Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jotjotjot

Kiedy zaczynac sadzac na nocnik?

Polecane posty

Gość jotjotjot

córka ma 13 miesiecy, ale na próby posadzania na nocniku reaguje nerwowo: płacze, wsadza rączki do srodki, wszystko robi oprócz tego co powinna. Tesciowa ciagle pyta kiedy mała bedzie korzystac z niego, bo to juz czas, jej córka robiła w nocnik jak miała 9 miesiecy, a moja nie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 m to chyba wcześnie,zresztą sama nie wiem.Mój syn(a ma 7 lat) załatwiał sie juz samodzielnie majac 2 lata.Córka ma teraz 16 miesięcy i siusiu jeszcze zrobi na nocnik ale hmm,juz nie.Ucze ja ,ale powoli,nie zmuszam do niczego.Tłumacze i tłumaczą.Wie do czego to słóży,ale kupa tylko do pampersa.Ja sie nie niepokoje.Ma jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gtjugg
ja posadze corke na nocnik jak juz bedzie dobrze siedziec , po co mam mi dziecko w pampersy robic do 2 lat!!! moja mama mowila ze juz przed rokiem sikalam na nocnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjki anji anji anji anji
To ,że posadzisz nie oznacza,że zacznie od razu robić.Wiec schowaj ten swój sarkazm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ma 14 miesięcy i czasem zrobi coś PRZYPADKIEM do nocnika... ale generalnie służy on jej do zabawy jak na razie... ze świadomym korzystaniem nie ma to wiele wspólnego... ale staram się ją sadzać jak najczęściej, zeby się oswoiła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie to nie jest za wcze
snie!!! naprawdę! im wcześniej tym lepiej i warto sadzać dziecko na nocnik, gdy tylko nauczy się samo siedzieć im młodsze dziecko i będizemy je sadzać na nocnik tym prędzej pojmie o co chodzi i można pozbyć się problemu pieluch nie ma na co czekać tylko próbować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wIESZ MI TEŻ KTOS PODSUNĄŁ TAKĄ BZDURĘ. i SADZAŁAM. sADZAŁAM O 9 MIESIĄCA ŻECIA, BO kochane koleżanki przecież lepiej wiedzą. I co?? po 7 mieisącach katuszy z tym nocnikiem dałam sobie spokój. Kiedy moje dziecko zbliżało sie do 2 latek, zaczęłam sadzać na sedes i po 2 tygodniach już spał bez pieluchy. Dziś ma 2 ipół roku i prosi \"mamo siku, mamo kupkę\". Więc naprawdę ja uważam że nie ma co sie katować na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnei to nie jest za wcze
Julli-------> każde dziecko jest inne i rozwija się swoim rytmem i tempem więc fakt, że Twoje dziecko nie chciało nie znaczy, że innego dziecka nie można nauczyć, gdy będzie w wieku Twojej córki natomiast zgadzam się z jednym - NIC NA SIŁĘ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też sie zgadzam że każde dzieckojest inne ale warto wiedzieć że dzieci do ok roku nie czują potrzeb fizjologicznych i nie rozróżniają stanu kiedy im sie chce a kiedy nie , robią to mimowolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszetemacik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam troje rodzeństwa i wszyscy załatwialiśmy się w nocnik w wieku 8-9 miesięcy. Ale... :) Jak podpytałam mamę o szczegóły techniczne to się okazało, że to nie my sie nauczyliśmy sikać i kupać do nocnika, tylko mama nauczyła się w odpowiednim momencie nas "przydybywać" i sadzać. Ja kupiłam Lusi nocnik z ciekawości, początkowo lubiła na nim siedzieć, a teraz chyba ztrybiła że to nie zabawka i pręży się na jego widok, no więc nie zmuszam. Proponuję, pokazuję i mam nadzieję, że wychwycę moment, gdy będzie gotowa na naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×