Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mandziaa

NIEDOCZYNNOSC TARCZYCY A CIĄŻA

Polecane posty

niestety mam niedoczynnosc + wymioty i mdlosci ciązowe a jestem w 12tc dzis usłyszalam od kolezanki,ze majac chora tarczyce zazwyczaj kobiety maja wymioty, troche sie wystraszylam bo od razu mialam wizje długoterminowego złego samopoczucia a moze poprostu mina mi wymioty jak u kazdej kobiety w tym stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam niedoczynnosc tarczycy i w moim przypadku wymioty zaczely sie w polowie trzeciego miesiaca i trwaly do konca ciazy:/ Jeszcze w szpitalu rano wymiotowalam, a po poludniu urodzil sie moj synek:) Nie wiem, czy to mialo zwiazek z tarczyca, ale chwilami mialam naprawde dosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusiaq wlasnie tez jestem ciekawa czy to ma jakis wiekszy zwizek bo jak tak to zbadam TSH i FT4 i zadzwonie do gina i zapytam o to niech da wiekszadawke lekow na obnizenie hormonow bo sie wykoncze gdyby nie czopki lezala bym dniami i wymiotowala a tak wymiotuje tylko z rana a pozniej to mdlosci mnie mecza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbadaj koniecznie.. u mnie w czasie ciazy poziom hormonow sie nie zmienial i bralam caly czas te sama dawke ale badania robili czesto. I na szczescie wymiotowalam tylko rano, ale bywalo tez ze przez caly dzien bylo mi niedobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za wymioty przede wszystkim i najczęściej odpowiada hormon ciążowy (gonadotropina kosmówkowa) + podwyższony progesteron, nie tsh.Większośc kobiet w ciąży wymiotuje a skrajnie mała ilość z nich cierpi na niedoczynność czy nadczynność.Ja nie mam ani niedoczynności ani nadczynności za to rzygałam do 7 razy dziennie, do piątego miesiąca ciąży (w ciąży dwukrotnie badała tsh, ft3 i ft4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nieoczynnosc... ani w jednej ciazy ani w drugiej nie wymiotowalam... wazne natomiast jest to aby kontrolowac poziom hormonow gdyz w ciazy czesto zwieksza sie na nie zapotrzebowanie... trzeba wiec co jakis czas badac ich poziom i jesli tsh rosnie to zwiekszac dawkę hormonow tak żeby tsh utrzymywalo się na poziomie mniej wiecej 1-2 bo podobno taki jest najlepszy dla kobiet w ciazy... no i wazne jest zeby poziom hormonow byl prawidlowy zeby nie bylo zadnych konsekwencji niemilych pozniej... wiecie ze za mala ilosc hormonow tarczycy moze prowadzic do niedorozwoju u dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×