Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość młoda mama18

Za mała ciąża

Polecane posty

Gość młoda mama18

po wizycie u lekarza stwierdzono iż powinien być to 7 tydzień ciąży lecz płód wilkością odpowiada 4 tygodniowi. Czy taka sytuacja jest normalna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie tak bo nie da się co do dnia powiedzieć kiedy miałaś owulacje. 7 tygodi to pewnie od miesiaczki czyli owulacje miałaś w granicach 21 dnia i zaszłaś w ciąze...Przynajmniej tak myslę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
Owulacje miałam między 23 a 24 dniem cyklu a ogólnie cykl wynosił 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawsze liczysz
od pierwszego dnia ostatniej miesiączki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
tak wiem i własnie od pierwszego nia wychodzi 7 tyg a z wielkosci maluszka wynika 4 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez tak mialam ale źle
sie skonczylo :9 u Ciebie nie musi byc ponownie. co lekarz na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
na pierwszej wizycie miałam podobną sytuacją, strasznie się tym denerwowałam ale okazało się że wszystko jest ok!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przejmuj się
mam bardzo nieregularną miesiączkę stąd te niezgodności!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy biło serce
moze byc tak ze ciaza jest młodsza i bedzie ok. Drugiego przypadku nie bede opisywac, zeby nie wykrakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
ta ciąza jest za mała zeby stwierdzić bicie serca, przynajmniej tak mi sie wydaje. Maleństwo liczy sobie niewiele ponad 1 cm co odpowiada 4 tygodniowi a nie 7 jak powinno byc. Mam wyznaczoną kolejną wizytę za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
Czy w waszych przypadkach istniał choćby cien szansy ze bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nivka
nie wyglada to najlepiej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martac
niestety nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałam bicie serduszka swojego synka, gdy jako zarodek miał zaledwie 0,55 cm. Jeśli pęcherzyk nie rośnie, to niestety nie jest to dobry znak. Oby w twoim przypadku wydarzył się cud. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje malutkie jak widzilam je pierwszy raz miało niecałe 9mm, był to 7 tydzień ciąży (dokładnie 6 i 5 dni). słyszałam bicie jego serduszka. lekarka powiedziala że wszystko jest ok. u ciebie to zapewne 7 tydzień od ostatniej miesiączki, ale 4 od zapłodnienia i stąd różnica. jak bardzo się niepokoisz to idź do innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzymam kciuki zeby bylo ok
mloda mamo nie moglaś miec owulacji między 23-24 dc, przy dlugości cykly 28 dni ... albo prawie nie masz fazy lutealnej (zarodek nie miałby szans się utrzymać), albo owulację masz nie wtedy kiedy myslisz... Tak czy siak trzymam kciuki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda mama18-ciąża raczej nie jest za mała aby zobaczyć bicie serduszka ja słyszałam serce córuni gdy miała 53mm, coś jest nie tak może idź jeszcze do innego lekarza??tak dla pewności co do tych rozbieżności w tyg to raczej jest to norma-zobaczysz później pomiędzy terminem który podął lekarz a tym z USG czasem są różnice do 1mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
Hm moze cos pomieszałam lekarz jak mierzył powiedział długosc 1 cm ale tak sobie czytam i dziecko jest wtedy jak ziarenko maku w 4 tyg wiec pewnie mierzy co innego serce wykształca sie w 7 tyg wiec skoro to jest 4 to serduszko jeszcze nie pracuje. Co do owulacji to zawsze miałam 16 dnia cyklu a wtedy miałam jakos bardzo spóźnioną o ponad tydzien ( przy owulacji odczówam ból jajników po tym to rozpoznaje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a pytalas lekarza jak liczy
te 3 tygodnie/ Bo najczesciej licza od miesiaczki. U mnie tak bylo: mialam byc w 6 tc a wyszlo ze jestem w 3, wiec choc lekarz mnie pocieszal, wiedzialam,ze jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
On liczy od ostatniej miesiaczki czyli powinien byc 7 a z tego co wychodzi na USG jest 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież
to jest możliwe... tzn jesli USG wskazuje na 4 tydzień ciąży, a ty miąłas ostatnią @ 7 tyg temu tzn, że owulacja nastapiła ok 21 dc. U 4 tygodniowego płodu jak najbardziej mozna jeszcze nie zobaczyć serducha. Robiłaś Betę? Jakimasz przyrost? Po becie najłatwiej się zorientować czy wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież
a i jeszcze mam pytanie: piszesz w pierwszym poście "po wizycie u lekarza stwierdzono iż powinien być to 7 tydzień ciąży" na jakiej podstawie gin tak stwierdził? tylko z wyliczenia ostatniej daty @? czy może po wynikach bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
A możesz mi wyjasnic co to jest ta beta bo ja miałam wiele badan i pomiarów i nie zabardzo wiem o co chodzi. Te 7 tygodni lekarz wyliczył z terminu pierwszego dnia ostatniej miesiączki, a wielkosc płodu wskazuje 4 tydzien. czyli o 3 tygodnie za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz tak smao jak ja
dostalam wtedy luteine i ... samo sie skonczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale przecież
badanie nazywa sie Beta HCG robi sie je z krwi - po wyniku bety mozna określić wiek ciąży, a także (jeśli wykonasz badanie a potem je powtórzysz po 2-3 dniach) prawidłowy przyrost hormonu ciążowego (HCG) który świadczy o tym czy z ciązą w danym momencie jest wszystko ok. Np nagly spadek bety oznacza, że dzieje się coś złego (zarodek nie rośnie, obumiera, zaczyna sie poronienia itd...). Przejrzyj papiery i sprawdź czy miałaś robione to badanie, jesli nie to zrób (koszt ok 20 zł w kazdym labie to robią) dziwie się że przy takich wątpliwościach lekarz tego badanie sam nie zalecil (może zalecil - poszukaj). Moim zdaniem jest prawdopodobne, że twoja ciąża ma 4 tygodnie i na tyle po prostu wygląda, a liczenie wieku od ostatniej @ jest umowne (+-2 tygodnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda mama18
Dzis odbyła sie kolejna wizyta lekarska dzidzius mierzy 3mm i widac bicie serduszka, a wielkosc worka owodniowego wzrosła nieznacznie co troche martwi lekarza. Wielkosc maleństwa wskazuje 5 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×