Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aw1981

5-mies niemowlaczek nie chce mleka

Polecane posty

Gość aw1981

moj synek nie chce jesc mleka, jadlby tylko kaszki podawane lyzeczka, karmie go juz teraz tylko sztucznym, czy ktos tak mial?? podaje enfamil. czy moze warto sprobowac podac inne mleko...?? jakie polecacie..? czy one maja wszystjkie podobny slodki smak..?? poprosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno spróbowałabym podawać inne mleko- może bebiko ??? bo to mleko ma napewno słodki smak. Może spróbuj podawać dziecu częściej mleko a;le w mniejszych porcjach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aw1981
dziekuje, moze ktos jeszcze sie z tym spotkał? mniejszych porcji tez nie chce...bedzie marudził wypychał i plakal az zrobi mu sie kasze... w wtedy dopiero najedzony zrobi sie wesoly.... ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo tu raczej nie chodzi o smak, ale o konsystencje. moze sprobuj dodawac stopniowo coraz mniej kaszki do mleka zeby byla bardziej rozrzedzona i przeplywala przez smoczek... rozumiem, ze meczy cie ciagle karmienie lyzeczka...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też tak miał, co prawda znacznie później bo w 12 m-cu. Dosypuję mu do mleka 2 płąskie łyżeczki kaszki ryżowej bananowej i synek pije aż mu się uszy trzęsą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_korbi
Czesc aw:) Posłuchaj, jesli twoje dzieciątko nie chce pic mleka a je kaszke to jest wszystko wporządku. Nie wazne czy dostaje mleko w postaci plynnej czy tez stałej. Mleko mozesz tez dodawac do zupek i deserów owocowych, jesli juz takie podajesz maluszkowi. do picia dawaj mu herbatki. Ja mam gorszy problem bo mój synek wogóle nie chce mleka pod zadna postacią. Jak byl w wieku Twojego to tez tylko wcinal kaszki a potem nawet tego nie chcial za to zupkami sie objadał. Ja wciaz karmie go piersią, ma prawie 11 miesięcy. Chciałam podawac mu tez mleko modyfikowane bo ma niską wagę i martwię się ciągle czemu tak mało przybywa. Zaczęłam od kaszek jak skonczyl 4 miesiące. Dawalam wtedy tez gerberki. Potem chcialam mu dawac mleko ale nie chcial go pic. Zreszta nie umial pic z butelki, nie uzywalismy tez nigdy smoczka. Tak byl przyzwyczajony do piersi ze z butelki zaczal pic dopiero w lecie kiedy byl bardzo spragniony (ale herbatke, nie mleko). Teraz ma 80 cm wzrostu i wazy niecale 8 kilo. Wybieramy sie do gastrologa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mojej córki w pewnym okresie było podobnie - musiałam się nieżle nakombinować, by wypiła mleko (kaszek wtedy nie chciała jeść), czasem karmienie trwało 30 min. :o Pić wtedy też nie chciała. Problem sam się rozwiązał, gdy przebiły się dolne jedynki. Najzwyczajniej w świecie bolały ją dziąsła w trakcie ssania smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_korbi
A czy Twoje dziecko dobrze przybywa na wadze? U Sebastianka podejrzewaja celiakię czyli uczulenie na gluten. W przyszlym tygodniu idziemy do gastrologa. Ale on lubi wszystko co ma gluten, uwielbia pieczywo, makarony... za to nie cierpi mleka, no oprócz mojego oczywiście:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×