Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość niesklonowana

Na wakcje jesienią...tylko dokąd?

Polecane posty

Gość niesklonowana

nie lubię upałów, ale za to przepadam za słonkiem i [ieknymi krajobrazami raczej z dużą woda w tle. Mamy 2 dzieci w wieku przedszkolnym, latem ze względu na własna firmę 0 czasu wolnego, więc teraz bardzo chcę to odrobić. W rachubę wchodzi tylko przelot samolotem i jakieś ciepłe państwo. Tylko co o tej porze? Październik robimy wolny i chcemy wyjechać. Zupełnie nie wiemy dokąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspy kanaryjskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rozumiem
moze afryka...ale nie wiem czy nie za cieplo, i koniecznie sprawdz kiedy jest pora deszczowa, bo jak trafisz na taka to po urlopie, bedzie 25 stopni ale co z tego skoro mokro... Ja wybralabym sie chyba na rodos albo na cypr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspy kanaryjskie
na Cypr nie polecam, bo można się nabawić jakiejś choroby od brudu, w Turcji i Tunezji podobnie - strasznie brudne plaże, mnóstwo tubylców i pływające w morzu pampersy... Więc raczej hiszpański kierunek, no może ewentualnie Kreta bo tam też będzie jeszcze ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rozumiem
jesli chodzi o hiszpanski kierunek zdecydowanie nie na Majorke, nie jest to szczegolnie cieple miejsce, jedynie w sezonie i w dobrym kurorcie bedziesz zadowolona, poza tym jak wiadomo to wyspa wiec i klimat troszke chlodniejszy niz na polwyspie iberyjskim... a dziekuje za podpowiedz o cyprze, nie spodziewalam sie ze tam syf ale co do tunezji i turci to sie nie zgodze, jeszcze sie nie spotkalam z syfem brudem i zaraza...choc nie wiem ja z tubylcami, nigdy tam nie bylam poza sezonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyspy Kanaryjskie albo Egipt. Polecam El Gounę pod Hurghadą. Wpisz sobie w google images El Gouna i zobaczysz jak tam jest pięknie. Zobacz biuro Scan Holiday albo Tui. El GOuna to egipska wenecja. I to prawda. Mozesz tez wybrac jakis fajny hotel w Sharm El Sheikh - z dwójką dzieci tylko 5 *. Nie obawiaj się wtedy żadnych chorób i jedzenia. Wyspy greckie w pazdzierniku to juz pogoda bardzo zmienna i nie musi wcale byc ciepło. To samo Tunezja,odradzam. Aha! na Wyspy lecisz chyba 5-6 godzin. a do Egiptu 3-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesklonowana
Ups..nie wiedziałam że aż tak ciężko będzie:) Mysle sobie, zaraz ktoś mi podpowie, ja się zastanowie i po problemie. A tu nie tak szybko. Znajomi proponowali Grecję, ale najpóxniej do końca wrzesnia, tak szybko sie nie wyrobimy.W planach mamy ok. połowe października. Radźcie i doradzajcie, bo jak tak bardzo chcę wyjechać i wkoczyc w ciepłą wodę, a strasznie się boję draki, bo z dziećmi nie mozna ryzykowac w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasciwie jesli wyrobiłabyś się z początkiem pazdziernika to Turcja też wchodzi w grę. Turcy uwielbiają dzieci, hotele mają dobre, z dobrym jedzeniem. Na początku pazdziernika jest ok. 25 C średnio wiec i na plazowanie i na spacery i na zwiedzanie. Polecam Kemer jesli to ma byc Riwiera Turecka, albo Oludeniz, Fethiye na wyb. egejskim. Lot 3 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
ja polecam Rosję i Syberię, do połowy października jest tam pięknie, później ze względu na mrozy nie polecam ;) przejazd Moskwa - Pekin idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rozumiem
no na wyspy to super wycieczka, jesli tylko masz "prawie nieograniczone fundusze" :) bo to troszke drozej niz do tych popularnych miejsc, ale jak mozesz sobie pozwolic na wiekszy wydatek to moze Tajlandia?? pieknie, tanio i egzotycznie zarazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli druga połowa to Egipt. Naprawdę. Z takimi maluchami to bedzie na pewno sam wypoczynek i leniuchowanie, także 5 * hotel, all inclusive. Mąz moze skoczyc na nurkowanie np. Ty na małe zakupy ;) Woda cieplutka, czysta nie ma zachmrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Wyspy z dwójką dzieci , dobry hotel, all incl. to spory wydatek. Poza tym na miejscu ceny też są spore. W Egipcie na miejscu za to wszystko tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
ludzie wybierają takie banalne miejsca, Egipt, Turcja, Tunezja, Cypr... a jest tyle miejsc do zwiedzenia. Chociażby Rumunia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspy kanaryjskie
z tą Rumunią to rozumiem że taki niewinny żarcik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rozumiem
w Rumunii tanio :) ciekawa jestem jak to jest na Balkanach tak na marginesie...nigdy nie zapuszczalam sie w tamte rejony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wydalabym
Tylko i wylacznie poludniowe Wlochy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno, Egipt w pazdzierniku jest dosc drogi takze kupuj tylko z oferty last minute. Idz najpierw do kilku biur podrózy i wez katalogi. Poczytaj sobie i pooglądaj hotele. Sprawdz połozenie, plazę itd. Poczytaj na forum opinie o hotelu i wybierz sobie kilka, które Tobie odpowiadają. Masz tutaj linki: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=622 u góry masz "ranking hoteli" i tam szukaj opinii. tutaj masz rozmieszczenie hoteli w HRG: http://www.hurghada-map.ovh.org/ i w Sharm: http://sharm-el-sheikh.ovh.org/ Posprawdzaj to wszystko i poczytaj. Wbrew pozorom wyjazd na wakacje nie jest taki łatwy. A jak człowiek popyta i się zorientuje przed to uniknie rozczarowań na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
a dlaczego żarcik? ;) wyspy kanaryjskie? bez urazy, ale to jest banalne i tandetne. z założenia jedzie się na wakacje z dzieckiem, żeby leniuchować, ale nikt jeszcze nie odkrył, że można leniuchować i aktywnie spędzić czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyspy kanaryjskie
no wybacz, ale Rumunia w październiku jest już zimna, a poza tym to chyba jedyny z tak biednych krajów w Europie, że aż żal ściska. Co z tego, że hotel super jak 50 m dalej kupa żebraków w łachmanach, gotowa zabić za kawałek bułki. Można udawać, że tego nie widzisz, ale ja niestety tak nie potrafię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
no sorry, ale spędziłam miesiąc w Rumuni i było cudownie, Ci żebracy, to cudowni ludzie nie raz nam pomogli i ugościli, byłam właśnie z córką wówczas 3 letnią. Klimat (nie aura) świetny, widoki świetne. W zależności czego oczekuje się od wyjazdu, ale ja leniuchowania na plaży przez dwa tygodnie sobie nie wyobrażam, może stąd moje zażenowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
Syberia wydaję się też zimną, mroźną, zabitą dechami, pustą, bez widoków krainą, nic bardziej błędnego, w każdym przewodniku właśnie sezon koniec sierpnia połowa października jest polecany. Jak wymagasz 5 gwiazdkowych hoteli, ciepłego morza i złocistych piasków, to cypr jak znalazł, ale dla mnie to żadna frajda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wycieczkę ---> autorka topiku wyraznie powiedziała napczątku, ze to ma być odpoczynek, z przedszkolakami. Ma być ciepło. Samolot. Nie wiem co takiego ciekawego i zachwycającego i relaksującego mogłoby być w Rumunii akurat. Mówię oczywiście pod kątem sprecyzowanych wymagań autorki. Hotel all inclusive nad ciepłym morzem? bezpieczeństwo? duzo Polaków, wyjście na spacer po okolicy? możliwość poznania Polaków żeby wieczorem napić się piwka czy posiedzieć i pośmiać się? Czy to ich czeka w Rumunii albo na Syberii? Nie sądzę. Ludzi się słucha. Nie każdy spędza swoj wolny czas tak samo. Jeden lubi zamknąć się w hotelu i nie wyjść z niego przez 2 tygodnie bo odpoczywa a drugi traktuje hotel jako miejsce do spania. Ale jeden i drugi wraca wypoczęty i zadowolony. I to jest najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
a ja sądzę, piwko, przygoda, masa cudownych ludzi i wrażeń. Nie byłaś, nie wiesz, więc powinnaś zamilczeć. Z jednym się zgodzę, super upałów nie będzie, ale przygoda gwarantowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
to, ze koleżanka napisała czego oczekuję, nie znaczy, że zdania zmienić nie może. jak zaproponujesz pracodawcy stawkę 3000zł miesięcznie, a on Ci powie, że wycenił Ciebie na 6.000, to odmówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rozumiem
polecam wycieczke - szczerze przyznam, ze tez myslalam ze to zarty ale zafascynowalas mnie ta Syberia (mimo iz jestem zwolennikiem tylko i wylacznie ciepla i leniuchowania na wakacjach)...musze pomyslec nad tym a co do rodzaju wypoczynku to dokladnie ile osob tyle preferencji wakacyjnych, oprocz tego, ze autorka sprecyzowala ze chce jednak ciepla i plazy i wody to trzeba wziac pod uwage bardzo wazna rzecz - przede wszystkim sa dzieci, skoro ktos sie decyduje na wyjazd z nimi, musi wiedziec ze i beda mialy co jesc (np. nie za ostre potrawy, jakies desery) i beda mialy co robic oprocz lezenia na plazy, ktore najczesciej kompletnie je nie obchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam wycieczkę
broń boże nie żartuję, chociaż większość tak twierdzi, nawet moich przyjaciół :) Nie zmuszam, nie namawiam, polecam, byłam, wiem jak jest i wiem, że jest cudownie. Jak nie Rumunia, bo za zimno, to chociażby Chiny. Odnośnie Syberii, byłam z moją córką, musiałam wybrać okres ciepły, bo wiadomo nie będę patrzyła jak mi dziecko zamarza, wybrałam wiosnę, tak zostało mi polecone, skorzystałam, córka bawiła się cudownie. Ja wyjazd powtórzyłam jak było znacznie zimniej, uwielbiam takie wyprawy. Syberia jest piękna, o każdej porze roku. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o masz - ale wymyśliłaś
autorka chciała ciepłe państwo z wodą w tle - więc ta Syberia raczej odpada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×