Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

chciałam jeszce napisać cos mądrego ale mi nic nie przyszło do głowy nie gniewajcie sie jeżeli nie bede pisała na bieżąco, nadrobie wszystko jak tylko sie skończy organizacja naszego sklepu :):):):):) zadna nie ma bliźniaków hahahah to ja bede pierwsza :P:P:P:P:P obiecalismy sobie z moim facetem że bedzie dwójka za pierwszym razem :D:D:D:D:D zobaczymy jak w praktyce wyjdzie, jeżeli by sie nam teraz udało to miałabym termin na koniec stycznia wtedy miałabym szanse na wodnika a to fantastyczny znak zodiaku a jeszcze jakby sie urodziło jak ja 13 lutego juuuuuppiiii to byłby cud nad wisłą :o:o:o:o:o teraz tak nie mysle non stop o dniach płodnych ciązy bo mam mnóstwo na głwoie wiec moze to i dobrze że teraz nie jestem w ciązy jak planowałam, wiec czas najwyższy sie starac po rozpoczeciu funkcjonowania sklepu pisze ebz składu i ładu ale pisałam co mi na mysl przyszło jestem z wami duchem jak mnie nie ma z wami całuje mocno i zycze usmiechu :o:o:o:o:o papappapappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany zyczać wam usmiechu miała być buźka uśmiechnieta i nie grymas wiec sie poprawiam ;););););););););) wybaczcie to z przemęczenia :P:PP:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rana:) Witam tez nowe dziewczyny:) Mikosia, wszystkiego naj z okazji urodzin :) Bruska, trzymam kciuki za Twój sklep i powodzenia, fajnie, że Ci tak wszystko wychodzi:) Korin, po owulacji w drugiej fazie cyklu zawsze jest śluz biały, nierozciagliwy. Temperaturę natomiast należy mierzyć rano przed wstaniem złóżka, bo taka jest tylko wiarygodna. W ciągu dnia moze sie zmieniać, a wieczorem być wyższa nawet o kilka stopni, dlatego nienależy się nią sugerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ho! Korin, jedziemy na tym samym wózku ja tez spodziewam sie @ 29.04, no i mam tez biały gesty sluz wiec tak jest jak ma być. Tempke bede mierzyc od nowego cyklu, musze gonic za termometrem rtęciowym bo taki ma być, ja mam elektroniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki:) Zaczne od tego STO LAT STO LAT DLA NASZEJ SOLENIZANTKI DZISIEJSZEJ:)ZYcze ci pieknego ,zdrowego rozowiutkiego dziudziuska:) A co do mierzenia tempki to Jagoda ma calkowita racje!!!Po poludniu nie sugieruj sie juz temka tylko tą z rana jak tylko otworzysz oczy i siegniesz na polke,bez wstawania po termometr... Bruseczko ale ty jestes dzialaczka!!! I bardzo dobrze,potraficie \"handlowac\" to bardzo dobrze wybraliscie,lepiej miec cos swojego niz charowac na czyjes zyski:O A jak wam sie ze sklepikiem pouklada to i dzidzia bedzie.Wszystko w swoim czasie;)Zreszta ty o tym wiesz i komu ja to gadam:p Ale powiem wam ze mimo ze juz tyle nie pisze na naszym topiczku,to musze tu zagladnąć 10 razy do dnia bo bym byla chora!!!;) Bardzo was polubilam,mimo ze sie nie znamy tak osobiscie mozna powiedziec,ale czesc waszego zycia stala sie tez czescia mojego.Ciekawi mnie jak u was staranka,i jak sie czujecie:) Bardzo sie ciesze ze kiedys klkłam na topik \"kto zaczyna starania w 2009?\" mam nadzieje ze przetrwa kupe lat i bedziemy sie dzielic nie tylko problemaci z zajsciem w ciaze,ale i ze nasze maluszki plakaly w nocy czy tez ze pierwszy ząbek wyrosl:) uuuuuu ale sie rozmarzylam;) Buziaki dla was i milego dnia kobietki:) ps.Haniu jak tam twoj G w pracy,odezwi sie do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki tu spokoj... Nic sie nie dzieje... O co tu chodzi??????????? Pobudka kobiety!!! Kafe czeka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frecia, masz racje, fajnie by było żeby topik przetrwał kilka lat. Wracałybysmy wtedy tez do pierwszych stron topiku i wspominały, a może nawet pokazały naszym dzieciom jak wygladały nasze staranka :P Mirellaaaa termometr nie musi być koniecznie rtęciowy, moze być elektroniczny, tylko, że musi pokazywać 2 cyfry po przecinku. Są też do kupienia takie specjalne termometry owulacyjne. No u mnie dziś tempka cały czas niska 36,67, wiec cały czas czekam na owu, mam nadzieję, że juz niedługo, bo śluz jest dziś zdecydowanie płodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEJKU... jaka mała sekta z nas. nasz atrybut to termometr i śluz, i działa to tez jak grupa wsparcia :) :) :) czytając to forum od poczatku można poznać prawdziwą historię powstania nowego życia (...ale filozoficznie to zabrzmiało) :)) może wydamy \"PAMIĘTNIK STARACZEK\" :-D cieszę się,że wpadłam na te forumowe pogaduszki, tyle sie można dowiedziec, ale też chyba nieźle wkręcić... ja mam już obsesję na temat mojego ciała. Nie jeden facet by sie z nas mógl uśmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) wszystko się wyjaśniło, bronię się w czerwcu :) dziekanka została pokonana przez pana prezydenta :P mam u niego chody jednak :P witam nowe staraczki jubilatce składam serdeczne życzenia, pogody ducha i zdrówka przede wszystkim 🌻 postanowiłam, że bez względu na owu jadę do Poznania przywitać mężusia w jakuzzi :P przyszła haleczka ze szlafroczkiem ;) seksowne :D:P oj się będzie działo ;) jeszcze świeczki, czerwone wino... a może szampan i truskawki??? ;) i koniecznie olejek do kąpieli ;) spadam pisać póki co... buziole 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a'propos termometru i mierzenia temperatury.. zauważyłam, ze kiedy śpię w chłodnym pomieszczeniu temperatura jest rano niższa nieco... dziś na noc włączyłam grzejnik i była wyższa... ciekawe nie??? a przecież mierze jak powinnam, bez wstawania z łóżka, o tej samej porze prawie co do minuty... przyszły tez testy owu... jeśli się sprawdzą (że działają, w sensie) polecę Wam, sprzedającego, bo wysłał bardzo szybko :) a są wygodne bo płytkowe ;) w przyszłym tygodniu będę testować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jenefer z imieniny mojego Taty :D:D jak się dziś czujesz?? jak oczka? Nick.............Wiek......cykl starań ....termin@... ....miejscowosc < muszka87....................2...................?..... . ...... .....toruń arcia132...25..............2..................7.04.... ...... mazowieckie Moootylek...................2...............18.04.... . .....zach-pomorskie Hania_i_Gogo..24.............2............21.-23.04..... ....opolskie natanielka ... 25 .... .....8 ...............22.04?........ .... lubelskie Madziulek0405.............4................23.04..... . .... ...lubelskie butterfly*....................4...............ok.28.0 4 . ...........IE korin..................29..........2.........ok.30.04... ......wielkopolska olgaiwaniak.......23........2..............ok.01.05..... ......Lublin pod zmienionym ni...27....2...............ok 2.05?.............Bydgoszcz Jagoda_27..................11..............05.05...... .......Warszawa xena64 ......25................2...........6.05.........mazowieckie małpka73.........35..........1.............15.05........ ......Dolny Śląsk Jolitka84.......................5............15.0 5 ..............wielkopolska bruska.......28................3..............20.05. .........podkarpackie mirellaaaa.....30............4................28-29.04.. .....wielkop asiulka 1981......27........1..............ok.01.05.............mazo wieckie ZACIĄŻONE... NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE....MI EJSCOWOSC 1) Afrodyta....26..........13?................Listopad.......Bi e lsko-Biala 2)Jenefer25..................11............... 21.11......dolnoslaskie 3)fretka83.......26..........8.................6.12 . ... .. .....Śląskie 4Pumka27....................6................grudzien?. ...............Lubin dobra.... niech mnie ktoś kopnie abym się wzięła za robotę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , tu kobieta wieczny problem ,o ile wzrasta ta temperatura po owulacji? Ile kreseczek? dzięki za odp.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki :):):):) kurcze ledwo wróciłam do domu a juz musiałam otworzyc komputer i zerknąć do was ;););) wszystkiego najlepszego dla naszej solenizantki 🌼 mikusia zyczę ci abys cieszyła sie każdą chwilą swojego zycia, abys zyła dla pełnią zycia usmiechnieta i szczęśliwa i oby spełniły sie twoje najskrytsze marzenai albo chociaz to jedno najważniejsze :):):):) mirellaaa ja mierze tmperature elektronicznym termometrem i mam go pod poduszce, żeby rano po niego nie wstawać, a chłop sie pyta i co masz już macicogoraczkę :P:P:P:P:P fretka te początki pamietam, pierwsze starania porady, radości i smutki i tak już zostanie bede tutaj smęcic i necic non stop mimo że wieczorami ale topik jest swietny dzieki swietnym dziewczynom :):):):) fantastycznie ze słyszałas bicie serduszka i jeszce sie ruszało dzidzi no dla mnie to jest niepojeta rzecz ja byłabym osłupiała :D:D:D:D:D:D dla mnie to sa po prostu czary całus dla ciebie i twojej dzidzi 👄 jagódka napewno topik przetrwa pojawiaja sie nowe dziewczyny a i stare wyjadaczki tez sa przecież non stop :):):):) pod zmienionym nikiem super że wszystko jest ok, a dziewczynka jak spisała sie w ciagu dnia i dała sie namówić na drzemke :D:D:D:D a takie małe dzieci to chłoną wszystko co usłysza, moja bratowa raz drażniła sie ze swoim mezem 9moim bratem0 ze zrobi mu dziecko i ten mały kurcze w szkole powiedział pani \"mam mówiła ze zrobi tacie dziecko\" bo sie pani zapytała co wczoraj robił w domu :P:P:P:P:P:P biedna bratowa ze wstydem szła z wywiadówki :D:D:D:D:D od tamtej pory mały nie siedzi z nami a ma 7 lat jenefer chrapie dzidzius w brzuszku???????????? to znaczy cow ydaje dźwieki????? o rany o tym to nie wiedziałam ;););) małpko to w czerwcu trzymamy za ciebie kciuki nono, swojego dziekana miała okropnego był na mnie strasznie ciety ech szkoda gadać a z tym powitaniem dla męża to super sprawa mój facet ma urodziny w sobote ...hhmmmm.... więc jako prezent zabieram go do salonu fryzjerskiego hahhahah i ja przy tym skorzystam a potem wieczorem idziemy sie bawić, oczywiście wcześniej zaplanowałam skok w polane bo jestem kierowcą :P:P:P:P:P:P bede miała pełne ręce roboty :D:D:D:D:D juz sie nie moge doczekac małpko moj nie lubi szampana ale drinki dobre i wiecie co ser plesniawy i olwiki no bedzie sie tym zażerał na maksa ale oczywiście przy mnie sie tego nauczył jeść bo ja etz lubie i oczywiscie winko czerwone ......pyyyyyyyyycha ale szampana nie wypije za to truskawki jadłby kilogramami a ja nie bardzo, nie wiem dlaczego kiedyś lubiłam ale teraz jakos nie, wogóle teraz nie lubie owoców, za to sałatki i surówki zjem wszystkie :):):):):):) korin trudno powiedzieć ile wzrasta temperatura ja np. zaliczam sie do kobiet które maja wysokie temperatury bo kiedy dostałam @ to miałam 36.70 a w fazie owulacji 37.30 chyba dziewczyny beda wiedziały o ile powinna wzrosnąć temperatura chyba o 6 kresek w góre od niższej...hmm.. chyba że sie myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tym to ja od dzisiaj znowu zaczełam mierzyc temperature, strasznie mi sie nie chce tego robic rano ale mam wyrzuty sumienia wiec sie staram, acha i od dzisiaj zażywam folik, czy którać go brała????? mam na ulotce napisane zeby brac jedną tabletke dziennie i co cały czas??? cały cykl?????/ bo wieisołek to wiem ze do owulacji ale folik nie mam pojecia a sklep no cóz pojawiaja sie problemy i mamy duzo na głowie, po prostu na niej stajemy zeby cos załatwic, strasznie duzo przy tym czasu trzeba poswiecic...ech.... niektórzy to po prostu nie maja umiaru a tupet aż za duży :o:o:o...wrrrrrrrr.... czasmi mam ochote usiąść i płakać, nie ejst różowo, jest czasami cieżko ale sie cieszę bo to dla nas to robimy nie dla "obcego" i dlatego nerwy na bok i obraza i do przodu :):):):):) strasznie sie rozpisałam, no cóż zycze wszystkim dobrej nocki stara bruska o was pamieta i non stop o was myśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki:) korin to jest stronka z przykladowymi wykresami mierzenia tempki www.28dni.pl a z ta tempka jest roznie u kazdej kobiety,u niektorych tempka sie utrzymuje wysoko jak w czasie owulki i spada 3 ,4 dni przed @ ale sa tez takie ze spada dopiero w dniu @ a nawet dzien po pierwszysm dniu @,Takze bedziesz widziala jak to bedzi u ciebie,choc ci zycze zeby nie spada i kropelinka rozla w tobie:) Hej Bruseczko,ty to o nas pamietasz,bo Pumcia siedzi na L4 i juz zapomina troszku o nas:( ale wybaczam jej to;) Bruseczko kwas foliowy mozesz brac caly czas bez problemu.Napewno ci nie zaszkodzi a pomoze ,takze bierz go bez przerwy codziennie:) Milego dnia kobietki. Buziaki dla was:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tu masz Bruseczko o kwasie foliowym,bo bidulko masz duzo na glowie,to lepiej tu z nami popisz a nie grzebaj w necie,ja ci podaje wszystko jak na dloni;) Dlaczego potrzebujesz kwasu foliowego? Prawidłowy poziom kwasu foliowego w organizmie jest ważny zwłaszcza dla przyszłych matek i ich nienarodzonych dzieci. Pomaga zapobiegać niedokrwistości (anemii) ciężarnych. Ginekolodzy zalecają zażywanie kwasu foliowego swoim pacjentkom planującym ciążę przede wszystkim z uwagi na jego znaczenie w profilaktyce wad cewy nerwowej u płodu (m.in.: bezmózgowia, rozszczepu kręgosłupa, przepuklin oponowo-rdzeniowych). Wady te powstają w pierwszych 4 tygodniach płodowego życia, kiedy kobieta nie wie, że doszło do poczęcia. Ile kwasu foliowego potrzebujesz? Każda kobieta, która planuje ciążę powinna przyjmować profilaktyczną dawkę kwasu foliowego tj. 0,4 mg/dziennie. Jeśli nawet nie planujesz ciąży (blisko połowa poczęć w Polsce jest nieplanowana), a współżyjesz, także powinnaś przyjmować kwas foliowy (w dawce 0,4 mg). Jeśli jesteś w ciąży dawkę uzgodnij ze swoim ginekologiem. Zwykle do końca pierwszego trymestru przyjmuje się kwas foliowy w dawce 0,4 - 1 mg/dziennie. Niekiedy zaleca się go także w drugim i trzecim trymestrze w ramach profilaktyki anemii. W rodzinach z obciążonym wywiadem, takich, w których urodziły się już dzieci z wadami cewy nerwowej - zaleca się zwiększenie dawki folanu do 4 mg/dziennie. Większa dawka kwasu foliowego potrzebna jest także przyszłej mamie przyjmującej leki przeciwpadaczkowe lub chorej na cukrzycę. Nie tylko dla przyszłej mamy O kwasie foliowym zwykło się mówić w kontekście planowania ciąży. To błąd, bo ta wyjątkowa witamina, pomaga zapobiegać m.in.: niedokrwistości miażdżycy zawałowi serca innym chorobom układu krążenia niektórym nowotworom (m.in.: rakowi okrężnicy, gardła, jamy ustnej, piersi) Bezpieczna dawka 0,4 mg dziennie jest zalecana każdemu, także mężczyznom. Kwas foliowy bierze udział w powstawaniu „hormonów szczęścia” (substancji neurostymulacyjnych) serotoniny i no adrenaliny. Pierwsza – uspakaja, relaksuje, pomaga spokojnie zasnąć, wprawia w dobry nastrój, druga – napędza do działania, aktywizuje organizm. Pomaga zachować równowagę psychiczną i zapobiegać depresji. Na niedobór kwasu foliowego (poza wymienionymi wyżej) są narażone osoby palące papierosy, stosujące doustną antykoncepcję hormonalną oraz często opalające się (także w solarium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mały głódd
ja już zapłodniłem kochanke i teraz zapładniam żone, z koleżanką negocjuje jeszcze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samiutkiego rana:) Ja tez biore kwas foliowy, należy go brać min 3 miesiące przed poczęciem żeby uzupełnic niedobory, no i później w ciąży też. Mówił mi gin. W Polsce tego nie ma, ale w niektórych krajach kwas foliowy jest dodawany normalnie do żywno,ści, np. do mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sałatka i
jabłuszka lubie strasznie a to już 20 tydzień chce mi sie ryczeć chce wolne :D KOOOFAM:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażulaa
Wcale kwasu foliowego nie brałam i urodziłam zdrową dzidzie :) jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziarat
No to masz szczęście bo ja zaczęłam krwawić w 4 miesiącu a potem byłam na podtrzymaniu, na szczęście córcia jest zdrowa jak ryba. Buziaki dla was dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nikomu na naszym topiku nie nakazuje brania kwasu foliowego,takze jak nie bralas to twoja sprawa,my nie narzucamy ze MUSISZ brac kwas...Kazda z nas ma prawo robic to co uwaza za stosowne:) A przede wszystkim witam na naszym topiczku,jak nie planujecie dzidzi to tez mozecie z nami popisac-czemu nie???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka wczoraj po pracy zakupiłam castagnus ....zaczełam go brac ...słyszalam ze wielu pomogł w zajsciu ...oby i mnie pomogl;)) zastanawiam sie jeszcze nad wiesiołkiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam z rana! Rozpadało się to i na spacer chyba nie wyjdziemy Coś mi niedobrze było z rana Uuuuuuuuuu A kwas foliowy jem codziennie po 1 tabl Bruska nie denerwuj sie sklepem są ludzie i ludziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam z rana! Rozpadało się to i na spacer chyba nie wyjdziemy Coś mi niedobrze było z rana Uuuuuuuuuu A kwas foliowy jem codziennie po 1 tabl Bruska nie denerwuj sie sklepem są ludzie i ludziska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruska ja biorę folik juz kolejny i pewnie długo brać będę. Wcześniej brałam jakis inny kwas na receptę od lekarza gin. ten na recepte miał bardzo duże stęzenie. Brałam go 3 miesiące, żeby uzupełnić niedobory po antykoncepcji. Jak juz uzupełniłam to profilaktycznie kupuję sama bez recepty FOLIK. pozdrawiam z pochmurnego Poznania, Buźka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×