy kulinarne dodaje miętę do czego się da, też do piroga ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki piec to rzecz gustu
nie kazdemu się podoba. ja taki mam i nie mam mozliwości go wyburzyć a teraz to nawet nie chce. i wiecie co jak nie mozna czegoś zmienić to trzeba to polubić. skoro piec musiał zostac to całą resztę dopasowałam do niego: drewniane belki na suficie mnóstwo suszonego zielska w wiklinowych koszach stara szeroka ława...tylko meble mam "nowe" ale stylizowane na stare.marzy mi się stary kredens tylko jest poza zasięgiem moich mozliwości finansowych. a kazdy kto do mnie przychodzi siedzi plackiem w kuchni bo tam się zrobił super klimat. co do brudzenia- przeciez nie trzeba w nim palić codziennie. ja palę raz na jakiś czas jak mam wieksze gotowanie- niesamowite ile rzeczy na raz można ugotować i jak szybko! a rosół z takiego pieca jest nie do podrobienia! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagoda ta boazerie to miała (bądż ma jeszcze) założycielka topiku jakiś czas temu. Temat odświezyła inna dziewczyna :) wiec ona juz nieaktualna Piec kaflowy to nie porażka - jesli dostosuje sie do niego wetrze będzie pieknie, klimatycznie i taniej z gotowaniem Zazdroszczę posiadania kaflaka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam kuchnię kaflową w piwnicy , tylko z zasypany jest przewód kominowy bo ciągnęło zimno. Kuchnia była rzadko używana. Obiad ugotowany na ogniu z drzewa i węgla ma zupełnie inny smak. I mysle nieraz czy da sie ten przewód kominowy oczyścic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka9991
Moim zdaniem piec kaflowy w kuchni to nic złego :) Gdybym miała możliwość to zastąpiłabym go taką kuchnią http://www.kominki-lumar.com/kuchnie.html lub zbudowała piec w nowszej wersji :) W każdym bądź razie to nie powód do wstydu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie piec kaflowy to świetne rozwiązanie. Szczególnie, że dobrze wykończony i wyremontowany potrafi byc naprawdę bardzo dobrym źródłem ciepła. Piece kfalowe powoli wracają do trendów w budowie. Sama zdecydowałam się na budowę pieca kaflowego. W realizacji pomógł mi zdun z www.zakladzdunski.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego porażka? w dzisiejszych czasach piece kaflowe wracają z dwojoną siłą wg mnie są piękne i skutecznie ogrzewają dom nam całość wykonała firma Kafel Joanna Gardyńska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agatak

My zdecydowaliśmy się na odnowienie pieca kaflowego z firmą Kafel Joanna Gardyńska
I moim zdaniem fajnie, że go zostawiliśmy i odnowiliśmy
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×