Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdalena25

Druga para młoda w kościele - problem z dekoracją kościoła

Polecane posty

Gość mala chinkaaa
wybacz ze spytam, czy to kosciol na skraju czechowa gdzie proboszczem jest ks. Ważny? chyba bylysmy na tej samej konferencji wiosna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim zarówno kamerzysta jak i fotograf, powinni mieć zezwolenie z Kurii na poruszanie się po kościele podczas mszy. Takie są wymogi, niestety niewiele osób wywiązuje się z tego obowiązku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, dziewczyny, ze ta druga para nie ma prawa nam sie wtracac czy psuc uroczystosci, ale coz poradzic gdy sie okaze ze oni to maja w ... 4 literach. dzis dzwonie do tej kobiety, bo ona od piatku sie nie odezwala, a miala nas ustawic z zakonnica ktora zamuje sie wystrojem kosciola. jezeli beda problemy, to faktycznie pojdziemy z tym do ksiedza i tyle. to dosc rozsadny czlowiek wiec ufam, ze da sobie rade z ich wybujalymi pomyslami, i wybije jak cos im z glowy przeszkadzanie w czasie trwania naszej ceremonii. dam znac jak poszlo :) a jak nie, to zastosujemy inne metody perswazji :D:D:D (zart...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalena25
mala chinkaaa mój mąż należy do parafii przy Politechnice, ale znajomy miał nauki tam gdzie ty więc słyszałam juz o tym waszym księdzu :D. wedding_planner Z tego co ja wiem to każdy kamerzysta czy fotograf który nawet dorabia w ten sposób to walczy o takie zezwolenie bo właśnie jest wymagane. Słyszałam że gdzieś nawet że ksiądz nie zezwolił na robienie zdjęć fotografowi ze względu na brak zezwolenia, ale to skrajny przypadek. Ja mam wujka księdza i on mówił że zazwyczaj załatwiają to dyplomatycznie (no bo niektórzy biorą jakiegoś krewnego czy kolegę z aparatem), stawiają gościa w jednym miejscu gdzie ma dobre ujęcie do fotek i on ma tam stać, jak złamie tą zasadę to ksiądz może go wyprosić. Gorzej jak czasem mimo zezwolenia robią co chcą. Wiem że na tych kursach uczą kamerzystów żeby kręcili kazania a co obejrzę płytę z jakiegoś wesela to jest bez kazania. Moi znajomi mieli tak że im jakiś krewny udzielał ślubu i byli tak zestresowani że nie wiedzieli nawet co było na tym kazaniu, ale kazanie specjalnie dla nich przegotowane, a jak dostali płytę to okazało się że bez kazania bo kamerzysta nie nagrywał bo "wszyscy to przewijają", tak im powiedział. I to jest profesjonalista, wiadomo że wszyscy przewijają ale znajdą się osoby które chcą wysłuchać. guniorek właśnie co jak inni mają to w głębokim poważaniu że nie wolno im psuć czyjegoś ślubu. Ci sami znajomi co zatrudnili tego nieszczęsnego kamerzystę to para przed nimi zaczęła przyjmować życzenia w drzwiach kościelnych, że nie było jak wejść do kościoła. Jak ojciec panny młodej poszedł im zwrócić uwagę to się łaskawie przesunęli 2 metry dalej, ale ich goście niekoniecznie. Rozpoczęcie ślubu sie przeciągnęło prawie o 20 minut. Chociaż jeśli chodzi o firmy dekoratorskie to jak zależy im na wizerunku to raczej nie wejdą do kościoła na czyimś ślubie. Jeszcze podejdę do kościoła i wypytam się dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×