Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość antykomornik

ILE Z PENSJI MOŻE ZABRAĆ KOMORNIK??

Polecane posty

Gość antykomornik

25 czy 40% pensji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zalezy. co do zasady nie moze zając wiecej niż 50% wynagrodzenia, przy czym suma po potrąceniu nie może być niższa niż minimalne wynagrodzenie czyli aktualnie 1126 zl brutto (czyli 685 zl na rękę) jezeli dotyczy to zaleglych alimentow to zabiera nawet do 3/5 wynagrodzenia. jest duzo innych zasad w tym zakresie, mam za malo danych zeby odpowiedziec w sposob jednoznaczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli jestem dłużny
bankowi xxx 40tyś i peacodawca jawnie przelewa mi minimalną pensję, to ile mi zabierze firma windykacyjna lub komornik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg przepisów o potraceniach z wynagrodzenia nie powinni Ci nic zabrac. wolna kwota od potracen to suma minimalnego wynagrodzenia. (art. 87 i nastepne kodeksu pracy) ale w sprawie zarobkow komornik duzo szuka, idzie do pracodawcy, szuka w urzedach panstwowych. ukrywanie zarobkow jest raczej niezbyt madre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaaaaaaaaaaaaa
JESLI MASZ NAJNIZSZA KRAJOWA TO NIE MOZE Z PENSJI POTRAC ALE MOZE CI ZAJAC NIERUCHOMOSCI JA TEZ SIE BOJE KOMORNIKA MAM DLUGI I BOJE SIE ZE PRACODAWCA MNIE ZWOLNI JAK SIE DOWOIE PRACUJE W URZEDZIE CO MYSLICIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mastrek
witam mam pytanie czy komornik moze mi zabrac z poł etatu na poczet alimentów sa to zaległe biezacych nie mam a jak moze wziasc to ile pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×