Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość blaszanka

Co to za ciasto???? Ma ktoś przepis????

Polecane posty

Gość blaszanka

Poszukuję przepis na takie ciasto które wyglada jak murzynek ale to nie jest murzynek bo to ciasto jest wyzsze i takie pulchniejsze i czymś nasączone... Prosiłabym bardzo jak ktoś ma taki przepisik z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam
hmmm mój murzynek jest wysoki, pulchny i wilgotny :) Ale może to być też żydowskie ciasto czekoladowe...niestety nie mam przepisu, a chętnie bym zrobiła, bo jest pyszne, tylko strasznie słodkie jak większość ciast żydowskich...hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blaszanka
a czy mogłabyś mi podac swój przepis na murzynka bo ja mam ale mój jest taki suchy i mało wyrośnięty zawsze -nie lubię takiego...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam
juz gdzieś tutaj podawałam, zaraz znajdę bo nie chce mi sie znowu przepisywac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam
20 dkg mąki 25dkg margaryny 25 dkg cukru 3 jaja 3 łyżki kakao 1 łyżeczka proszku do pieczenia cukier waniliowy 3 łyżki wody tłuszcz do formy Margarynę, wodę, cukier i kakao mieszamy w garnku. Podgrzać do rozpuszczenia składników po czym gotować 3 minuty. Odlać pół szkl. masy na polewę, resztę wystudzić. Do wystudzonej masy dodawać żółtka i mąkę z proszkiem do pieczenia. Wymieszać. W osobnym pojemniku ubić pianę z białek i połączyć z masą czekoladową. Formę wysmarować tłuszczem i obsypać bułką. Wlać ciasto do formy. Piec ok. 50 minut w 180 stopniach. Ja piekę murzynka w blaszce podłużnej, trochę większej od keksówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
a jak się robi to żydowskie ciasto czekoladowe ?? można gdzieś znaleźć przepis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam
isiss nie znalazłam nigdzie tego przepisu, ale jadłam u żydowskiej rodziny w Stanach w której pracowałam jako sprzątaczka :P Pycha, w ogóle te ciasta i sałatki żydowskie, zapiekanki z makaronem są rewelacyjne, mięsa mi tylko nie smakują, są strasznie słone i takie...hmmm niedobre :P Ale słodkości rewelacyjne, może jest tu jakaś kuchareczka, która pracowała w żydowskiej rodzinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isisss
hmmm... niestety w necie też nie znalazłam , chociaż są jakieś inne czekoladowe , może jakoś po składnikach uda się dojść ? tez pamietam---------- a nie wiesz czy do tego , który jadłaś dodawało się czekoladę w tabliczce czy kakao ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam
czekoladę w tabliczce, i to nie jedną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobraduszyczka
kurcze to ja właśnie mam taki sam przepis na murzynka:( Nie wiem tylko dlaczego on jest taki suchy...a może go czymś nasączyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobraduszyczka
uuupsss to byłam blaszanka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez pamietam
Nigdy murzynek nie wyszedł mi suchy i zawsze znika w takim tempie, że nie zdążę nawet pomyśleć o tym by go czymś przełożyć. :) Właśnie mi się przypomniało, że to ciasto o którym piszesz to mógł być również biszkopt do wuzetki, ale nigdy nie robiłam, przepisu nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilgotne ciasto
Upiecz murzynek na maśle i do surowego ciasta przed pieczeniem dodaj troszkę alkoholu (np rumu albo koniaku) bedzie wilgotne. Wkładaj do dobrze nagrzanego piekarnika, po 10 min po włożeniu ciut zmniejsz temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na moje oko, to szukasz przepisu na Brownies, czyli na baaardzo czekoladowe ,wilgotne ciasto-opis się zgadza, więc może to TO:-)? Przepis znajdziesz w necie-jest ich cała masa:-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×