Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Dziewczyny mam do Was pytanie jak się zapatrujecie na to że nasze dzieciaki muszą od września pójść do zerowki? No i co wybrać zerówkę w szkole czy w przedszkolu? Mam ciągle dylemat... Ja nadal nie pracuje więc sklaniam się bardziej ku szkole,zwłaszcza że do pierwszej klasy i tak musi iść w wieku 6 lat,więc to będzie takie zapoznanie się ze szkołą w tej zerowce i może będzie jej łatwiej w tej pierwszej klasie??? Z drugiej str do przedszkola chodzi już drugi rok i czuje się tam dobrze więc nie wiem czy już jej fundować tą zmianę otoczenia? Jakie Wy macie zdanie na ten temat? I jaką podjelyscie decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, myślę, że to też zależy od dziecka, tzn, czy jest nieśmiałe i czy dobrze znosi zmiany. Jeśli jest dziecko jest nieśmiałe i źle znosi zmiany, to ja bym mu dała jeszcze czas dorosnąć do zmian w przedszkolu..... Ale to moje zdanie :) Zapytaj corci, pokaz jej szkołe, może jest możliwość wejscia do sal lekcyjnych i pooglądania ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewcisko w Irlandii dzieci zaczynaja szkole w wieku 4 lub 5 lat. Emilka poszla we wrzesniu i tez mialam watpliwosci czy ja wysylac. Okazalo sie ze swietnie sobie radzi, nie bylo problemu ze zmiana otoczenia (wczesniej chodzila do przedszkola i kilkoro dzieci rozpoczelo szkole razem z nia co tez pomoglo), polubila nowa nauczycielke. Czasami ma problemy ze skupieniem sie nad praca domowa, poczatki byly najgorsze bo od razu mieli bardz duzo zadane, kilkoro rodzicow nawet rozmawialo w tej sprawie z nauczycielka i teraz 20 min i lekcje odrobione. U nas kazdy z rodzicow mial spotkanie w przedszkolu i nauczycielka m.in. wyrazala swoja opinie na temat dziecka czy nadaje sie do szkoly czy jeszcze nie. Ja uslyszalam ze Emilka bedzie sie nudzila jesli zostanie w przedszkolui musze przyznac ze to pomoglo nam podjac decyzje bo ja tez mialam eiele watpliwosci. Nawiazujac do postu Joli u Emilki byl przypadek ze jedna dzieeczynka chyba za wczesnie jednak poszla do szkoly i w grudniu wrocila do przedszkola. Dziwne dla mnie jest ze w Polsce po roku dziecko ma wrocic do przedszkola, to chyba powinno juz powrorzyc klase? A co do polaczonych sxkol podstaeowych i gimnazjalnych musisz sprawdzic jak jest w konkretnej szkole. Mam nadzidje ze pomoglam chociaz troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko, ja zdecydowałam się na przedszkole, wg mnie 5 lat to stanowczo za wcześnie, w szkole dziecko juz musi sobie samo radzić, czy 5 letnie dziecko jest juz na to gotowe?? wg mnie nie, zresztą uważam, że 6 latek też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dać znać jaka będzie diagnoza u Witusia :) i Diagnoza jest taka, że Witek ma autyzm, chociaż to zaburzenie ze spektrum autyzmu jest niewielkie, ale jednak...Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia44
Witam Carmen a co dokladnie Ci powiedzieli I kto potawil diagnoze? Ja chodzilam z Lily na speech terapy I tam spotkalam pewna mame jej syn co prawda ma 3,5 roku I tez mial problem z mowieniem. wczoraj mi powiedziala ze logopeda tez wlasnie stwierdzil ze jego problem biora sie z zachowania I podejrzewaja ze ma autyzm. I co dalej? Witek bedzie chodzil na jakas terapie ? A czy on chodzi teraz do przedszkola? Poniewaz nie moge sie zalogowac teraz (nie mozna uzywac kropek a w moim nicku byl) to sie bede podpisywac na koncu. Gonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu, tak, witek bedzie miał terapię, będziemy pracowac tam, gdzie tego potrzebuje, a więć na pewno jeśli chodzi o mowę, praca nad dieta, praca nad egzekwowaniem dopowiedniego zachowania :) jestem dobrej myśli, bo u witka to zaburzenie jest bardzo małe, ale jednak jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
az mi się lza w oku zakrecila kiedy znowu trafiłam na ten topik :) kiedyś tu się udzielałam ale po dluzszym czasie pzrestalam ze względu na brak czasu. kiedyś bylam na naszej "tajnej" stronie i znam niektóre wasze twarze :) pozdrawiam wszystkich boze jak ten czas szybko leci niedawno nasz dzieci były niemowlaczkami a teraz do szkoły jzu poszly serio , lezka mi poleciała. Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ho hop! kobiety! tésknie czasami za Wami :) na zawsze pozostaniecie w moich wspomnieniach..... :) topik wymar, ale pamiéc zostala tych wspólnych dni przy klawiaturze... wciąż pamietam jak to było oczekiwać na wiadomość która z nas rodzi, urodziła, opowieści jaki był porod... :) łaza się w oku kreci :) mam nadzieję, że Wy zdrowe, , że czas Was łóaskawie traktuje, że nasze forumowe dzieci rosną pięknie i zodbywają kolejne umiejętnośc****ewnie niejedno już czytać umie i sprawnie posługuje sie tabletem czy t5elefonem ;D Wasza Carmen37 Mama Witusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez się wzruszyłam kiedy zobaczyłam ten topik. Nasze dzieci kiedyś niemowlaczki a teraz już uczniowie - mój syn kategorycznie mi zabronil dawac sobie buziaka na "do wiedzenia" i chodzenia z nim za raczke :( Bo mowi, ze on już jest duzy a nie maly dzidziuś :D Pamietam ten dzień kiedy po wielkich bolach urodziłam mojego szkaraba a teraz to już 6-letni chlopiec. Jak ten czas leci. Pozdrawiam Jagoda369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nasze dzieciaki maja już 8 lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcisko
Mam nadzieję że forum nigdy nie zniknie i że zawsze będzie można tu wrócić!!!!! Myślę czasem o tych naszych rozmowach....... A pamiętać będę zawsze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hop hop!!! kobiety jak tam dzieciaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×