Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylwia86

czy to napewno skaza białkowa??

Polecane posty

mam pytanie u mojego syna gdy miał 4 miesiace gastrolog stwierdził skaze białkowa nie robił testów tylko popatrzal i stwierdził skaze fakt faktem syn miałplamki ale był to okres kiedy wprowadziłam zwykły proszek ostatnio moja tesciowa dala synowi danonka synowi nic nie wyskoczyło dałam mu czekolade tak samo nic nie wyskoczyło (syn ma 8 miesiecy) wydaje mi sie ze lekarka sie pomyliła a ja niepotrzebnie daje synu nutramigen czy mozna zrobic jakies testy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomijajac juz sprawde czy dziecko ma skaze czy nie ale 8 miesieczny maluch nie powinien jesc danonkow ani czekolady... a jesli chodzi o skaze to mozna zrobic testy z krwii u takiego malucha z tym ze nie zawsze sa one miarodajne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reniaaaaaaaaaaaaaa
lekarze zbyt pochopnie stwierdzają skazę białkową.Ale wysypka nie zawsze wyskakuje dziecku następnego dnia po spożyciu uczulającego produktu.Może go zsypać za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym, że lekarze za szybko mówią skaza - nei zgodze się ! mała robiłą kupki ze śluzem, miała mega kolki, później kupki z pasemkami krwi , wysypka za wysypką- a lekarze ze to co najwyzej nietolerancja :( sama przeszłam na mleko HA - i od tamtej pory oki. ale co jakis czas jakis patałach kazał mi na dziecku testować bo wg niego maluszek na kaze nie wyglądał :( - a ja głupia w to wierzyłam, i po podaniu jogurtu dla dzieci z Hippa mała miała biegunkę przez tydz. + wysypkę. inny kazał mi natychmiast przesć na zwykłe mleko- bo ponoć w HA jest za mało iałka i bedzie odwapniona ! taa odwapniła i prawie mi sie odwodniła po zwykłym mleku. więc dziecko ze skazą na bank szybko reaguje na alergeny !!!! i napewno kakao w czekoladzie jak i danonek spowodowałyby wysypkę i inne reperkusje brzuszkowe. ps a poza tym jak zmieniłąs proszek do prania to niepowiedziałas o tym lekarzowi?? przecież wszystkie zmiany nalezy pamiętać i zgłaszać gdyby coś maluszkowi nagle zaczeło dolegać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedziałam lekarzowi ale ona mi powiedziała ze wie jak wyglada skaza i to nie jest od proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corka tez ma (miala) skaze bialkowa ale jak teraz bylam z nia u lekarza to powiedziala ze skoro corka skonczyla juz rok to mam przez jakies 2 miesiace wprowadzac jej produkty mleczne az calkowicie przejde z bibilonu pepti na zwykle mleko , ale kazala obserwowac corke zeby nie wyskoczyly jej jakies plamki bo inaczej znow tylko ebilon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia to skoro tak wybierz sie do lekarza opowiedz o tym i niech on zadecyduje czy przechodzic na zwykłe mleko czy pozostać na nutramigenie? wg mnie obie miałyśmy pecha co do lekrzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide do lekarza ale niestety do gastrologa jest duzo osob i ja mam termin dopiero na 14 pazdziernika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja corcia przez pewien czas jak miala chyba 7mc miala bardzo czerwone policzki, bez innych objawow; przyjechalismy akurat do Polski, poszlam do pediatry i diagnoza: skaza, Nutramigen i dieta eliminacyjna, bo Zosia jadla juz duzo produktow; faktycznie wydawalo sie ze na nutramigenie zaczerwienienia ustapily, kiedy wrocilam do Francji, bo tu mieszkam moj pediatra powiedzial ze na skaze to nie wyglada, ze to prawdopodobnie reakcja na nowe produkty, zalecil test skorny w postaci plastrow - niestety nazwa mi uleciala z pamieci; test wyszedl negatywnie:), wrocilam do poprzedniego mleka, dziecko je nabial i inne produkty i nic sie nie dzieje jak sobie przypomne nazwe testu na napisze; byl przeznaczony min. dla niemowlat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche sie dziwilam ze takie testy mozna robic juz u niemowlat, myslalam ze sa malo wiarygodne, ale moj pediatra powiedzial ze jesli alergia ma glownie manifestacje skorna to przy ekspozycji na alergen zawarty w plastrze powinna sie ujawnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×