Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość jezynka

zdrowe odzywianie

Polecane posty

Gość jezynka

Zapraszam na forum dotyczacego wszystkiego co dotyczy zdrowego odzywiania tj.jakie potrawy,mieso czy nie,wplyw pozywienia na nasze samopoczucie,choroby a pozywienie.Takze o ksiazkach, ktore mowia o zdrowym zywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
ja sie nie chce odchudzac,bo nie mam z czego.Interesuje mnie zdrowe odzywianie i rozne diety,ktore w tym pomagaja,a takze czego mozna sie nabawic niezdrowym jedzeniem.Wlasnie wczoraj widzialam film"pasozyty w nas" na stronie www.igya.pl.Ostrzegaja,ze szokujace,ale ja uwazam,ze dajace duzo do myslenia,zwlaszcza o naszych przyzwyczajeniach zywieniowych.Wynika z tego,ze sami sobie fundujemy rozne choroby poprzez jedzenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
och omnibus zadales pytanie o forum to jest ZDROWE ODZYWIANIE, a ja sie rozpisalam o czym innym niz bylo pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
swietnie,bo jest tyle roznych teorii,a trzeba nam jeszcze potwierdzenia praktykujacych no i oczywiscie wymiana tych teorii. Ja jestem zwolenniczka diety(wlasciwie stylu zycia) Diamondow. Czytalam ich teoretyczne ksiazki i tam pisze,ze mozemy same wyleczyc sie z raka piersi. Lekarze nie wiedza co to jest i skad sie bierze.Operuja limfe,a to jest rozboj w bialy dzien,tak kobiety okaleczac i pozbawiac je "zolnierzy" broniacych organizm(limfa jest systemem obronnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Z chęcią przyłączę się do tego wątku, ponieważ i ja bardzo interesuję sie zdrowym odżywianiem i w ogóle naturalnymi metodami leczenia. Mam za sobą lekturę ksiażek Michała Tombaka, Bożeny Żak-Cyran i jeszcze kilku innych. Niestety jestem zwykłym śmiertelnikiem i nie zawsze u mnie praktyka idzie w parze z teorią - najbardziej gubią mnie słodycze i czasem skuszę się na pizzę, pierożki ..... Niemniej jednak mam okresy w zyciu kiedy zapaleńczo przestrzegam zdrowego żywienia. P.S. Jeżynko - czyżby temat raka piersi nie był Ci obcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
By the way, limfy się nie operuje. Limfa własnie zostaje, tyle, ze wycina się węzły chłonne i dlatego odpływ limfy jest utrudniony i moga sie robić zatory, co prowadzi do puchnięcia ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
Winner 2006, teoria na ten temat Harweya Diamonda mowi wlasnie o tym,ze nie potrzebne sa operacje.A co to sa wezly chlonne ? Przeciez ich operacja utrudnia prace limfy, to jak by nam reke odciac i mowic,ze mozemy nadal jej uzywac,ale nie o to chodzi. Lekarze najpierw musza sie dowiedziec co to jest i skad sie bierze. Czytalam w pewnym zagranicznym czasopismie,ze wyleczono pacjentow z raka witamina C wysokimi dawkami.Po zwroceniu sie do wladz medycznych z tymi wynikami nie znalazly one zainteresowania. Wniosek byl taki,ze wit.C jest tania i nikt na tym nie zarobi,a inne zabiegi to zlota zyla.Znow pieniadz zostal postawiony nad czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
jezeli czasem skusisz sie na cos to znaczy,ze rzeczywiscie jestes zwyklym smiertelnikiem i tak ma byc.Jestesmy tu na Ziemi,aby doswiadczac zycia jako smiertelnicy,ale nie daj sie zgubic slodyczom,bo nie warto.A tak na marginesie to zgubne ciagoty do slodyczy maja ci co sa zaatakowani przez candyde. Nie martw sie tym,ze teoria nie idzie razem w parze z praktyka,to nie tylko u Ciebie.Musimy dojrzec do teorii. Ja dojrzewalam do wegetarianizmu 20 lat,az mnie moj organizm zmusil,a za bledy place do dzis.Gdy nasza swiadomosc wzrasta to i inaczej dzialamy.Poprzez czytanie uswiadamiamy sie. I tak np. czytajac o farmaceutycznej mafii przestajemy zazywac lekow, ktore nas nie lecza,a wrecz przeciwnie truja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaki adres tego fora
o zdrowym odzywianiu ?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Witaj Jeżynko, Co to jest candyda? Niestety to oczywiste, że lekarze z "uśmieszkiem" słuchają o opowieściach osób wyleczonych niekonwencjonalnymi metodami. A szkoda, bo faktycznie wierzę w to, że wiele chorób możnaby wyleczyć samą tylko dietą i zmianą sposobu życia. Czy mogłabyś podrzucić tytuł tej książki o stylu życia Diamondów? Chętnie poczytam. Piszesz o witaminie C w leczeniu raka - słyszałam też o leczeniu go celowo wywołaną gorączką (przez podawanie zastrzyków z krowiego mleka, czy coś w tym stylu - nie pamiętam dokładnie). Moja babcia opowiadała mi kiedyś, że jej córka (moja ciotka) jak była mała chorowała na "rybią łuskę" - skórę na dłoniach miała pokrytą czymś, co przypominało właśnie rybią łuskę. Lekarze rozkładali ręce i twierdzili, że nie da się tego wyleczyć, musi z tym juz do końca żyć. Babrało się to codziennie, ropiało, swędziało, nie wolno było myc wodą (jedynie jakieś oliwki) itp. Babcia była załamana. Przypadkowo zgadała się o tym problemie z obcą kobietą w tramwaju i kobieta ta dała jej namiar na jakaś "znachorkę". Babcia poszła tam i dostała jakąś maść w małej tubce - bez żadnych napisów, etykiet, jakby zrobioną "w domu". Babcia wsmarowywała ciotce tę maść przez jakiś czas i ...... rybia łuska całkowicie zniknęła i nigdy w życiu już nie wróciła. Nie ma nawet żadnych blizn na dłoniach. Dlatego między innymi wierzę, że są rzeczy na tym swiecie, z którymi lekarze nie mogą sobie poradzić, a natura potrafi. Braku węzłów chłonnych nie można przyrównać do braku ręki. Tysiące kobiet nie ma węzłów chłonnych, a swietnie daje sobie w życiu radę i funkcjonuje normalnie, nie wolno im tylko dźwigac cieżkich rzeczy i zbytnio przemęczać tej ręki - natomiast mogą nadal prowadzić normalne życie i uprawiać sporty. Choć oczywiście zdaję sobie sprawę, ze są też przypadki bardzo wrażliwe, kiedy reka nie moze być bardoz używana bo ma szczególną tendencję do puchnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
Czesc Winerko! Candyda jest to grzybica (jest ich 14 rodzajow),ktore mieszkaja w nas i moga wywolywac rozne alergie i nie tylko.Poprzez nasz sposob odzywiania rozrosly sie tak,ze zamiast nam pomagac(pirwotna ich rola) to nam dokuczaja.Wlasnie cukier jest ich pozywieniem i czlowiek ma do cukru ciagoty.Poszperam wiecej na ten temat(teraz nie pamietam) to napisze.Moj mezus kochany juz spi,a w sypialni mam ksiazke,wiec... Ja czytalam ksiazki Diamondow,ale nie po polsku.Kiedys ok.20lat temu mialam ksiazke Maji Blaszczyszyn"Gieta zycia" i tam jest opisana dieta,a wlasciwie styl zycia w/g ich teorii.Podstawa to owoce na czczo i do 12 zadnych pokarmow oprocz owocow i sokow owocowych.Ja juz od lat nie jem tradycyjnych sniadan i b.dobrze mi z tym. Szkoda,ze nie sa ich teoretyczne ksiazki przetlumaczone na polski,tyle tam wiadomosci uswiadamiajacych jak jestesmy manipulowani przez przemysl miesny,nabialowy i farmaceutycZny. Ostatnio czytalam ksiazke niemieckiego dr.o cholesterolu i cholesterolowej mafii wspolpracujacej z farmacja. Dzisiejsza era to era informacji i wszystkie klamstwa wyjda na jaw,a to zapowiedzial juz 2000 lat temu Jezus i teraz sie spelnia. Ciesze sie,ze podzielilas sie przypadkiem Twojej ciotki,bo rzeczywiscie nasze cialo to nie zwykly kawal chodzacego miesa. Nasz organizm ma wbudowany samoleczacy,samoczyszczacy system,tylko nie trzeba mu w tym przeszkadzac i go zatruwac.Wiem,ze pokusy sa silniejsze i kazdy w roznym stopniu im ulega,a pozniej dietowanie,ale przynajmniej mamy co robic i o czym pisac na forum-hahaha. Jesli masz cos wiecej o niekonwencjonalnej medycynie to podziel sie. Terapiami,innymi uwagami,bo tak mozemy sie nawzajem uswiadamiac. Kazdy cos tam wie,cos slyszal,czytal wiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
Winerko pomysl jakby to fajnie bylo,gdyby byly na tyle uswiadomione w swoim czasie i nie poddaly sie operacji,a tylko dieta sie same wyleczyly. Wlasnie Diamond opisuje przyklad kobiety,w ksiazce jest cala jej historia ja w skrocie napisze.Przeszla chemioterapie i inne bolesne zabiegi 1,5 roku meczarni w bolach.Wypisali ja bo nie bylo dla niej juz ratunku w/g lekarzy.Nawet jeden jej powiedzial,ze jest nowy lek do wyprobowania, ale dla niej to szkoda dawac,bo i tak umrze.Kobieta po powrocie do domu zaczela szukac sposobow i je znalazla.To byla wlasnie ksiazka Diamonda z dieta zycia i tak po 4 miesiacach stosowania tej diety zniknal rak i wiele innych dolegliwosci ktore miala. Diamond w ksiazce pisze o statystykach zmarlych jaka ogromna ilosc ludzi poszla na tamten swiat niepotrzebnie.Ile niepotrzebnych operacji zostalo przeprowadzonych.Te ksiazki pisal ok.30 lat temu o sytuacji w Ameryce,a najnowsze badania potwierdzaja jego teorie. Jeszcze musimy sie duzo uczyc,a wlasciwie to uswiadomic sie i wziac zdrowie w swoje rece. Witamina C jest najsilniejszym oxydantem i dobra na wszystko. Moja terapeutka zalecila mi w swoim czasie na oczyszczanie (odtruwanie jak to ona nazywa) 2000mg dziennie przez pol roku,aby wspomoc watrobe(1000 mg przez rok).Mialam bardzo zanieczyszczony organizm.Teraz tez biore,ale sama sobie zalecilam. Jak dobrze pojdzie to stworzymy uniwersytet zdrowia hi hi. Do uslyszenia. Do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _______________
fajny temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka troche spiskowa teoria dziejow. nie wierze w manipulacje przemyslu spozywczego bo czlowiek jesc cos musi i zawsze jesc bedzie. co do lekow to sami przesadzamy, zamiast isc do lekarza to lykamy na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Jeżynko, ja właśnie jestem po raku piersi, więc cosik wiem na ten temat :-) Poddałam się operacji 2 lata temu (mój nick pochodzi właśnie z tamtego okresu), ale Ci powiem, ze miałam bardzo duże wątpliwości, czy nie spróbować się leczyć głodówką i zaniechać operacji. Nie zdecydowałam się jednak na to ..... Trochę ze strachu, trochę pod wpływem presji otoczenia. Może stchórzyłam, a może była to mądra decyzja, kto wie .... grunt, ze zyję i mam sie całkiem dobrze :-) WIesz, co innego jest leczyć chore stawy, reumatyzm, czy alergie kiedy wprowadzenie zdrowej diety (nawet przy rezygnacji z lekarstw) na pewno nie wpływa na ryzyko śmierci. A co innego, kiedy w obliczu śmiertelnej choroby wiesz, że jest wiele kobiet, które poddały się operacji i żyją. Jeśli dasz sobie wyciać gada, a dodatkowo zadbasz o zdrową dietę masz większą pewność, że bedzie żyć jeszcze długo, długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
Droga lady_in_red 21 z jednej strony to masz racje,a z drugiej nie odsylam do poszerzenia wiadomosci i swiadomosci na linki http://www.cudownyportal.pl/article_all.php?div=nieje http://niejedzenie.info/ http://www.sm.fki.pl/Niejedzenie/Niejedzenie.php?nr=niejedzenie_a_SZBJ zycze milej lektury i wspanialego dnia,bo mi za oknem pieknie sloneczko swieci a na termometrze w sloncu 30stopni,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
winerko kochana doskonale Ciebie rozumiem,bo nie wiem co ja bym zrobila gdyby mnie tez to spotkalo np.kilka lat temu z moim poziomem swiadomosci wtedy))dzis wiem na pewno,ze nigdy nie poddalabym sie operacji,a wlasnie szukala alternatywnych rozwiazan,czym sie zajmuje jako hobby i probuje na sobie roznych metod. Wlasnie moj "idol" w tym temacie Diamond tez pisze,ze szkoda tych wszystkich kobiet,ktore zeszly z tego swiata lub poddaly sie operacji. Po ukazaniu sie jego ksiazki duzo kobiet uniknelo przykrych doswiadczen. Najwazniejsze,ze funkcjonujesz dobrze i jestes zdrowa czego Ci z calego serca zycze. Innym razem napisze wiecej na temat raka co to jest i skad sie bierze,bo teraz czas mi nie pozwala.To bedzie jak maly wyklad(musze to przetlumaczyc)do uslyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Ło matko, gdzie Ty mieszkasz, ze masz 30 stopni na dworze? W Australii? Jeżynko, czy przeprowadzałaś juz kiedyś głodówkę? Podejrzewam, ze tak :-) Jakie są Twoje doswiadczenia i efekty? Ja robiłam głodówkę już kilka razy w życiu. Najdłuzsza trwała o ile pamiętam 10 dni, ale niestety nie potrafiłam z nich umiejętnie wychodzić. Niby znam teorię jak się to powinno robić, ale jak zołądek pobudzony na nowo do pracy zaczyna szaleć, to teoria idzie w kąt. Korci mnie jednak, aby znowu spróbować. Tym razem rozsądniej. Zaglądałam na podane przez Ciebie linki - ciekawe, ciekawe .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Jako ciekawostka - mam ciotkę (60 lat), która od 20 lat uprawia jogę, ale dopiero tak od około 5 lat robi to bardzo regularnie. W tym okresie zmieniła także kompletnie swoje nawyki żywieniowe. Zaczynała stopniowo - eliminowała jedno, potem drugie itp. aż doszła do tego, ze dziś odżywia się głównie roślinami (prym wiodą kiełki i - jak ja to nazywam - zielsko z ogródka, łąki, lasu), kaszą, orzechami, czasem mlekiem kozim i jajkami od "szczęśliwych kurek" (z prywatnej hodowli), ciemny zdrowy chleb (często własnej produkcji). Bardzo, bardzo rzadko skubnie coś innego - na ogół gdy np. jest w gościach i nic zdrowego do jedzenia nie ma. Czuje się swietnie, sporo schudła, jest w pełni sprawna fizycznie. Wszystkim poleca swój sposób życia. Uwielbiam do niej wpadać, poniewaz zawsze załapię się na coś pysznego do jedzenia - np. kwas buraczany, sałatkę z "zielska", zupę warzywną z kaszą. I zawsze jak jestem u niej, to dostaję potęznego kopa, aby także dbać o siebie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Noooo, a jeszcze sobie obejrzyj filmiki na www.uwaga.onet.pl (w archiwum) na temat produkcji mleka, serów i jogurtów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
winerko,to Ty masz wspaniala ciotke(nie darmo jest ona w Twojej rodzinie) i namawia Ciebie na zmiane nie tylko diety,ale tez myslenia. Widzisz uleglas presji,a mialas watpliwosci(sygnaly duszy) z ta operacja, szkoda ze nie posluchalas duszy,ale czasu nie cofniemy,a mozna wnioski z tej nauki wyciagnac.Sluchaj zawsze siebie.Zobacz jak Cie ciagnie do ciotki to nie przypadek. Nie nie mieszkam w Australii w Holandii i w poludnie slonko przyswiecilo na termometr to w domu od razu Turcja sie zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
Winerko w czasie pierwszej glodowki( w zasadzie byla to urynoterapia z ksiazka) czulam sie troche oslabiona na poczatku pozniej mi energii przybywalo. Wychodzilam z glodowki dosc ostro,bo zaczelam szybciej jesc normalnie niz podawala to ksiazka,ale wowczas bylam jeszcze miesozerna. Pozniej robilam sobie tygodniowe,trzydniowe lub jednodniowe. Pije wtedy duze ilosci wody i zazywam wit.C-1000(nawet 2 lub 3 tabl/dzien) Z dluzszych wychodze pomalu,a moja ulubiona potrawa jest kleik z platkow owsianych z bulionem warzywnym(puder ekologiczny bez drozdzowego ekstraktu) i warzywa gotowane surowe.Ja wiecej sie kieruje intuicja co do jedzenia,wiec trudno mi powiedziec i dac rade w tym temacie. Zapytaj zajacowej na forum dieta warzywno-owocowa,bo widze ze ona ma wieksze doswiadczenie niz ja. Na pewno warto zrezygnowac z miesa dla wlasnego zdrowia,ekologii i kieszeni,a co do bialka to jest to skladnik bardzo obciazajacy nasz organizm.Bialko jest najtrudniej przyswajalnym skladnikiem nawet to roslinne.Nasz organizm potrzebuje enzymow zwlaszcza tych ktorych nie produkuje,a te sa w owocach i warzywach(najwiecej zielonych) Mozna w necie znalezc duzo materialow o szkodliwosci jedzenia miesa, a ten film to nie szok,ale naga prawda.W nim mowia,ze poddanie wysokiej temperaturze obrobki miesa nie jest gwarancja zabicia pasozytow,wiec wniosek nasuwa sie sam.Wiedzac to, kto ma jeszcze odwage jesc mieso.Oprocz tego filmu jest artykul o spozyciu ryb surowych.Przedstawiony jest Japonczyk zwolennik sushi i opis o trapiacych go pasozytach,ale nie to chcialam powiedziec.Troche paradoksalne jest to,ze wysoka temperatura nie daje gwarancji na zabicie pasozytow w miesie,natomiast zalecaja poddac ryby wysokiej temp. aby uniknac wprowadzenia ich do organizmu.Dzis wiemy,ze w oceanach sa przeprowadzane proby jadrowe broni,wiec te ryby sa dodatkowo napromieniowane.Wiecej ciekawostek-link http://www.igya.pl/ciekawostki_parazytologiczne/index.html Dzis trzeba m,i wczesniej wstac nie mogac spac zajrzalam tu,ale dostalam prace i nie wiem czy bede mogla poswiecic wiecej czasu na forum,ale postaram sie,bo zdrowie to najcenniejszy skarb jaki mamy i interesuje mnie wszystko na jego temat,takze od strony ezoterycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winner2006
Jezynko, super jest spotkać kolejna maniaszkę zdrowego odżywiania :-) Szkoda, że Twój wątek nie bije jeszcze rekordów popularności, ale mam nadzieję, ze prędzej, czy później dołącza się kolejne osoby. A ja wczoraj zrobiłam sobie 1 dzień głodówki. Myślałam, aby ją przeciagnąć, ale jak dziś rano wstałam to stwierdziłam, że mam ochotę na jabłko. No i wsłuchałam się w głos swojego ciała :-) Zrobiłam tez 3 lewatywki pod rząd, ale zeby woda leciała zupełnei przeźroczysta, to pewnie musiałabym zrobic jeszcze z 3 :-) Może za tydzień powtórze 1-dniową głodóweczkę. Póki co, załaczam link do dzisiejszego artykułu na onecie, chociaż nie ma tam niczego, czego byśmy juz nie wiedziały :-) http://partnerstwo.onet.pl/1500015,3500,,pojedynek_z_fast_foodem,artykul.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
jesli masz duze zlogi to i po 3 tygodniach nie bedzie czystej wody,lepiej nie przesadzac))o oczyszczaniu jelit i nie tylko, jest dobra ksiazka Soporowskich "Przedswit" warto przeczytac))na podany link na pewno zajrze dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
ZDROWI maja wiele zyczen,ale CHORY ma tylko jedno zyczenie ZDROWYM BYC!!! Zdrowie jest jednym z najwiekszych skarbow czlowieka i tylko od niego zalezy czy bedzie zdrowy czy nie. Niech nasze pozywienie bedzie naszym lekarstwem,a lekarstwo niech bedzie naszym pozywieniem-slowa ojca medycyny Sokratesa(nie doslownie,ale sens jego slow jest w tym sloganie). Jak ogromny wplyw na nasze zdrowie lezy w naszych rekach to nie zdajemy sobie z tego sprawy,a szkoda,bo mielibysmy duzo zdrowsze spoleczenstwo. Zdrowie musimy wziac sami w swoje rece,nie ogladajac sie na nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opałka7
Hej, a co myślicie o metodach Tombaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jezynka
DOSIEGO ROKU!, wszystkim" serwujacym" na tym forum. Opalko 7,wszystkie metody sa dobre, aby to wiedziec trzeba sprobowac. Kazdy jest inny,wiec dla kazdego inna metoda i nikt Ci nie poradzi,ktora jest dobra,bo to Ty sama znajdziesz te swoja jedna lub kilka,dlatego warto byc otwartym na kazda informacje i intuicyjnie wyczuc co dla nas pisane,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×